6.8.2020 | Svátek má Oldřiška


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Belling 27.8.2011 12:16

Re: Ten čin neakceptuji, odsuzuji, měl by dostat trest smrti, ale...

Nejde ani tak o ten puchejř. Ale spoušť je nutno tisknout velmi jemně, aby se prudkým stisknutím neuchýlila hlaveň od cíle. Střelba z ručních zbraní je pouze pro lidi s hlubokým citem.

Na vojně jsme měli ve střelecké učebně heslo: "Zvládnutí pravidel střelby = zásah první ranou!" Správně tam mělo být: "Hluboký cit = zásah první ranou!" Kde dneska mohla být Varšavská smlouva s lidmi Breivikova citu.

J. Vintr 26.7.2011 23:18

Re: Ten čin neakceptuji, odsuzuji, měl by dostat trest smrti, ale...

Na střílení zblízka do bezbranných lidí je opravdu zapotřebí hodně citu ... Hlavně nesmí člověl používat hrubou sílu, ale mačkat spoušť velice jemně, aby si neudělal na ukazováčku puchýř ...

J. Kanioková 26.7.2011 23:06

Ten čin neakceptuji, odsuzuji, měl by dostat trest smrti, ale...

Nebyl to žádný pošuk, byl to nejspíš velmi citlivý člověk, který s nesouhlasem vnímal dění ve světě a hrozby pro jeho civilizaci a její hodnoty. Neměl zřejmě sílu a schopnosti probojovávat se do politiky, aby mohl něco fakticky ovlivnit. Sledoval co se děje v jeho zemi a všechny špatné zpvávy v sobě ukládal, vršil, dusil. Až to přerostlo JEHO únosnou míru..

J. Kanioková 26.7.2011 22:56

Znali ho, a teď se bojí k tomu přiznat...(překlad z norských novin)

Znali ho, a teď se bojí k tomu přiznat...

Rozmluva se známým atentátníka z Oslo

Byl to obyčejný mužský, klidný, přátelský, citlivý. Velmi ho zajímaly děvčata. V sobotu jsem uviděl jeho fotku v televizi, poprvé po 10 létech. Myslel jsem , že je to policista - povídá Kryštof, který několik let, stůl vele stolu, pracoval s Breivikem v telekomunikační firmě.

Kr. - Pamatuji, jak se rád smlouval s nějakými dívkami, ale o svém soukromí nikdy nemluvil. Nechodil na společné posezení, myšlenkami byl vždycky někde daleko. Kryštof nechápe, co Breivika mohlo postrčit k takovému činu.

Kr. - To on mi řekl o jedenáctém září, vnímal citlivě všechno kolem. Mluvil, že chce založit firmu, chce rychle vydělat hodně peněz, aby mohl cestovat. Investoval na burze. Měl tehdy něco přes dvacet let, ale choval se, jakoby byl hodně starší než my.  Kryštofovi nejvíc utkvěla v paměti situace z 11. září 2001, že byl Breivik první, kdo ho informoval o útoku na WTC. Má na to silnou vzpomínku, že pak spolu sledovali celou tehdejší strašnou situaci...... a teď se právě on stal takovým teroristou...

J. Anděl 26.7.2011 21:40

Re: nepokračuje Zemanům bonmot

Jo takhle. No to je pravda. Ale sice na to bude hodně debilů slyšet, ale hodně jiných to zase bude o to hlasitěji kritizovat. Takže je otázka, byla-li to služba medvědí. Možná to jenom přiostří situaci. Uvidíme.

J. Vintr 26.7.2011 21:33

Breivik nekráčí v ničích stopách

je to prostě psychopat. A s tím 11. zářím jste taky vedle. To nebyla práce džihádistů. Mimochodem, nevšimli jste si toho, že za těch deset let se džihádistům nepodařilo nic, co by se i jen velice vzdáleně dalo srovnat s 11. zářím? A těžko je můžeme podezírat, že by o něco takového nestáli ...

J. Kanioková 26.7.2011 21:20

Lidská práva, "všichni jsme si rovni", rovné příležitosti..

lež a pokrytectví..

J. Kanioková 26.7.2011 21:18

Pane Schwarzi, je to drsně, ale střízlivě pravdivě,

samozřejmě se mi ten akt nezamlouvá, neomlouvám ho absolutně. Ale přesně jako Vy to vidím, ty příčiny, tu benaděj, když někdo musí existovat jen jako pozorovatel a nemůže nikde uplatnit svůj protest, všichni jen zaobaleně kecají, ale nikdo nechce nic řešit. Všude jen pokrytecké řeči, že jako je dobré promíchat společnost, že to všechny obohatí...

prdlajs.. oni "nás" jen zneužívají..

Z. Rychlý 26.7.2011 20:07

Kořeny problému s imigrací jsou

v tom, že některé státy berou téměř kohokoli (to ale není hlavní) a dávají mu téměř ihned takové ekonomické výhody, které doma neměl ani ve snu. Dokonce se nemusí ani moc snažit, a proti jeho obyčejům (v nové zemi divným, až nepřístojným) nikdo oficiálně neprotestuje, ba naopak trestá snahy místních o jejich regulaci a zdůvodňuje to svobodou pro nově příchozí. Místní to samozřejmě berou úkorně a pak se jen divíme, když se objeví takoví vrahouni.

