27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V.Novák 17.6.2008 16:53

Re: Skybirde,

A jaká?

V Praze by za ODS prošla i tenisová raketa nebo golfová hůl. Na severní Moravě těžko.

V.Novák 17.6.2008 16:53

Re: Skybirde,

A jaká?

V Praze by za ODS prošla i tenisová raketa nebo golfová hůl. Na severní Moravě těžko.

Ivan Nový 17.6.2008 17:11

Ale pane Nováku,

v Ostravě by lehce prošel a ODS by měla o jednoho poslance více. Uvidíte na podzim, jak ČSSD dostane na frak.

Petr 17.6.2008 13:58

Na co potřebuje Unie ústavu v jakékoliv formě?

Evropská Unie začala jakožto ekonomická federace a to pracovalo celkem dobre. Postupem času z  ní ted někdo chce ještě udělat politcký slepenec - ale to nikdy nepracovalo. Kdo to neví, nezná historii Evropy. Nešlo to násilím, nepůjde to ani dobrovolně :-).  Politická federace pracuje jen tam, kde se staré národnosti už časem promíchaly ve historickém kotli, jako třeba  v USA ci Kanade ( s výjimkou nacionalistického Quebeku) a nemají na sebe tu sta let starou národní nevrazivost. Jinak nelze zajistit všem státům  rovnoprávné místo ve federaci. - teda aby si to alepson mysleli.

Tuhle otázku nám ovsem Lisabon nezodpoví, protoze ji ani nebere v úvahu. Druhou otázkou je neschopnost byrokratů v Bruselu, tam je arogance   mladsi sestrou ignorance.

PROKOP BUBEN 17.6.2008 14:30

Re: Na co potřebuje Unie ústavu v jakékoliv formě?

No, brzy bude jasno všem, že pokud Čechomoravany hladíš, tak kopou, pokud je jim nakopáno, jsou jako putičky....

Ivan Nový 17.6.2008 14:40

Bubne,

a co Irové, Britové, Holanďané, Francouzi .... Ti taky odmítli Lisabonskou smlouvu.

Ferdinand 17.6.2008 14:51

Re: Bubne,

No nevím, nevím,spoléhat se na výše zmíněné ,v našich dějinách moc neobstojí.Britové s Francouzi skončili v Mnichově a Holandsko, pokud mě paměť neklame,přispěli do našich dějin Fridrichem Falckým.Asi jsem skeptik,ale poučený.

Ivan Nový 17.6.2008 14:57

Ferdinande,

cožpak Lisabonská smlouva měla řešit Českou otázku? :-))))))))) Měla, že. Takže bychom byli hloupí, kdybychom ji přijali :-))))))

Ferdinand 17.6.2008 15:10

Re: Ferdinande,

I Kostnice měla,mimo jiné ,řešit českou otázku.Tehdy jsme její Evropské řešení nepřijali.Výsledek z dějin známe,což se takhle poučit z historie.

jasan 17.6.2008 15:32

Re: Re: Ferdinande,

vysledek tak spatny nebyl... vypraskali jsme flandaky, meli vlastniho krale.....  co se Vam na tom nelibi?

Pete Brich 17.6.2008 15:34

Ferdinande, byl jste se podívat v Kostnici? Velmi poučné!

Před cca 600 lety tam Evropa upálila dva české kacíře, dnes tam stojí mešita i s minaretem. Takto Evropa řešila a řeší (nejen) českou otázku.:-(

PB

Pete Brich 17.6.2008 15:29

Státy, které ztratitily v důsledku války své velmocenské postavení

ať tím, že ji přímo rozpoutaly nebo jejímu rozpoutání svou nečinností napomáhaly, se snaží velmocenského postavení domoci vytvořením evropského superstátu. Zatím vytvářejí jen jakousi evropskou Jugoslávii - čím větší, tím těžší následky.;-€

PB

Ferdinand 17.6.2008 13:15

Nová Kostnice ?

