5.8.2021 | Svátek má Kristián


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Moravec 14.6.2021 18:58

A proto podáme podání. Není přece možné, aby si Babiš cokoli přivlastnil: dotace, zásluhy za Covid, atd., atd. Taky určitě krade, nám všem naše daně, no jasně, když kradnů všici, Babiš určitě. Babiše a jemu podobné je třeba zlikvidovat jako třídu víme.

Cože on to ještě nikdo nepodal? Jak je to možné?

M. Grundmann 14.6.2021 19:27

Je plno kauz, které nemohou jít dál bez spolupráce státní správy. A šéfem státní správy je Andrej Babiš. To je typickým příkladem střetu zájmů. Komunisty taky nikdo nemohl soudit, dokud byli u moci.

V. Čermák 14.6.2021 20:02

Ale Babiš Není u moci, sice je premiér, ale neustále se musí bránit. Ale ubrání se...;-D

J. Moravec 14.6.2021 20:08

Ano šéfem všeho je Babiš řídí všechno a všechny a může za všechno. I za tu svoji impotentní “pravicovou” opozici.

A máme tu samozřejmě vládu jedné strany

A 99.9% bude na podzim volit Babiše. Opravdu jako za komunistů.

Š. Hašek 14.6.2021 13:10

1. Pokud čerpají Kalousek, Bursík, Hřib a Hilšer, je vše v pořádku. Nejlepší je nějaký Hřib. Taky Ruml má neziskovku.

2. Pokud čerpá Andrej Babiš (pekárna, maso na Vysočině), je to v nepořádku a zasedají klotoví ouředníčkové, letenkáři, dietáři, uhlíkáři, pohlavníkové z brusele.

3. "Správní bruselevlastenci mají pohotovost" a předhánějí se kdo mě/souseda/Maďara/Babiše udá dřív. A kdo zažádá dřív. I na školení o tom, že mezi žáčky je 19 pohlaví a píuč to bude (!!!) respektovat!

Zlým snem každého občana bylo, kdys, že by začal žít s počítáním "nějakých peněz odněkud"!!!!!!!!

Dnes nějaký Fiala/Pekarová by si nekoupili snad ani zubní pastu, pokud by jim na ni nepřidala halíř Jourová! Na základě formuláře a známostí v brusele.

brusele nápady budoucnost naše! brusele peníze budoucnost naše!

Oponenti Babiše se zmohou jen na ty koblihy, řepku do německých fermentaček a štrasbruselské dotace (dokonce oni používají termín EU!!!). Připadá mi to Gazdíkovsky slaboduché. Nebo Halíkovsky.

V. Halašta 14.6.2021 17:16

Podívejte se laskavě na ten zákon, než začnete psát nesmysly. V jaké pozici, jmenované v zákonu, je Kalousek? V žádné.

Dál jsem to ani nečet, děláte si ostudu sám sobě za svoji neschopnost minimálně logické argumentace.

Njn, kdybyste uměl uvažovat aspoń kousek logicky tak nevolíte ve svém protikorupčním nadšení největšího korupčníka a zloděje.

V. Čermák 14.6.2021 17:24

Tak t o je ovšem škoda, že jste to nedočet, kvůli Tomu Kalouskovi, který společně se Sobotkou ten "Lex Babiš", připravili, za účelem nikoliv" Největšío korupčníka a zloděje" , ale úspěšného podnikatele Babiše, vyštípat z politiky. Pan Hašek má pravdu a vy máte jen smůlu a Nadávky...;-D

V. Halašta 14.6.2021 17:32

Škoda je, že vy jste nepřečetl můj příspěvek a nereagoval na to, k čemu byl. Ale tak je to u vás burešových propagandistů vždy. Zamávat nějakou červenou muletou, na kterou se pak vrhnou davy. Dříve Kalousek, teď piráti. A mezitím ještě vykládat hlouposti o antiBabiš.

Takže konkrétně - píšete nesmysly, protože na Kalouska, a další jmenované, se Zákon č. 159/2006 Sb. (Zákon o střetu zájmů) nevztahuje, protože nejsou veřejní funkcionáři podle § 2 zákona.

V. Čermák 14.6.2021 17:42

Ale no tak pane Halašto, nechte ty červené Mulety a davy v klidu. Já tvrdím, že Opozice včetně vás otrocky omílá antiBabiše, neboť nic smysluplného v programu nemá a vy se oháníte Kalouskem a tzv. zákony, o kterých si my, Babišovi voliči myslíme své. Inu, nechme to tedy na voličích při řádných volbách...;-D

V. Halašta 14.6.2021 17:49

Pane Čermáku, je to muleta ne Muleta. Dále je to antiKalousek (a bude antiPirát) jako jediný program estébackého pseudohnutí a vy nejste jeho volič ale jeho propagandista. Jenom cintáte nesmysly.

