7.7.2020 | Svátek má BohuslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Co znamená brexit?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 147, poslední: 20.4. 2019 9:20, přehled diskusí

Tenhle pán mi vždycky připomene onu židovskou:
Autor: F. Houžňák Datum: 20.4.2019 8:46

anekdotu, která končí "To abyste viděl, jaký pako nám tady dělá rabína", eventuelně "To abyste viděl, mezi jakejma lidma já tady musím dělat rabína". A takoví jsou v Bruselo-Štrasburku prakticky všichni.

Naše členství v EU je pro ČR přínosem:
Autor: A. Reček Datum: 19.4.2019 21:34

Jedním z hlavních kladů je odstranění bariér které rozdělovaly značně státy a tím i občany. Otevřela se možnost spolupráce v různých sférách. Ekonomikou či školstvím počínaje a např. kulturou konče. Nemá cenu to zde rozepisovat podrobněji, protože odpůrci našeho členství v EU budou zatvrzele na EU nadávat. No a co si odhlasovali v Británii ohledně brexitu je jejich problém.

Re: Naše členství v EU je pro ČR přínosem:
Autor: K. Janyška Datum: 19.4.2019 21:35

Jste naiva... Dzp.

Re: Naše členství v EU je pro ČR přínosem:
Autor: E. Derat Datum: 19.4.2019 21:59

Upřesněte jaké bariéry mezi státy se odstranily ? A spolupracovat, obchodovat ba i se přátelit mohu s každým kdo za to stojí, ale nemusím s ním žít v jednom baráku, mít společnou peněženku atd. Tak to ctím jako OSVČ třicet let. A v pohodě.

Re: Naše členství v EU je pro ČR přínosem:
Autor: M. Prokop Datum: 19.4.2019 22:36

Dokud EU odstraňovala překážky ekonomiky mezi jednotlivými státy, tak ano.

Bohužel nyní najíždí na tvrdou byrokratickou centralizaci, překážky spíše vytváří, než odstraňuje a stále prosazuje větší integraci, čímž hodlá odstranit problémy, které přílišná integrace už vytváří. Klasické "nejde to silou, tak to musí jít větší silou ..." K tomu zelené bláznění, cesta do pekel.

Nevolit lidovce, nevolit lidovce, nevolit lidovce!:
Autor: M. Prokop Datum: 19.4.2019 21:32

Strašní Hujeři!

Prosím:
Autor: J. Svoboda Datum: 19.4.2019 20:29

a tento duševní gigant je profesorem práva.

Chybná byla volba britských reprezentantů, nebo referendum :
Autor: M. Pivoda Datum: 19.4.2019 17:42

Není totiž možné, aby se výsledky občanského hlasování (v referendu) o Brexitu tak výrazně lišily od hlasování britských reprezentantů (v Parlamentu). Velkou Britanii proto čeká změna stávajících pravidel.

Re: Chybná byla volba britských reprezentantů, nebo referendum :
Autor: J. Kanioková Datum: 19.4.2019 18:40

Vzestup a pád britské demokracie - https://www.newstatesman.com/politics/uk/2019/04/rise-and-fall-british-democracy

Islám je rostoucí sociální silou ve druhém městě Británie - https://www.economist.com/britain/2019/04/13/islam-is-a-growing-social-force-in-britains-second-city?utm_source=quora&utm_medium=referral .... "Centrální mešita Birmingham má vliv všude od učebny až do ložnice"

"Zatím co v USA některé politické výstřelky zůstávají pouhou (i když nebezpečnou) módou, v Západní Evropě se mění v zákony.... Kritizovat je tudíž nesnadné, protože kritizuješ zákon." Británie má asi problém s demokrací. Dokonce i reformátoři, kteří kdysi otevřeli volební systém Británie, byli zřídka věřící v demokracii. Lord John Russell, který vymyslel velký reformní zákon z roku 1832, považoval všeobecné volební právo za „hrob veškeré mírné svobody a rodiče tyranie a licence(?)“. Benjamin Disraeli, řekl poslancům v roce 1867, že „nikdy nesmí být osudem této země žít v demokracii“.

První britský Brexit byl nejtěžší - https://unherd.com/2019/04/britains-first-brexit-was-the-hardest/?=refinnar

Re: Chybná byla volba britských reprezentantů, nebo referendum :
Autor: E. Derat Datum: 19.4.2019 18:43

Tak jim to navrhněte, akorát stále nechápete, že problém není v hlasování o brexitu, to bere většina za platné, ale ve smlouvě o odchodu z EU, kterou uzavřela paní Mayová, a s jejím zněním nesouhlasí i řada poslanců z její strany. Je pro ně příliš měká a vstřícná k EU. Pro Corbyna a jeho stranu, která také výsledek referenda nezpochybňovala je zase příliš tvrdá. A pak je tam ještě ten národnostní problém, Skotové a Irové. Tedy několik zcela odlišných názorů. Dovedete si představit parlament ČR v současném složení, jak by se sjednotil, kdyby např.Babiš přišel s něčím podobným ? Já, ano. Stejný borde....

