Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: Demokratický deficit EU roste

Za demokratický deficit EU se obvykle pokládá nedemokratičnost institucí, které jsou ve své podstatě exekutivní - Komise je orgánem jmenovaným a Rada se skládá z členů vlád členských států.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PS

P. Szirotný

7. 5. 2018 22:40
Očekávám, že zasáhne Ústavní soud.

Svoboda projevu buď je nebo není. Výjimkou ošetřenou zákonem je zákaz propagace zločinných ideologií - nacismu a a komunismu. A bohužel ani to nefunguje. Za hákový kříž jsou lidé souzeni, za hvězdu, srp a kladivo nikoliv. Chválit Hitlera je nepřípustné (správně), chválit Stalina či Gottwalda se tak nějak "bere" - viz soudružka Semelová. Osobně bych byl pro absolutní svobodu slova. Naše demokracie by to unesla. Ale když už - Tomáš Vandas a Marta Semelová ať jsou státními orgány "honěni" úplně stejně a ať se setkají v cele předběžného zadržení.

0 0
možnosti
PZ

7. 5. 2018 19:26
Nemusíme do Bruselu, stačí Praha:

jeden vysloví pravdu a už ho tlučou vlastníci své pravdy.Pravda je nebezpečná,proto se musí držet pod zámkem

0 0
možnosti
MP

7. 5. 2018 22:16
Re: Nemusíme do Bruselu, stačí Praha:

Základní problém je, co vlastně je pravda.

Jejích vlastníků je nějak moc.

0 0
možnosti
RS

7. 5. 2018 14:47
Jak je to mozne?

Tuto otazku me naucil zivot. Za kazdou diktaturou stoji seda eminence. Tou je Socialistika internacionala, ktera nahradila Kominternu ktera byla v dusledku hospodarskeho debaklu SSSR rozpustena. Taze nemame komunistickou nybrz socialistickou diktaturu. V te se muze krast jako v te komunisticke. Jen se musi drzet huba a krok. Problem je ten, ze i pro tuto organizaci plati prirodni zakony. Nemecku dochazeji penize a EU dela dluhy s heslem, po nas potopa. Mam za to, ze v teto oligarchii se budou utahovat opasky. Cekaji nas neklidne casy.

0 0
možnosti
JS

J. Svoboda 169

7. 5. 2018 15:34
Re: Jak je to mozne?

V době mnohaleté nejvyšší konjunkůru v rámci EU seká ANO jeden deficit v řádu desítek MLD za druhým...

0 0
možnosti
KJ

7. 5. 2018 14:24
Demokracie je zločinu EU podstatou a vy to jen nevíte.

Takže ne deficit demokracie, ale nárůst demokracie k obludným rozměrům je problémem EU. Vláda většin je sprostým zločinem bez testu soukromým právem, jediným právem pravým. Je zločinem většin na menšinách, tedy na všech. Jednou jsou totiž většinami ti a jindy zase jiní.

Jedinou možností existence EU je její postavení na negativní, tedy zákazové, smlouvě, tedy na principu já pán - ty pán. Jasný ? Dzp.

0 0
možnosti
KJ

7. 5. 2018 14:22
V EU je potíráno prostředí pro růst na straně

3 velkých negativ, tedy míru, svobody a spravedlnosti. Nevládnou v ní kvalifikované zákazy, ale příkazy. Je skutečným zločinem na Evropanech... Dzp.

0 0
možnosti
FN

F. Navr8til

7. 5. 2018 13:35
Ta ta ta tááá

Cenzura je kontraproduktivní. Pokud EU útočí na svobodu slova pod záminkou ochrany proti nepřátelské propagandě, jen nahrává alternativním sdělovacím prostředkům. Informace z nějaké novodobé Svobodné Evropy vždy prosáknou a čím více bude represí, tím větší důvěryhodnsot jim budou posluchači a diváci přikládat.

0 0
možnosti

7. 5. 2018 13:34
To sedí

Asi ten deficit dál poroste, ale taky bude každý považovat i pravdu od orgánů za lež.

0 0
možnosti
JS

7. 5. 2018 12:10
Ruda komise

V soucasne Evropske komisi jsou bud byvali komuniste, nebo aktiviste vychovani v institutech s komunistickou ideologii (zminovana Bulharka Maryia Gabriel ), plus bezpaterni oportuniste jako jeji predseda Juncker. Nedivme se tedy, ze navrhovana cenzurni opatreni kopiruji totalitni praktiky komunistickeho rezimu. Bude jeste hure!

