25.5.2022 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

EVROPA: Čím více EU, tím více korupce

Před pár lety redaktor LN Luboš Palata navrhoval, aby se principální kritika procesu evropské integrace měřila stejným metrem, jako popírání holocaustu. Nevím, kolik v té myšlence bylo nadsázky a nakolik si její autor přál, aby se eurokacířství stalo zločinem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 31.3.2012 13:08

Zcela s autorem souhlasím

Systém EU-dotací je příkladem té nejnebezpečnější korupce. Je to korupce politická (klientelismus), při níž prověření EU-hujeři (teď to bude hlavně pan Kalousek) rozdělují naše EU-dotace tak, aby počet podplacených EU-hujerů vzrůstal. Na rozdíl od obyčejné korupce, která je neodmyslitelnou součástí systému, při němž někdo za peníze ostatních občanů rozhoduje o penězích jiných občanů (tou hlavní škodou zde není hospodářská korupce, ale egoistický parazitismus nadbytečných úředníků), je klientelismus záhubou demokracie (viz antický Řím).

Z. Rychlý 30.3.2012 18:19

Re: autor

Mám podobný názor na to šílenství, ale třeskutou zábavu si představuji trochu jinak.

M. Prokop 30.3.2012 18:15

Re: Pár maličkostí

Zajímavé, lidem nevěříte, domníváte se, že by stavěli Mikimausy a úředníkům, úplatným a z těch lidí vzešlých, těm zřejmě věříte.

Poněkud paradoxní.

Důchodový systém není typickým příkladem přerozdělování, takže ta věta ve většině příkladů platí.

M. Prokop 30.3.2012 18:11

Ne že bych se Semínem souhlasil často,

ale v tomhle stoprocentně.

Z. Ležatka 30.3.2012 17:14

A co takový Doc. Dr. Petr Robejšek?

Ale zatím to moc nešiřte a nechejte

ty Dienstbiery vykecat.

J. Kanioková 30.3.2012 16:45

Jen k bodu 1. k Palatovi -

se slabostí na duchu bych si troufla polemizovat, protože často se mi daří narazit na jeho článek v polském tisku. A tam se jeví jako zavilý plivač na vše české. Pro mě je neskutečný podrazák !

J. Kanioková 30.3.2012 16:40

pane Šmilauere,

podle sebe, soudím tebe?

Mít stejný názor jako někdo jiný je adorace? Klausovi dokážu i leccos vyčítat, ale o EU či oteplování smýšlím naprosto stejně. Adorovat na tomto světě není koho, neexistuje osobnost, která by si to zasloužila..

S. Netzer 30.3.2012 16:01

Re: Jo, je to tak,

Trochu obecných znalostí z oboru dějin by ani Vám neuškodilo, dobrý muži, když už chcete poučovat.

K dobytí Bastilly v Paříži došlo v úterý 14. července 1789. Přestože v tvrzi tehdy bylo jen 7 vězňů, je tato událost považována za začátek Velké francouzské revoluce

Učit se, učit se, učit se!

M. Kosejk 30.3.2012 15:22

Re: autor

Když se chci pobavit, tak si přečtu něco od Peheho. Pehe nezklame. U něj vidím takové to poctivé šílenství. Ne jenom nějaké blouznění, ale propracovaný systém, jak nevidět věci, které Pehe nechce vidět.

M. Kosejk 30.3.2012 15:16

Re: autor

Ne, nebudu zkoušet. O tématu píše spousta lidí líp - a nemají v oku takovou jiskru šílenství, jako má pan Semín. Ale zkusil bych ho někam zamknout spolu s Halíkem, hodli bych jim tam železnou tyč - a doufal bych, že se navzájem pobijou. :))

P. Zeman 30.3.2012 14:47

Re: autor

Zkuste ho ignorovat, jak to dělám já se soudruhem Jelínkem ;-).

J. Boleslav 30.3.2012 14:46

Re: Jo, je to tak,

Jak jste, svatá prostoto, přišla na tu francouzskou revoluci? O ní snad nikdo před Vámi nepíše, nebo se mýlím?

J. Boleslav 30.3.2012 12:59

Re: autor

Zkuste od jeho osobnostního profilu odhlédnout a hodnotit to, co napsal.

