16.1.2022 | Svátek má Ctirad


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
helena 17.6.2008 23:45

Re: Re: Autorovi článku

Milá Wandy, kdybyste měla alespoň desetinu vizionářských schopností prezidenta Klause,  mohla jste kandidovat místo Švejnara a měla byste větší úspěch. Bohužel na současném politickém kolbišti není člověk s vizí, kterou by dokázal předat lidem tak, aby ji spolu s ním vzali za svou. Klaus to dokázal. Není totiž důležité, kdo to vymyslí, ale kdo to prosadí.

helena 17.6.2008 23:36

Re: Čtvrtfinale Česko-Chorvatsko v pátek

:-)))

Pepa 17.6.2008 22:07

Re: Nová Kostnice ?

Tak k takovému blábolu se snad ani nemá cenu vyjadřovat. Kde sjte se učil dějiny, v cirkusu Humberto ?

tyypyy 17.6.2008 21:48

Re: Čtvrtfinale Česko-Chorvatsko v pátek

Dobré, díky. :-))

wandy 17.6.2008 21:30

Re: Autorovi článku

nepřipadá Vám divné, že pan Klaus a jeho fámulové dokáží vždy jenom kritizovat (úplně vše, co by mohlo být jinak než to právě je, snahu o jakoukoliv změnu?). A že nikdy nepřišli se svou vlastní vizí, dokonce ani s kuponovou privatizaci, kterou vymysleli Ježek a Tříska, a kterou pan Klaus zpočátku kritizoval a akceptoval až tehdy, když byl přesvědčován o tom, že jako "otec" privatizace bude prezentován právě on.  Stejná chyba se stala s Kaplického knihovnou: kdyby to byla Klausova národní knihovna, ó jaké nadšení by na magistrátě zavládlo. EU by si měla vzít poučení a nabídnout prezidentství EU panu Klausovi, rázem by získala horlivého propagátora.

Venkovan 17.6.2008 21:17

Tož nějak se to tu sukuje

Svobodné hlasování obřanů je vynikající výsledek,když jjde o EU.Hlavně záporný.Když se objeví v Kotlině výzva k referendu třeba o radaru,dostávají chvalopěvci svobodného hlasování kopřivku.Nějaký jednotný jízní řád jim nevoní.Jízdní řády v Kotlině málo kdy fungovaly.V kotlině je zvykem úpět,včil pod Bruselem.Kdyby sa neúpělo tak by fungovalo všecko bezvadně,justice,zákony pro každého,politici a poradci by sa starali enom o blaho všeho lidu.

Venkovan 17.6.2008 21:05

Najednou svobodné hlasování občanů.

Pravda né v Kotlině.Tady sme  zvyklí,že jízdní řády nefungují.O nic jiného v podstatě nejde.Když se například objeví názor,referendum o radaru dostávají chvalopěvci svobodného hlasování občanů kopřivku.V Kotlině je zvykem úpět,včil úpíme pod Bruselem.Jinak by tu byl pořádek,justice by byla tů nejdůvěryhodnější institucí,politici a poradci by sa starali enom o blaho lidu.Zákony by platily pro všeckých a korupca by byla neznámým pojmem.

Ferdinand 17.6.2008 19:13

Re: shodnout se na pravdě?

 Doslova souhlasím s vaší definicí nicotné,dočasné a zítra neplatné pravdy, avšak pravdu hlubinnou bych nikdy nehledal v politice ,reprezentované kterýmikoli politiky ,ať u nás či v Bruselu.Pravdu ,hledám ve svém životě ve své duši a nepotřebuji ji promítat do jakékoli politické deklarace natož do Lisabonské smlouvy. Stane-li se pravda , jakkoli vznešená ,argumentem v politice ,většinou nabude tvaru klacku vhodného pro vtloukání úplně jiných pravd do našich hlav,či pro vhození téhož pod nohy kohokoli.

Komnetare Blogspot 17.6.2008 18:30

Čtvrtfinale Česko-Chorvatsko v pátek

Ze všech stran slyším, že přes  irské veto má ratifikace pokračovat navzdory předem stanoveným pravidlům.

V tom případě důrazně žádám, aby přes naši údajnou prohru v normální pracovní době s Tureckem na Euru zápas pokračoval pokutovými kopy, dokud nevstřelíme branku. Kdyby se to nepodařilo, tak použít plán B, tj. naše kontumační vítězství, protože brankař Čech je hezčí než jeho turecký protějšek.

