26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

EVROPA: Furt je to dobrý! (2)

Jsem rád, že je velká část čtenářů, stejně jako já, přesvědčena, že „petičníci“ a jejich obhájci ve své domnělé intelektuální vědecké nadřazenosti nejsou schopni anebo ochotni tento jev, tedy gigantickou emigrační vlnu valící se do Evropy, skutečně nezávisle a vědeckými postupy zkoumat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Procházková 2.9.2015 4:07

Opět skvělý článek!

Do diskuze jsem se dostala až teď, byla jsem off-line neboli na chatě (vrátila jsem se před pár hodinami) a mohla tam sledovat jen televizi. Když čtu výzvy sluníčkářů (nebo vědců), aby se naše obyvatelstvo zbavilo strachu z islámských imigrantů, klepu si na čelo. Ježíšmarjá, vždyť strach je nutný pro přežití každého živého tvora včetně člověka. Strach mají ryby, obojživelníci, plazi, ptáci a savci, včetně hmyzu, jinak by nepřežili. Někteří vzdělanci jsou buď hloupí (pro praktický život nepoužitelní) nebo dobře zaplacení, jinak si to nedovedu vysvětlit. Všichni jsou podělaní, aby se proboha těch imigrantů nějak nedotkli, jinak by byli považovaní za xenofoby. V UK na ČT24 25.8. ve 22:00 byla také Klára Samková Veselá s Michaelem Kocábem. Tentokrát perfektně zabodovala, migraci velmi trefně a pravdivě popsala a p. Kocábovi dávala pěkné kapky (http://jdem.cz/btnnt3). Je to jedna z mála osob, která se nebojí natvrdo říci pravdu. Když už jsme u toho televizního vysílání, tak dneska (vlastně už včera, 1.9.) byl Hydepark s Martinem Rozumkem, což je ředitel jedné ze začleňovacích "neziskových" institucí (Organizace pro pomoc uprchlíkům). Z řad diváků padaly docela odvážné otázky a dotyčný byl nucen odpovědět i na otázku, kým jsou placeni. Vyšlo najevo, že peníze jdou asi ze čtyř ministerstev (MZ, MPSV ...), ale pocházejí z EU a jsou těmito ministerstvy přerozdělovány na jednotlivé "neziskovky". Udělalo se mi poněkud nevolno, aniž bych snědla párek nevalné chuti...;-( Tohle prostě nedopadne dobře, včera jsme v TV viděli haldy imigrantů, kteří se dostali z Maďarska do Rakouska a část skončila i u nás v Břeclavi. V Poštorné pro ně honem stavěli stany... Napadá mě, kde je vojsko, policie, NATO? Ti měli být v pohotovosti už nejpozději v dubnu letošního roku! Evropa bude zakrátko úplně v (_y_).

Odkaz na zajímavý článek: http://jdem.cz/btnam8

J. Fialová 23.8.2015 9:34

No, pro odlehčení bych mohla přihodit historku

"Moje první setkání s vědci"

Dávno už tomu - příjmací zkoušky na VŠ, v komisi byli dva staří vědci, a jeden vědec poměrně mladě vypadající. Mladý vědec se představil jako student 4. ročníku a zástupce Socialistického svazu mládeže (nejspíš tedy vědec v embryonálním stadiu), a sdělil mi, že mi položí otázku z historie dělnického hnutí. Netušila jsem, že se na strojárně bude zkoušet dějepis, a dost mě to vyděsilo. Ale mladý vědec mi dal otázku lehkou - tedy z jeho úhlu pohledu lehkou - co vím o Vítězném únoru. Pravda, moc toho nebylo. Byla jsem si naprosto jista, že to bylo v roce 1948, že to bylo v zimě (únor bílý - pole sílí), a že se někdy tehdy znárodňovalo, protože dědečkovi sebrali krávu. Informaci o té krávě jsem si raději nechala jen pro sebe. Mladý vědec mě poučil že Den znárodnění je v říjnu, tak jsem se aspoň pochlubila, že z února znám fotku soudruha Gottwalda v beranici. (Dopadlo to dobře, přihlášených bylo méně než kolik škola chtěla přijmout.)

A ještě vzpomínka z prvního školního dne - do učebny přišel jiný embryonální vědec, rozdal nám přihlášky do Socialistického svazu mládeže, a oznámil koho si máme zvolit za předsedu. J. Fialová

M. Malovec 22.8.2015 23:04

Přesně zhodnotil naše akademiky

pan Robejšek: nezvaná mravnostní policie, která jen málokohozajímá.

