28.2.2020 | Svátek má LumírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Co podstatného vypovídá příval uprchlíkůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 77, poslední: 10.9.2015 23:04, přehled diskusí

EU zavádí centralizaci a socialismus.:
Autor: L. Novák 475 Datum: 10.9.2015 17:20

Tedy přesně to, čeho jsme se potřebovali zbavit, abychom mohli svobodně dýchat a rozvíjet se.

Teď se na nás už pomalu dvacet let valí tuny nesmyslů z EU a tlak se neustále zvyšuje s cílem zřídit "Svaz Evropských Socialistických Republik". Jsem rozhodně PROTI takovému směřování EU!

Re: EU zavádí centralizaci a socialismus.:
Autor: B. Rybák Datum: 10.9.2015 20:43

Souhlasím s Vámi!

Re: EU zavádí centralizaci a socialismus.:
Autor: M. Prokop Datum: 10.9.2015 21:38

Já také, ale nevím, jak se to projeví ve volbách. Zatím je nás asi málo.

Filosofe, jdi si ověřit svou teorii mezi lidi:
Autor: L. Bouše Datum: 10.9.2015 15:53

Pod článkem podepsaný filosof se musel zbláznit. Prý zárukou před přistěhovalectvím je NATO ! Nestačí mu, že šéf Severoatlantické aliance výslovně prohlásil, že NATO nic dělat v náš prospěch nebude. Nestačí mu, že západní státy NATO tuto humanitární uprchlickou krizi samy násilně vyvolaly. Nestačí mu, že na vnější hranici EU a NATO (Řecko a Itálie), žádná ostraha ani ochrana neexistují, ačkoliv podle Schengenské smlouvy existovat měla. Nestačí mu ani elementární lidská logika a celá řada důkazů, aby pochopil, že přistěhovalecká vlna byla dávno předem naplánována za oceánem, kde se dnes chechtají, až se válejí smíchy, jak jsme našemu "spojenci" zase naletěli.

Nějak mi to "neštymuje":
Autor: J. David Datum: 10.9.2015 15:10

Do ČR vniká "hafo" ilegálních běženců (z různých pohnutek, ale to nechme stranou), bez dokladů a identity a víz pro "třetí země", pouze na "ksicht". První otázka, není toto ilegální vniknutí trestným činem? Nu, asi ano, ale jak se na to má dívat občan ČR, který musí mít pomalu lejstro typu RL, tedy, že se vůbec narodil? Banda potulujících se ilegálů si dělá co chce, o ně se nikdo pomalu nestará (běží do Němec, Angela je zve), když je ale ve smyslu tr.činu lapnou (ilegální překročení hranic), hned sluníčkáři spustí kravál. Já starej naivista jsem se domníval, že "zákon" má zavázané oči a mincíř, aby měřil všem stejně, bez rozdílu, nyní jsem jiného názoru, aby neviděl některé prasečiny a rozhodl dle politického zadání.

Druhý moment, svoboda slova a názoru. Menšinový mainstream tzv. V.I.P (většinou složený z blbů humanitních oborů, které neprodukují žádnou přidanou hodnotu ekonomického potenciálu, živí se také paraziticky pouze tlacháním) se snaží umlčet většinu se selským a racio-logickým rozumem, thesemi o soužití tchoře v kurníku a multikulti. Víte, neco pamatuji, takže Makarenkovy, Lysenkovovy, Filatovovy, etc. these jsem zažil. Dnešní pablbové "pro imigraci" jsou zdatnými pokračovateli mnou výše uvedených vědců. Jsem matematik a lesák na penzi, vědec nejsem, ale většinou racio užívám. Proto, když otázka prvá, tak i druhá: Jak se uplatní uprchlíci na našem trhu práce, když furt melou Germany a Allahu akbar? Ptám se, co s tímto matrošem, který neumí defekovat ani do mísy a spláchnout? Prý uprchlí akademici... Kdo nejde s námi, jde proti nám, když si zanadávám v putyce, na internetu na čmoudy, hned budu fašista, xenofob, rasista, a šup do "ťjurmy" za hanobení... Ale že se tu potuluje tisíce kriminálníků (ilegální překročení hranic) to nikdo netrestá. Maul halten, und weiter diennen. Otevři nesprávně kušnu a šup za katr. EU a Chujvanec jsou lumeni ve stylu StB. Svoboda slova je otevřená, svoboda slova a názoru nesmí být kriminalizována. Nelíbíš se mi, nechci Tě.

Re: Nějak mi to "neštymuje":
Autor: M. slavík Datum: 10.9.2015 18:03

Hmmmm, to podepíšu...........

Re: Nějak mi to "neštymuje":
Autor: B. Rybák Datum: 10.9.2015 20:50

Je neuvěřitelné, že někdo má "odvahu" předstírat, že mu to štymuje"

S Evropským svazem jak s jedovatým plazem.:
Autor: A. Alda Datum: 10.9.2015 12:57

Pokud nevystoupíme urychleně z EU, bude nám zabráněno a bránit se a muslimové nás převálcují.

