21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

EVROPA: Historka o jádru a periferii

Posloucháme a čteme dennodenně, jsou příznivci další integrace Evropské unie a jsou odpůrci této integrace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. David 3.9.2017 21:07

Zajímavé, ale jinak zbytečné úvahy.

Neboť ten umělý evropský slepenec se tíhou stále narůstající neschopnosti bruselských samozvanců tak, jako tak, již brzy rozpadne !

J. Pospíšil 4.9.2017 0:08

Re: Zajímavé, ale jinak zbytečné úvahy.

Už se rozpadá. Právě nyní jsou v Evropě v rozpadu Ukrajina jako stát a EU jako nadstátní útvar. Ta nedělá nic proti okupaci části území svého státu, nedělá nic proti masovému přepadu islámských kolonistů, kteří mění mocenské a kulturní poměry v jejích klíčových státech. Není schopna nijak smysluplně zasáhnout proti krachu řady hospodářství svých členů a umožňuje zakrývání tohoto krachu a jeho projevů masivním zadlužením těchto zemí.

P. Han 4.9.2017 0:19

Re: Zajímavé, ale jinak zbytečné úvahy.

A Ukrajina je na tom stejně jako mu v roce 1938. Na východě země celé ruskojazyčné oblasti, které chtějí "Heim ins Reich". Sice Ukrajinu k tomu okleštění země žádní pseudospojenci nenutí, ale zato tam mají nepříliš kompetentní vládu, zmítanou vnitřními rozbroji. To se dlouhodobě nedá udržet.

M. Pivoda 3.9.2017 19:10

Co je největším nebezpečím v současnosti?

R. Morava píše níže v diskuzi toto: "... dnešním největším nebezpečím je multikulturalismus s Islámem a násilné prosazování jediného socialistického názoru v tisku i politice. Tyto chorobné jevy jsou především typické na Západ od naší hranice."

Nechci vám napovídat, ale ujednoťte si, prosím, nejdříve priority. Tzn. "kdo" nebo "co" je v současné době pro nás největším nebezpečím. A tedy, na co by mělo koncentrovat naše společné úsilí.

Větší evropská integrace tím největším nebezpečím určitě není. Naopak, docela hodně lidí (kterým ještě jejich paměť nezeslábla) ji naopak vnímá jako příležitost k dosažení lepšího stavu než zde existoval v minulosti.

Méně shody se asi najde v tom, jak rychle integrovat. Připomenu, že Václav Klaus a Mečiar desintegrovali Československo velmi rychle (nad rámec svých pravomocí), aby tak prý neprodlužovali stav nejistoty. Jak rychle je třeba dnes integrovat EU?

M. Prokop 3.9.2017 20:59

"Jak rychle je třeba dnes integrovat EU?"

Vůbec.

Počkat, až a jestli vznikne politický národ EUnijní a celoEUnijní politické strany.

Do té doby se omezit na spolupráci existujících států.

J. Kratochvíl 3.9.2017 12:01

Auror je demagog a vytvořil demagogický článek

Tzv. "příběhy" jak nazývá článek argumenty zastánců pro tvrdé jádro EU, eurozonu a případnou federalizaci EU nejsou nesmysly, jak by rád autor dokázal, ale tvrdá fakta. Příběh v žádném případě nejsou dvě světové války a socialistické revoluce, které tady proběhly ve 20. století. O těchto událostech v článku ani slovo. EU se integruje v zásadě a hlavně proto, aby se podobné "příběhy" již nikdy neopakovaly.

Naopak autor v článku nikde nedokázal, že by se to nemohlo opakovat

J. Kratochvíl 3.9.2017 12:05

Re: Auror je demagog a vytvořil demagogický článek

Autor zcela přesně ví co nám způsobí integrace EU za mnoho let dopředu, ale nedokáže analyzovat události z minulosti posledních 100 let.

Takové proroky nechci, jsou velice nebezpeční pro společnost.

R. Morava 3.9.2017 13:58

Re: Auror je demagog a vytvořil demagogický článek

Pane Katochvíl píšete o socialistických revolucích, ale jak zabráníte těmto revolucím federalizací EU? I kdybych vynechal fakt, že dnešní EU má mnoho členů bývalých komunistů a u těch ostatních jsou chorobně roztroušeny jevy jako podpora multikulturalismu (a to i přes gheta, teroristické útoky..) pořád nemá jak federalizace EU tomuto zabránit. Co se týká válek, asi jste nepochopit že v Evropě a dokonce i USA dnes hrozí především války občanské. Ty násilné sjednocování naopak podněcuje!!!

Takže článek je velmi dobrý. Vy máte nějaké fantasmagorie a teorie o zabránění socialismu a válek, ale jsou to jak se tu píše pohádky, bez akceptování reálné situace v Evropě dnešních dnů a bez reálných vysvětlení. Proto ignorujete i to, že dnešním největším nebezpečím je multikulturalismus s Islámem a násilné prosazování jediného socialistického názoru v tisku i politice. Tyto chorobné jevy jsou především typické na Západ od naší hranice. A na tom nic nemění, že třeba Rusko má pořád větší problémy

J. Kratochvíl 3.9.2017 14:59

Re: Auror je demagog a vytvořil demagogický článek

Pane Morava, článek je špatný a moje teorie o zabránění válek a revolucí nejsou fantasmagorie. Poválečné sjednocování západní Evropy není žádná fantasmagorie a dnes je jasné, že tento projekt je úspěšný. To,že EU ve svém rozvoji a integraci používá levicových nástrojů jako je např. přerozdělování nebo podpora multikulturalismu a další, které jsou zdejším primitivním antikomunistům trnem v oku a vidí rudě, bohužel,dokazuje to, že i ten socialismus měl reálné základy, protože ani ten kapitalismus (podle Marxe) není bez chyby a je třeba si přiznat, že také zkrachoval a musel se reformovat. Dnes je jasné, že čistý volný trh bez státních regulací je stejná utopie jako komunismus, což zdejší fanatici nikdy nepřiznají.

