2.7.2022 | Svátek má Patricie


Diskuse k článku

EVROPA: Dopady amerických událostí na cenzuru v EU

Selhání ochranky na americkém Kapitolu posílí cenzuru v EU. Snažme se v České republice zachovat názorovou pluralitu místo stupňování boje s takzvanými dezinformacemi - i přes vysoce pravděpodobný tlak z orgánů Evropské unie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 13.1.2021 12:59

Na soukromých webech si majitel nebo správce určují sami pravidla pro využití a publikaci vložených textů či souborů a uživatel je při registraci stvrzuje svým souhlasem. Komu se pravidla nelíbí, může jít jinam. ;-)

11. LEDNA 2021 12:41 LIDOVKY.CZ > ZPRÁVY > NÁZORY

KAMBERSKÝ: Šílená Amerika cenzuruje Trumpa? Svoboda projevu chrání firmu Twitter

"...Cenzurou by proto bylo, kdyby kdokoli (třeba i Donald Trump) nesměl vyslovovat své názory. K ničemu takovému nedošlo. Ač se to na první pohled nezdá, svoboda projevu chrání právě soukromou společnost Twitter. Nemusí dále šířit obsah, který podle ní odporuje jejím pravidlům. Občan Donald Trump uzavřel s touto firmou smlouvu, pomocí účtu– @realDonaldTrump – využíval jejích služeb a firma usoudila, že porušil smluvní ujednání. ..."

Zdroj: https://www.lidovky.cz/nazory/kambersky-silena-amerika-cenzuruje-trumpa-svoboda-projevu-chrani-firmu-twitter.A210111_123334_ln_nazory_livs

Z. Lapil 13.1.2021 12:58

Já omezovaný jsem. Mám "trvale" zablokovaný vstup do diskusí na iDnes. Neptejte se mě, proč. Dokážu zjistit jediné: počet smazaných příspěvků je nula. A vlastně netuším, co s tím můžu udělat. Jít za advokátem, ať mi - oni, ne on :-) - sdělí konkrétní důvod, abych se mohl bránit?

Teď to vypadá neškodně, ale přijde nová politická garnitura nebo budu chtít někam kandidovat a ejhle - to je určitě pěkněj ptáček, má už několik let zablokovaný přístup do internetových diskusí (ano, množné číslo - novináři si s takovými drobnostmi starosti nedělávají), to je určitě nenávistník jak vyšitej.

A. Renjascu 13.1.2021 12:58

Ano někdy jsem už z toho zoufalý. Tušit, že se blíží nebezpečí a vidět, jak se tomu spoustu lidí směje, tak to jsou třicátá či padesátá léta jak vyšitá.

J. Nový 13.1.2021 12:57

Já taky nechápu a nesouhlasím s mnoha zákony a pravidly. Např. plošný zákaz kouření ve všech hospodách nebo to, že jako majitel bytu nesmíte zakázat vašemu nájemci, aby ve vašem bytě choval psy.

Ovšem to že s těmi zákony nesouhlasíme nebo se nám nelíbí nám nedává žádné právo je ignorovat a porušovat.

Ale to asi stále házím hrách na stěnu, že?

Z. Lapil 13.1.2021 12:49

Dejme tomu, že i jo. Ale stejně si pořád myslím, že sociální síť je analogií sítě telefonní, takže stát dost dobře nemůže chtít po provozovateli telefonů, aby blokoval nepohodlné.

J. Ganaur 13.1.2021 12:41

Jste natvrdlej?8-o

O. Uživatel 13.1.2021 12:24

Uživatel požádal o vymazání
P. Moravčík 13.1.2021 12:19

Vaša snaha konkrétne argumentovať je obdivuhodná, v tomto prípade sa, žiaľ, stopercentne minie účinkom.

J. Kalina 13.1.2021 12:16

studujte pravidla pro chování mravenců, včel, termitů a dalších sociálních druhů hmyzu (ale i některých savců) ať víte do čeho jdeme. Místo hormonů tady budou fungovat sociální sítě, nebudou fungovat platby v hotovosti a nakonec budou spacifikováni i ti co to tlačí vpřed umělou inteligencí.

