7.7.2022 | Svátek má Bohuslava


Diskuse k článku

EVROPA: Chceme společnost křesťanskou či islámskou?

Úspěch některých evropských stran v nedávných volbách byl založen na jistých - oprávněných - obavách z imigrantů vyznávajících islám. Je to důsledek opouštění staletých tradic a absence kořenů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 8.9.2014 11:31

Ani jedno, ani druhé.

V současné době máme společnost zčásti křesťanskou a zčásti národnostní. Mám za to, že otázka nezní zda společnost křesťanskou či islámskou (obě mají své klady i zápory). Obé je totiž špatně.Společnost je nutno vybudovat jako přísně občanskou. Společnost, kde z větší části rozhodují občané přímo a kde národnost či náboženské přesvědčení nehraje žádnou roli. Pokud toto nepřijmeme, nikam nepokročíme. Otázka tedy zní zda společnost občanskou či nějakou (jakoukoliv) jinou. Nemám vůbec nic proti náboženskému přesvědčení občanů, nicméně toto přesvědčení nemá a nesmí mít vliv na rozhodovací procesy řízení státu.

L. Křivan 8.9.2014 10:59

Re: dobré věci na islámu ? !

No, něco by se našlo ! Třeba to sekání pracek zlodějům. Vyřešilo by to cikánský problém. Nebo věšení buzen a kamenování lesbiček a feministek ! Kdyby se to přenášelo v televizi,... Nebo ty jednoduché rozvody !  Třikrát řeknete "nechci tě !" a jste rozvedený ! Ženská může být ráda, že jste ji nenařkl ze "zahnutí" a nenechal ukamenovat.  Není to lepší, než když vás dnes baba oškube a nechá vám jen trenýrky ?

P. Vaňura 8.9.2014 10:54

Komunismus ale i nacismus byly

v prvé řadě náboženstvím, o komunismu do dokonce říkal i spisovatel Jaroslav Hašek.

A Karel Čapek ve své Továrně na absolutno také zařadil mezi náboženství i militantní ateismus.

M. Prokop 8.9.2014 10:49

Re: Ani jedno, ani druhé

Tak ji to její soudruzi naučili.

P. Vaňura 8.9.2014 10:48

Pojem "bližní" ve Staré zákoně

zahrnoval pouze příslušníky "12 kmenů Izraelských." A fakticky, není možné za "bližní" považovat celé lidstvo, resp. vy je za bližní považovat můžete ale oni V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ nebudou za bližního považovat Vás.

Člověk se realizuje v rámci skupiny a pouze skupiny mu mohou zajistit určité záruky existence. Původně měl "stát" JEDINOU funkci, obranu nebo útok proti vnějšímu nepříteli! Pak přibyla vnitřní bezpečnost a zákony.

Nefunkční socialismus přibyl dočasně ve 20 století a 21 století patrně nepřežije.

L. Křivan 8.9.2014 10:46

Re: Ke křesťanství mohu mít výhrady,

Přesně tak ! Pokrok musí bejt, jinak by ste vy vopice lezli po stromech !  Navíc handgranát mi zaručí, že ten, kdo po mně kamenem, si hodil naposled a nikdy víc.

M. Prokop 8.9.2014 10:46

Re: Společnost chceme islámskou !

Pokud ovšem všichni nemohou vyrazit na stáž do Iráku, Sýrie, Gazy etc., mohly by ty přednášky o islámu trochu pomoci ku vzdělání.

Poznat mentalitu nepřítele nikdy neškodí.

M. Prokop 8.9.2014 10:44

Re: Všem soudruhům

Stačí soudruhu, když s vaším bohem nebudete otravovat a chtít po mně, abych vám ho platil.

Jestli je tento přístup "vědecký ateismus" nevím a je mi to konec konců i jedno.

L. David 8.9.2014 10:43

Společnost chceme islámskou !

Jednoznačně to vyplývá z dosavadních postojů i skutečných počinů našich i evropských politiků. Oni totiž nevědí, jak vypadá pravá tvář islámu: ZDE, http://www.redakcja.mpolska24.pl/6737/holokaust-chrzescijan

A pokud oslovuji maily a osobními dopisy všechny poslance a další politiky ohledně nebezpečí pronikání islámu také do ČR, pokud jich 5% vůbec odpoví, pak hloupými frázemi o nutnosti zachovávání náboženské svobody. Oni totiž ani naši, ani evropští politici nevědí, že islám je kromě primitivního náboženství zároveň zločinným politickým programem pro genocidu nevěřících a veškerých dalších odpůrců ortodoxního pojetí Mohamedova učení.

