25.5.2022 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

EVROPA: Evropská Keltia

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kuča 16.5.2022 14:36

R^ ;-D

L. Kuča 15.5.2022 23:39

To jako vážně chcete hrát tuhle hru na 'rasovou identitu'? U nás, kde máme dobře 10% švédského genotypu, 5% italského, něco židovského, opravdu vcelku dost germánského a opravdu velký podíl ukrajinsko-ruského (tedy chcete-li slovanského) plus ještě je to dochuceno nějakými baltickými národy a původními obyvateli Francie. Já bych to nazval 'pouliční směs', aniž bych to myslel jakkoliv pejorativně. Co to je nějaká slovanská identita? Statistické procento haplotypu? Navíc, co jsem byl v Británii, ať jsou čímkoliv pro nás divní, tak pokud člověk 'zařezává', tak rozhodně nijak nedostává sežrat, je není 'jejich'. Určitě méně než ukrajinský učitel na české stavbě, který musí makat jako šroub, protože místním už jdou nějak ruce dozadu, ale dívají se na něj svrchu a tak s ním i jednají. Občas se za vlastní lidi stydím. Populace USA je rovněž tak trochu všehochuť, skoro těžko najít národ, který by se do ní alespoň trochu neabsorboval. Dneska je to až na malé výjimky vše rozparcelováno spíš na civilizační okruhy, které sdílejí jisté hodnoty (byť se jako V4 začínáme tzv. Západem v plno věcech rozcházet). Ano, takže je to NÁŠ euroatlantický, či hebrejsko-křesťanský okruh a myslím, že ostatní kdo k němu přináleží to alespoň tuší. A osobně zde o jiný - ani o muslimský, ani o mongolsko-pravoslavný ani trochu nestojím.

J. Farda 15.5.2022 14:32

Správně, pane Hoblíku, natož nějaký, navíc etnicky vlastně neexistující, a navíc děsně úpící pod zkorumpovaným narkomanskonacistickofašistickobanderovským režimem, to je třeba rázně zatrhnout, a když to tak nebylo realizováno hned v zárodku, tak eto dolžno byť sdělano dopolnitěĺno i za cenu provedení dodatečné speciální osvobozenecké vojenské operace! ;-)R^

M. Vojta 15.5.2022 13:47

Naše euroatlantická civilizacre? Ta ale přeci nikdy nebyla naše. Nějak jste zamotal v zákoutích vlastní vznešenosti. Ne, anglosaský svět pro nás nemá lepší podprahový podnět, než že Slav is Slave.

M. Vojta 15.5.2022 13:36

Doporučuji VK(.) com a zaregistrovat se ministerstvo obrany RF, nebo aplikaci Telegram a vybrat kanály, např. UKRLeaaks.

K. A. 15.5.2022 12:06

Takhle nějak to bylo i v Kosovu a Bosně. A další nás zřejmě čeká...

K. A. 15.5.2022 11:59

[UA] Nevíte někdo, co je tohle za barvy? Švédsko? Hraje se někde hokej?

M. Hoblík 15.5.2022 10:01

Irsko nesmí být jednotné! Jak by to vypadalo, kdyby si každý národ dělal to, co ho napadne?

J. Plzák 15.5.2022 9:03

uncut-news.ch: katastrofální výsledky očkování v Austrálii a v Izraeli. Počet úmrtí rapidně stoupá.

Chcete víc?

B. Bublina2 15.5.2022 1:39

přesně tak, chechtáte se jako já, až se za pupík popadám;-D;-D;-DR^

J. Pankovic 14.5.2022 23:04

Pokud potkáte krásnou ženu bez pupíku s jizvou pod řebry, tak bacha, mohla by to být naše praprapra...babička ;-)

...ale na těch skoro 7 tisíc let vypadá dobře :-)

L. Kuča 14.5.2022 22:43

A co Adam a Eva .... zkouším si je představit coby bezpupíkaté jedince. :-P

Je vidět že křemíkovej strejda má ještě jisté problémy se síťováním informací.

