19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šejnoha 3.7.2011 14:49

Re: "Ale stejně nechme raději toho čínského trojského koně za hradbami Evropy, pokud to ještě půjde. "

Nedá se  čeka, že by nám Čína  dluhy prominula.

Prostě po čase zase začnou Evropané tvrdě  pracovat. Tentokrát ale ne  na  sebe, ale jen na splácení  úroků pro Číňany a  pravděpodobně jako  nádeníci v Čínských podnicích.

Ona se vysoká životní úroveň nedá udržet hlasováním ani demonstracemi a stávkami.

A pokud  ano, tak jenom na velmi  omezený čas  v omezeném teritoriu.

K. Křivan 3.7.2011 7:20

Re: Velíšek má pravdu.

Bravo ! Přímo do černého !

K. Křivan 3.7.2011 7:18

Buďme realisti.

Ale realismus není defaitismus.

J. Kanioková 2.7.2011 23:22

Přesně..

J. Kanioková 2.7.2011 23:21

No, ke konci 2010 je zadlužení celé EU 80% HDP, tudíž za rok to bude větší.

Kdežto zadlužení USA ke konci r. 2011 se očekává 70% HDP, vzhledem k tomu, jaký má USA potenciál proti EU, je na tom Amerika líp, evropské země jsou v děsném útlumu.

Ale ono je třeba vidět vývoj, ten vypovídá hodně, i o vinících. Na konci r. 2008 byl dluh USA 40% HDP, což bylo o něco více oproti 40letému průměru ve výši 37%. Na konci r. 2011 očekává CBO dluh ve výši 70% HDP. Rozpočtový deficit Spojených států je v poměru k velikosti ekonomiky největší od roku 1945.     Kdopak to tam tak "rozhazuje" a zadlužuje?

A když tady chcete dát odkaz, stačí si jej zkopírovat do Wordu či Outlooku a odtud pak sem. Nebo ho sem nakopírovat jen jako text, i tak už si lidi poradí.   

J. Kanioková 2.7.2011 22:59

:))))))

M. Prokop 2.7.2011 21:53

Re: Výše tvorby GDP mocností s globálním vlivem

Důležitá je tendence, ne okamžitá výše poněkud nesmyslného ukazatele.

M. Prokop 2.7.2011 21:52

Re: Velíšek má pravdu.

No a proč se jí to podařilo? Protože Západ už na to nemá. Produkuje

samé genderové vědkyně a multikulti ideology, ti ovšem nic nevytvoří,

jen kurwí.

M. Prokop 2.7.2011 21:50

Re: Dobrý den,

Ano, ten problém existuje. Podobně jako má své zamlčované problémy (a větší) EU.

M. Prokop 2.7.2011 21:49

"Ale stejně nechme raději toho čínského trojského koně za hradbami Evropy, pokud to ještě půjde. "

To by se EU ovšem musela pustit svého bruselního socialismu (občas pod nálepkou "sociálno") a začít zase pracovat, konkurovat.....a ne doufat v blahobyt,  nařízený směrnicemi.

A jelikož je to nepravděpodobná varianta, koupí si EU Číňani a donutí nás k tomu oni, ovšem už ve svůj prospěch.

V. Novák 2.7.2011 21:46

Skoupit? Ale houby!

Čína nic neskoupila - jen pokračuje v těžbě ve svých dolech, zatímco jiné země svoje doly zavřely. Že prý drahé, že proč platit vlastním horníkům - od Číňanů koupíme levněji a nebudeme se muset rozčilovat s odboráři... Nám stačí ekonomika služeb, budem se obsluhovat navzájem a všichni se budeme mít dobře. Nějaký Reagan a nějaká Thatcherová s tím začali.

No, tak těží už jenom Čína a obnovení těžby by trvalo roky. Třeba potrvá roky... Pokud se firmy z toho T-R nesmyslu vzpamatují včas.

L. Písařík 2.7.2011 21:02

Re: Dobrý den, pane Udatný.

Uveďte konkretní údaje a zaraduji se s vámi ze zcela slabé Číny.

