16.5.2021 | Svátek má Přemysl


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Seliger 5.5.2021 21:41

Nevím jak kdo, ale podle mně Euro spolek pro racio k prospěchu Euro občanů a obchodu byl kdysi dávno dobrý záměr. Jenže jak to bývá poněkud se to vymklo z racia, protože celý pohled na ekonomii se změnil a postrádá racio. Bylo uzákoněno, že korporace nemají žádnou vazbu na státy, vlády a občany i když těžily z umu minulých generací. A tak se radostně rozutekli do globálu, za většími a většími zisky. A pro zisky jsou daňové ráje třeba v Anglii, která, jak zaslechla ty bla bla proti daňovým rájům šla do Brexitu. A hle, jest shledáno, že korporace, západní světové značky mají obrovské, do noci zářící reklamy na nových mrakodrapech v mnoha městech Číny, Ruska, podle generálů našich to úhlavních nepřátel. A nejen reklamy. Ze světové fabriky s názvem Čína a okolí se na vyspělý západ šinou furtum furt obr lodě s kontejnery naditými matrošem, co se umělo i na západě. A některé už neumí. Takže závisláci. A to někteří generálové kdysi vykřikovali že je nutno zničit Čínu a hned. A jiní ono to nejde, když tam jsou výrobci našich matrošů k letadlům, či k čemu. Nehledě k tomu, že všechno v těch kontejnerech bude po čase odpad.

P. Milan 5.5.2021 21:45

Problém nejsou korporace. Problém je zelený byrokratický EUnijní socialismus.

B. Hančl 5.5.2021 21:07

Zdechlina, jako každý černoprdelník, jde pouze za svým korytem.

P. Hák 5.5.2021 19:29

No, co se týká školství, tak nábytek a lino ano... a interaktivní tabule, víceméně aby se měla inspekce na co koukat... nebo starosta, když přijde.

Papírování (teda dneska už spíš klepání do PC) narostlo odhadem na trojnásobek. Na jaký zlomek klesly za tu dobu znalosti absolventů ZŠ, si netroufám odhadovat, tu polovinu by mi stejně nikdo nevěřil. Ovšem v rámcovém vzdělávacím plánu přibyla Výchova k evropanství, to jo.

M. Pivoda 5.5.2021 20:01

Předmět "Výchova k evropanství" by měli učit lidé, kteří jsou o potřebě evropanství přesvědčeni. Jinak z toho může být jen další české švejkování.

Jinak: bezpečnostní situace ve světě se zhoršuje (je to trend), takže pro malé a (ekonomicky, technologicky a vojensky) slabé Česko bude do budoucna jistější zůstat součástí EU. Alespoň toto by měli pochopit čeští učitelé předmětu "Výchova k evropanství". Při distanční formě vzdělávání může předmět "Výchova k evropanství" učit i kdokoliv ze zahraničí.

Návrat do normálu? To, co považujeme za normální se vyvíjí v čase.

Pokles znalostí samotný by až tak nevadil, pokud si ty potřebné znalosti žáci a studenti jsou schopni vyhledat na Internetu. Ale operovat s informaci žáci a studenti musí umět!!!

A. Renjascu 5.5.2021 21:33

Předpokládám, že výchova k evropanství se týka vztahu k Evropě jako celku a nikoliv jen k tomu malému zájmovému kroužku zvanému EU, kterému velí pár vyvolených. A bezpečnostní situace? Ano ta se zhoršila a to díky podpoře či ještě lépe pozvání adresovanému nelegálním migrantům, kteří pocházejí z kulturně nekompatibilního prostředí. Mám ovšem obavy, že toto zhoršení bezpečnostní situace by bez svévolného a protiprávního přispění části EU nenastalo.

M. Pivoda 6.5.2021 11:27

Závěr diskusního příspěvku od A. Renjascu bych napsal jinak. Jak?:

Technologie se dnes vyvíjí rychleji, než se projevují dopady migrace.

First things first!