Re: S Evropským svazem jak s jedovatým plazem.:
Autor: L. Bouše Datum: 10.9.2015 15:56

Moje máma mi vždycky kladla na srdce, abych se řídil vlastním rozumem. Ani když všichni budou skákat z mostu, že je nemám následovat. Kdyby dnes žila, tak by celou EU poslala do pr..., však všichni víma kam.

:)))))))))))))))))))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 10.9.2015 16:19

Nechápu proč by Evropa měla zvládat:
Autor: D. Polanský Datum: 10.9.2015 12:06

začleňování jiných kulturních etnik, jak píše autor. To je nařízeno?

Re: Nechápu proč by Evropa měla zvládat:
Autor: M. Prokop Datum: 10.9.2015 12:28

Brzy bude. Zatím je to jen idea multikulti socanů a zelenáčů, ovšem idea vnucená do praxe.

Těším se, až konečně všichni upchnou:
Autor: D. Čermák Datum: 10.9.2015 12:01

Tam, kam chtějí. No a bude po prchání...?

Re: Těším se, až konečně všichni upchnou:
Autor: D. Čermák Datum: 10.9.2015 12:18

Pozemský Ráj přece neexistuje. A do Nebeského se každý dostane. Taky do něho nikdo neprchá. Asi v něm nikdo nechce být dřív. Proč? Nejlepší je to, že z Nebeského ráje zatím nikdo neuprchl. Musí tam být krásně a nadpozemsky, že se nikomu nechce prchat na zem.

Krátké video s čísly-poučení:
Autor: J. Mrázek Datum: 10.9.2015 11:30

https://www.youtube.com/watch?v=Q9OHapuhzs4&app=desktop

Už nám zbývá bohužel jenom jedno!:
Autor: J. Dvořák 188 Datum: 10.9.2015 11:06

Aktivní obrana a proto nám EU navrhuje ůplné odzbrojení občanů!

Re: Už nám zbývá bohužel jenom jedno!:
Autor: J. Fleiszner Datum: 10.9.2015 11:24

Než zakážou veškeré zbraně (i luky, kuše, vzduchovky a flobertky), tak zakážou mluvit pravdu o všem, co se EU nepovedlo. Bohužel jsme v roce 1989 vystoupili z krachujícího socialistického bloku a vstoupili do právě vznikajícího. Jen mám pocit, že škody, které napáchá  EU budou mnohem horší než které zůstaly po SSSR.

Re: Už nám zbývá bohužel jenom jedno!:
Autor: B. Rybák Datum: 10.9.2015 21:34

Souhlasím s Vámi pane Fleiznere.

Tehdy nám chyběly občanské svobody a západní životní úroveň. Věděli jsme ale, že přinejmenším naše děti se dočkají vítězství americké demokracie nad "rudým" socialismem.

V co máme ale doufat dnes, kdy amorální "zelený" parazitický postdemokratický socialismus zvítězil dokonce i v USA? Ten nás může zničit nejenom jako stát, ale i jako národ a naše národně nepřevychovatelné děti "převychovat např. na muslimy" nebo vyhnat. Od vítězných Číňanů svobodu čekat nemůžeme a Rusko bude s obtížemi zachraňovat samo sebe!

Slabé:
Autor: J. Rechnovský Datum: 10.9.2015 10:58

Autore tohle myslíte vážně? "Tímto neúnosným základem je, stručně řečeno, dirigismus, tedy centrální

přikazování, jež se souvisle staví proti jedinečnosti svobodných

občanských a státních individualit, které vytvářejí Evropu."

Úroveň integrce EU centrální přikazování prostě vyžaduje. Jádro problému je ale jinde. Je jím dlouhodobý střet národního přístupu a nadnárodního. Neustálá snaha o kompromisy vede k impotenci EU cokoli zásadnějšího řešit natož pružně reagovat. Neřešené problémy proto často eskalují do krizí. Do čela stáda zmatených států se pak staví nejsilnější kusy jako dnes Německo a Francie. Nemají žádný logický plán dokonce ani mandát od ostatních. V jejich vystupování proto převládají emoce a populistická gesta.

Takže. Právě tento střet oslabuje EU nejvíce a při kumulaci několika větších problémů může vést k jejímu zhroucení.

Re: Slabé:
Autor: M. Prokop Datum: 10.9.2015 11:05

EU oslabuje hlavně snaha udělat stát tam, kde pro něj není politický národ. Osud Rakouska-Uherska, SSSR, Jugoslávie, Československa (Španělsko, Belgie, Británie "na lopatě") budiž výstrahou.

Až budou celoevropské strany, určené ideologií (socdem, liberální, zelené, konzervativní, komunistické ...) a ne národností, pak bude možno utvořit centrálně řízený stát. Do té doby to smrdí vyvoláním války.