Všechno má svou míru a všeho se musí používat přiměřeně. Myslím, že v západní Evropě to již pochopili na rozdíl od zdejších myslitelů, kteří nám vnucují jenom to jejich jediné správné řešení a ideologii, čímž jsou civilizovanému světu pro smích a odsouvají nás na periferii.

O. Uživatel 3.9.2017 16:06

Uživatel požádal o vymazání
J. Kratochvíl 3.9.2017 16:43

Re: Autor je demagog a vytvořil demagogický článek

Vy jste asi nikdy neslyšel o ekonomických recesích a krizích. Ani se nedivím, že máte potom tak hloupé otázky.

O. Uživatel 3.9.2017 16:49

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 3.9.2017 17:32

Uživatel požádal o vymazání
J. Kratochvíl 3.9.2017 18:12

Re: Autor je demagog a vytvořil demagogický článek

Já si myslím, že takto to není, ale také není zde prostor a místo pro takovouto diskusi. Mohl bych popsat krize, které žádnou státní regulací nevznikly, ale naopak. Nejsem si jistý, že by krize v 30.letech min. století vznikla jako důsledek státních regulací.

O. Uživatel 3.9.2017 18:28

Uživatel požádal o vymazání
J. Kratochvíl 3.9.2017 20:33

Re: Autor je demagog a vytvořil demagogický článek

Pane Chodovský, nechce se mi s vámi diskutovat, protože vaše zjednodušování je nesmyslná demagogie. Podle vás za všechno mohou regulace, lépe řečeno státní regulace, z toho plyne, že soukromé regulace vám nevadí.

O. Uživatel 3.9.2017 20:40

Uživatel požádal o vymazání
J. Kratochvíl 3.9.2017 20:45

Re: Autor je demagog a vytvořil demagogický článek

Nechce se mi diskutovat s vámi, protože mi nejste sympatický. Jste moc chytrý a vzdělaný, je to na vás opravdu vidět.

P. Han 3.9.2017 23:26

Re: Autor je demagog a vytvořil demagogický článek

Státní regulace jsou snad každému jasné, ale co myslíte těmi soukromými regulacemi? Když vás nepustí do hospody?

P. Han 3.9.2017 17:54

Re: Autor je demagog a vytvořil demagogický článek

O ekonomických recesích a krizích jsem slyšel. I o tom, že se jim dá zabránit státními regulacemi, popřípadě postátněním celé ekonomiky. Tvrdil to Marx, tvrdil to Stalin, který v důsledku této politiky vyhubil hladem několik milionů sovětských ovyvatel, v převážné většině Ukrajinců. Nejste první, kdo státní regulace prosazuje.

J. Kratochvíl 3.9.2017 18:17

Re: Autor je demagog a vytvořil demagogický článek

V historii byli vládci, kteří hubili své obyvatele dávno před Marxem a Stalinem.

P. Han 3.9.2017 18:39

Re: Autor je demagog a vytvořil demagogický článek

Ano, také se jim nechceme podobat.

V. Pavelka 3.9.2017 19:14

No

Fico chce taky příběh ?

P. Han 3.9.2017 12:51

Re: Auror je demagog a vytvořil demagogický článek

Ano, ta vaše argumentace je další z těch "příběhů".

J. Kratochvíl 3.9.2017 13:19

Re: Auror je demagog a vytvořil demagogický článek

Dovolím si tvrdit, že právě příběhy demagoga Lenského byly příčinou všech těch hrůz, které tady zažili obyvatelé Evropy ve 20.století. Proto jsou takovýto lidé nebezpeční.

P. Han 3.9.2017 17:56

Re: Auror je demagog a vytvořil demagogický článek

Dovolujte si. Jsme - zatím, než se ujmete moci - na svobodném fóru. Já si zase dovolím tvrdit, že lžete.

M. Prokop 3.9.2017 21:01

Re: Auror je demagog a vytvořil demagogický článek

Nejspíš jenom blbne.

M. Prokop 3.9.2017 15:18

Re: Auror je demagog a vytvořil demagogický článek

Pokud se ta "integrace" přežene (což je současný stav), je válka na spadnutí.

M. Rubáš 3.9.2017 11:56

Pryč z jádra.

Nic dobrého nelze čekat od neomarxistické Evropské unie a jejich lídrů. Stejně jako od Macrona a Merkelové. Bylo by chybou zařazovat se do hlavního proudu EU. Hlavní proud teče do kanálu.

http://www.epshark.cz/clanek/100/bezdetni-evropsti-lidri-nas-jako-namesicni-vedou-do-katastrofy

I. Spálený 3.9.2017 0:18

Civilizace

Lidé často tápou v tom, co státy spojuje. Je to hlavně podobná úroveň vzdělání a rodný jazyk. V tomto směru je EU tvořena neslučitelnými státy. Cizí jazyk se můžete naučit, ale nikdy ho nebudete aktivně tvořit. Velikost internetové encyklopedie s počty cizím jazykem vládnoucích cizinců neroste. Vzdát se rodného jazyka znamená učit se po generace k dokonalosti nový. A po celou tu dobu jsou vašim potomkům nejlépe placené pozice ve státě nedostupné. O ztrátě kořenů ani nemluvím. A co to bude za nové kořeny, když západní Evropa svoje vlastní ztrácí. Federalizace EU znamená ztrátu jazyka, původu i budoucnosti. To opravdu někdo chce?