Spolu se Sarkozym volám: Nedramatizujme to, ale neztrácejme čas! Vždyť čtvrtfinálový zápas Česko - Chorvatsko se hraje už v pátek!!

divana 17.6.2008 18:15

Re: Re: Lisabonskou smlouvu poslat nejkratší cestou do Brusele a do

včera v událostech, komentářích jsem viděla jednoho ze dvou zvolených schopných za čssd = roučka. zajímavé bylo, jak dlouho dokázal rozvíjet jednu větu o ničem.

divana 17.6.2008 18:13

Re: Irská levice

tohle pravděpodobně napsal zaorálek, který naopak všemu porozuměl a všechno pochopil

Klička 17.6.2008 18:06

Re: Je pitomost,

Mýlíte se. Smlouva se týká svým způsobem každého občana a proto by mělo k této otázce být vypsáno referendum a to nejen u nás ale ve všech zemích EU.Ctějí-li státy EU být státy demokratickými, musí akceptovat vůli lidu svých zemí. Vůli lidu lze v současné době zjistit pouze referendem.Implantovat vůli několika politiků (poslanců v parlamentech zemí EU je vzhledem k počtu občanů těchto států opravdu jen několik) do mezinárodní smlouvy je neodpustitelný čin, potírající samé základy demokracie. Je nutno si uvědomit, že EU jako mezinárodní společenství nemá do budoucna naději na existenci. Něco jiného by byla EU, jako společenství nadnárodní, ta naději na existenci má, ovšem, jak je vidět, občané si to nepřejí.

Hrdlička 17.6.2008 17:42

Chudák pan Haas, kdyby tušil.co způsobíl ?

On ten pan Haas viděl Lisabonskou smlouvu zřejmě jen z rychlíku. A ti ostatní mudrci, kteří jí nemůžou přijít na jméno, sotva viděli těch 300 stran. Je to smutné, kolik je  ještě u nás těch, kteří se nepoučili z toho, jak jsme dopadli na Bílé hoře, v Mnichově a v roce 68, kdy jme zůstali jako kůl v plotě. Až se ocitnem možná ne sami na smetišti Evropvy, bude pozdě naříkat. 

Poloněmec 17.6.2008 17:39

Irská levice

Pár irských levičáků, asi 100 tisíc, se rozhodlo odmítnout podle zásady, čemu nerozumím, to nemám rád a myšlení bolí, LS a tuzemští pravičáci se mohou pominout.

Je zajímavé, že ani jeden příspěvek nezačíná, ...rok, dva do mě v Bruggách cpali tu hámotinu a proto.........O něčem to vypovídá, že?

xxx Kubeš 17.6.2008 17:13

Autorovi článku

velice děkuji za rozbor kolem Lisabonské smlouvy a plně s ním souhlasím.

Ivan Nový 17.6.2008 17:11

Ale pane Nováku,

v Ostravě by lehce prošel a ODS by měla o jednoho poslance více. Uvidíte na podzim, jak ČSSD dostane na frak.

Ivan Nový 17.6.2008 17:08

Pane Nováku,

jenže EU není stát, a státy nejsou poslanci. Problém EU není způsob hlasování, ale nevolení eurokrati, kteří se chtějí stát nezávislí na státech, členech EU. To už rovnou můžeme předat všechny pravomoce do OSN, té organizaci přece taky jde o blaho lidstva a celého, ne jen EU :-))))))).

V.Novák 17.6.2008 16:53

Re: Skybirde,

A jaká?

V Praze by za ODS prošla i tenisová raketa nebo golfová hůl. Na severní Moravě těžko.

V.Novák 17.6.2008 16:53

Re: Skybirde,

A jaká?

V Praze by za ODS prošla i tenisová raketa nebo golfová hůl. Na severní Moravě těžko.

V.Novák 17.6.2008 16:51

Bingo!

Přesně takhle dopadla Rzecz pospolita, když každý šlachtic na sejmu mohl cokoli "niepozwalić" - dojela na vlastní "demokratičnost" (samozřejmě šlechtickou). Rozdělily si ji absolutistické státy, které neměly problém se rozhodnout.