Meritum věci je v tomto: tam, kde nerozdávají sociální dávky za "dobrý den", tam se nestahují různá individua.

L. Orlita 26.7.2011 19:46

Re: nepokračuje Zemanům bonmot

no mně jde spíš také o to, připomenout, že ta vlna proti přistěhovalectví problematických lidí z problematických zemí se tu už pomalu nějakou dobu zvedá. A tenhle magor tomu udělal akorát neskutečnou medvědí službu. Kdokoliv bude proti přistěhovalectví muslimů, bude označen jako sympatizant tohohle vraha. Což bude v mediálním světě (a ten je zatraceně levicový) vypadat hodně blbě- a  spousta debilů na to bude slyšet.

J. Anděl 26.7.2011 14:59

Re: nepokračuje Zemanům bonmot

No, možná máte pravdu, ale ono je jedno, jestli to byl frustrovanec, který to udělal z důvodu nějakého (freudovského) komplexu, nebo inteligentní hraničář, považující se za spasitele a patriota.

Obávám se, že racionalizace příběhu pokusem o vysvětlení tím, že pachatel byl cvok, skrývá nebezpečí nepochopení, že je opravdu poněkud dusněji. Charakter pachatele nemusí být vůbec podstatný. Připomíná to začátky filmů jako Čelisti, kdy jsou všechna první napadení nějakým tím predátorem nebo vesmírným monstrem považována za normální statistickou odchylku.

Z. Bureš 26.7.2011 14:18

Re: Jeho čin se dá shrnout do jedné věty :

. . . . . vědí . . . vědí - ale vůbec nic s tím nedělají - ba naopak, ještě přilévají benzín do ohně !!! 

A o tom to je !

L. Orlita 26.7.2011 13:56

Re: Jeho čin se dá shrnout do jedné věty :

ono spíš vyleze na svět, jaký to byl bezvýznamný tichošlápek, hledající identitu za každou cenu. O problému přistěhovalectví se tady mluví už nějaký pátek a rostoucí preference stran, které to chtějí řešit vypovídají o tom, že lidé o problému vědí. Zatraceně moc dobře vědí.

L. Orlita 26.7.2011 13:54

Re: Levičácké elity

Breivik se zachoval jako životní frustrovaný ztroskotanec, který v životě nic moc nedokázal. Jo, kdyby mu přistěhovalci vypálili firmu nebo znásilnili známou, tak by to byla   daleko zajímavější motivace. A pořád mohl jít zlikvidovat přímo nějakého politika a ne děti. V 16 letech a ještě i 25 letech mívá  mladý člověk názory, které později bez problému přehodnotí.

Já chodil do pionýru a prd věděl, co jsou komunisté za svině. A nějakej tehdější Breivik by mě mohl sejmout a nějaký chytrák jako vy by si to uměl obhájit.

Z. Bureš 26.7.2011 13:52

Jeho čin se dá shrnout do jedné věty :

Upozornil na velmi vážný problém prakticky celé křesťanské civilizace - ale velmi špatným a zavržení hodným způsobem !

L. Orlita 26.7.2011 13:50

nepokračuje Zemanům bonmot

náhodou tak, že ! většina ! teroristů jsou muslimové? A nikoliv, že každý terorista je muslim. To se pak hraje se slovíčky a vkládají slova, které nikdo nikdy neřekl. Takže jakápak trhlina?

A druhá věc. Breivik je evidentně frustrovanec (ale ne z přistěhovalectví), životní zkrachovalec s pomatenou identitou. Jestli bydlel až do 30 let u maminky, tak k tomu není moc co dodat (je vidět, že procházel krizí třicátníka a odhodlal se k "velkému" činu).

Není pochyb, že přistěhovalectví do Evropy z problematických, převážně muslimských zemí, je obrovský problém a nejen problém Norska (ve většině  muslimských zemích je dle všeho mizerné či  mizivé sekulární vzdělání, takže to co k nám přichází zcela přirozeně inklinuje ke krimináln činnosti, nic jiného neumí). Ale přece už je vidět, že rostou preference stranám, které tyhle problémy chtějí řešit. Vrah Breivik si vybral zástupný problém ke svému "velkému" činu, kterým se chtěl proslavit, něco dokázat. Ale to mohl dokázat i bez zabíjení- mohl ukázat, jak se Norsko není schopno bránit (odpálit bombu s varováním a na táboře střílet třeba slepými)- a mohl skonči jako sympaťák.

V. Hajková 26.7.2011 11:56

Re: Z měsíce nespadl,

Pane   Matoušek  -  lépe  jste  to  popsat  nemohl!  Klobouk  dolu!