O tom zákonu začala debata a když se vám nehodí, tak přehodíte rychle na jinou stranu. To zkoušejte na sobě podobné.

Babiš si přišel do politiky ochránit své příjmy a těmto svým zájmům dává přednost před vším ostatním. Tečka.

V. Čermák 14.6.2021 18:03

Tak Tečku si udělejte na svém čele. Babišovy zájmy chrání velmi dobře jeho schopní právníci a do politiky vstoupil, aby v ní udělal pořádek, pod heslem Bude Líp a velmi mnohým lidem už je Líp. Napravil mizerné postKalouskovské důchody a zvýšil podfinancované platy státním zaměstnancům a skrze daně i ostatním. Zvedl příspěvky mladým rodičům, takže za jeho vlády se narodilo tolik dětí, jako dříve snad jen za Husáka. A tu Muletu, či muletu si vetkněte za klobouček...;-D

V. Halašta 14.6.2021 19:05

Pořádek jako udělat z ministra Arenbergera? 8-o

Kalouskovy penze byly 42 % průměrné mzdy. Kolik jsou dnes? 40% 8-o

Máte seznam těch lidí, kterým už je líp? Babiš a Monika 8-o

V. Čermák 14.6.2021 20:09

Dobré a snaživé. Seznam je obrovský. Prakticky všichni důchodci ( 3 miliony), všichni státní zaměstnanci a ostatní zaměstnaní ( miliony), matky s dětmi( miliony). Miliony obyčejných lidí, to je opravu, ale opravdu hodně velký Seznam lidí,kteří se mají Už Líp. Mimochodem, za Kalouskovy a Vaše % si nikdo nic nekoupí. Peníze jsou TO, co lidi zajímá, ale snažte se dál...;-D

J. Sedlář 15.6.2021 14:28

Dál jsem to ani nečet, děláte si ostudu sám sobě za svoji neschopnost minimálně logické argumentace.

V. Halašta 16.6.2021 18:22

Sám nic vymyslet neumíš? Neumíš, já vím.

J. Sedlář 16.6.2021 20:04

Je dobré vědět, že vy víte. Vše. Nejlépe.

M. Jonáš 14.6.2021 11:31

Řeší se agrodotace zem.podniků, které spadají pod Agrofert. Nikdo neřekne, jak se tyto agrodotace dostanou až k Babišovi. Kolik těch podniků je, jak jsou navázány na Agrofert a potažmo na Babiše, nikdo neřeší. Odevzdávají desátky Babišovi ?? Anglická královna taky bere (a nemalé) agrodotace. Je to v pořádku? Určitě je a komise se nad tím nepozastavuje. A další a další královské rody berou agrodotace, protože zemědělsky hospodaří. A mnohé další třeba průmyslové podniky berou agrodotace, protože zem. hospodaří a mají na ně nárok. Až někdo zjistí, kolik A. Babiš nebo někdo z jeho rodiny dostal agrodotací, tak budu vědět, že je to neoprávněné. Zatím je snůška dohadů, záměrných lží a zakrývání faktů. Novináři z nás dělají blbce.

V. Čermák 14.6.2021 17:27

Tak Blbce z nás dělá především Opozice, která nemá žádný smysluplný program, jen antiBabiš. Novináři Havloidního typu pak jsou jen užiteční slouhové antiBabišisu...;-D

J. Ptáček 14.6.2021 11:12

Zákon "lex Babiš" je zřejmě špatný. Nechápu ale proč by jeho plněním měli být postiženi všichni občané Evropské unie, tedy i my obyčejní Češi. Potrestáni by měli být ti, co jej připravili a ti co pro něj hlasovali, ale i nehlasovali. Nejvíc ti, kteří si peníze ukradené nám podle tohoto zákona přivlastnili. Na to je, všechny, snad platíme z naší práce dost, aby nás svými zmetky okrádali. A všechny tyhle hlupáky zavčas vyškrtnout z volebních listin, aby v parlamentu další roky nezacláněli a přestali se penězi nám uktadenými chlubit. Z levice, pravice i různých kmotrovských uskupení.

J. Urban 14.6.2021 13:36

Souhlas. Je dost mozne, ze ti co o nem hlasovali byli a) hloupi, nevzdelani a zmateni b) tezce vycurani, protoze to co ma-nema postihnout ci omezit Babise, tak muze-nemuze postihnout-omezit v budoucnu v obdobne situaci je.