0 0
možnosti
JS

J. Svoboda 169

7. 5. 2018 13:44
Re: Ruda komise

Tak náš komunistický fízl v čele vlády s nima hraje stejnou ligu ...

0 0
možnosti
JK

7. 5. 2018 11:21
Už dávno tvrdím, že EU = RVHP 2.o

Rostoucí snaha ÚV EU ovládat a kontrolovat veřejné mínění a názory. Holt, ti pitomci nepočítají s důsledky - umění číst mezi řádky ! Jde jim o socialismus. Už Lenin říkal, že socialimus je evidencí. A Stefan Zweig: "Rodná sestra diktatury je cenzura." Cenzura a informační totalita. Myšlenková totalita. Mediální terorismus! Média se při informování např. o teroristických útocích často dopouští stejně zjednodušeného černobílého vidění světa, kterým se vyznačují sami teroristi. Jsou k dispozici přehledy obětí teror. útoků v západním světě. Shromažďuje a zpracovává je Global Terrorism Database - https://www.start.umd.edu/gtd/

Podle dostupného grafu je počet obětí posledních let zanedbatelný ve srovnání s obdobím let sedmdesátých a osmdesátých. Nelze ale přehlížet byť jedinou oběť. Politicky či nábožensky motivovaný ozbrojený útok na neozbrojené a nebojující občany, a případně i jejich majetek, je VŽDY zrůdný.

Nahlédněme zas do Orwella – ať porozumíme naší době - Nesnášenlivost svodody slova.. Orwellova varování před totalitou v románech Farma zvířat a 1984 zazněla brzy poté, co na sklonku WWII vydal F. Hayek svou Cestu do otroctví. Avšak teprve poté, co různí intelektuálové, například William Shirer a Robert Conquest, zveřejnili v šedesátých letech otřesná odhalení týkající se nacismu a sovětského komunismu, byl Orwell skutečně uznán za vhodného pro masovou výuku.

Kam až sahá totalitní aktivita? V jedné kapitole románu 1984 o tom Orwell píše: „Vymazává či padělá se každý záznam, přepisuje každá kniha, přemalovává každý obraz, každá socha a pouliční budova dostává nový název a mění se každé datum. A tento proces pokračuje den za dnem, minutu za minutou. Známe to..

Nesnášenlivost svodody slova - https://sux.cz/3e99

0 0
možnosti
JK

7. 5. 2018 11:47
A demokratičnost EP ? Směšné,

V EP mohou procházet JEDINĚ levicové nesmysly! EP - 751 poslanců - z toho za ČR 21 ! CO TAM NAŠI MOHOU OVLIVNIT, prosadit ? I kdyby nakrásně chtěli všichni stejně..

ČR 21 - z toho pravice 3, lidovci 7, ANOnisti 4 , ryzí levičáci 7

751 poslanců celkem - z toho - lidovci 217," liberáli a demokrati" (v podstatě P&L) ALDE 68, levice (S&D, GUE-NGL, Greens–EFA) - 292.

Takže levice + lidovci + ALDE = 577

V EU teď už jen schází, aby nám sebrala obrannou politiku, což se přesně teď děje. A to je velký problém. Už proto, že občané mají podle politika minimální vliv na to, co se v EU opravdu děje. Když prostý občan volí do české Poslanecké sněmovny, má prý 50 % šancí, že se jeho plány podaří prosadit – podle toho, zda bude strana, kterou volil, ve vládní koalici či v opozici. Jenže vláda bývá koaliční. Takže když se ta dohaduje, co prosadit v EU, musí dojít ke kompromisu. Tím se vliv občana na to, co se děje, snižuje z 50 procent na 25 procent, vypočítával dál Payne. A pokud vezmeme v potaz mechanismy, kterými rozhoduje EU, EP a EK, klesne občanova šance, že bude prosazeno to, co si přeje, jen na čtyři procenta. „Nikdy ta pravděpodobnost nemůže být vyšší,“ říkal u řečnického pultíku Payne. Tady někde vzniká pocit demokratického deficitu v EU.

0 0
možnosti
JS

J. Svoboda 169

7. 5. 2018 10:37
Pletete si cenzuru s obranou v kybernetické válce.

0 0
možnosti
PK

P. Kubáč

7. 5. 2018 11:19
Re: Pletete si cenzuru s obranou v kybernetické válce.

Proti komu se bojuje ? Hacknul snad někdo Bakalovi ( Sorosovi ) servery ?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz