22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

EVROPA: Evropské hodnoty musíme ubránit sami

Itálie přestala blokovat vyplacení tří miliard eur pro Turecko. Ankara dostane peníze výměnou za to, že zbrzdí proud migrantů do Evropy. Obrana západních hodnot se však koupit nedá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 8.2.2016 20:54

Nenadávejte na Turecko - to se chová rozumně.

EU nemá cojones, aby bránila vlastní hranice a chce, aby tu práci za ni udělalo Turecko. No, a Turecko si to nechá zaplatit.

Ne každý masožravec má na to, porážet prasata. No, tak si na to najme řezníka, který to udělá za něj - a nechá si svou práci zaplatit. Ne každý je ochoten udržovat v provozu kanalizaci - tak si na to najme kanálpucry, kteří tu těžkou, nepříjemnou a nebezpečnou práci udělají za něj.

A EU nemá, jak jsem psal výše - takže bude platit Turčínovi. Čím víc mu přitom bude ještě nadávat, jako nadávala Maďarovi, tím víc bude platit...

P. Harabaska 9.2.2016 8:24

Re: Nenadávejte na Turecko - to se chová rozumně.

Nějaké cojones (špaň.) bezpochyby mají, ale taková varlata nejsou k ničemu, když oni sami jsou většinou cochons (franc.), a od těch se ta varlata ani u řezníka neprodávají.

J. Hanzlík 8.2.2016 20:44

Ignorance nebo exhibicionismus?

Ideje, na kterých vyrostla Evropa, jak vidím, zůstanou pro mnohé, ač jich denně využívají, trvale neznámé. Opravdu si myslíte, že se muslimové hrnou do Evropy proto, aby si tady vytvořili peklo, před kterým utíkají?

Problémem je to, že si sebou vlečou zvyky a způsoby, které v tak masovém měřítku, jsou pro evropský fungující systém smrtelně nebezpečné. Vedle velkého počtu těch, kteří tady patrně pracovat nebudou, je to především neúcta k životu, orientální sobectví a bezuzdný sklon k násilí.

A máte tady už jednu nepochybnou hodnotu, kterou v Evropě ctíme, hodnotu lidskosti. Relativní bezpečí sociálních systémů, které poukazují na další křesťanskou ideu, která byla vývojem vynucena, ideu soucitu a solidarity, které jsou opět pro ně velkou neznámou.

A tak byste mohli pokračovat dál a ne tady plkat, že nevíte co to ty evropské hodnoty vlastně jsou nebo dokonce, že neexistují. Je jasné, že hédonismus vede k odporným výstřelkům, které jsou součástí dekadence a úpadku, ale ty nejsou ideou ani programem většiny Evropanů! Těm, kteří se snaží naše hodnoty upřímně vymezit, děkuji!

K. Janyška 8.2.2016 18:50

Žádné evropské hodnoty neexistují, jsou jen hodnoty

civilizace. Ty tři hlavní jsou tzv. 3 velká negativa, tedy mír, svoboda a spravedlnost. Stojí výhradně na kvalifikovaných zákazových pravidlech, tedy na přesně opačných, na kterých stojí Evropská unie ! EU zbavila evropské národní státy i jednotlivce jejich schopnosti sebeobrany a sama není schopna čistě z technických důvodů tuto sebezáchovnou funkci převzít. Ona totiž žádné sebezáchovné vlastnosti nemá, neboť není spontánním řádem, ale vynucenou zločinecku organizací, která spontánní řád Evropy napadla... Dzp.

J. Kanioková 8.2.2016 18:47

Autorovi 1***

(c) "Když už argumentujeme křesťanskými (evropskými) hodnotami, není od věci připomenout ty z nich, které po staletí pozitivně ovlivňovaly naši civilizaci: těmi hodnotami jsou touha po sebezdokonalování a pokora (přijetí faktu). A lidský život coby nejvyšší hodnota..

Chceme-li být a zůstat svobodnými, musíme akceptovat jak nepředvídatelnost, tak nedokonalost. Musíme se naučit žít i s chybami druhých, ale umět ocenit i jejich snahu, byť je dost toho, co je možno jim vytknout. Hodnotíme-li rodiče, zda jsou dobrými rodiči, musíme akceptovat, že budou dělat i chyby, že je normálně lidské dělat chyby, a že pouze celkový obrázek, který obsahuje také přednosti lidí, o nich může nějak vypovídat - nikoliv pouze seznam chyb.

Mluvíme-li tedy o ochraně křesťanských (evropských) hodnot, měli bychom alespoň vědět, co se jimi rozumí, a akceptovat realitu, že každý člověk je tvorem i chybujícím a nedokonalým. Je to něco, nač v dnešní alibistické době trochu jako společnost zapomínáme."

