4.7.2022 | Svátek má Prokop


Diskuse k článku

EVROPA: Čím více EU, tím více korupce

Před pár lety redaktor LN Luboš Palata navrhoval, aby se principální kritika procesu evropské integrace měřila stejným metrem, jako popírání holocaustu. Nevím, kolik v té myšlence bylo nadsázky a nakolik si její autor přál, aby se eurokacířství stalo zločinem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 30.3.2012 7:51

Ještě bych dodal,

že ty firmy, co u nás draho staví či korumpují zdaleka nejsou jenom domácí. Naopak,  většinou jsou  z "vyspělého západu", vybavené "vysokou firemní kulturou" a bůhvíčím ještě. Pandury naší armádě draho neprodaly "strojárne nad Váhom" a Grippeny nedodalo Aero Vodochody. Skanska též není ryze česká a pokud by to o té "firemní kultuře" bylo pravda, měla by zde stavět stejně draho a kvalitně jako v Německu. Tvrzení, že sem ze západu prosákne bůhvíjaká etika je nonsens - první, o co se západ po pádu komunismu staral bylo, aby nebyla poškozena "lidská práva komunistů" a figury se znalostí místních reálií  a sítí kontaktů taky byly okamžitě angažovány coby šéfové obchodních zastoupení oněch "etických" firem. Nejen Havlovo "nejsme jako oni" ale hlavně "péče vyspělého západu o lidská práva" nám tu udržela vliv STBáků, pracovníků podniků zahraničního obchodu a jiných dobráků s "kontakty". Je chucpe, když si levičáci stěžují na dnešní míru rozkrádání - ať se podívají, z jakých kruhů se ti dnešní "kmotři" rekrutují. Bývalí vexláci, zelináři, číšníci a podobné existence s kontakty na STB, pracovníci PZO či přímo STBáci, různé ty "kádrové rezervy" a "nejlepší synové Lidu"... A pak ti, co se s nima dali do party protože si řekli - je to v háji, ale nic jiného se nedá dělat, bez kontaktů toho chlapa si ani neškrtnu. Po listopadu si všelicí "odborníci" z praxe rozdali kulatá razítka, založili "profesní komory" a a pasovali se na jediné odborníky s právem kontrolovat vstup konkurence do oboru.  To všechno jsou partičky kamarádů, co si přihrávají kšeftíky. Nejsmutnější roli tu hraje sám stát, který, kromě zjevných daní, okrádá lidi zaváděním nejrůznějších placených povinností které lezou pěkně do peněz. Monopol na poskytování těchto služeb udělí vybraným "znalcům". Stát přece musí občany "chránit" ať je to stojí co stojí. A tak máme "filtry pevných částic", povinné ESP, izolace budov,  podporu "zelených technologií", zákaz žárovek i když topit elektřinou zakázáno není...

M. Bezouška 30.3.2012 7:40

Re: Vážený pane,

a také by pan kolega mohl objasnit, proč že nemá EK už dlouhá léta řádně uzavřené a auditované účetnictví. Jeden čas se o tom trochu mluvilo, už je to dost dlouho, pak to utichlo. Proč asi?

A. Reček 30.3.2012 7:35

Re: Vážený pane,

Pane Schlagle, vystihl jste to přesně!

I. Schlägel 30.3.2012 7:26

Vážený pane,

Možná byste mohl nějakým sofistikovaným způsobem vyvrátit základní myšlenku autorova článku, a sice, čím více je veřejných, nebo-li cizích peněz k přerozdělování, tím více bují korupce. Potom se můžete pokusit vyvrátit autorovu další myšlenku, že s korupcí se lépe bojuje na místní komunální, případně národní úrovni, než na té celoevropské či globální. Nakonec můžete dokázat, že kritické hlasy zasvěcených o europoslancích, kteří svou funkci berou jako pašalík ke zbohatnutí, jsou liché, v orgánech EU korupce nebují a s vybranými penězi se zde hospodaří nadmíru efektivně. Pokud se Vám to podaří, možná Vás tady někdo bude brát trochu vážně, Pěkný den.

T. Pansky 30.3.2012 7:08

Re: Jo, je to tak, - velmi dobre popsano.

Doplnim jen svoji malickost uz k velmi dobre napsanemu komentari. Casto se tu vedou debaty mezi socialistickymi eurohujery a klausovskymi euro-skeptiky. Jako by neexistovala jina varianta. Existuje? Ja verim, ze ano. Je to evropsky konzervatismus. Ja verim, ze pouze sjednocena Evropa ma moznost celit raketovemu vyvoji v Asii nebo Jizni Americe. Jenze sjednocena Evropa se nerovna socialisticka Evropa. Evropskeho sjednoceni se chytili prave socialiste (opet zduraznuji, najdete si zivotopis Barrosa a dalsich nejvyssich evropskych pohlavaru - protoci se vam panenky). ... A budouci vyvoj? Diky ekonomickym excesum v Cesku v poslednich dvaceti letech se vetsina ceske populace pocita ke stredo-levici, protoze ta slibuje "sve jiste vsem". Ze to bankrotuje zemi, to uz lide nevnimaji. Budeme opet muset padnou na zadek a bude muset nastoupit clovek - vizionar - schopny nasmerovat narod jinam. top0625top@live.com

T. Šmilauer 30.3.2012 6:45

Re: Jo, je to tak,

U paní Kaniokové nepřekvapuje, že se shoduje s demagogem, nacionalistou a pseudokatolíkem Semínem.

Paní Kanioková, za rok máte doklauzováno, koho potom budete adorovat?Bude mít váš život potom nějakou cenu?

J. Kanioková 30.3.2012 1:55

Jo, je to tak,

návrat socialismu v jeho eurozakuklené podobě. Kdo z nás si uměl představit při vstupu do EU, jak se to zvrhne? Ovšem před přijetím LS už byli tací, co předvídali, upozorňovali... MARNĚ!

Varovali před možnostmi, kterých byrokraté budou umět zneužívat. Mluvili a psali o PODMÍNKÁCH, kterých bude EU přes vnucení národním parlamentům vytvářet (jistě že i ti místní si při tom přihřáli polívčičku). Upozorňovali na regulace, na plíživou likvidaci volného trhu. Dál už to pak vyplývá jedno z druhého, třeba o nadržování a zákonech na míru pro kluky, co spolu mluví, o donebevolajících dotacích, daňových prázdninách pro vyvolené a z toho všeho plynoucí zničující KORUPCE !

A tak lid obecný hledá viníka a nechává se hloupě hujery směrovat, na koho to svézt... Vždycky je třeba někoho vystrčit do popředí, ono je to pořád stejné... a začalo to 1789 ! V Orwellově "Farma zvířat" za všechno špatné mohl Kuliš. V "1984" zase za vše mohl Goldstein a jeho záškodníci.... Není překvapením, na koho vše svádí naši eurohujeři - přece satan Klaus…

Nikdy nepřiznají, že je to ve skutečnosti socialismus, ke kterému se obloukem vracíme... Holt kolektivismus, internacionalismus... paušalizace..