:))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 19.4.2019 18:55

Vypadá to, že:
Autor: D. Bystriansky Datum: 19.4.2019 17:05

pro manuálně pracujícího pana Mařáka, je nezbytná k výkonu jeho práce a pocitu štěstí nějaká EUfederace. Ptal jsem se stavebních dělníků u nás, co oni na to, poslali mne do p!či i s EU. Tomu by jeden nevěřil, jak jsou lidi v EU různí. Kdo je tu tedy za klauna a šaška, to ti žabojedi neumí bez federace položit cihlu k cihle?

Re: Vypadá to, že:
Autor: E. Derat Datum: 19.4.2019 17:33

Pan Mařák je opravdovým příkladem úspěšného občana EU, v Brně vystudoval práva, poté emigroval, před třiceti lety se zaměstnal ve Francii jako stavební dělník bez kvalifikace, v ČR tomu říkáme pomocný stavební dělník. A od té doby stále na tomto prestižním postu pracuje. Na stará kolena se oženil, a počal děti, byt či domek má na hypotéku, a vyslovil na NP starost, zda si ji bude moci dovolit splácet i v důchodu. Ovšem jako akční euročlověk, je ochoten jako starobní důchodce třeba dělat pokladního v supermarketu, aby splátky ustál. To je příběh opravdového eurohurvínka, no možná eupeistický sen, tedy zcela odlišný od amerického snu. O francouzské občanství neusiluje, protože je na stejné vlně jako Karel Kryl.

Já si nemyslím, že nejdřív vystudoval práva :
Autor: J. Kanioková Datum: 19.4.2019 18:26

a teprve pak emigroval. Pokud vím, tak především byl muzikant. A nejspíš v rámci muzicírování s kapelou kdesi venku zůstal. Víc nevím a nechci spekulovat. A nepíšu to v negativním tónu, byť s ním téměř nikdy nesouhlasím.

Re: Já si nemyslím, že nejdřív vystudoval práva :
Autor: E. Derat Datum: 19.4.2019 18:35

No, pokud jsem tomu dobře rozuměl, tak nejdříve vystudoval práva, a poté emigroval. Obráceně by to šlo v té době těžko. Na jeho muzicírování to nic nemění.

Re: Já si nemyslím, že nejdřív vystudoval práva :
Autor: D. Bystriansky Datum: 19.4.2019 20:29

Když vystudoval práva před sametem a žije třicet let ve Francii, tak by se tady neuplatnil ani jako advokátní koncipient, který advokát by si ho pověsil na krk? Pokud je muzikant, to by mohlo být lepší, ale co ruce prožrané maltou a možná mozolnaté, proto si myslím, že dělá snad předáka. Ale pořád mi nejde do hlavy to eurohujerství, k čemu to má dobré, když měl na NP stopku, jel si to vyřídit do Prahy. Od té doby mu NP uveřejnil dokonce nějaký ten příspěvek - zajímavý obrat. Posedlá nenávist ke Klausovi u člověka, který žije venku?! Asi rád exhibuje, no jo, když má uměleckou duši, dá se to pochopit.

Re: Já si nemyslím, že nejdřív vystudoval práva :
Autor: E. Derat Datum: 19.4.2019 21:26

Ano, máte pravdu, to jeho eurohurvínkovstí v takovém skoro patologickém rozsahu taky nechápu. Prostě dělník je dělník, na růžích nemá nikde ustláno, tedy s výjimkou dob socialismu, kdy tady byl dělník na stavbě více než architekt, a táké byl výrazně lépe placen. Doufám, a věřím, že tomu tak i v dnešní socialistické Francii není. Akorát mám pocit, že se ve svém bohovorství neuvědomuje, že on už tady není prostý kmán jako já a vy (pardon) atd., ale že se svými články - utopistickými, "svěžími dílky", často kompiláty zařadil mezi pana Robejška, Frýborta atd. Tedy do jiné kategorie většiny na NP. A tak musí počítat s tím, že bude kritizován ve stejném stylu jako on kritizuje pana Robejška, Kurase, IVK atd., když píše o jejich IQ na úrovni 50, apod. Já, o něm píši pouze pravdu, tedy to co on tady sdělil. A ta pravda je opravdu tristní, zcela neúspěšný člověk.

Re: Já si nemyslím, že nejdřív vystudoval práva :
Autor: M. Mikulec Datum: 20.4.2019 9:20

Jen brutální zatylek. Místo mozku sval.

Brexit bylo chybné rozhodnutí, ale dle dohodnutých pravidel :
Autor: M. Pivoda Datum: 19.4.2019 16:05

Takže se s tím nedá nic dělat, než ta dosud dohodnutá a dosud platná pravidla změnit, bude-li k tomu vůle. A to je to, k čemu zřejmě směřuje tahanice v britském parlamentě, ať už Brexit bude nebo nebude. O konání prvního referenda účelově rozhodli reprezentanti britské zastupitelské demokracie, ale většině reprezentantů se teď nelíbí výsledek a dopady toho platného referenda.