 I když mi cit říká,že Lisabonskou smlouvu je třeba odmítnout , mám své pochybnosti o striktním   " ne"! Důvodem je poučení z historie.Kdysi na koncilu Kostnickém Křesťanská evropa řešila schizma ( tři papeže a rozkol církve).My ,jako dnes, jsme byli v pozici rebela s výrazným ideovým představitelem Janem Husem. Ano ,měl pravdu,ale dopad pro čechy byl velmi smutný, vyřazení Čech z hlavního proudu evropského vývoje,úpadek hospodářství až k hladu,náboženské války které zdevastovali naši zemi i naše duše.Od té doby nás braly evropské mocnosti ,jako ránu na těle Evropy ,a berou dodnes.Politika není legrace jak nám ji přednáší hlupáci v médiích.Tehdy jsme setrvali ve svých pravdách až do hořkých konců, chceme to i dnes? Jsem vychováním i přesvědčením Český bratr,věřte ,že vím o čem mluvím.

honzak 17.6.2008 13:46

Re: Nová Kostnice ?

takže se Český bratře domníváš, že je lepší soudruhům v bruseli odkývat každou pitomost? Já ne.

Ferdinand 17.6.2008 14:09

Re: Re: Nová Kostnice ?

Nepopírám, že mám pocit ,že pravda tehdy i dnes byla a je na naší straně.Problém nacházím v našem mesiášství,kdy do Kostnice dorazila naše delegace ,a nastojte,ve svých čtyřech artikulích Pražských žádala,ne jen respektování našich náboženských svobod pro Čechy ,ale trvala na tom ,že tento princip musí být pro celou Evropu.Navíc,bohužel pro nás ,další kapitoly z národních dějin nevyznívají v náš prospěch.Nesvornost a neschopnost sjednotit se byť mezi sebou, neschopnost za tuto myšlenku něco obětovat ,vedla k Bílé hoře. Tuto bitvu jsme prohráli mimo jiné proto ,že naši stavové nebyli schopni ani ochotni zaplatit dlužný žold vojsku ,které se mělo postavit na obranu našich pravd.Nelze pominout skutečnost,že stavové myšlenku vlastní angažovanosti ani neřešili. Jste si jist, že dnešní representace našich stavů je kvalitativně jiná?

Hrdlička 17.6.2008 17:42

Chudák pan Haas, kdyby tušil.co způsobíl ?

On ten pan Haas viděl Lisabonskou smlouvu zřejmě jen z rychlíku. A ti ostatní mudrci, kteří jí nemůžou přijít na jméno, sotva viděli těch 300 stran. Je to smutné, kolik je  ještě u nás těch, kteří se nepoučili z toho, jak jsme dopadli na Bílé hoře, v Mnichově a v roce 68, kdy jme zůstali jako kůl v plotě. Až se ocitnem možná ne sami na smetišti Evropvy, bude pozdě naříkat. 

Jan Daniel 17.6.2008 13:55

Re: Nová Kostnice ?

Tož pak nezbývá než Klause upálit v Bruselu, zatočit s euroheretiky a přihlásit se k jediné evropské víře svaté. Jinak nám hrozí úpadek, válka, hlad, Lipany... O 200 let později později pak další válka, Bílá Hora, násilná reevropeizace, odchod nepřizpůsobivých euroskeptiků do exilu, pálení nedostatečně proevropských knih....

Ferdinand 17.6.2008 14:30

Re: Re: Nová Kostnice ?

Asi jste to pojmenoval dost přesně.Nejsem si jenom jist jestli pozdní pláč nad třista lety temna a poroby je ta adekvátní kýžená odměna.Význam českých zemí ,v architektuře Evropy vydupaná Karlem IV ,byl zničen jeho zhovadilým synem Václavem IV který ,když tatínkem v dětství jmenován měl vykonat první práci v rámci Evropy a měl jednat s Francouzkým králem ,ožral se tak ,že jednání nebyl schopen. Tento přínos Václava (v našich dějinách velebeného) zhotnotili kurfišti říše v jejímž čele jsme stáli, jako chování hovada. Naopak Zikmund ,též syn Karla ,nikdy nebyl připuštěn ke skutečné vládě v Čechách(i když byl ,sice pozdě, králem zvolen).Naši stavovové radši kradli majetek koruny. Ta "liška zrzavá" byl politik Evropského formátu ,ale v Čechách si necvrnk. No nevím,ale Václavův  Dekret Kutnohorský bych i dnes klidně zrušil.Možná by to chtělo hledat našeho dnešního Zikmunda než Václava.

MF 17.6.2008 14:37

Re: Re: Re: Nová Kostnice ?

Souhlas.