J. Pankovic 14.5.2022 22:32

...a teď si představte, že o nezávislosti Katalánska budou hlasovat Kastílci, Andalůzané a Nizozemci... korespondečně...;-)

J. Pankovic 14.5.2022 22:26

...strýček Google zřejmě našel maďarské slovo "köldök", což opravdu znamená pupík. Ten je však typický pouze pro savce, u ptáků, vylíhlých z vajec nemá odůvodnění.

Kontrolní otázka z metafyziky: mají pupík i bohové?:-)

M. Grundmann 14.5.2022 17:01

Rusko se cítí ohroženo USA jako téměř celý svět kromě východní Evropy. Porážka Ruska je pro všechny tyto státy špatnou zprávou, protože ještě více posiluje USA jako světového hegemona. V západním tisku se zcela otevřeně už desítky let mluví o době po roku 1990 jako o Pax Americana.

To je jediný důvod války na Ukrajině, boj Ruska proti Pax Americana.

L. Kuča 14.5.2022 16:53

Jako možný to je, já nevím, znalec sociologie Číny nejsem. Demografická pohroma čeká v blízké budoucnosti Čínu každopádně, ještě o dost dřív než Evropu, která má nakročeno stejně. Jen v Evropě nemáme disproporci pohlaví a reprodukční koeficient je přecejen lepší, nebo chcete-li - méně špatný.

Ovšem Rusko má pocit méněcennosti rovněž, a jak přesto (nebo spíš právě proto) ukazuje zuby. V čem myslíte, že je mezi těmito dvěma zeměmi rozdíl? Každopádně Čína není ukrajinským dobrodružstvím příliš nadšena, zjevně jí tím Rusko trochu hodilo vidle to do té doby zcela vyhovujícího konceptu "klid na práci a čilý mezinárodní kšeft", který jim neskutečně vynáší.

M. Grundmann 14.5.2022 16:41

Čína není nebezpečím pro vzdálené státy z jednoduchého důvodu : Číňané mají vůči ostatním národům pocit méněcennosti. Čínské ženy nechtějí čínské muže a dávají přednost mužům evropským. Za takové situace je jakákoliv mocenská expanze Číny nemyslitelná, Čína by se vnitřně rozložila. Jediná šance Číny je izolace od atraktivnějších evropských a jiných mužů.

L. Kuča 14.5.2022 14:57

Jo, já to zadal strýčkovi Googlovi, aby mi našel, co by to mohlo být a jeden z prvních výsledků byl, že pokud jsem tam udělal překlep v jednom písmeni (myslím, že v tom adjektivu), tak by to mohl být maďarsky 'holubí pupík'. Čemuž jsem se fakt zasmál. Ale ona maďarština a finština k sobě nemají až tak daleko. I když mi bylo jasné, že to bude pitomost, odteď budu při přípitku říkat 'holubí pupík' :-) Alespoň budu mít dobrý konverzační starter při vysvětlování proč zrovna toto ... Snad si nebudou myslet, že už k přípitku přicházím řádně ožratý :-P

B. Novacek 14.5.2022 14:40

sorry, to patřilo pod pana Novaka.

B. Novacek 14.5.2022 14:39

Dík za ty linky, pane Novaku...stojím na břehu Liffey, zírám na O'Connel Statue a běhá mi mráz po zádech...možná je to jen prostý strach z budoucnosti.

L. Kuča 14.5.2022 11:18

The times they are a-changin'. Evropa ohrožuje v současnosti hlavně sama sebe svým debilním mesianismem, že by se hrubou silou nakýblovla do jiné země je naprosto nerealistické, vzhledem k tomu, že rezignovala na vlastní vojenské síly (kromě Polska a ještě snad Řecka, ale ty řecké zas trpí velkým podfinancováním v důsledku rozházení peněz hypersociálním státem. Časy Římské říše a těch, jež se ji pokoušely neúspěšně následovat jsou prostě pryč. Takže i to, že Čína byla nebezpečím jen pro sousedící státy nemusí platit navěky. Nevím, proč by měl být strach z evropských zemí v současné době oprávněný - vždyť jsou dnes spíš - bohužel - pro smích. Podle podobné logiky bych se měl nyní obávat Mongolska. A upřímně: Budíte se uprostřed noci zpocený hrůzou z vpádu mongolských šiků do České kotliny?