P. Milan 5.5.2021 21:39

"Předmět "Výchova k socialismu" by měli učit lidé, kteří jsou o potřebě socialismu přesvědčeni. Jinak z toho může být jen další české švejkování." :-P

Lepší švejkování, než propagandistická fanatická převýchova bez oponentury. V někom to zůstalo dodnes, že, Pepíku montovno?

M. Pivoda 6.5.2021 11:35

Diskusní příspěvky takového typu preventivně podepisuje Karel Šebesta jako agent Milan Prokop.

Občan demokratického státu se musí umět napřímit a promluvit pod svým pravým jménem.

Kapišto, Pepíku?

P. Hák 6.5.2021 15:52

Předmět "Výchova k evropanství" je politická propaganda. Kdo to učí? Asi jak kde.

O "návratu do normálu" jsem v tom příspěvku nic nepsal, netuším, na co reagujete.

Když nevíte, co hledat, resp. nevíte, že vůbec máte něco hledat, protože si pro prázdnou hlavu ničeho nevšimnete, tak je Vám internet k ničemu.

Kromě toho net občas vyhodí něco, co jen souvisí, a Vy si toho nevšimnete, tak se pak stane to, co bylo kdysi v jedněch novinách - firma "Rembrandt" měla na reklamě obrázek Mony Lisy. No co, vždyť da Vinci byl taky malíř, ne? ;-D

P. Hák 6.5.2021 15:53

Ehm.. nebrat osobně, to "Vy" bylo míněno "kdybyste byl na místě..."

M. Pivoda 6.5.2021 16:07

Předpokládám, že dnes mladá generace bude žít v jiné realitě než ta, která utvářela moudrost dnešních učitelů a důchodců.

P. Hák 6.5.2021 16:12

Jasně, takže nebude nic potřebovat znát, nic umět a ničemu rozumět ;-)

J. Ticháček 5.5.2021 19:06

No, já tak jezdím po okolí, a občas zavítám i do států, které v té Unii nejsou. Kupodivu tam také mají silnice, často v lepším stavu nežli ty naše dotované, děti tam chodí do škol které se těm našim dotovaným bez problému vyrovnají. Ony ty dotace něco stojí. Stačí si porovnat 90 miliónů za kompletní rekonstrukci (do hloubky cca 150 cm) pěti km silnice, kterou si že svého nechalo provést malé město s 24 milióny za parkoviště dotovaného Unií. Ty dotace totiž nemůže pobrat jen tak někdo, ale jenom některé firmy. On to ve výsledku nakonec také postaví někdo místní za pár šípů. Jenže je až třetí nebo čtvrtý v řadě zjednaných firem. On totiž ani ten asfalt nelze koupit z místní obalovna. Ten totiž musí dodávat zase někdo "na výši". Protože ty dotace jsou vázány na zaručenou kvalitu firmy s vysokou reputací. Teda, ono je to nakonec také z té místní obalovna. Ale po cestě to zdraží skrze dvě až tři faktury. Rozdíl mezi silnicí a parkovištěm? V podstatě žádný. Stavěli to ti samí lidé. Jenže na rozdíl od toho parkoviště u té silnice vynechali Skansku, Metrostav a ještě dvě firmy na které si teď nevzpomenu. A jejichž loga se hrdě tyčí na té mosazné dedukce s emblémem Unie na parkovišti. Podle mého odhadu stála ta mosazná krása cca 20 miliónů z dotací. To parkoviště je za ty zbylé čtyři.

P. Milan 5.5.2021 21:41

Zřetelně se v dění orientujete. Přesně to je to EUnijní dobro, peníze z Brusele.

M. Pivoda 5.5.2021 18:56

EU plní několik funkcí. Některé přijatelně, jiné nedostatečně.

Ekonomicky, technologicky a vojensky slabá Česká republika si ale určitě nemůže dovolit opustit EU tak, jak to udělala Velká Británie (Brexit).

Pozorujte další vývoj ve Velké Britanii, zda i ve 21. století se VB dokáže přiblížit k jejich slavnému 19. století. (19 století bylo o nadvládě na mořích a oceánech, 21. století je o silných technologiích - především o umělé inteligenci). Kapišto, Pepíku?

