19.8.2022 | Svátek má Ludvík


Diskuse k článku

EVROPA: Evropská Keltia

V Severním Irsku vyhrál parlamentní volby Sinn Féin, je to poprvé v historii, kdy bude mít většinu v irském parlamentu. To určitě není dobrá zpráva po britského premiéra Johnsona a ani pro irské unionisty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. A. 15.5.2022 11:59

[UA] Nevíte někdo, co je tohle za barvy? Švédsko? Hraje se někde hokej?

M. Hoblík 15.5.2022 10:01

Irsko nesmí být jednotné! Jak by to vypadalo, kdyby si každý národ dělal to, co ho napadne?

J. Farda 15.5.2022 14:32

Správně, pane Hoblíku, natož nějaký, navíc etnicky vlastně neexistující, a navíc děsně úpící pod zkorumpovaným narkomanskonacistickofašistickobanderovským režimem, to je třeba rázně zatrhnout, a když to tak nebylo realizováno hned v zárodku, tak eto dolžno byť sdělano dopolnitěĺno i za cenu provedení dodatečné speciální osvobozenecké vojenské operace! ;-)R^

L. Kuča 16.5.2022 14:36

R^ ;-D

J. Plzák 15.5.2022 9:03

uncut-news.ch: katastrofální výsledky očkování v Austrálii a v Izraeli. Počet úmrtí rapidně stoupá.

Chcete víc?

J. Nevrkla 14.5.2022 9:51

Jak z toho? Že by v tom Severním Irsku udělali referendum? Stejně jako v ukrajinských oblastech, které zřejmě nechtějí být pod Kyjevem?

J. Pankovic 14.5.2022 22:32

...a teď si představte, že o nezávislosti Katalánska budou hlasovat Kastílci, Andalůzané a Nizozemci... korespondečně...;-)

J. Novotny 13.5.2022 18:41

Popravdě občané Severního Irska na dnešním stavu, kdy jsou tak trochu in na obou březích s měkkými celními pravidly, velmi slušně profitují. Asi by o to nechtěli jen tak přijít. Ta tom, že mohou obrat Británii i Irsko se snad katolíci s protestanty shodnout dokáží.

Dlouhodobě mají katolíci vyšší porodnost, takže to stejně ke sjednocení Irska povede.

J. Plzák 13.5.2022 16:10

Co vy na to? Z uncut-news:K 31. prosinci loňského roku bylo v Austrálii hlášeno 2 253 úmrtí na nemoc Covid. Od té doby to bylo 7668. To znamená, že 70 procent všech „úmrtí na covid“ se odehrálo za posledních pět měsíců. Přibližně 84 % Australanů bylo očkováno alespoň dvakrát.

F. Navrátil 13.5.2022 12:54

Pane Mařáku, proč se omezovat spekulací nad keltským původem Ukrajinců? Můžete rovnou napsat, že Halič ukrajinsky Haličina, německy Galizien (neplést si s divizí SS Galizien) a latinsky Galicie je už podle názvu vlastí Galů od nepaměti dodnes.

V. Čermák 13.5.2022 13:29

Pan Mařák je popletený Zelený dřevní druidí muž, který se rád povyšuje nad Křesťany. V otázce Irska se mu to nehodí. Ovšem nadřazení barbarských Keltů nad Vikingy je také zajímavé...;-DRv

P. Brecík 13.5.2022 12:46

Nevíte, kde lze najít jiné informace, než "Novinkářské"? Hlavně reálnou mapu UA a postupy / ústupy vojsk ?

M. Vojta 15.5.2022 13:36

Doporučuji VK(.) com a zaregistrovat se ministerstvo obrany RF, nebo aplikaci Telegram a vybrat kanály, např. UKRLeaaks.

A. Dudík 13.5.2022 12:13

MAŘÁK SI TO ZASE NAPRAL PŘÍMO DO ŽÍLY !!!

To není z pouhé inhalace ;-D;-D;-D

P. Brich 13.5.2022 15:05

Jo, irská whiskey je sviňa!!;-€EU;-O;-D

S. Ševeček 13.5.2022 12:08

sjednocení Irska hladce povede k vyvraždění jinověrců a to se vyplatí.

V. Malý 13.5.2022 12:45

Že vy to víte.

F. De Winter 13.5.2022 11:23

USA prohrály globalizaci s Čínou a tak nastala doba nového blokového uspořádání světa. Na jedné straně bude Čína a Rusko, jejichž ekonomiky jsou komplementární a na straně druhé budou USA a zbankrotovaná EU. Představa, že americké drahé LNG dokáže nahradit levnější ruské suroviny je naivní a tak se úpadek evropského průmyslu ještě urychlí. Uvidíme jestli to EU přežije. Každopádně nás čekají velké změny. Naše vrchnost to cítí také a je z toho značně nervózní, o čemž svědčí urychlené zavádění totalitních praktik.

L. Kuča 13.5.2022 11:53

A vy z toho evidentně máte potměšilou radost, i když VŠECHNO je to špatně - jak směřování Číny tak EU a s ní i USA. My pochopitelně jdeme také 's EU na led'. Z toho nebude ve výsledku žádné 'multipolární uspořádání', ale obrovský průser. Já se ho narozdíl od Vás docela děsím. Ale možná bych neměl být tak pesimistický a třeba se ta naše civilizace, která ztratila pojem o vazbě produkce a spotřeby alespoň trochu probere. Rusko je ekonomický trpaslík a jeho situace se bude dále zhoršovat synchronně s EU. Číňan rozhodně není žádný velký kámoš Rusa a zálibně pokukuje po příhraničních regionech Ruska. Pokud Vás Čína obejme, tak to dělá proto, aby vám prohrabala kapsy.