M. Kosejk 30.3.2012 12:06

autor

S osobnostním profilem tohoto autora mám tak zásadní problém, že nemůžu brát vážně nic, co napíše. Lidé jako on dělají fakt medvědí službu všem normálním kritikům směřování EU. Pane, s vámi nechci mít nic společného.

R. Langer 30.3.2012 11:51

Re: Vážený pane,

Co furt máte s těmi pravicovými vládami, v Evropě se žádná pravicová vláda neobjevila posledních 20 let... :-P

M. Písecký 30.3.2012 11:48

Pár maličkostí

1) Palata je skutečně sláb na duchu a jeho fejetony jsou vtipné jako ožralecké pindy Zemana nebo kresby Václava Johanuse v Dikobrazu. Nicméně zrovna autor článku se pohybuje nepochybně v kruzích, kde antisemitismus kvete (byť to maskují teologií a kecama o tom, že dnešní judaismus je pokračovatelem farizejů, kteří ukřižovali Krista atd.). V tomto speciálním případě je tedy asociace na místě.

2) Míra přerozdělování a úroveň korupce jsou dvě úplně mimoběžné věci. Například průběžný důchodový systém přerozděluje 300 mld. ročně, přesto pokud strčí penzista paní na sociálce plato vajíček s žádostí o zdvojnásobení důchodu, pravděpodobně neuspěje. Naopak uspěje lobby exekutorů nebo solárních baronů, kterým zákonodárce za bakšiš uzákonil možnost beztrestně krást peníze přímo z peněženek občanů, míra přerozdělování na to nemá vliv. Když sponzor politické strany koupí obecní pozemek hluboko pod tržní cenou, je také irelevantní, jestli jsou daně 10 nebo 90 %. Když investor podplatí úředníky a staví v památkové oblasti kasino a bordel ve tvaru hlavy Mikymauze, když si někdo koupí od policisty, st. zástupce, soudce beztrestost, je jedno, kolik se přerozděluje.

Podstatný je jen a pouze poměr výnos/riziko, ten je u nás na velmi vysoké úrovni.

Existuje totiž něco jako veřejný zájem, tedy agregovaný vektor zájmu většiny společnosti. Ten v našich městech většinou zní, že na gotickém náměstí by Mikymauz stát neměl. Jistě můžete vymyslet svět, kde veřejný zájem ani jakýkoli veřejný statek neexistuje, kde je soukromý každý metr čtvereční země, silnice, vodní zdroje, soudy, kde není centrální banka, armáda ani policie, ovšem pak je dobré típnout jointa a jít spát. Jinak sny narazí na smutnou realitu, že náš zpozdilý občan (dokonce i volič stran vpravo od ČSSD) se dívá s nedůvěrou na výsledky vrušených debat v anarchokapitalistických kroužcích.

R. Langer 30.3.2012 11:46

Re: Vážený pane,

Auto příspěvku přece vychází ze zavedených, všeobecně uznávaných dogmat, vyvracet nic netřeba, prostě má pravdu! ;-)

Ž. Halabudová 30.3.2012 11:43

Panečku!

Tak koukám, jak jste se rozjeli chlapci.Dneska máte pod Schwarzem fekální téma a Šmilauer udělal odbornou analýzu všech špatností.Má to, ale jeden háček.Všichni víte proč a kdo, ale nikdo neřekne jak dál.A to nemyslím, že bych se tím chtěla zbavit osobní odpovědnosti. Jenom je potřeba více návrhů a ty probrat.Když se podívám na ty všechny prezidentské kandidáty, tak dostávám kopřivku a svrbění.Dienstbier- co to je?Tatík komunista, synek socialista.Co vykonal,čím je vyjímečný?A tak by se mohlo pokračovat,až do konce.Sama nevím koho,ale dejte všichni pozor, abychom jednou neříkali - zlatej Klaus.A to ho neobdivuji, jenom mu dávám v mnoha věcech za pravdu. 

I. Schlägel 30.3.2012 11:20

Re: Ještě bych dodal,

Také to tak vidím.

