20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


EVROPA: Čína skupuje Řecko...

1.3.2012

... a Řekové jsou v šoku, že musí makat

Zatímco ECB odmítá kupovat řecké dluhopisy (asi došel papír na bankovky), skupuje Čína řecké podniky. Ty jedou a nepotřebují dotace. Jen Řekové křičí. Musí makat, pracují prý jako otroci a nemohou mít odbory.

Přístav Pireus ve Středomoří jen tak nepřehlédnete. Jeho podstatnou část, kterou pronajal před dvěma roky na pětatřicet let bývalý premiér Papandreu, ovládá čínská firma Cosco. Zatímco firma zaplatila Řecku sjednanou cenu, jede bez potřeby státních či unijních dotací, vydělává a chce se v lokalitě dál rozvíjet a zaměstnat více lidí, stěžují si současní zaměstnanci na to, že musí pod taktovkou mentality asijského vedení makat a nemohou mít odbory, které asijský zaměstnavatel netoleruje a stát s ním nechce jít do střetu. Ostatně předešlé odbory krok bývalého premiéra silně kritizovaly. Podle nich totiž, jen si to představte, v době, kdy už bylo Řecko fakticky dávno na cestě k dnešnímu stavu, upřednostnil ekonomický zájem nad práva zaměstnanců. No řekněte, taková drzost!

Inu, Čína, která je v očích spojených socialistických států Evropy sociálně nesolidárním komunistickým totalitním režimem, pošlapávajícím námi zastávaná všeobjímající lidská práva, vstoupila na starý kontinent a názorně nám tu ukazuje, jak funguje kapitalismus. Myslím, že je to větší výpověď o skutečném stavu úpadku na starém kontinentu, než tisíce slov na papíře z Bruselu, jak se budeme mít jednou solidárně všichni fajn.

Řekové, prodejte Řecko Číně celé. Sice budete muset místo zakládání odborů makat, ale za pár let jste z ekonomických problémů venku a nová generace už možná získá ty správné pracovní návyky. Soudě ostatně z toho, co se v Evropě děje, mohou následně v klidu na řadu přijít Portugalsko, Španělsko nebo Itálie. Snad by to lidi ve zbylých státech z toho falešného sociálního rovnostářství konečně probralo.

Převzato z FrantisekMatejka.cz se souhlasem autora