J. Schwarz 21.8.2015 20:59

Neexistuje povinnost

mít rád lidi ani se vyžívat v tlačenici. Jistě, "utečenci" prchají, ale zdaleka nejsou tak nevinní jak se tu káže. Je jen jejich problém že se za deset let namnožili na desetinásobek původních počtů a nehodlají nic měnit na svých zvycích, ač je už jejich země nedokáží uživit. I proto se tam válčí. největší škůdci jsou Lékaři bez hranic a dobroserské "pomáhající" organizace - tihle dobráci by si měli "utečence" rozebrat domů a živit si je - za svoje. "Vědci" žijící ze státních platů by je měli živit z melouchů, které by dělali po večerech nasoukromo.

D. Stirský 21.8.2015 20:45

Jen mne ještě napadlo: Což by se

mnohým našim mužům nelíbilo, kdyby mohli říci své ženě "zapuzuji tě, zapuzuji tě, zapuzuji tě" a bylo by, jak se říká, vymalováno? :-) Ostatně, když jsem byl v Egyptě po pyramidách, vyprávěl nám průvodce, jak funguje běžná egyptská rodina: stejně, jako to říkal kdysi Werich: podružné věci, jako kam se pojede na dovolenou, co bude k jídlu, jak si zařídíme byt - to je věcí mnaželky. A ty zásadní rozhodnutí, jako třeba vzah rodiny ke krizi na Ukrajině, to dělá muž. Dokonce nám citoval z jakési statistiky- pro pobavení a odpočinek od ruin pyramid Střední říše: že čas od času jsou i případy, kdy muslimka mlátí svého muže a on nečiní nic. Čili, jak píší vědci: i islám není jednolité náboženství, stejně jako křesťanství. Jenže potíž je v tom, že většina z nás toho o tomto náboženství ví žalostně málo. A novináři, čest výjimkám, lační jen po senzacích. A propos: známý přečetl kdysi poctivě Pohádky tisíce a jedné noci. A prý je to docela pěkné porno, tvůrcům učebnic muselo trvat dloho, než vybrali do čítanek nějakou slušnou pohádku.

J. Kulheim 21.8.2015 20:57

Re: Jen mne ještě napadlo: Což by se

Obecně platí, že lidé, kteří přicházejí do jiného kulturního prostředí, většinou nejsou schopni se vypořádat s novými podmínkami života. To ukazují muslimové žijící ve Francii, atd. Prostředí ve kterém vyrůstáme má zásadní vliv na naše chování a vnímání skutečností. Myšlení ve společnosti vyrůstá dlouhodobě z tradic. Tradice většinou vyrůstají z náboženství.

Muslimové se přizpůsobili životu v jiných životních podmínkách. Mají jiný přístup k životu než hinduisté, židé nebo křesťané. Oni nechtějí přizpůsobit své chování, naopak, chtějí, aby se toto prostředí přizpůsobilo jejich zvykům, zákonům a tradicím. Přinášejí si svoje zvyky, tradice a náboženství sebou a chtějí, ale lidé hostitelské země se přizpůsobili jim. Budou se cítit jako Češi a když bude naše vlast ohrožena, půjdou za ni bojovat?

Internacionální socialisté jsou přesvědčeni, že změní člověka, tak jak se jim zachce. Tak to v přírodě nefunguje a člověk je součástí přírody. Po dlouhém miliony let trvajícím evolučním vývoji si člověk zvykl sám sebe vnímat jako zcela mimořádný úkaz na planetě Zemi. Lidské chování formovalo během evoluce stejným způsobem jako chování ostatních živočichů. Člověk tvoří s prostředím dynamický systém. Je se svým okolím pořád v interakci. Je okolím ovlivňován, ať už pozitivně nebo negativně.

Kdo chce přežít musí si ochránit svůj životní prostor. Vymezit teritorium a to si za každou cenu chránit. Kdo to neumí, ten nemůže přežít. Přírodní výběr je neúprosný. Altruismus není to, co nás ochrání před lidmi, kteří se neštítí zabít člověka jenom proto, že má jiný žebříček hodnot.