I. Schlägel 30.3.2012 10:20

Re: Vážený pane,

Myšlenka spolupracující Evropy je velmi správná, spolupráce je dokonce žádaná a nutná. Jenom mi není jasné, proč se kvůli tomu musí zavádět zejména v ekonomice socialistické praktiky, které navíc v podstatě bez tvrdé osobní, nejlépe trestněprávní odpovědnosti, zavádějí bývalí revolucionáři, krajní levičáci a spasitelé světa všeho druhu, kteří bez veřejných peněz umřou hlady, protože se jinak neuživí.

R. Gramblička 30.3.2012 10:13

Re: Ještě bych dodal,

Kdepak, pánové, obdoby ve světě nemá kálení EU do hnízd členských států

I. Schlägel 30.3.2012 10:04

Re: Ještě bych dodal,

Otázka zní, zda bohu žel nebo bohu dík.

J. Tolman 30.3.2012 9:23

Re: Ještě bych dodal,

Ono nemá v Evropě obdoby ani naše kálení do evropského hnízda.

P. Zeman 30.3.2012 9:15

Re: Jo, je to tak,

Jo jo. někdo si dovolil mít jiný názor. To EU přece netoleruje! Pohanit! Zkopat do kuličky! Zurážet! Hezká snaha, pane Šmilauere :-/

T. Šmilauer 30.3.2012 8:49

Re: Vážený pane,

Dobrý den!

Princip subsidiarity je v podstatě správný, bujné centrální přerozdělování je jen nabídkou k uplácení, kradení a přesměrovávání finančních toků. Ovšem nepoctivost je všude, včetně té komunální politiky (Key Investmens,Hrdlička, Janoušek), národní (Kocourek, Bárta, Drobil, Kopřiva, Snopková + Svoboda,Kraus), za všechny neduhy nemůže Evropská unie.

Myšlenka spolupracující Evropy je správná. To,že v řadě států EU jsou u moci socialisté, zavinily předchozí "pravicové" vlády. A socialisté se se snaží své myšlenky v EU prosadit.  Je na konzervativních europoslancích, aby jim v tom zabránili.

O kvalitě řady europoslanců si nedělám iluze. Ty cizí neznám, z těch našich moc důvěry nevzbuzují Cabrnoch a Ouzký (IZIP), Falbr (StB),  o těch komunistických ( Remek,Ransdorf) ani nemluvím.

Ale ani národovci z D.O.S.T mě svou demagogií nepřesvědčí, že znají cestu ze stávající situace, že oni jsou onou autentickou pravicí, která Čechy dovede k zářným zítřkům.   

P. Lenc 30.3.2012 8:31

Re: Ještě bych dodal,

Krásné,pravdivé,nikoliv však veselé.A naše kálení do vlastního hnízda nemá v Evropě obdoby.

I. Schlägel 30.3.2012 8:02

Re: Ještě bych dodal,

Pane Schwarzi, proboha, to nesmíte! Co to říkáte? Vždyť za všechno zlé v tomhle státě může Klaus!!! Jak za to může nést spoluvinu ten pokrokový všelidový komunistický režim, na který se slzou v oku vzpomínáme. Vždyť za bolševika NEBYLO FŠECKO ŠPATNÝ". Komunisti to mysleli dobře, jenom se sem tam dělaly chyby. Obviňovat náš holubičí národ žijící v pravdě? tak to pozor. To byste se mohl se zlou potázat. Brzděte, chlape!

I. Schlägel 30.3.2012 7:56

Re: Jo, je to tak, - velmi dobre popsano.

Obávám se, že vizionáři vymřeli, případně se nechali ukolébat nějakou pěknou kariérou v orgánech EU. A pokud se opravdu objeví světlonoš slibující lidem krev, pot a slzy, zpovikovaní, zpohodlnělí a pud sebezáchovy postrádající ovčané mu dají co proto. Jistoty a prosperita, to je všeobjímající eurosocialistické heslo těchto krizových let. Jak se zdá, socialisté jsou a budou nepoučitelní.

S. Netzer 30.3.2012 7:52

Re: Jo, je to tak,

Tak, tak. S francouzskou revolucí "to všechno začalo."

Svatá prostoto!

I. Minařík 30.3.2012 7:51

Re: Jo, je to tak,

Pane Šmilauere, nemám náladu obsáhleji reagovat na nacionalistické plody ducha pana Semína a přizvukování paní Kaniokové. Jsem si jist, že máte pravdu.