20.1.2021 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

EVROPA: Fénix Nové Evropy zatím nepovstal

„Navrhujeme podřídit celou francouzsko-německou výrobu uhlí a oceli společnému Vysokému úřadu, jako organizaci otevřené účasti jiných evropských zemí. Zavedení společné výroby uhlí a oceli bude mít za následek okamžité vytvoření společných základů pro ekonomický rozvoj, jakožto první etapu Evropské federace,“ uvádí Schumanova deklarace z 9. května 1950.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 17.12.2017 22:23

Z čtvrté říše neboli eurofederace

a hesla více Evropy se mi nedělá dobře. V Evropě není jednotný politický národ a být faktickou gubernií Německa a Francie oklikou přes EU nepovažuju pro české země za vábnou perspektivu. I když - gubernie brusele po Lisabonské smlouvě už stejně jsme. A brusel nás dává jako vzpurnou gubernii k soudu, že se nechceme nechat zamuslimit připrchlíky, ač je nám to přikazováno.

Zejména když po větší integraci touží dnešní neschopné rudozelené vedení EU. Neschopné a zbabělé natolik, že ani není schopno a ochotno bránit hranice EU a na ty, co se o to byť jen náznakem jakýmsi plotem pokusili (Maďarsko) dštilo nenávistnou slinu. Neschopné a zbabělé natolik, že není schopna nelegální připrchlíky ani kontrolovat a postrkem vracet, odkud přišli.

S hodnocením současné EU v článku uvedené nelze než souhlasit až na názor, že eurofederace by byla lék - naopak, eurofederace je nebezpečná chiméra a jed, nikoli lék.

J. Kanioková 17.12.2017 18:26

Debilové

Merkelová a Macron vracejí sankce EU proti Polsku - https://twitter.com/V_of_Europe/status/942332357713031168

Hnus !

F. Houžňák 17.12.2017 22:30

Nevracejí, ale podporují,

"to back" znamená podporovat (support), i když "back" značí (taky) zpátky a tak.

J. Kanioková 16.12.2017 18:06

Fénix Nové Evropy zatím nepovstal....

Hmm... jen "zatím" ? Ani nepovstane, protože by musela mít politický národ. A to nemá a nikdy mít nebude ! Protože každý ctí své kořeny.. a jak je mít ke kontinentu ?

EU = RVHP II. a stejně blbě dopadne... !

EU chce akorát plnou integraci do jednoho kbelíku nazvaného "dluh".

P. Lenc 17.12.2017 7:49

Re: Fénix Nové Evropy zatím nepovstal....

Ano a má k tomu pořádně nakročeno.

P. Urban 16.12.2017 8:42

Evropská komise

by mohla být reprízou komunistického Kremlu, kdyby měla jeho moc. Jenže ji nemá. Jak ukazují nejen kvóty, Komisi poslouchá každý stát, pokud to není v rozporu s jeho důležitými zájmy. A Komise s tím není schopna nic udělat. Maximálně tak hnát dotyčný stát před soud, který může dotyčný stát odsoudit k pokutě coby faktické obdoby daně. S tím se dá žít.

Nejlepší, co můžeme udělat, je nechat současnou situaci tak, jak je. Jakákoli reforma situaci ještě zhorší. Rozvolnění znamená konec posledních zbytků autority a změnu EU na mini-OSN. Naopak prohloubení integrace povede k tomu, že za pár let budou davy lidí pochodovat s portréty německého kancléře a la Hitler nejen v Athénách, ale i v Paříži.

J. Sinnreich 16.12.2017 0:40

Zlata EU

EU- nadherna myslenka evropske spoluprace bez hranic a cel. spolecne meny, hospodarsky a politicky gigant schopny konkurence s USA a Cinou. Nesmela by se toho vsak zmocnit banda socialisticko/komunistickych ideologu, zelenych poblouznenych silencu a hospodarske mafie reprezentovana nesmirne zbujelou byrokracii. Vysledkem je politicka zbabelost. moralni upadek a hospodarsky bankrot.

I. Dekyský 16.12.2017 12:22

Re: Zlata EU

Evidentně nejste schopen (nebo ochoten?) pochopit, že to, co podle Vás zkazila až banda ideologů, bylo cílem od samého začátku. Připomínáte mi s odpuštěním, a nejste jediný, staré nepoučitelné bolševiky nebo nacionální socialisty, kteří také až do konce života navzdory faktům věřili "že myšlenka byla skvělá, jen se jí zmocnili nesprávní lide, stačí opravit co se pokazilo a nastane ráj". Opustit bublinu neudržitelných iluzí musí být doopravdy velmi těžké...

J. Kanioková 16.12.2017 17:31

:))))))))))

J. Sinnreich 16.12.2017 21:20

Re: Zlata EU

Doufal jsem, ze i pomaleji chapajici pochopi nazev "Zlata EU ", jako jemnou ironii. Pokud se tak nestalo, tak se omlouvam.

J. Jurax 17.12.2017 22:29

Re: Zlata EU

Myšlenka evropské federace je jistě nádherná - stejně jako myšlenka komunistické společnosti. Akorát v obou případech blbě realizovaná, není-liž pravda? Někde udělali soudruzi chybu ...

Nenapadá Vás, že už jen princip federace nadekretované shora a protlačované silou je úchylný a neživotaschopný?

M. Prokop 16.12.2017 0:29

Politická kontrola nad měnou

je dost ošemetná věc, tu bych vynechal. A ani federální EU není možná, chybí politický národ EUnijní. Bez něj ani federace nefungují

(ČSFR, SFRJ). Jinak souhlas.