P. Moravčík 13.1.2021 12:13

To je známka klasika. Je nadčasový.

P. Moravčík 13.1.2021 12:12

A?

M. Frank 13.1.2021 12:08

Nejen na sociálních sítích, podívejte se jak cenzuruje diskuse jeden z největších portálů u nás. Tam musíte držet jasnou linii absolutního vyznavače Eurosojuzu, jinak vás naprosto bez milosti zablokují. Stačí se jen slůvkem zmínit o možnosti, že byly volební podvody v USA a máte okamžitě blokaci. Pokud to zopakujete, pak navždy. Tento portál je názorná praktická ukázka nezákonné cenzury pod pláštíkem kodexu, který ale neobsahuje žádné takové ujednání opravňující k blokaci.!!

J. Nový 13.1.2021 12:05

Urážkou je nebo není: kobliháři, pitomiovce, trupmetisté apo.?

M. Holubec 13.1.2021 11:57

UPDT3:O1/13/21-ref.:Green/SimonQuk\cs

EMERGENCY NOTICE TO PATRIOTS-The operation is ongoing but must run silent at this point-We are in the most critical juncture of American and world history-What happens this week will change history-you will soon see things unfold that many would think impossible-Our plan is almost complete-The deep state has already lost-do not believe the MSM over the next week-Do not give them any credence-we have legally won this election and what comes next is the greatest mop up job in the history of the world-Military takedowns & arrests begin this weekend and will continue forward for the next 13 days/nights-Some international raids have already started/Pakistan/Vatican/Iran/-Italy has been found complicit in our election fraud-Patriots , we thank you-Now is our time-Hold the line-Thank you and God bless-Pray for us, POTUS and the USA and remember, it is always darkest before the dawn-Dekujeme.

P. Novak 13.1.2021 11:55

Pravo urazet je soucasti svobody projevo, vy liberalni fasiste si svobodu projefu predstavujete nejak divne.

Muslimy urazi kritika islamu a mohameda, v islamu se jedna o tezke zlociny na urovni vrazdy muslima. Takze podle vas by mela byt zakazana kritika islamu a mohameda aby nebyli muslimove urazeni.

J. Nový 13.1.2021 11:55

Pan Šejna tvrdí, že vlastník sociální sítě si může dělat, co chce protože je to jeho síť a vy si můžete založit jinou.

Zkusdme se na to podívat jinak. Každý z nás má možnost si otevřít svoji hospodu. Můžete, ale nemusíte. Ovšem pokud ji otevřete, máte povinnost dodržovat jak zákony, tak Ústavu. Nemůžete ze své hospody vyhazovat cikány jen proto, že se vám nelíbí jejich názory. Nemůžete si stanovit svá pravidla ve smyslu - hospoda bude kuřácká a budu zde podávat alkohol komukoliv se mně zlíbí, třeba i nezletilým dětem.

Už je vám to pane Šejno trochu jasnější? To, že jste vlastníkem nějaké služby neznamená, že si můžete dělat cokoliv. Nebo je to na vás moc složité? :-)

J. Schovánek 13.1.2021 11:52

Problém je, kdo rozhoduje co je lež a co pravda.

J. Urban 13.1.2021 11:50

Cele to cenzurovani a blokace jsou pochybne. Socialni site jsou sice provozovany soukromymi subjekty, ktere se ale bohuzel dostavaji pod tlak politiku. Uz nerozhoduji nezavisle soudy o tom, co je ci neni pripustne, ale stranicke sekretariaty podle svych ideologii. Naprosto scestna a nebezpecna praxe.

J. Nový 13.1.2021 11:50

Mně na Lidovkách, po několika letech. Během jednoho dne najednou čtyři smazané příspěvky s nesmyslným zdůvodněním, že byly vulgární nebo neetické.

Já se rozhodně vulgárně nevyjadřuji.