J. Mrázek 8.2.2016 18:24

Jaké evropské hodnoty?

Třetinový plat za stejnou práci? Horší a dražší potraviny v obchodu od stejné "značky", protože to tak zákazníci chtějí..? ? Náprava křivd na koloniích za někoho, kdo je měl ? Trhnutí si protézou je nejmírnější odpověď na otázku, jestli tady u nás bojovat za evropské hodnoty. Bohužel, ale po právu. Stejně nám už v naší zemi pomalu nic nepatří ....

J. Šimek 8.2.2016 18:59

Re: Jaké evropské hodnoty?

Mluvte za jednu desetimiliontinu národa ...

J. Hanzlík 8.2.2016 15:12

Prozaicky zištná tradice

Už historicky orientálci byli chamtiví na prachy, které vydělávali na vyhrožování válkou. Historicky tureckému sultanátu platilo Rakousko s Uhrami obrovské sumy za zachování míru. Bašibozuci a další mameluci byli vždycky připraveni vyrazit a drancovat, hlavně, když jich byla pořádná přesila. S tou bojovou morálkou to za moc nestálo, zato natalita, to byla studnice! Zákeřnost a proradnost byly ceněnými komoditami osmanské diplomacie. Teď je na řadě "komodita" tzv. uprchlíků, které ve vlnách dávkují Evropě a počítají, že ta nebude držgrešle.

Turecko, díky známým Atatyrkovým (jméno bez záruky) reformám, se hodně poevropštilo, ale tradice je tradice. Podívejte se na Řecko, kterému v ještě nedávné historii turecká nadvláda hodně pocuchala mentalitu a dnes je to nejnedůvěryhodnější partner v Evropě. I palestinští pohlaváři se kapsují, lid nelid. A je to nejvýhodnější kšeft, o který by po narovnání poměrů přišli.

Možná, že se historie bude opakovat a EU bude cálovat a cálovat. Musí! Nakonec je bohatá a dobře se jí daří. Sice neodzbrojila, má obrovskou vojenskou sílu, kterou však paralyzovala za účelem spásy lidstva a když někdo chce bojovat, tak ať jsou to Američané, a na vlastní riziko a za své!

L. David 8.2.2016 15:02

Vysvětlí mi někdo, co to jsou to "evropské hodnoty"?

Je to multikulturalismus ve prospěch primitivní muslimské zvěře?

Je to sexismus a homosexualismus ve prospěch úchylů?

Je to gendrismus ve prospěch neschopných?

Je to vlezprdelismus ve prospěch agentů Brusele?

Co tedy jsou "evropské hodnoty"?

J. Šimek 8.2.2016 15:05

Re: Vysvětlí mi někdo, co to jsou to "evropské hodnoty"?

Přečtěte si Listinu základních práv a svobod a hned budete chytřejší ...

J. Svoboda 8.2.2016 18:19

Re: Vysvětlí mi někdo, co to jsou to "evropské hodnoty"?

Na Šimkova slova proboha nedejte, byla by to ztráta času. Myslím, že vašimi otázkami jste si docela vyčerpávajícím způsobem odpověděl.

P. Harabaska 8.2.2016 14:37

Tureckému prezidentovi Erdoganovi

již tři miliardy nestačí a požaduje dvě navíc. V ČT dnes ale říkali, že turecký ministerský předseda mluví o částce minimálně 20 miliard dolarů. To je ještě o něco víc.

J. Šimek 8.2.2016 15:01

Re: Tureckému prezidentovi Erdoganovi

Ale houbeles, 20milionů euro je náš podíl na slíbené pomoci. Koukám na to :o)

Š. Hašek 8.2.2016 14:16

Evropské hodnoty!!

????????

Bylo by nejprve nutno definovat, co jsou vlastně ty "stáleužívané" tzv. evropské hodnoty.

Obávám se, že neokomouši a na druhé straně, bych řekl umírnění konzervativci (chtěl jsem napsat konservativci), se nějak nemohou dohodnout.

Zkrátil bych to, Dienstbier (v rámci rovnismu/všeprávismu) mi rozkazuje (chlapec mladý, svazácký), že se mám uklidnit a postavit se do fronty za nějakého mladíka, kterému se nechce pásti ovce na africké/afghánské/syrské/lybijské/celosvětové vysočině (kam hrábl Obama)?

Uznávám, že poslední věta jest poněkud "hospodsky zjednodušená". Ale snad (za ty daně) mám ještě právo se k "tomu vyjádřit". Udělal bych volební právo od první výplaty!!!