S. Udatný 2.7.2011 20:37

Dobrý den,

všechny úvahy o Číně jsou ve smyslu "Stahovat kalhoty před brodem". Čína má obrovské problémy sama se sebou a moc dobře ví, že expanzí do světa je nevyřeší ale pro různé takyekonomy je to čemu se říká floskule. Moc tomu nerozumím ale potřebuji se uživit, tak začnu psát o čínské ekonomii, té rozumí, tak málo lidí, že věřejnost věří každému nesmyslu, který se o čínské ekonomice napíše. To ani nemluvím, že jde velice vděčné téma pro levicové experimentátory, protože zde mohou lhát a vymýšlet si o tzv. "čínské cestě k socialismu, blahobytu a já nevím o čem ještě mohou psát .... Je velké nebezpečí z Číny a tím je rozpad čínského státu, který přijde v určitém okamžiku tj. v době rychlého ekonomického růstu, slabší nechce a silnějšímu to nestačí. Problém je velmi a velmi složitý a cokoliv se zde napíše je pouze střípkem. Proto raději končím-

P. Rada 2.7.2011 19:37

Velíšek má pravdu.

Pravda je to bolestnější tím, že Číně už se např. podařililo zkoupit většinu světových nalezišt vzácných kovů bez kterých se nedá vyrábět nic technicky vyspělého. Úspěch Čínské expanzivity je důsledek strategické koncepčnosti, bezohlednosti a síly v jedněch rukách - kdežto západ mnohdy nerealisticky sní o svobodném trhu .... Ten přestane mít nutně s úbytkem rozsahu surovinových nalezišt význam podobně jako malé studánky v době sucha... Moc časem převezme ten kdo obsadí zbylé výživné prameny. Toto Čínani vědí a konají podle toho.

P. Fiala 2.7.2011 19:32

Výše tvorby GDP mocností s globálním vlivem

Největší GDP má, o chlup před USA, čechy zatracovaná EU.

Tedy i my sami, takoví jsme troubové, že to nevnímáme či, že je nám to zatajováno. Jaký mám pro toto tvrzení důkaz?

Podívejte se na WWW stránky CIA na WorldFacktBook ve Wiki a vyhledejte si souhrnnná data o GDP pro European Union. Uvedl bych vám i graf za posledních 6 roků, ale tento diskusní portál mi nechce zveřejnit příslušný WW odkaz na graf za posledních 6 roků. Pokud se dá GDP EU a USA dohromady budou dohánět číňané ještě mnoho desítek let výši jejich společného GDP, ovšem za vývoje těchto gigantů. Budou se ještě mnoho od západní kultury učit s cílem dosáhnout výše jejich GDP. Rusko díky osamostatnění mnoha jejich dřívějších republik je dnes s GDP na úrovni Japonska, ovšem jejich zbrojní potenciál jim umožňuje mluvit do globálního vývoje. škoda, že nelze nějak do textu vložit příslušný odkaz na graf, bylo by velmi zřéjmé jaký je stav globálních velmocí. Nicméně žádejte o tomto stavu GDP  informace od svých poslanců či senátorů.

A. Reček 2.7.2011 17:00

Číně napomáhá úpadek dnešní Západní civilizace.

Požitkářství i za cenu stálého zadlužování vede Evropu i USA k tomu, že novým věřitelem se stává Čína.  Jenže vysvětlujte to marnotratným synům a dcerám. Nebo nadnárodním bankovním domům, které se podbízejí v půjčkách, ale ne z nějakého milosrdenství pro chudého, ale z touhy ještě více si nahrabat penízky.  A až příjde čas splácet Číně zapůjčené peníze, EU se může rozložit jak domek z karet.  Totiž těch požitkářských marnotratných synů a dcer je už mnoho.

J. Kanioková 2.7.2011 14:39

Jen přidám, píšu z pozice odpůrce EU, ale jde mi o osud Evropy

Nechci tu dirigismus EU, natož cínský kolektivismus, a ještě hůř islám.

J. Kanioková 2.7.2011 14:05

No, tuhle hegemonii jsem už dávno předvídala..

a nijak mi to nedělá dobře na duši.  Budu sledovat - západní svět zaplavuje muslimská víra a čínští  "kolonizátoři".   Bude zajímavé sledovat, kdo bude silnější, jestli čínská ekonomika, nebo islámkská víra...  Kdo koho sežere... jen aby z toho nevznikli čínští muslimové..