J. Uzel 13.1.2021 11:49

Co je urážka a co svobodný projev má rozhodovat soud a ne parta komsomolců.

R. Tesařík 13.1.2021 11:48

Já uvedu příklad osobní. Kdy jste, jestli tedy posloucháte Radiožurnál, naposledy slyšel něco od YoYo bandu? A že tam hrajou pěkně starý kousky. Nicméně jinde, na soukromejch nás hrajou, takže si nestěžuju, jenom ten trend je varující . A na Lidovkách jsem měl zaracha, aniž jsem tam něco psal..úsměvné, možná zatím.

J. Nový 13.1.2021 11:47

V umění dělat ze sebe blbce jste se umístil hádejte na kterém místě?

Opravdu nechápete, že tím omezováním svobody projevu nemyslíme právě toto médium? 8-o

A. Renjascu 13.1.2021 11:46

Jj, ten závěr jsem psal pro ty co se už nemohou dočkat. Nebylo to moc šikovně napsané.

A. Renjascu 13.1.2021 11:43

Ano Parler se o to pokusil, jak dopadl můžete sledovat v přímém přenosu. Chtěl být svobodný a jiný a hned mu všichni vysvětlili z hodiny na hodinu, že tudy cesta nevede. Kdo chce vidí, kdo nevidí uvidí až bude mít kolem krku oprátku. Jak říkal Lenin: Ti demokraté jsou tak blbí, že nám prodají i tu oprátku na který je oběsíme. No byla to prorocká řeč a platí i dnes.

I. Schlägel 13.1.2021 11:41

Já se na ni rozhodně netěším, to neznamená, že budu ignorovat chybné kroky kohokoliv, i když mu v zásadě fandím.

A. Renjascu 13.1.2021 11:36

To přeci není o tom, že by vše bylo uzavřeno již dnes, ale o trendech a slámové metodě. Atmosféra ve společnosti je určitě méně svobodná než v devadesátých letech. A nebo nevidíte vyhazování z práce, vyhazování ze škol, baby, hromadné vaporizovani z tviteru či Facebooku, vyhrožování, popírání či cenzura nepohodlných zpráv, tlačení názorů bez alternativ, likvidace alternativních způsobů komunikace ( např Parler) atd atd. Kdybyste svoje názory, tak jak je dnes prezentujete zveřejnil v devadesátých letech, tak byste ve společnosti způsobil zděšení a nikdo by nechápal, jak může někdo, kdo zažil totalitu zase usilovat o její návrat. Obávám se, že vaše argumenty pro existenci cenzury jsou nedostatečné a snadno zneužitelné, což se žel již děje.

A. Renjascu 13.1.2021 11:26

Zaprvé jsem mluvil o Facebooku a Twitteru, která mají odlišné postavení.

Zadruhé i zde vám spousta lidí píše, že dostáli ban a mnohdy ani neví za co. Facebook oznámil, že bude automaticky mazat ty, kdo budou mluvit o cinklych volbách a zkuste tam třeba zmínit něco o Tommy Robinsonovi.

Že zrovna vy nebudete schopen vidět co se děje je pro mě záhada. Žel efekt vařící žáby oklamal lidi i v 1946 i v 1948, kdy přišli o svobodu a ani nevěděli jak.

P. Dvořák 13.1.2021 11:19

Já se nebojím, vím o tom, protože jsem v tom žil skoro čtyřicet let. Proto mněvytočí hraběcí rady typu : " . . . založte si vlastní . . . . ble, ble ble".

Občas si nějaké pako myslí, že by každý měl mít svůj blog, když už ne rovnou sociální síť.

P. Dvořák 13.1.2021 11:14

Odkázal bych vás na článek na NP ze dne 11.01.2021 "GLOSA: Čistka na síti".

Už není rok 1995, kdy byl NP zakládán.

M. Šejna 13.1.2021 10:57

Já si tady narozdíl od demagoga Langra a Prokopa nestěžuji na omezování svobody projevu.

Takže jste omezovaní, nebo ne?