J. Kulheim 21.8.2015 21:00

Pane Stirský- nebylo by špatné, kdyby Vás už nic nenapadalo

".zabarikádujeme ve střední Evropě, a že nikoho nepustíme dovnitř a ven, je nebetyčná hloupost. Stejně jednou - neumím odhadnout, kdy - vznikne jedna celosvětová "rasa" (ovšem pokud se dříve nevyvraždíme v nějaké válce)".

Myslím, že nebylo špatné, kdybyste se přestal snít a posunul se do reality. Dělat závěry z jednotlivostí, není k ničemu. Snít o tom, že vznikne jedna celosvětová rasa je fantasmagorie. Od vzniku Homo sapiens sapiens (minimálně 50 tisíc let) se člověk z biologického hlediska prakticky nezměnil. Struktura a funkce jeho řídících a výkonných systémů odpovídá potřebám lovce a sběrače. Naši předkové, kteří se chovali podle vašeho gusta dávno vymřeli. Pozabíjeli je jejich sousedé, kteří jim přišli ukrást uloveného mamuta.

"Naše civilizace vychází z myšlení, tradic a hodnot helénské kultury a křesťanské morálky vyjádřené vývojem evropské duchovnosti. Základním kamenem i spojujícím principem lidského vědomí v evropském prostoru je rozum a úcta k pravdě, jinými slovy objektivita zakotvená v přírodě.

Zachování tradičních hodnot evropské kultury můžeme spojovat se zachováním samotné euroatlantické civilizace, proto bude nanejvýš vhodné uvědomit si v plném dosahu význam následujících tezí:

--Hlavním kritériem dobra a zla je morální kodex společnosti, který musí vycházet s dlouhodobě platných etických principů vybudovaných na základech tradiční filosofie a křesťanské kultury. --Morální a kulturní pravidla lidského chování jsou dána dlouhodobým vývojem a musejí být přijata převažující většinou společnosti. Mohou se dále rozvíjet pouze v rámci spontánního řádu, jímž musí být každá přijatá společenská norma prověřena zkušeností jako přínosná a nenarušující dosavadní kontinuitu hodnotových pilířů ve společnosti.--Je zcela nepřijatelné diktovat takové normy chování, které vycházejí z pseudovědeckých spekulací a z ideologických záměrů stranických skupin či mocenských lobby. Každá vláda se naopak musí přizpůsobit veřejnému mínění a morálnímu stavu společnosti".

J. Kulheim 21.8.2015 21:07

Re: Jen mne ještě napadlo: Což by se

UTAJENÉ VIDEO: Tohle nás čeká? Imigranti dělají z Evropy bojiště

https://www.youtube.com/watch?v=2EdDUi7hR2I

J. Muller 21.8.2015 21:15

Re: Jen mne ještě napadlo: Což by se

Tady nejde jen o islám.  Migranti vyrůstali v prostředí, kde se problémy většinou řeší likvidací nositele problému. Patrně mají k tomu i genetické předpoklady.  Velká část je schopná  bojovat o nadvládu jen se zbraní v ruce. Demokratické způsoby nedokáží přijmout ani jejich potomci v západních zemích. Pokud jich bude větší množství, nebezpečí násilí se zmnohonásobí.

S. Donát 21.8.2015 20:35

Jak to tak čtu, tak je to tady samej rasista, nácek

a xenofob :). Tedy až na pár výjimek (skutečně nerad bych se dotkl paní Netzer, pana Stirského a dalších). Jestlipak už tyto diskuze monitorují OČTŘ? Takové hnízdo extremismu by se mělo vymýtit, dokud je čas ;-).

J. Fialová 21.8.2015 20:08

Dobrý večer, pane Stirský

Níže píšete: "výdaje spojené s péčí o pár stovek či dvou - tří tisíc lidí bez problémů  zvládneme."

Dnešní idnes.cz: "Policie v pátek v Česku odhalila 104 běženců ... od poloviny června do konce minulého týdne se počet zadržených běženců vyšplhal na více než 1 500." Myslíte, že Vámi uvedený odhad nebude překročen ještě "do švestek"? J. Fialová

J. Kostelanský 21.8.2015 18:49

Vynikajúci článok

Perfektne napísané. Ja by som k tým vedcom dodal ešte 3 krátke poznámky: 1. Všetko priveľa škodí - aj rozumu. 2. Rozum je dobrý sluha, ale zlý pán. 3. Ľudia s vysokým IQ majú často problém chápať bežné veci - často majú naopak podpriemerný EQ - emočný koeficient.

J. Jurax 21.8.2015 23:56

Re: Vynikajúci článok

Ale jděte - taková hospodská moudra.