Re: Slabé:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 10.9.2015 11:26

No a o to se EU snaží, vytvořit nadnárodní občanství, to se , ale právě odpůrcům EU nelíbí.Jenom mi prosím, vysvětlete jak to, že funguje takové Švycarsko, když tam žije skupina národů Němců, Francouzů, Italů, kteří spolu např. v Rakousku-Uhersku žít nemohli, ale ve Švycarsku navzdory vaším teoriím o nepolitickém národě žijí ve společném státě. Mimo jiné Belgie ani Irsko na lopatě nejsou.

Re: Slabé:
Autor: E. Erat Datum: 10.9.2015 11:47

Nadnárodní občanství funguje prakticky ve všech státech. I v Iránu žije cca 22 tis. Židů a jsou občany Iránu. Dtto, v Izraeli žije cca 1,2 milionu lidí s jinou národností než židovskou, většinou arabskou. Nemluvě o RF atd. Belgie sice na lopatě není, ale tendence k rozdělení dle opravdové národnosti jsou tam silné. Výsledky nadnárodního občanství vidíme třeba na Ukrajině. Koneckonců jsme to zažili všichni v ČSSR a ČSR. EU je zcela umělý slepenec národních států s různou kulturou, historií která byla mnohdy hodně vzájemně ošklivá atd. A tak nikdy nemůže vzniknou nějáký nadnárodní občan Evropan. Jako nemůže vzniknout nadnárodní občan Afričan. Prostě zaměňovat geografický a historický pojem Evropan za politický je nesmysl.

Re: Slabé:
Autor: L. Florner Datum: 10.9.2015 11:59

"Hranice existují jen v lidských myslích." Thor Heyerdahl

Re: Slabé:
Autor: M. Prokop Datum: 10.9.2015 12:34

Ano, ovšem. A pokud existují, je nutno je respektovat, jinak to může dopadnout jako v Jugošce.

To je sice pravda, ALE především:
Autor: P. Vaňura Datum: 10.9.2015 13:09

existuje v lidských myslích geneticky zakódovaná příslušnost k vlastní smečce. A když vedení smečky zradilo ve prospěch nepřátelské smečky, je to průšvih! Ty hranice, které si v bojích na život a na smrt brání dokonce i zvířata, jsou hned za tou příslušností ke smečce!

A PROBOHA, to si nejste schopni uvědomit zásadní důvod pro konflikty, totiž objektivní ROZPOR ZÁJMŮ!!!

Re: To je sice pravda, ALE především:
Autor: B. Rybák Datum: 10.9.2015 23:04

Ano! Brutálně je brání i smečka šimpanzů, proti jiné smečce šimpanzů! Od našich s nimi společných předků jsme to "zdědili" i my!

Re: Slabé:
Autor: M. Prokop Datum: 10.9.2015 12:33

Švýcarsko funguje proto, že v něm žijí Švýcaři a že tam o hodně věcech rozhodují v referendech. Další Švýcaři v EU nejsou a referend se státy i EU bojí co čert kříže. A psal jsem o politickém národě (to je pojem), ne o nepolitickém.

EU nadnárodní občanství vytvořit nemůže, to mohou jen občané a těm se do toho nechce, viz neúspěch všech pokusů o celoevropské strany.

Belgie "na lopatě je", o Irsku jsem nepsal, ale to z Británie odešlo už dříve, teď se cuká Skotsko.

Re: Slabé:
Autor: B. Rybák Datum: 10.9.2015 22:47

Politické národy vznikaly staletími zápasů (válek) o společné hodnoty. Politický národ samozřejmě nelze vytvořit složením z již dávno vytvořených politických národů žádným befelem a dokonce ani dlouhým nepříliš brutálním působením, protože již vytvořené národní "memy" (kulturní obdoba genu!) jsou téměř neměnné! Proto je např. romské etnikum prakticky nepřevychovatelné". Proto v Belgii neexistuje ani jedna celostátní (vlámská či valonská) politická strana!

Po dlouhých a vyčerpávajících náboženských válkách vznikla ve Švýcarsku lokální přímá demokracie proto, aby chránila obyvatele jednotlivých kantonů (obcí) před těmi ostatními! Na federální úrovni tam demokracie neexistuje vůbec, protože volby nemají na složení federální "vlády" žádný vliv! Solidaritu dnešních již nepříliš zbožných Švýcarů zajišťuje především výnosné praní špinavých peněz okolních států a velmocí (nepřenosný bankovní socialismus)!

Re: Slabé:
Autor: J. Rechnovský Datum: 10.9.2015 13:16

Souhlasím s Vámi.

Re: Slabé:
Autor: L. Bouše Datum: 10.9.2015 15:59

Správný postřeh. Proto USA a její oligarchie se snaží udělat z Evropanů beztvárnou masu jedinců, kteří nebudou mít žádné národní, státní ani rodinné zakotvení, aby byla lehce ovladatelná.