A když potom přednášky o islámu na českých základních a středních školách zaštítí naše Ministerstvo školství na základě doporučujících posudků profesora Kropáčka z Husitské teologické fakulty, dále odborného asistenta Klapetka z Teologické fakulty Jihočeské university, máme se čemu divit, když tzv. "křesťané" dělají muslimům užitečné idioty? Rovněž děkan uvedené fakulty je pro a svého asistenta hájí slovy, že na islámu nejsou věci jen špatné, ale některé také dobré!!!

Všem těmto pomateným osobám by patřilo naordinovat roční pobyt v Iráku, Sýrii, Libyi, Gaze, aby se mohly na vlastní kůži seznámit s těmi výdobytky, kterými Alláh obšťastňuje své následovníky i sympatizanty.

Pokud se něco velmi rychle nezmění, máme se na co těšit!

L. Křivan 8.9.2014 10:43

Re: Strany a la UKIP,

1) Myslíte ty Araby, kteří v 7.století přitáhli z pouště do civilizace a zničili helenisticko-židovský Jerusalém ? Židovský Israel existoval už před 3000 lety.

2) Rád bych viděl dnešního indiána, který by radši běžel se slepým střevem za šamanem, místo aby jel autem do nemocnice. Pochybuji, že jsou hloupí jako Klepal, a chtěli by se na zimu vrátit do stanu.

3) aborigini radši diskutují s flaškou alkoholu za peníze bělochů.

M. Prokop 8.9.2014 10:42

Re: Vyhnání muslimů samozřejmě k žádoucímu

Bez Stalina je to skutečně neproveditelné.

A nejsem si jist, zda by to za tu cenu vůbec stálo. Spíš ne.

B. Rybák 8.9.2014 10:40

Re: Strany a la UKIP,

Není třeba dělat průzkum. Stačí si uvědomit, že pro ně je podle koránu nemyslitelné trvalé oddělení moci církve a státu (církev v našem slova smyslu u nich neexistuje). Jejich víra prostupuje všechny stránky jejich osobního života a ztotožnit se mohou pouze se státem, v němž se uplatňuje právo šaría (které je neoddělitelnou součástí jejich víry)".

Muslimský terorismus je nejspíš z velké části projevem zápasu jejich nesmiřitelných odnoží o prosazení v muslimském světě (nejsou přece tak hloupí, aby věřili, že takto mohou západ porazit). To ale souvisí s tím, teroristické akce oslovují i ty muslimy, kteří se spíše spoléhají na dělohy svých žen (jejich imámové je přece téměř nikdy neodsuzují)!

P. Vaňura 8.9.2014 10:40

Vyhnání muslimů samozřejmě k žádoucímu

výsledku POVEDE. Autor odmítá z ideologických důvodů tuto možnost akceptovat, ale to na výše řečeném nic nemění. Španělsko toto dokázalo už na konci 16 století!

Jinak, nět čelověka, nět problema (c) J. V. Stalin. Stalin uměle vytvořil deportací Krymských Tatarů a usazováním Rusů na Krym etnickou převahu Rusů na Krymu a nikdo dnes neumí toto zvrátit, to opravdu nejde, resp. JDE, pokud ti, co by to chtěli udělat vyhrají k tomu nezbytnou válku proti Rusku (není jisté, zda by tu válku vyhráli, ale pokud vyhrají, tak to udělt mohou).

Každý takový by měl říci, že tato možnost pro něj z ideologických důvodů není akceptovatelná a nenamlouvat čtenářům, že to "nejde." Ah, Ca Ira!

R. Gramblička 8.9.2014 10:37

Re: Ke křesťanství mohu mít výhrady,

:-)))  ten handgranat sedí, jsme předse vyspělejší! Kameny jsou pro divochy :-)))

R. Gramblička 8.9.2014 10:35

Re: Všem soudruhům

Komunistická ideologie měla mnoho prvků společných s náboženstvím. Taky se v ní muselo věřit, boha nahradili myšlenkou společného vlastnictví a "naprosté rovnosti" a Ježíše či Mohameda nahradili nejvyšší trojicí (Leninem, Marxem a Engelsem) Rozhodně nepovstala ze základů empírie, experimentu a zdravého rozumu

J. Slanina 8.9.2014 10:34

Re: Strany a la UKIP,

Třeba by si rádi podiskutovali i Tataři místo kterých na Krym tvůj báťuška stalin nastěhoval rusáky.