V. Halašta 14.6.2021 17:34

Proč "je špatný"? Četl jste ho? Určitě ne. Jen vycházíte z Babišovy propagandy (nebo ji sám takto děláte), která říká, že "Babiš popstupoval podle zákona" Nepostupoval. V zákoně žádný postup není. Jsou tam podmínky a ty nesplnil. Tečka.

M. Hoblík 14.6.2021 10:05

Babiš i kovid jsou zlo lidstva.

V. Čermák 14.6.2021 17:28

Tak štěknutím se člověku může i ulevit...;-D

M. Grundmann 14.6.2021 9:36

Andrej Babiš je ve zcela zřejmém střetu zájmů, a to jak podle českého zákona, tak i podle evropských pravidel.

Veřejný funkcionář je povinen zdržet se každého jednání, při kterém mohou jeho osobní zájmy ovlivnit výkon jeho funkce. Osobním zájmem se pro účely tohoto zákona rozumí takový zájem, který přináší veřejnému funkcionáři, osobě blízké veřejného funkcionáře, právnické osobě ovládané veřejným funkcionářem nebo osobou blízkou veřejného funkcionáře zvýšení majetku, majetkového nebo jiného prospěchu, zamezení vzniku případného snížení majetkového nebo jiného prospěchu nebo jinou výhodu.

Schvalování dotací pro holding Agrofert je zcela jasným střetem zájmů, protože Babiš je oficiálním konečným majitelem tohoto svěřeneckého fondu. Není ani nutné, aby Babiš svěřenecký fond ovládal, když mu tento fond patří a má z jeho výsledků prospěch.

V. Čermák 14.6.2021 17:48

Tak váš příspěvek odpovídá jen vaší Víře atomu, že nemáte rád premiéra Babiše. Kdyby to bylo "tak zřejmé", jak to zde prezentujete, byl by premiér již dávno odsouzen a potrestán. Poněvadž tomu tak ale není, jedná se vašem případě pouze o to, že vaše Přání je jenom Otcem vaší Myšlenky...;-D

M. Grundmann 14.6.2021 18:06

Premiér Babiš nemůže být dnes zatím odsouzen, protože je nejmocnějším politikem České republiky. Odsouzen bude pouze v okamžiku, kdy prohraje volby a nebude ve vládě. Od toho okamžiku z něj nikdo nebude mít strach. Dnes je dost mocný na to, aby účinně blokoval soudní řízení namířená proti své osobě.

Na druhou stranu je pravděpodobné, že by si jeho činů nikdo nevšiml, kdyby nešel do politiky. Osobně proti Babišovi nic nemám, jeho střet zájmů je však zcela jasný. O jasnější střet zájmů se snad ani nemůže jednat. Je mi ho líto, ale z toho ho nedostane ani ten nejlepší právník, pokud z Babiše soudci a státní zástupci nebudou mít strach jako teď. Na úrovni Evropské unie navíc z Babiše strach nemá nikdo.

V. Čermák 14.6.2021 18:25

Kecy o Střetu zájmů Babiše mají je Babiše vyštípat z politiky. To se ale těžko podaří, když ho mnoho lidí bude nadále volit. Nejsem sice právník, ale v této záležitosti Práva věřím více Babišovým právníkům, nežli Vám a užvaněným EUpráskačům, eventuelně pokryteckým EU poslancům. Takže opakuji: Vaše Přání je jen Otcem vaší Myšlenky...;-D

M. Grundmann 14.6.2021 19:34

Problém je v tom, že velký podnikatel jako Babiš nemůže jít do politiky, aniž by se dostal do střetu zájmů. Pak kumuluje příliš velkou moc, jednak moc politickou, jednak svou osobní moc ekonomickou. A demokracie vyžaduje dělbu moci.

Pokud je navíc někdo velký podnikatel s větším množstvím firem, je zcela jisté, že se na něj něco najde. I když za to třeba nemůže osobně. Velký podnikatel by prostě do politiky neměl jít ani ve vlastním zájmu.

Menší podnikatelé do politiky jít můžou, ale novináři jim natolik znepříjemní život, že toho budou nakonec litovat. Obávám se, že dnes do politiky mohou pouze profesionální politici. Nebo lidé, kteří nic nemají a nic neznamenají.

F. Navrátil 14.6.2021 9:17

Celý problém lze shrnout do dvou bodů. Žádná kauza by se nekonala, kdyby za a) Babiš byl vlezdobruselista nebo za b) EU nepoužívala dotace jako klacek na neposlušné a cukříček pro hodňoušky.

M. Bouček 14.6.2021 9:47

R^