U těch vědců nejde o rozum - ten evidentně zatlumili - nýbrž o emoce a tzv. společenskou objednávku.

J. Kyselková 21.8.2015 17:10

Klub vyvolených

- Transparency International (kdo ji financuje ?) léta informuje svět o špatném stavu naší země, násilnostech vůči menšinám a  korupčních zvěrstvech. Vidina šibenice (maketa) možná prolétla mezi běženci a vyděsila je. (!)   K tomu i naše krásná, ale složitá čeština nás zatím chrání před závalem migrantů.

Takže pozitivum na velmi krátký čas.

J. Krásenský 21.8.2015 15:55

Petice je pokrytecká

je to let co jsem pravidelně upozorňoval na nebezpečí extremistických kruhů organizací, které požadovali a požadují redukci obyvatel Země na prý snesitelných sto milionů (Arne Naes) až pět set milionů. A v diskusích jsem se tázal, jak si to dotyční představují? Málo kdo odpovídal, jen se starali, zdali naše "matička Země" tolik lidstva. Mnozí zastánci "redukce" lidské populace jsou mezi podepsanými vědci. Redukci lidstva vědci provádějí daleko od evropských břehů a medií, například povinným očkováním v afrických státech, s utajeným sterilizačním účinkem. Je to pomalu rok, co je to známé, ale nezaznamenal jsem, že by proti tomu protestovali vědci či HRW akční výbory. A dnes ti samí lidé, vědci, kteří se měli ozvat, peskují spodinu, za to že má obavy z masové imigrace, z nemocí, které s sebou imigranti přinášejí, zda to jsou evropské státy včetně našeho schopny řešit, zda jsou to vůbec ochotny řešit. Mají obavy, jestli se jich jejich vlastní stát zastane při soužití s uprchlíky.

T. Czernin 21.8.2015 20:02

Re: Petice je pokrytecká

Se to těm mizernejm vědcům nějak nepodařilo. Ta sterilizace...

J. Kanioková 21.8.2015 15:47

Francie a GB už mají významnou část populace,

která je ryze muslimská. Jsou už za bodem zlomu, bohužel. Německo a Švédsko je dohání mílovými kroky.

Evropa prostě zblbla! Reaguje neadekvátně. Každého podezírá jen z dobrých úmyslů a neustále nastavuje druhou tvář. Zbaběle doufá, že radikální islám uspokojíme ústupností, kterou oni s potěšením vnímají jako slabost.

P. Vaníček 21.8.2015 15:28

Zhruba 60 let bojovali

za svobodu a samostatnost od kolonialistů a kam došli? Přestali makat,začali se rvát o moc,byly hladomory a teď z toho srabu utíkají k utlačovatelům. Do pekla s nima........

P. Vaňura 21.8.2015 16:07

Nechtěli jste nás poslouchat, tak teď seďte doma

a k nám nelezte!!!

D. Stirský 21.8.2015 15:20

Nezbývá mně, než zopakovat toto

z příspěvku pana Šafránka - lépe bych to neřekl: "Apel tvůrců petice je apelem na vlastní důstojnost, apelem proti druhorepublikové rétorice, apelem proti nejnižším lidským pudům (!!!). Lze se bavit o tom, jak bude síto husté, koho přijmeme, koho vrátíme - jestli jednoho z deseti nebo jednoho ze sta -, budeme-li vracet lodě nebo jednotlivce, ale neměli bychom se bavit o opicích, které je nutno postřílet, protože slezly se stromů jenom pro to, aby nás podřezaly." Namítnete, že o opicích zde nebyla řeč, ale mnozí se vyjadřují v obdobném duchu. A ti, co píší své články na NP, to (všechna čest) umí podat zdánlivě objektivní, velmi kultivovanou a možná právě proto o to nebezpečnější formou. A ještě drobnost: Na světě je nás asi 7 či 8 miliard. Máme rychlou dopravu, mobily, internet, sociální sítě. Dnes mohu být za pár hodin na druhé polokouli. Cestovky už pořádají zájezdy na severní pól. Čili myslet si, že se zde zabarikádujeme ve střední Evropě, a že nikoho nepustíme dovnitř a ven, je nebetyčná hloupost. Stejně jednou - neumím odhadnout, kdy - vznikne jedna celosvětová "rasa" (ovšem pokud se dříve nevyvraždíme v nějaké válce). Chtít se bránit přílivu těch odjinud - to může zvládnout nějaká zeď či dráty na pár let, ale na trvalo nikoli. Vidím to na svých mladých příbuzných a kolezích: Kamarády mají, díky Facebooku, na různých kontinentech, často procestovali kus světa a poznali řadu kultur. Zatímco lidé mé generace se mohli, pokud měli štěstí a známé, podívat maximálně do Jugoslávie a jen výjimečně někam na západ s CKM. O zemích muslimských ani nemluvě. Dnes mnozí z Čechů s klidem odjedou na last minute do Hurghády, Turecka či Tunisu a nechají se obsluhovat muslimským personálem. To jim nevadí. A pak jsou zde schopni bez uzardění napsat cosi o islámské pakáži, kterou tu my nechceme a kterou sem nikdo nezval.