Liška - kůzlátkka, kůzlátka, otevřte vrátka...   No, čínský velmocenský sen to bere hopem a využívá všech možností. Někde kopíruje technologie, někde skupuje dluhopisy, jinde cpe své firmy.. 

K tomu přidám ještě - Pri Senci vyrastie čínska štvrť pre firmy. Medzi Bratislavou a Sencom tak vznikne plnohodnotná čínska štvrť. „Je to doslova čínska vstupná brána do Európy

IPEC pre SME potvrdil, že ráta s vybudovaním obchodnej, administratívnej aj obytnej zóny. Súčasťou projektu je aj zlepšenie infraštruktúry, ráta sa s rekonštrukciou niektorých lokálnych ciest. „Koniec výstavby je plánovaný na záver roka 2012,“ Čarnogurský tvrdí, by tu mali mať zastúpenie čínske firmy vrátane bánk a automobiliek. Počíta sa aj s kultúrnym centrom a reštauráciami. Na prevádzky tu bude 300-tisíc štvorcových metrov.

http://ekonomika.sme.sk/c/5962623/pri-senci-vyrastie-cinska-stvrt-pre-firmy.html

K. Janyška 2.7.2011 9:38

Re: Velíšku, měl byste jí t do důchodu. Jste z toho Marxe už úplně zblblej... Dzp.

Vy také... Dzp.

V. Kusý 2.7.2011 9:34

Re: Velíšku, měl byste jí t do důchodu. Jste z toho Marxe už úplně zblblej... Dzp.

Máte recht, všichni jsou blázni, jenom Vy jste eroplán!

K. Janyška 2.7.2011 9:06

Velíšku, měl byste jí t do důchodu. Jste z toho Marxe už úplně zblblej... Dzp.

H. Lukešová 2.7.2011 0:45

Šanghaj záchrana Židů před holocaustem

Čínský přístav, který byl sice už tehdy pod vládou Japonců, přijímal přistěhovalce bez víz; nezaváděl ani na rozdíl od jiných zemí žádné kvóty. Situace s imigrací se ovšem po vypuknutí války zhoršila a lodní lístek, bez kterého nebylo možné se do Šanghaje dostat, byl čím dále dražší a dražší (200-500 amerických dolarů),akže si ho mohla dovolit spíše jen vyšší střední třída, říká Jiří Kuděla.Do tohoto hospodářského centra Číny prchli především rakouští aněmečtí Židé, ale během světové války jsem přišlo i 250 československých obyvatel židovského původu. Odhadem se zde zachránilo před nacistickým běsněním 20 až 30 tisíc Židů.Na nátlak Němců zřídili jejich japonští spojenci v šanghajské čtvrti Hong Kew ghetto, kam museli odejít všichni Židé přistěhovavší se po roce 1937.tísněné prostory, špatné hygienické podmínky, nezaměstnanost, nemoci – i tak by se dal charakterizovat nový „domov“. Musíme ale konstatovat, že na tom židovské přistěhovalectvo bylo pořád lépe než původní obyvatelé – Číňané (resp. občané zemí válčících s Japonskem), již byli posíláni do koncentračních táborů. Japonci neměli v otázce „co s židovskými obyvateli“ příliš jasno; nebyli to jejich přímí nepřátelé, takže se na

nich nedopouštěli příliš velkých násilností a nesouhlasili e zřízením vyhlazovacího tábora. Existují teorie o tom, proč se takto spojenci Německa zachovali, více se o nich můžete dočíst v doslovu zmiňované knihy.Po konci války nebylo snadné ze Šanghaje odjet. Po určitých peripetiích ale uprchlíci postupně odjížděli do své vlasti nebo jinam. Anna Votická se vrátila se svojí rodinou do Československa, odkud ale po únoru 1948 emigrovala do Kanady,kde žije dosud a těší se věku 98 let. Ve svých memoárech také vzpomíná dobu těsně po návratu do rodné země, konkrétně příhodu z fronty na pomeranče, ve které si Češky-nežidovky stěžovaly na to, že Židé místo jednoho pomeranče dostávají tři. Lidé vrátivší se z koncentračních táborů totiž dostávali tehdy větší

příděl potravin.