LS vyrovnává vliv menších států s těmi většími - princip dvojí většina neumožňuje velkým válcovat malé a malým vydírat velké. Dává větší váhu občanům. Jenže co naděláme - tohle u nás nevysvětlíme.

Ivan Nový 17.6.2008 16:36

Skybirde,

nepodstatný detail. Pro Topolánka byla kandidovat v Praze nevýhoda.

Ivan Nový 17.6.2008 16:29

wandy,

Německo ani Francie na vedení v EU nemají, nechtějí dostatečně zbrojit, nechtějí jít do konfliktu s Ruskem, nebudují si nezávislost na jeho energetických zdrojích. A pak mají velmý vážný vnitřní konflikt na hranici občanské války, boj s Islámem. Pro nájezdníky na EU bude EU obtížnější ovládnout, když EU nebude jednotné a budou muset vyjednávat s každým zvlášť, přičemž EU si zachová možnost jednotně útočit. Jako v Iráku.

Xury 17.6.2008 16:26

Re: Ferdinande,

Je ovšem zajímavé, že tato "chudá" země přejela v roce 1940 Francii jako po másle.

Šnek 17.6.2008 16:22

EU se plete do věcí, o kterých si občané chtějí rozhodovat doma a sami

Tak jako se kdysi komunisté pletli lidem do všeho.

Xury 17.6.2008 16:21

Re: Re: Re: Je pitomost,

Obávám se, že ve skutečnosti by dominovalo Německo, mírně (ale opravdu mírně) korigované Francií.  Velká Británie by, podle mého, do toho nešla. Ovšem pokud by se museli vyjádřit jednotlivé národy v referendech, tak by to možná dopadlo zcela jinak.

wandy 17.6.2008 16:01

Re: Re: Je pitomost,

na našem kontinentě by existovaly dvě dominující entity: Rusko a Evropská Federace. A řada satelitních států napojených na jednu z nich. Vzhledem k vnitřnímu ustrojení našeho prezidenta bychom měli patřit spíše k satelitům Ruska. Spíše ale budeme jen takovým spojovacím můstkem, což, pokud se nemýlím, byla vize pana prezidenta Beneše.

grr 17.6.2008 15:57

Re: Lisabonskou smlouvu poslat nejkratší cestou do Brusele a do

Nejsou lidi. Brusel je okupován hordou neschopných a všehoschopných. Hlavní výmluvou je, že se nic z LS nesmí znovu "otvírat" v diskusi, protože to bylo kdysi těžce vybojováno a mohlo by se všechno zvrátit úplně jinam (čas mezitím popoběhl). Je to další důkaz, že ty věci smrdí, a hlavně, že nemůžou fungovat jinak než cestou zákazů, příkazů, povelů a befelů, že jsou strnulé a mrtvé.

grr 17.6.2008 15:51

shodnout se na pravdě?

Tak to mluvíte právě o té pravdě nicotné, dočasné, momentálně vyhandlované, zítra už neplatné a nahrazené pravdou lepší. Taková nestojí za hledání kompromisů. Pravda jaksi hlubinná, o níž víme, že nemá lživý opak, ta se jenom sdílí, mnohdy mimoděk, stejně jako dýcháme vzduch. Nepotřebujete ji vyhandlovat. Lidé se nezmítají, netrpí a nejsou agresívní, pokud je netlačíte "k pravdě", kterou za svou pravdu nepovažují. Což je např. blud zvaný ratifikací lisabonské smlouvy k vítězným eurozítřkům.

wandy 17.6.2008 15:46

Re: Je pitomost,

jednomyslný souhlas 27 partnerů je těžko překonatelná bariéra. Taková EU nemůže obstát v globalizovaném světě a nemůže efektivně realizovat nadnárodní vize v oblasti energetiky, dopravy, obrany apod. (kolik zákonů by asi u nás prošlo, kdyby stačilo veto jediného z 200 poslanců). Možná to, co autor zmiňuje, tj. pokračovat v hlubší integraci (např. včetně částečné ztráty suverenity),  by mohlo být záležitostí jen určitého počtu států. A to je v podstatě projekt dvourychlostní Evropy. A upřímně - ČR na tu první rychlost nemá a ani ji nechce.

Pete Brich 17.6.2008 15:41

Úpadek hospodářství až k hladu, způsobili Habsburkové,

jejichž španělská větev se zabývala loupením v Americe a středoevropská aktivně pracovala na vyloupení relativně bohatého království.

PB