30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 9.3.2010 10:14

debakl L.S.

 Řekněte mi, proč malé, politické strany v České republice ( na př. Strana svobodných občanů, Konservativní strana ČR,  Česká pravice), neutvoří koalici, aby mohly čelit těm dvěma stranám velkým, které jen hrají politický ping-pong a přitom jsou obě prolezlé bývalými bolševiky ?

D. Streit 8.3.2010 14:24

Jasné jak facka

I ODS má vizi: 

http://streit.blog.idnes.cz/c/126786/ODS-si-pred-volbami-nasazuje-radoby-volitelnou-masku.html

Paroubek trumfnul o 5 let i EU.

Horší je, že z této cesty fanatiků za lepšími zítřky se stává nebezpečí nejen zaostávání, ale i návratu k totalitě:

http://streit.blog.idnes.cz/c/127396/Fasismus-zmutoval-z-nacionalniho-do-multikulti-havu.html

L. Šarina 8.3.2010 11:57

debakl?

Debakl čí? Spíše váš pane Mach tkových vlez do p....... je na Václáváku za koruny plný kornout.

M. Pivoda 8.3.2010 10:07

Kritické faktory úspěchu

Ani Petr Mach neidentifikoval úplně správně klíčové faktory růstu ekonomiky. Zcela zbytečně kritizuje například harmonizaci legislativy v EU. Ta je pro občany EU i podnikatele naopak docela užitečná. A všechny EU směrnice by měly být brány jen jako směrnice a nikoliv zákony. To není chyba směrnic, ale tupců ve ve správě, která směrnice aplikuje.

Klíčový faktor ekonomického úspěchu, který se nepodařilo posílit ani úředníkům EU (v letech 2000 - 2010) ani komunistům (v letech 1948-1989) byla iniciativa lidí. Doporučuji Petru Machovi se jet podívat do amerického Křemíkového údolí, tj. oblasti s nejvyšší přidanou hodnotou na osobu na světě. Snažte se v Česku imitovat procesy, které probíhají  v Křemíkovém údolí. Není nutné doslova kopírovat, ale analogicky promýšlet a aplikovat.

Američané si dnes uvědomují, že svět se od poválečné doby změnil a pokud se chtějí i dnes udržet na špici technologického pokroku a ekonomické konkurenceschopnosti, musí se adaptovat. Dobře o tom mluví například prezident Kauffmanovy nadace Karl Schramm:  http://www.kauffman.org/KauffmanMultimedia.aspx?VideoId=62503792001 

 Petr Mach bohužel napsal jen předvolební agitaci, nikoliv dodal efektivní řešení pro českou a evropskou ekonomiku.

P.S. Pracoval jsem výzkumně téměř deset let pro Evropskou nadaci pro podnikatelský výzkum (EFER) a prošel jejich školením začátkem 90. letech. Iniciativu holandského podnikatele Berta Twaalfhovena se bohužel zatím nepodařilo v EU prosadit, i když jeho myšlenky v podstatě vyšly již 11. 2. 2004 jako "Akční plán: Evropská agenda pro podnikatelství."