P. Harabaska 8.2.2016 14:43

Re: Evropské hodnoty!!

Těch hodnot je spousta a na to, aby se v tom člověk vyznal, by bylo třeba nějakého proškolení. Slýchám mluvit o hodnotách západních, evropských a atlantických. Jde nepochybně o různé množiny hodnot, které se patrně nějak překrývají. Mohl by o tom pojednat někdo znalý například také zde na tomto webu. Možná by stačilo i grafické znázornění překrývajících se barevně odlišných kruhů.

J. Šimek 8.2.2016 15:03

Re: Evropské hodnoty!!

Přečtěte si Listinu základních práv a svobod, tam máte většinu těch hodnot pokupě.

Š. Hašek 8.2.2016 15:08

Re: Evropské hodnoty!!

Tak Listina .......

Ale nějaký pan Masaryk (teď si nevzpomenu, no nic, asi to bude nějaký nevýznamný človíček) tvrdil (zřejmě hloupost), že bez výčtu povinností (i rodičů) se nikam nedostaneme.

Vy myslíte, že ano??

J. Šimek 8.2.2016 15:12

Re: Evropské hodnoty!!

A jestli chcete psát na jiné téma, tak si založte vlákno, dík.

P. Harabaska 9.2.2016 8:19

Re: Evropské hodnoty!!

Když já bych právě chtěl rozlišit ty hodnoty evropské, společné a evropské. Tam je nějaká tabulka?

M. Krátký 8.2.2016 14:03

Novinky.cz - výuka češtiny za pochodu

USA samy jednají s teroristy, tak ať mlčí

Š. Hašek 8.2.2016 14:19

Re: Novinky.cz - výuka češtiny za pochodu

Pane Krátký,

zapomněl jste dodat s "umírněnými" (teroristy). Které podporuje Obama a bruseláci.

Buďme si jisti, že Obama a jiní drzouni nebudou mlčet.

R. Tichý 8.2.2016 12:37

Navrhuji zmenu nazvoslovi. Evropske "elity" bych pro ty kasparky nahore nepouzival. Kompromisem by mohlo byt "(zvoleni) predstavitele".

Š. Hašek 8.2.2016 14:20

Re:

Dobrá poznámka.

Ale Šabatová Vás bude žalovat!

P. Harabaska 8.2.2016 14:35

Re:

Jak by bylo možné používat výrazu "zvolené elity", když je nikdo nevolil. Nevzpomínám si, že bych byl kdy dal svůj hlas knihkupci Martinu Schulzovi. Ostatně knihkupcem byl svého času také K.H. Frank a toho také nikdo nevolil. Alespoň z Čechů.

J. Šimek 8.2.2016 15:13

Re:

A jak jste například volil do úřadu premiéra Sobotku, když ve vedení EU je to tak blbě udělaný?

J. Urban 8.2.2016 12:24

Blbý je, že ty evropské hodnoty sami neubráníme.

A to musí být jasné i Robejškovi. Velmocensky se to tady docela hustě polarizuje, jak před WWII. Tehdy se dalo přidat buď k německým náckům nebo k ruským imperialistům. Dnes jen místo nácků máme proislámská ho-wada, rus zůstal stejný :-(

J. Šimek 8.2.2016 12:45

Re: Blbý je, že ty evropské hodnoty sami neubráníme.

Kolik dáváte % Konvičkovi v příštích volbách a rusa asi zastupuje KSČ(m), takže tam kolik?

Š. Hašek 8.2.2016 14:26

Re: Blbý je, že ty evropské hodnoty sami neubráníme.

Chyběl jste někde tak kol šesté třídy základky.

I propadající zoufalec u nás tehdá věděl (v naší třídě, pí. uč. Vaníčková), že rus jest šváb (i v polských, německých, českých domácnostech) a Rus jest graždanin Jeho Veličenstva cara. Třeba i Putina. A bylo to za bolševika! Carové si dokázali vyměnit dopisy i s Vídní. Bruseláci možná píšou už jen ponížené supliky. Obamovi. Nikoliv ovšem svým občanům!

Srovnej s občanstvím pod bruselem (za dva roky).

Zjednodušeno pro znalé občany.

J. Šimek 8.2.2016 14:53

Re: Blbý je, že ty evropské hodnoty sami neubráníme.

Tak kolik dostane nácek a kolik rus, abych nezabředl do vaší přednášky?

Š. Hašek 8.2.2016 15:04

Re: Blbý je, že ty evropské hodnoty sami neubráníme.

Na rusa kupuji něco v drogerii.

Jinak mě nic nepodněcuje k další diskusi.