J. Nevrkla 14.5.2022 9:51

Jak z toho? Že by v tom Severním Irsku udělali referendum? Stejně jako v ukrajinských oblastech, které zřejmě nechtějí být pod Kyjevem?

J. Pankovic 14.5.2022 5:07

Evropská populace BYLA nejagresívnější kdysi dávno, teď ji nahradili moslimové, nejen Arabi, i černí AfroAfričané.

Příští kolo boje o světovládu proběhne mezi žlutými a zelenými ;-)

J. Pankovic 14.5.2022 5:00

Nejedná se o holubi pupík, tohle používají Finové místo "Na zdraví!":-)

M. Grundmann 14.5.2022 3:21

Čína není a nikdy nebyla zemí, která by ohrožovala zbytek světa. Čína se zmohla tak akorát občas ovládnout některé své sousedy, ale po většinu své historie byla obětí vnějších útoků. Většině lidí se to nebude líbit, ale historicky nejagresivnějším etnikem je evropská populace, která se rozšířila po celém světě a která všem ostatním nahání oprávněný strach. Čína se naopak pokusí o izolaci od vnějšího světa, ale to jí asi nepomůže.

L. Kuča 14.5.2022 1:34

Holubí pupík? ;-D;-D;-D

L. Kuča 14.5.2022 1:03

To nemění nic na tom, že ekumenismus je na nic. To, co popisujete, jen jen normální vycházení s lidmi, jaké je běžným současným civilizovaným standardem. Pokud uvidím na ulici buddhistu nebo nějakého cáklého příznivce pohanského kultu, tak pokud nedělá nic nezákonného či nemorálního, nezmasíruju mu záda baseballovkou jen kvůli přesvědčení, ba ani mu nebudu hrozit, či jen tvářit se za něj zle. Neměl jsem dojem, že by Švýcarsko i v dřívější době příliš trpělo mezidenominační nenávistí. Rozpory a násilí byly v tom zmiňovaném Irsku, ale pozadí bylo daleko spíše politické než věroučné.

Sjednocení nauk je v nedohlednu a ani příští generace to nevyřeší. Je tu od chvíle, kdy došlo k institucionalizaci a někteří to odmítli. Od té doby se propast pouze neustále zvětšuje a rozpor by zmizel pouze exterminací jedné ze stran, kam se snad vývoj společnosti doufejme nikdy nedostane. I když, kdo ví, nejnebezpečnější společenskou entitou je tzv. 'normální slušný člověk'. Nijak ideově neukotveného člověka není až takový problém zpracovat ke zdánlivě nemyslitelným bezcitným zvěrstvům.

Proč se pokoušet dávat dohromady 2 nauky, které jsou zcela obsahově nezávislé mi není jasné. To už do toho mixu můžeme přidat fakt cokoliv. Nebo se snad budeme očekávat, že protestanté opustí Sola Scriptura a začnou stavět na tradicích? Nebo že katolíci zavrhnou mariánský kult? Na světě se děje dost divných věcí, ale některé jsou prostě extrémně nepravděpodobné.

Tak asi takto vypadá hloubka mého neporozumění.

J. Sedlář 14.5.2022 0:39

Zdravý rozum :-) pobavil.

J. Anděl 13.5.2022 20:53

Ano, probíhá velký reset. A vzhledem k lokalitě a vztahům se sousedy nelze dělat moc jiného, než děláme.

Proto máme tuto vládu. Babiš dostal od pánaboha covid, Fiala tohle.

J. Novotny 13.5.2022 18:41

Popravdě občané Severního Irska na dnešním stavu, kdy jsou tak trochu in na obou březích s měkkými celními pravidly, velmi slušně profitují. Asi by o to nechtěli jen tak přijít. Ta tom, že mohou obrat Británii i Irsko se snad katolíci s protestanty shodnout dokáží.

Dlouhodobě mají katolíci vyšší porodnost, takže to stejně ke sjednocení Irska povede.