26.11.2020 | Svátek má Artur


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Rpuť 17.2.2006 6:45

Definovat Evropu jako relativně jednotné území,

by, v současné situaci, znamenalo definovat ji bez islámu, což by zároveň vyloučilo přijetí Turecka. Zároveň by to znamenalo připustit rozšíření vlivu Ruska na asijské islámské země. Vzhledem k situaci v Íránu a v Izraeli stejně ale nic jiného než jednoznačná definice nezbývá. Pokud to EU nedokáže, přestane existovat jako relevantní politická síla a tedy i něco, na co by její obyvatelé mohli být hrdí.
honzak 17.2.2006 6:55

Re: Definovat Evropu jako relativně jednotné území,

Madame, chcete tím říct, že EU existuje jako relevantní politická síla ? Chcete tím říct, že je na EU někdo kromě placených soudruhů v Bruseli jejich placených podržtašků v členských zemích hrdý?
Rád bych si takového člověka zdálky prohlédnul.
Rpuť 17.2.2006 7:07

Vzhledem k tomu, že budeme muset brzy tuto Evropu bránit, měli bychom s tím něco začít dělat. Hrdost - nehrdost.

Skepticus Maximus 17.2.2006 7:35

Rputi

Evropu musíme bránit každý den a ne až si nějaká bojechtivá ženština jako Vy usmyslí, že zrovna teď je ten správný čas vykoupat se v krvi nějakých etnicky nestandardních omezenců :-) Ovšem bránit se musíme jinak než válečným štvaním a zhovadilou rétorikou typu Bush and melody boys.
M.Slon 17.2.2006 7:44

Sk. Maxime,

takovéhle projevy zněly před každým konfliktem a, světe div se, pak ho museli řešit právě ti váleční štváči. Bohužel.
Skepticus Maximus 17.2.2006 9:38

Re: Sk. Maxime,

Nějak jsem je neslyšel a nezaznamenal jsem žádnou smysluplnou snahu o řešení. Jen provokace a eskalování napětí za účelem vzniku konfliktu. Jestli narážíte na 2. světovou válku, tak srovnáváte jablka a hrušky.
gerontusinza 17.2.2006 10:40

Skeptiku Re: Re: Sk. Maxime,

Historie se opakuje, jen se mění její čitnielé. Hrušky i jabka znamenají pěkný nářez.  Nelze něco řešit smysluplně, když druhá strana zatahuje do problému nesmyslové vnímání,víru.
Skepticus Maximus 17.2.2006 14:41

podle mého lze

Meritum věci je, že se USA cpou kam nemají a rozdmýchávají vášně a konflikty. Nevšiml jsem si, že bysme měli nějaké problémy s muslimskými zeměmi už pár set let a bez idiotské politiky USA bysme je neměli ještě hodně dlouho.
Stredocech 17.2.2006 15:03

Skeptiku, z dějepisu máte za 5

Problémy s muslimy byly skoro pořád a v posledních letech jde už pomalu o naše přežití.
 
Mirek od lesa 17.2.2006 15:54

Za všechno můžou židi a USA

protože naši předkové odrazili už před několika stoletími u Vídně muslimy, neměli jsme s nimi nic společného, pokud vynecháme Jugoslávii, tam jich Osmani zanechali v Bosně a Kosovu bezpočtu. V moderních dobách nelezou sice do Čech tak intenzívně, zato je celá západní Evropa už zavšivená. Ten konflikt se do Čech dostane samozřejmě nákazou z původní EU. Zatím jenom pražští klenotníci, drogová scéna a podnikatelé, brzo budou všude!
Skepticus Maximus 17.2.2006 18:01

Re: Za všechno můžou židi a USA

Přesně, na vině je idiotská přistěhovalecká politika, jak USA, tak EU a my jsme do jejich multikulturního marastu pouze zataženi našemi parodiemi politiků v roli rektálních alpinistů.
Jarda 20.2.2006 18:26

Re: Vzhledem k tomu, že budeme muset brzy tuto Evropu bránit, měli bychom s tím něco začít dělat. Hrdost - nehrdost.

Prvym krokom bude vysídlit vsetkych machometánov odkial prisli. Bud my alebo oni.
rýpadlo 17.2.2006 7:48

Re: Definovat tolerantní islám..?

No, možná je to příležitost definovat "tolerantní" formu islámu, který má v evropě místo (tedy ten, který neukládá smrt za odpadlictví a ženám poskytuje svobodu - místo "dobrovolného" otroctví). Ten druhý (tradiční?) nechť odkráčí do pouště... A jak se pak rozhodne Turecko je jen jeho věc.