F. De Winter 13.5.2022 12:00

Radost z toho nemám a to ani potměšilou, neboť naše země - zatím ještě průmyslová - bude patřit k těm nejvíce poškozeným. Nejhorší na tom je, že není ani kam emigrovat.

H. Kotaz 13.5.2022 12:58

R^

!!

V. Novak 13.5.2022 12:04

Pojmenovat problém je první krok k jeho řešení.

Je úplně jedno, koho ten problém děsí a jestli z něj někdo má škodolibou radost - on prostě je.

L. Kuča 13.5.2022 15:21

Ono to až tak jedno není. Jsou lidi, co jsou schopní se ve své oikofobii radovat z každého neúspěchu lidí svého vlastního okruhu. Těm se jenom líbí samotný fakt, že je problém. A pak jsou lidi, co vidí problém, nemají z něj radost a proto se snaží vymyslet nějaké řešení a aktivně na něm pracovat.

F. De Winter 13.5.2022 15:37

Samozřejmě je třeba pracovat na řešení. A to také dělám. Prvním krokem musí být výměna této naprosto neschopné vlády.

Pro Babiše nejsem. ten se zcela znemožnil během covidové krize.

Co by měla dělat ČR, aby z toho vyvázla s minimálními škodami? Dělat politiku jakou dělá Orbán. To je cesta.

L. Kuča 13.5.2022 17:00

My především potřebujeme vládu která není podělaná z bruselských institucí. Která je racionální a nejede na vlně nějaké nepraktické módní ideologie. Upřímě nemám žádný tip nebo vzor, který bych považoval za hodný následování. V současné době se mi zdá být nebezpečím jak západ, tak východ. Tak nějak stále doufám ve vystřízlivění západu, který měl ideovou základnu prostě mnohem lepší, ale vzdává se jí sám a hanobí svoji vlastní minulost a utápí se v jakési zvláštní změkčilosti.

Jinak samozřejmě o Vás mnoho nevím, takže na sebe úplně nevztahujte obvinění z oikofobie. Jenom mi z toho způsobu, jak sem občas do fóra vstoupíte přišlo, že kolikrát máte radost z toho, že naše euroatlantická civilizace trpí rozkladem zevnitř a dostává se pod hrozbu závislosti na Číně (potenciálně i další asijští tygři). Ale možná je to jenom moje špatná interpretace podprahových podnětů.

M. Grundmann 14.5.2022 3:21

Čína není a nikdy nebyla zemí, která by ohrožovala zbytek světa. Čína se zmohla tak akorát občas ovládnout některé své sousedy, ale po většinu své historie byla obětí vnějších útoků. Většině lidí se to nebude líbit, ale historicky nejagresivnějším etnikem je evropská populace, která se rozšířila po celém světě a která všem ostatním nahání oprávněný strach. Čína se naopak pokusí o izolaci od vnějšího světa, ale to jí asi nepomůže.

J. Pankovic 14.5.2022 5:07

Evropská populace BYLA nejagresívnější kdysi dávno, teď ji nahradili moslimové, nejen Arabi, i černí AfroAfričané.

Příští kolo boje o světovládu proběhne mezi žlutými a zelenými ;-)

L. Kuča 14.5.2022 11:18

The times they are a-changin'. Evropa ohrožuje v současnosti hlavně sama sebe svým debilním mesianismem, že by se hrubou silou nakýblovla do jiné země je naprosto nerealistické, vzhledem k tomu, že rezignovala na vlastní vojenské síly (kromě Polska a ještě snad Řecka, ale ty řecké zas trpí velkým podfinancováním v důsledku rozházení peněz hypersociálním státem. Časy Římské říše a těch, jež se ji pokoušely neúspěšně následovat jsou prostě pryč. Takže i to, že Čína byla nebezpečím jen pro sousedící státy nemusí platit navěky. Nevím, proč by měl být strach z evropských zemí v současné době oprávněný - vždyť jsou dnes spíš - bohužel - pro smích. Podle podobné logiky bych se měl nyní obávat Mongolska. A upřímně: Budíte se uprostřed noci zpocený hrůzou z vpádu mongolských šiků do České kotliny?

M. Grundmann 14.5.2022 16:41

Čína není nebezpečím pro vzdálené státy z jednoduchého důvodu : Číňané mají vůči ostatním národům pocit méněcennosti. Čínské ženy nechtějí čínské muže a dávají přednost mužům evropským. Za takové situace je jakákoliv mocenská expanze Číny nemyslitelná, Čína by se vnitřně rozložila. Jediná šance Číny je izolace od atraktivnějších evropských a jiných mužů.

L. Kuča 14.5.2022 16:53

Jako možný to je, já nevím, znalec sociologie Číny nejsem. Demografická pohroma čeká v blízké budoucnosti Čínu každopádně, ještě o dost dřív než Evropu, která má nakročeno stejně. Jen v Evropě nemáme disproporci pohlaví a reprodukční koeficient je přecejen lepší, nebo chcete-li - méně špatný.

Ovšem Rusko má pocit méněcennosti rovněž, a jak přesto (nebo spíš právě proto) ukazuje zuby. V čem myslíte, že je mezi těmito dvěma zeměmi rozdíl? Každopádně Čína není ukrajinským dobrodružstvím příliš nadšena, zjevně jí tím Rusko trochu hodilo vidle to do té doby zcela vyhovujícího konceptu "klid na práci a čilý mezinárodní kšeft", který jim neskutečně vynáší.