J. Schwarz 26.7.2011 10:25

Levičácké elity

jsou rozporné samy o sobě.  Bojují proti domácímu násilí a  šikaně jako proti velkému společenskému zlu a přitom se celospolečensky chovají stejně jako násilník v domácnosti nebo šikanující partička ve škole nebo v armádě. A je to ještě horší, protože oběť domácího násilí má alespoň teoretickou možnost odejít a násilník ji nesmí následovat, kdežto před politickou korektností, multikulturalismem a blbci, pro které je normální neplatit dluhy a kteří mají stále "dost zdrojů" není, alespoň v dnešní Evropě, úniku. Breivik reagoval jako oběť zahnaná do kouta agresivní levičáckou klikou, která se cpe všude a nikomu nechce nechat prostor k volnému nadechnutí. Nechápu, jak si ti lumpové můžou o sobě myslet, že jsou tolerantní a svobodomyslní. Pravý opak je pravdou - jsou nesnášenliví, agresivní a násilničtí. A kdo seje vítr, sklízí bouři - jak praví klasik. Howgh.

P. Rajman 26.7.2011 9:08

Re:

Komparativní výhodu dvou domovů u přistěhovalců ( než dojde k integraci ) politicky korektní pokrytci vydávají za nevýhodu, protože se nechtějí zabývat problémem, proč lidé z místa marasmu odcházejí. Vzpomeňme některé reformní komunisty, kteří po roce 1968 zdrhli z ráje, který sami v 50. letech vytvářeli.

P. Rajman 26.7.2011 8:53

Kde domov můj.

Článek jde ke kořenům, pokud konstatuje, že liberalismus  který vystřídal na konci 20. stol. komunismus jako mainsteam, se začíná obracet proti principům, na kterých se "zviditelnil" - tj. důrazu na svobodu jednotlivce, kterého následně svazuje dogmaty ( včetně ekonomických ) tak, jak to před sto lety činili sociální demokraté přetavení v socialisty a komunisty.

Nejde o to rezignovat na svobodu jako jeden ze základních principů lidského bytí, ale o snahu tuto svobody vymanit z dogmat, která se na ní, když se stala politickým nástrojem, nabalila tj. politickou korektnost, která popírá evidentní skutečnosti.

Jako příklad uvádím okolnost, že přistěhovalec, který po příchodu do nového domova  musí překonávat mnoho překážek má po celou dobu integrace jednu komparativní výhodu. Má se v případě selhání ( v extrémní situaci při válečném konfliktu v zemi kde žije,  po dobu své integrace ) kam vrátit. Tuto v mírové praxi téměř zanedbatelnou komparativní výhodu nemá ten, kdo přistěhovalce integruje.  

F. Matousek 26.7.2011 8:14

Re: Z měsíce nespadl,

Evropa není nafukovací, jak písete, ale Evropa hrave a s prospechem snese X milionu pristehovalcu. Ti by Evrope mohli být prínosem!

Problém je, ze do Evropy pricházejí lidi nevzdelaní s jinou kulturou a jiným nábozenstvím, kterí se neumí a nechtejí prizpusobit. Asimilaci nezvládají, jazyk se nenaucí a jejich nábozenství je vrhá o sta let nazad. 

Norskej magor, chtel na tohle vsechno upozornit, bohuzel zpusobem, který opet nahraje alibistickejm politikum, kteri o problému vedet nechtejí, problém neresí a vina na celém masakru lezí z velké cásti na nich. Coz oni nikdy nepripustí a na dalsí problém je zadeláno.  

J. Chládek 26.7.2011 7:18

Re: Z měsíce nespadl,

Ať je tam ten nátěr jakýkoliv, v tomto případě je to především vyšinutý jedinec, prostě nenormální člověk. Do jaké míry je spouštěčem jeho záchvatu systém, kdy politici jsou natolik vzdálení občanům, že neřeší jejich obavy a pocit ohrožení(ať už v rovině kulturní nebo prostě bezpečnostní - viz statistiky zločinnosti v Norsku) je věc jiná. Úzká vrstva od reality odtržených obslužných elit se klaní chiméře multikulturalismu, což je slovo o kterém ani neví jakou má náplň. Především nikdo neví jak to udělat, aby spolu radostně a jásavě žily menšiny s majoritním obyvatelstvem, když některé z nich prostě v pokoji a klidu žít nechtějí, nemaljí svoje zástupce, kteří by měli nějaký vliv a podmínky klidného spolužití neuznávají a pohrdají jimi. Evropa není nafukovací a myslím, že právě teď je čas se zastavit, uspořáádat věci a další imigraci povolit až se poměry zase dostanou alespoň trochu k normálu.

I. Schlägel 26.7.2011 7:00

Z měsíce nespadl,

nicméně jeho čin je odpudivý. Je otázka, zda si stávající politické elity kromě přiznání, že multikulturalismus nefunguje, troufnou na nějaké praktické politické a následně legislativní kroky nebo zda nechají vše vyhnít a zasejí na další průšvih tohoto typu. Frustrace mezi lidmi přibývá. Západní civilizace páchá euthanazii sama na sobě a ještě si k tomu tleská. Ne všem se to samozřejmě líbí. A ne všichni jsou politicky či jinak korektní.