Konání druhého (ujišťovacího) britského referenda po třech letech by bylo jen uznáním, že svět a naše poznání se vyvíjí v čase (že neplatí v Česku důvěrně známé: "Se Sovětským svazem na věčné časy!"). Ujišťovací druhé britské referendum má smysl už i proto, že výsledek prvního referenda byl velmi těsný. To ale neznamená, že by to první referendum nebylo platné! Pouze se (během třech let) mohlo změnit poznání a přesvědčení britských voličů. Druhé referendum by tedy nebyla ostuda a nemohlo by rozdělit Velkou Britanii více, než je tomu dosud. Po druhém referendu by se Britové nemohli vymlouvat "nevěděli jsme, do čeho přesně jdeme". Teď už to víte dostatečně přesně.

Svět se ale nepřestane vyvíjet i po eventuálním Brexitu, či neBrexitu.

Re: Brexit bylo chybné rozhodnutí, ale dle dohodnutých pravidel :
Autor: E. Derat Datum: 19.4.2019 16:54

Stejně bych mohl napsat, že vstup ČR do EU byl chybným rozhodnutím, ovšem dle dohodnutých pravidel. O konání referenda rozhodli tehdejší političtí reprezentanti ČR. Většině reprezentantů UK se nelíbí dohodnutá smlouva s EU, nikoliv výsledek referenda. Což je něco zcela jiného. Ano, i my bychom mohli po patnácti letech uspořádat jak říkáte "ujišťovací" referendum, že si většina občanů ČR stále přeje být v EU. Ano, i u nás se od roku 2003 změnilo pozání řady lidí co členství v EU obnáší, nehledě k tomu, že řada těch co volila pro vstup je dnes již pod drnem. S poslední větou souhlasím, nejde o život, jde v podstatě o ............

Re: Brexit bylo chybné rozhodnutí, ale dle dohodnutých pravidel :
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 19.4.2019 17:39

Těžko může být demokracie s lidmi, kteří chtějí ujišťovací rozhodnutí po rozhodnutí. A co ujišťovací referendum, které by ujistilo, že ujišťovací referendum bylo tím správným ujištěním? S lidmi, kteří nevědí, že každým rozhodnutím a to i individuálně u jednoho člověka se ten zbavuje možností, které se nabízely v alternativách tohoto rozhodnutí. Ano, lze se chovat nerozhodně nebo měnit neustále rozhodnutí. Ale takovýmto chováním mění člověk a nakonec i státy především sebe. Po dvou třech takovýchto referendech začne být nesmyslem vlastně jakékoli hlasování, volby, referendum.

Funguje to dokonale, už dnes si hodně lidí myslí, že volby jsou na nic.

Připomínka:
Autor: M. Pivoda Datum: 19.4.2019 17:47

České zákony dovolují odstoupit od již podepsané obchodní dohody do 14 dnů.

Re: Připomínka:
Autor: E. Derat Datum: 19.4.2019 18:45

A co to s tím má společného ?

Brexit NEbyl chybným rozhodnutím:
Autor: J. Kanioková Datum: 19.4.2019 18:53

Já ten problém spíš vidím v tom, že nikdo nevěřil, že by to refer. mohlo dopadnout tak, jak dopadlo. Takže nikdo nebral lidi, co chtěli a chtějí z EU pryč, vážně. A tudíž se nikdo na tuto možnost nepřipravoval, co se týče argumentace, zákonů.

Já Britům, co chtějí pryč z EU, držím palce ..

Re: Brexit NEbyl chybným rozhodnutím:
Autor: E. Derat Datum: 19.4.2019 19:40

Ano, vidím to podobně. Cameron si akorát myslel, že sebere téma protiunijním stranám, a tím vyhraje volby. Což se podařilo, akorát nepčítal s tím, že těch občanů UK, kteří mají EU plné zuby je tolik. A samozřejmě také jim držím palce, máme tam pár přátel a kamarádů, a všichni volili pro odchod.

:
Autor: J. Poživil Datum: 19.4.2019 15:36

1) pět let není o Pavlu Svobodovi slyšet kromě letního času ani zbla a teď před volbami je ho všude pln. Pomalu se bojím už otevřít ledničku, aby na mě Pavel Svoboda nebafnul.

2) ten samý Pavel Svoboda dneska asi ještě neviděl průzkum, ve kterém dost s převahou vede Farage se svojí stranou pro brexit.

Re: :
Autor: I. Štípek Datum: 19.4.2019 15:45

Však oni mu lidovci najdou nějakou placenou funkci až skončí v EU. Brzy!

Re: :
Autor: E. Derat Datum: 19.4.2019 15:47

No, nějak se nám ztratila Šojdrová, ta velká bojovnice za dvacetileté siroty kdoví odkud. Jo, siroty po ní zůstaly.

Re: :
Autor: I. Štípek Datum: 19.4.2019 15:51

Tihle dva, Šojdrová a Svoboda, stojí za důkladný vědecký průzkum - jak se může přihodit, že tak zoufale po všech stránkách nulové typy to mohou dotáhnout až k tak lukrativní obživě.

Re: :
Autor: D. Bystriansky Datum: 19.4.2019 16:09

Protože zastávají ten jediný správný názor, který bez problémů snese i grilování v socialistickém EP.:-)