Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: Den poté…

Den poté je katastrofické sci-fi drama americké provenience z roku 1983. Líčí představu o světě, jak by mohl vypadat den po ... raději nedomýšlet. Dnešní doba ale nutí člověka přemýšlet a domýšlet.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JP

Naštěstí se obě strany jaderné války obávají, neboť nikdo neví, jak by se taková radioaktivní Země chovala a co by z dnešního světa zbylo. Asi by se realizoval zelenými vytoužený green deal bez lidí.

0 0
možnosti
FZ

Třetí světovou rusko vyhrát nemůže. Na to nemá. Ale souhlasím s putínkem, že se k ní Bohu žel blížíme.

To, co skutečně zafungovalo na němce po té druhě, bylo rozparcelování Německa. A podle mého by to mohlo fungovat i na rusáky.

Nejdřív by bylo třeba demilitarizovat okrajové oblasti. Kaliningrad by si vzalo Polsko, případně se šáblo s Litvou. Karélii Finsko. Podněstří by možná připadlo Rumunsku, případně zůstalo samostatné po vyčištění levého břehu od ruské armády, ten může připadnout Ukrajině. Ussurijsko s Vladivostokem nejspíš zabere Čína, už se o to za sovětů jednou pokusila. A Kurily se Sachalinem Japonsko.

Ukrajina by mohla zablokovat přístup rusáků k Azovskému. resp. černému moři demilitarizací ruských černomořských přístavů.

I zbytek ruska je hodně velký na to, aby rusáci, až jednou přestanou válčit, mohly uskutečnit reformy, které je naučí efektivně pracovat. Nejspíš pod čínským dohledem, tomu asi západ nezabrání. A dobrá věc je, že jejich současná věchuška se číňanů nebojí, protože jsou přece kulturně tak odlišní. Takže v tomto směru nebude ani nutné dělat velké změny v domácí propagandě. Aspoň než těm mužikům dojde, že jsou na úrovni severní Koreje a začali se konečně víc snažit. Intelektuálně, administrativně i pracovně.

0 0
možnosti
VN

Máte často vlhké sny?

0 0
možnosti
VN

Zhruba ve stejné době, kdy se k nám dostal americký film Den poté, bylo to za perestrojky, se sem dostal taky sovětský film o víceméně tomtéž. Dosud jsem byl přesvědčen, že se jmenoval "Zápisky zmizelého" nebo "Zápisník zmizelého", ale nenašel jsem ho. Tak nevím - skleróza nebo cenzura?

Proč o tom píšu - ten americký film byl nakonec po americku optimistický. Ten sovětský zase dosti realistický. A to byla teprve darda!

0 0
možnosti
Foto

Den poté jsem shlédl dnes v noci na TV, ale strašákem nebyla abomba, ale klimatické změny. Ničily NY úplně stejně a informační hodnota byla blízká nule.

0 0
možnosti
VN

No jo - to je nový film. Asi už v Hollým woodu došly názvy.

0 0
možnosti
FN

Jsou dvě možnosti. Že se USA a Rusko po určité době dohodnou na nějakém kompromisu nebo konflikt bude eskalovat. Pak nemusí už být ani ten Den poté.

0 0
možnosti
PD

A Ukrajina se kompromisu bude muset podřídit ....

O Mnichovu jste někdy něco zaslechl?

0 0
možnosti
Foto

Pokérovaná Adamová začne prodávat nádobí ze své domácnosti, jestli nějaké vůbec má. Potom nádobí z jídelny Poslanecké sněmovny. Vystrčil s helmou na hlavě jí doveze talíře se Senátu . . . .

0 0
možnosti
BR

Problém je v tom, že tentokrát bude někdo muset zaplatit obnovu válkou zničené Ukrajiny. A není jiné volby než ta, že to bude muset zaplatit agresor. Nástroje na to máme. Jsou jimi ruské devizové rezervy.

Je to zoufalé, ale tentokrát opravdu nebudeme mít jinou možnost než srazit Rusko ekonomicky definitivně na kolena. Není možné, aby někdo barbarsky napadl vedlejší stát, bombardoval jeho území, dopouštěl se na jeho území válečných zločinů a pak nebyl potrestán jen proto, aby se pak nestal ještě horší.

Není za tím žádná nenávist proti Rusům. Jenom obrovská bezmoc, že to nebudeme moci/umět řešit lépe.

0 0
možnosti
Foto

Nějak si nemohu vzpomnět, jaké výše dosáhly reparace po válkách našich dnešních spojenců nejvěrnějších, přátel nejdražších.

0 0
možnosti
TK

Budoucí vztah mezi Ukrajinci a Rusy bude zřejmě jako mezi Chorvaty a Srby. Jakmile (snad) jednou skončí horká válka, bude mezi nimi vztah, že jakmile ve skrytu budou moci podříznout toho druhého, tak to bez rozmýšlení udělají.

0 0
možnosti
TK

A to srbochorvatština je opravdu stejná řeč, akorát psaná různým způsobem.

0 0
možnosti
JK

Zajímavá úvaha. Rád bych se tu zmínil o tom, co je zpravidla nevšímáno. Ten podíl Ruska na vítězství nad Hitlerem je často obehrávaná písnička, ale zapomíná se na to, že se Rusové pod vedením Stalina spolu s Hitlerem na začátku války podíleli zabráním poloviny Polska. To nebyla mírová akce. Ano, Rusové sice měli ve válce nesmírné ztráty na životech, na tom měla však podíl i neschopnost ruského vedení a likvidace vojenských špiček Stalinem (Tuchačevskij a spol.) v roce 1937!

Autorka tu zmiňuje 140 milionů Rusů. Novější informační zdroje uvádějí jako počet obyvatel Ruska 143 milionů, etnických Rusů je asi 80%, žije zde i množství národnostních menšin (Tataři, Baškirové, Čuvaši, Arméni a další), které ruskému šovinismu plně neholdují.

Nadějí do budoucna byl by rozpad toho kolosu na hliněných nohách a vznik řady menších nezávislých republik. Ukrajinská statečná obrana by mohla tomu být nápomocná, ovšem pouze za podpory západu. K tomu však stěží dojde, neb západ sám se zmítá v kulturním i mravním rozpadu. Takže velký medvěd bude strašit sousedy i nadále.

0 0
možnosti
TK

Je "zajímavé", jak se zcela opomíjí a přehlíží Pilsudský, který kolem roku 1934 přemítal, jaké by to bylo krásné, s pomocí Němců, se vydat na východ. Však ho pak za to Hitler i náležitě ocenil. Jo, kdyby žil Pilsudski, všechno mohlo být jinak...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz