27.6.2022 | Svátek má Ladislav


Diskuse k článku

EVROPA: Den poté…

Den poté je katastrofické sci-fi drama americké provenience z roku 1983. Líčí představu o světě, jak by mohl vypadat den po ... raději nedomýšlet. Dnešní doba ale nutí člověka přemýšlet a domýšlet.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Zrcek 18.4.2022 12:16

Třetí světovou rusko vyhrát nemůže. Na to nemá. Ale souhlasím s putínkem, že se k ní Bohu žel blížíme.

To, co skutečně zafungovalo na němce po té druhě, bylo rozparcelování Německa. A podle mého by to mohlo fungovat i na rusáky.

Nejdřív by bylo třeba demilitarizovat okrajové oblasti. Kaliningrad by si vzalo Polsko, případně se šáblo s Litvou. Karélii Finsko. Podněstří by možná připadlo Rumunsku, případně zůstalo samostatné po vyčištění levého břehu od ruské armády, ten může připadnout Ukrajině. Ussurijsko s Vladivostokem nejspíš zabere Čína, už se o to za sovětů jednou pokusila. A Kurily se Sachalinem Japonsko.

Ukrajina by mohla zablokovat přístup rusáků k Azovskému. resp. černému moři demilitarizací ruských černomořských přístavů.

I zbytek ruska je hodně velký na to, aby rusáci, až jednou přestanou válčit, mohly uskutečnit reformy, které je naučí efektivně pracovat. Nejspíš pod čínským dohledem, tomu asi západ nezabrání. A dobrá věc je, že jejich současná věchuška se číňanů nebojí, protože jsou přece kulturně tak odlišní. Takže v tomto směru nebude ani nutné dělat velké změny v domácí propagandě. Aspoň než těm mužikům dojde, že jsou na úrovni severní Koreje a začali se konečně víc snažit. Intelektuálně, administrativně i pracovně.

V. Novak 18.4.2022 14:01

Máte často vlhké sny?

P. Dvořák 18.4.2022 15:10

Spíš by potřeboval dorovnat hladinku. :-)

J. Šebek 18.4.2022 16:07

Nebo klecové lůžko.

G. Onion 18.4.2022 17:44

Jj a striktně bez vycházek.