L. Křivan 8.9.2014 10:30

Ke křesťanství mohu mít výhrady,

třeba to nabízení druhé tváře,... ale ve srovnání s marxleninismem je to nesrovnatelně lepší náboženství. Když si ho kapánek upravím, třeba "Kdo po mně kamenem, po tom já handgranátem",  nebo "Miluji bližního svého, ale kdo je můj bližní, to si pečlivě vyberu já sám". Takže po těchto úpravách je křesťanství docela fajn.

B. Rybák 8.9.2014 10:11

Re: Křesťanství dalo sice naší civilizaci základy, ale byly

Přesně tak! S vědou a uměním byl islám slučitelný jenom tam, kde ještě nezapustil dost hluboké kořeny (a užíval je jenom k potěše, větší moci a slávě vladařů). Vědění ze západními barbary zničeného antického Říma zachránila především Byzantská říše a také zakladatelé nových křesťanských řádů!

J. Podivný 8.9.2014 10:00

Re: Ani jedno, ani druhé

Na světě je hodně vzdělaných ateistů, ale se soudruhy nemají nic společného.

S. Netzer 8.9.2014 9:50

Re: Všem soudruhům

:-)

J. Mannheim 8.9.2014 9:49

Všem soudruhům

co se tady tak vehementně dovolávají ateismu, bych rád sdělil, že vědecký ateismus jsme tady jako státní ideologii měli 42 let, a že to za moc nestálo

M. Koutný 8.9.2014 9:47

Re: Křesťanství dalo sice naší civilizaci základy, ale byly

Zklamu vás: nepřispěl. Prakticky všichni velcí "islámští" učenci, v čele s Avicennou, byli nucení konvertité, většinou od zoroastrismu. Když vymřeli oni a jejich žáci, nejpozději žáci jejich žáků, byl konec s veškerou islámskou vzdělaností. Islám svou "neomylností" vylučuje jakýkoli pokrok, neboť zakazuje jen myslet si cokoli, co by nebylo obsaženo v koránu.

S. Netzer 8.9.2014 9:45

Re: Ani jedno, ani druhé

Dobře Vás to soudruzi naučili.

J. Rokyta 8.9.2014 9:33

Díky

Skvělá analýza!!

J. Klepal 8.9.2014 9:33

Re: Strany a la UKIP,

Tuto teorii běžte vykládat do USA Navajům, do Austrálie aboriginům a na Nový Zéland Maorům, a konec konců i Arabům do Izraele, ti všichni budou o neexistenci práva přistěhovalců usadit se v jejich zemi rádi diskutovat.

R. Gramblička 8.9.2014 9:30

Re: Strany a la UKIP,

Vy se jí zastáváte, takže Vaše (v přeneseném významu, nikoli ve Vašem vlastnictví ;-) ).

To se pozná podle toho, jak se muslimská veřejnost staví vůči excesům páchaným muslimskými radikály. Občasné diplomatické odsouzení ze strany nějakého místního imáma či předsedy muslimské obce je pouhé divadlo pro blbce. Ale ten hurhaj, co se rozjede, když někdo někde šlápne muslimům na kuří oko, to pak hoří barikády a vzduchem létají dlažební kostky...

K. Janyška 8.9.2014 9:30

Civilizace se nás neptá na to, co chceme. A žádná

společnost jednotně myslící a jednající, tedy jakási entita, kterou chceme, neexistuje. Je jen spontánní řád lidské interakce... Dzp.

J. Klepal 8.9.2014 9:28

Re: Křesťanství dalo sice naší civilizaci základy, ale byly

K lidskému pokroku v různých historických dobách přispěly všelijaké civilizace a k přenosu myšlenek a technologií docházelo, pokud k tomu byly předpoklady. Není pravda, že by do pokladnice lidských vědomostí islámský svět (nejde jen o Araby) nepřispěl, konkrétně ve zmíněném lékařství, ale také v matematice a jinde, nutno uznat i Vodvářkou zmíněné uchování antické kultury a rovněž stavitelství, je však pravda, že atomovou bombu islámští vědci nevymysleli, ani poslední technické vymoženosti.

S. Netzer 8.9.2014 9:21

Re: Strany a la UKIP,

Nevím, proč by měla být "má". Odkudpak víte, že "pokojná většina muslimů tiše podporuje anebo aspoň toleruje radikály mezi sebou"? To jste někde četl, nebo jste dělal vlastnoručně průzkum? http://www.mcb.org.uk/leading-islamic-centres-condemn-so-called-islamic-state/

L. Křivan 8.9.2014 9:19

Re: Tanečky katolické církve okolo zlatého telete !

Pitomé kecy hodné Rudého Práva !