V. Petr 5.5.2021 21:52

Česku stačí NATO. Unii, vojensky slabou ajinak úplně zhovadilou opustit nejenže můžeme, ale musíme!

P. Milan 5.5.2021 22:21

V tomhle má Pepík montovna náhodou značnou část pravdy: I kdybychom EUnii opustili, nedokázali bychom získanou volnost využít. Lidí s liberálním názorem malého silného státu, svobody a zodpovědnosti, je zde sakra pomálu. Dál bychom provozovali dotační byrokratický socialismus.

M. Pivoda 6.5.2021 11:30

Musíme! Kdo?

Důchodce Petr Vaňura, a kdo ještě?

R. Vacek 5.5.2021 17:41

Jsou státy , které vydělaly a ještě vydělají mnohem víc. Například Maďarsko využívá jak výhod EU, tak politiky všech směrů, která mu otevírá mnohem víc možností, než nám.

L. Novák 5.5.2021 17:54

Maďarsko taky nemá neschopnou vládu jako Česko...:-/

V. Petr 5.5.2021 21:54

Maďaři především NEVOLÍ eurohujery, piráty, zelené a podobnou pakáž!

D. Černá 5.5.2021 17:26

Jsem pro vystoupení z EU. Do dvou let všichni flaztency, Pitomiovci, proruská veteš a podobná havěť chcípne hlady. Klasika, konec volného obchodu, cla, všechno o dost dražší.

A až ta bolševická svoloč vychcípá, můžeme zkusit znova členství v klubu nejbohatších zemí světa.

Něco nechápete vy gumy?

Š. Hašek 5.5.2021 17:46

Po zkušenostech mého života (Novotný, Svoboda, Husák, Havel, Klaus, Zeman) a letošním pobytu na chalupě po mamince, opravdu mohu konstatovat, že "bez Jourové, štrasbrusele a paní Černé jsem mrtvej". Do Markéty. To je v červenci. Snad vydržím do Anny, najděte si to v kalendáři.

Smiřte se, Vy blbko, že kolem jsou jen a jen gumy. V celé Galaxii. Občas vystrčí nosánek Vystrčil. Ten není ani guma, ten je ganz k ničemu.

Na psacím stole mám gumu na gumování. Je potřeba.

H. Rybnická 5.5.2021 18:25

Pane Hašku čím to je, že při argumentaci s ženami používáte urážky a dehonestace, kdežto v argumentacích s muži dost přesvědčivá fakta? Je to spíše taková individuální rodinná zvyklost?

I. Pávek 5.5.2021 19:16

Ale paní Rybnická, nač ta křeč? Pan Hašek to napsal jako šlechtic pera ačkoli odpovídá na sprostosti vejvětší (!) na NP. Tleskám pane Hašku vašemu ostrovtipu. ;-D

J. Jurax 5.5.2021 19:22

No jo, a jak jinak chcete reagovat na entitu Černá?

P. Milan 5.5.2021 21:44

Nebude to tím, že k lidem hovoří jejich řečí bez ohledu na "gender"?

Většinou s panem Haškem nesouhlasím, ale co se týče entity Černá, tak její pohlaví neznám a nedovedu si představit, jak by bylo možné proti těm emocím argumentovat.

V. Šťastný 5.5.2021 18:32

R^R^R^

D. Černá 5.5.2021 23:48

blbka byla tvoje máma hašku, protože tomu ožralému ruskému mužikovi, s kterým se pářila nenasadila gumu. Ty jsi výsledek té nejrychlejší spermie Pavky Koračagina. Starý kolaborant, kterému se v roce 89 zhroutil svět a dnes, díky prasečí ruské tykvi na hradě doufá. Doufáš marně, ty starej komunisto. Ta odporná krysa brzo chcípne a vy, veteš a odpad půjdete brzo za ním. Nebyla jsem na tebe moc hnusná, ty primitivní ruská špíno?