S. Donát 21.8.2015 15:25

Re: Nezbývá mně, než zopakovat toto

Ano, nechceme. A nezval. Slovo pakáž je zbytečné. Prostě nechceme.

M. Vondráček 21.8.2015 15:27

Re: Nezbývá mně, než zopakovat toto

Pane Stírský , problém petice i problém Váš je v tom , že předpokládáte , že každý mimo Vás je bezcitný xenofobní parchant. Jak psal pan Vlk , dvě papírové šibenice a pár magorů na Václaváku není národ.

Problém je v tom, že nikdo z politiků EU i našich nic nečiní .

Tím škodí nám a ubližují i uprchlíkům. Nebo Vy jste z lůna EU zaznamenal mimo obecných keců , podobných té petici nějakou činnost, nějaký plán co dnes , co zítra , co za rok ??

Bezpečnostní rada našeho státu řeší, jak zachovat Chovancovo křeslo :-)

J. Vlček 21.8.2015 15:44

Re: Nezbývá mně, než zopakovat toto

Pane Stirský, vy vidite vše tak idealistickými brýlemi, že by vás člověk až politoval. Nežijeme bohužel v ideálním světě. Vy to nevidite? Vy jste nezaregistroval, že třeba ve vámi opěvovaném Tunisku na pláži muslimští zběsilci postříleli turisty jako králíky? A to nebyl ojedinělý případ. Vy máte stále ještě potřebu poznávat muslimské oblasti? Přeji vám hodně hezkých zážitků z cest za takovým poznáním. Já tam rozhodně nepojedu. Mně vám se čím dál tím víc líbí doma.

P. Vaňura 21.8.2015 16:05

Naopak, pomocí zbraní hromadného ničení lze

hranice zablokovat téměř na 100%. Potom lze problém postavit v krajním případě tak, že "Pokud nepřežijeme my, zajistíme, že nepřežije NIKDO!"

P. Vaňura 21.8.2015 16:24

To se vůbec nevylučuje, Egypťané jsou doma

v Egyptě, Turci v Turecku a Tunisané v Tunisu. Tam jsme my případně jako platící hosté a samozřejmě respektujeme jejich zákony.

Migranti, kteří se snaží sem nacpat a PARAZITOVAT na nás, jsou naproti tomu kriminální zločinci a patří minimálně do kriminálu a pak vyvézt do místa původu.

Neumím si představit, že Evropan, který by ilegálně vlezl do Saudské Arábie, drze pro sebe požadoval takové sociální zajištění, jaké mají místní občané a ještě k tomu si tam chtěl postavit křesťanskou motlitebnu dopadl lépe...

P. Vaňura 21.8.2015 16:25

K jakým pudům podle Vás patří pud sebezáchovy?

M. Krátký 21.8.2015 16:37

Re: Nezbývá mně, než zopakovat toto

Pane Stirský trochu to máte pomotaný a mlátíte prázdnou slámu, nadřazenost muslima nad vlastní ženou a nemuslimy je hlavním hnacím motorem jejich konání. Ženská obřízka a uříznuté hlavy nepříteli v přímém tv přenosu, uřezané hlavy naviným lidem třeba v Anglii ve Francii, znásilněné bělošky kdekoliv se jim zachce ( a jim se zachce permanentně čili furt ) atd. právo šaria a další nechutnosti - to vám nevadí ??? Mě to tedy vadí hodně, mě osobně - mám tři krásné vnučky - takže je budu bránit všemi prostředky i když jsem ročník 43, nebo právě proto - už jsem těch zvěrstev zažil dost.