Ivan Nový 17.6.2008 14:39

Ferdinande,

No Německo bylo v první polovině 20. století velmi chudá země. Pomohli jim až Američani a demokracie.

Xury 17.6.2008 16:26

Re: Ferdinande,

Je ovšem zajímavé, že tato "chudá" země přejela v roce 1940 Francii jako po másle.

grr 17.6.2008 14:10

Re: Nová Kostnice ? Ano!

Pochybujícímu: opět dějinná příležitost nechovat se jako přikrčení zbabělci. Pravda je jenom jedna, jejím opakem není lež, ale zase jenom pravda, jako je voda vodou a ne falešnou smlouvou. Jen taková  pravda harmonuje s tikotem vesmíru, bohužel  nikoliv už s krákoráním eurokratů. Za ten rozkol to přece stojí,  vyskočit z hlavního proudu sra*ek a nutit je k hygienické očistě, to je přece pěkné poslání pro naše malé zlenivělé etnikum.......

Ferdinand 17.6.2008 14:41

Re: Re: Nová Kostnice ? Ano!

Nevím, jestli naše zlenivělé etnikum je schopno se na jakékoli pravdě shodnout ,natož za ni nést kůži na trh.

grr 17.6.2008 15:51

shodnout se na pravdě?

Tak to mluvíte právě o té pravdě nicotné, dočasné, momentálně vyhandlované, zítra už neplatné a nahrazené pravdou lepší. Taková nestojí za hledání kompromisů. Pravda jaksi hlubinná, o níž víme, že nemá lživý opak, ta se jenom sdílí, mnohdy mimoděk, stejně jako dýcháme vzduch. Nepotřebujete ji vyhandlovat. Lidé se nezmítají, netrpí a nejsou agresívní, pokud je netlačíte "k pravdě", kterou za svou pravdu nepovažují. Což je např. blud zvaný ratifikací lisabonské smlouvy k vítězným eurozítřkům.

Ferdinand 17.6.2008 19:13

Re: shodnout se na pravdě?

 Doslova souhlasím s vaší definicí nicotné,dočasné a zítra neplatné pravdy, avšak pravdu hlubinnou bych nikdy nehledal v politice ,reprezentované kterýmikoli politiky ,ať u nás či v Bruselu.Pravdu ,hledám ve svém životě ve své duši a nepotřebuji ji promítat do jakékoli politické deklarace natož do Lisabonské smlouvy. Stane-li se pravda , jakkoli vznešená ,argumentem v politice ,většinou nabude tvaru klacku vhodného pro vtloukání úplně jiných pravd do našich hlav,či pro vhození téhož pod nohy kohokoli.

Pete Brich 17.6.2008 15:41

Úpadek hospodářství až k hladu, způsobili Habsburkové,

jejichž španělská větev se zabývala loupením v Americe a středoevropská aktivně pracovala na vyloupení relativně bohatého království.

PB

Pepa 17.6.2008 22:07

Re: Nová Kostnice ?

Tak k takovému blábolu se snad ani nemá cenu vyjadřovat. Kde sjte se učil dějiny, v cirkusu Humberto ?

souhlasak 17.6.2008 13:11

Naprosto

přesné, výstižné, vypovídající, ... . Ostatní nechť si doplní další přídavná jména ... .

grr 17.6.2008 13:06

Plány EU začínají připomínat

sektu Triumfální centrum víry a jim podobné. Europastoři pořád dokola vzývají triumf europrosperity,  zapřísahají se kolektivní vírou v lisabonský sborník dogmat, neznabohům prý bude hůř. Kdo váhá, je pranýřován, zatracován. Nikdo sice přesně neví, co přesně písmo LS praví, ale pastoři tvrdí, že lepšího není a nebude. Teď jen dovléct ty vzpurné smrkáče do Moskvy, pardon, do Brusele, sakra, barrosové, takový dupot dějin, to je fakt nové vnuknutí... 

Niky. 17.6.2008 12:50

Pokud přijmeme Lisabonskou smlouvu,

napliveme na hroby našich předků,kteří byli vražděni po tisících v koncetračních táborech,tisíce jich bylo postřileno za Heidrychiády na střelnici v Kobylisých a stovkám byli setnuty hlavy v Pankrácké sekerárně.Napliveme  na hroby tisícům statečných Čechů,kteří za druhé světové války položily své životy na západní a východní frontě.