J. Kulheim 21.8.2015 17:18

Re: Nezbývá mně, než zopakovat toto

".zabarikádujeme ve střední Evropě, a že nikoho nepustíme dovnitř a ven, je nebetyčná hloupost. Stejně jednou - neumím odhadnout, kdy - vznikne jedna celosvětová "rasa" (ovšem pokud se dříve nevyvraždíme v nějaké válce)".

Myslím, že nebylo špatné, kdybyste se přestal snít a posunul se do reality. Dělat závěry z jednotlivostí, není k ničemu. Snít o tom, že vznikne jedna celosvětová rasa je fantasmagorie. Od vzniku Homo sapiens sapiens (minimálně  50 tisíc let) se  člověk z biologického  hlediska prakticky  nezměnil. Struktura a funkce jeho řídících a  výkonných systémů odpovídá  potřebám lovce a sběrače. Naši předkové, kteří se chovali podle vašeho gusta dávno vymřeli. Pozabíjeli je jejich sousedé, kteří jim přišli ukrást uloveného mamuta.

"Naše civilizace vychází z myšlení, tradic a hodnot helénské kultury a křesťanské morálky vyjádřené vývojem evropské duchovnosti. Základním kamenem i spojujícím principem lidského vědomí v evropském prostoru je rozum a úcta k pravdě, jinými slovy objektivita zakotvená v přírodě.

Zachování tradičních hodnot evropské kultury můžeme spojovat se zachováním samotné euroatlantické civilizace, proto bude nanejvýš vhodné uvědomit si v plném dosahu význam následujících tezí:

--Hlavním kritériem dobra a zla je morální kodex společnosti, který musí vycházet s dlouhodobě platných etických principů vybudovaných na základech tradiční filosofie a křesťanské kultury. --Morální a kulturní pravidla lidského chování jsou dána dlouhodobým vývojem a musejí být přijata převažující většinou společnosti. Mohou se dále rozvíjet pouze v rámci spontánního řádu, jímž musí být každá přijatá společenská norma prověřena zkušeností jako přínosná a nenarušující dosavadní kontinuitu hodnotových pilířů ve společnosti.--Je zcela nepřijatelné diktovat takové normy chování, které vycházejí z pseudovědeckých spekulací a z ideologických záměrů stranických skupin či mocenských lobby. Každá vláda se naopak musí přizpůsobit veřejnému mínění a morálnímu stavu společnosti".

V. Loula 21.8.2015 19:22

Re: Nezbývá mně, než zopakovat toto

"Dnes mnozí z Čechů s klidem odjedou na last minute do Hurghády, Turecka

či Tunisu a nechají se obsluhovat muslimským personálem." Naprosto máte pravdu. Ovšem recipročně když muslimové jako turisté přijedou do Česka, tak je zase obsluhují Češi a nikdo v tom nevidí nic divného. Klidně, at sem Muslimoví jako turisté jezdí, klidně, at se sem třeba i stěhují s tím, že požádají o azyl a hostitelská země usoudí, zda jim azyl dá nebo ne. Ale ta imigrační vlna není nic jiného než nálet koylek. Prostě tady je ještě nějaká prosperita ( v řeči kobylek je tady co žrát), a že výsledek může být zničení té prosperity nejen pro původní obyvatelstvo, ale i pro ty kobylky, to nikdo nevidí.

Jinak, vřele doporučuji

https://www.youtube.com/watch?v=uL80K6AKjAc

pokud to není podvod, tak se tedy opravdu bojím.

J. Schwarz 21.8.2015 21:30

Re: Nezbývá mně, než zopakovat toto

Pitomost je altruismus a "pomoc potřebným". Na "potřebné" se můžeme vykašlat, ti jsou k ničemu. Naopak, nechal bych tu každého, kdo se tu uživí poctivou prací jako soukromník / ne jako dotovaný komentátor ČT nebo pracovník "neziskovky" pověřený "začleňováním". Neměli by dostat žádné "sociální dávky", nic zadarmo, ať makají pokud o jejich práci někdo stojí. I rodiny, pokud by za nima přijely by si měli uživit. nemáme žádnou povinnost "křesťanské lásky" ani "proletářského internacionalismu" neboť ve své většině nejsme křesťané a oni nejsou proletáři. Přimlouval bych se jenom  za Afghánce kteří spolupracovali s armádou bojující proti Talibanu a za přistěhovalce z kulturně blízkých zemí / Ukrajina, Rusko, bělorusko /.