8.12.2019 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

EVROPA: Čas Evropské unie se neúprosně krátí

Proč vystoupit z Evropské unie? Protože dnes i slepý a hluchý tuší, že náš někdejší vstup do Evropské unie byl chybou z neprozíravosti. Nadšení z očekávaných krátkodobých výhod tehdy převážilo nad obezřetností před očekávatelným postupným zhroucením EU.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kun 9.10.2012 16:44

Re: Nelíbí se mi takovéto články a informace

Správně jste to vystihl pane Urbane !

To je ta česká nátura neustále vinit ty druhé - Rakousko - Masaryka - Němce - Rusko - Brussel, ale aby sami něco dokázali to jim nejde!

J. Kočí 9.10.2012 10:27

Kdo jsou filizofové?

Nevím , čím se autor živí. Jestliže se označuje za filozofa, tak asi pravděpodobně působí na nějaké katedře filozofie na nějaké vysoké škole humanitního zaměření. Tj. je placen z našich daní. Za naše peníze hlásá nesmysly a asi takto blábolí i na přednáškách. Zajímalo by mě, kdo ho na místo dostal a kdo ho tam drží. Není tohle náhodou taky korupce?

Dále se dá dovozovat ze zásady qui bono. Kdo by měl největší prospěch z našeho vystoupení z EU? Česko? Ani omylem. Jestliže 80% exportu jde do EU, tak by to byla jasná sebevražda. Že by někdo z EU? Proč by si chtěli odříznout superdůležitý dopravní uzel v centru, to by hodně poškodilo Unii. Takže nám zbývají USA nebo Rusko. Proč by USA poškozovalo EU, to mi hlava nebere. Asi nejsem filozof. Ale u Ruska je jasný zájem. Rusko potřebuje slabou EU, která bude za drahé peníze odebírat Ruské suroviny a živit tak neschopnou ekonomiku. Tady mi přijde logické, uveřejní se pár takovýchto článků od "studovaných" lidí, a blbečkové, kteří nedohlédnou dál než na Šumavu, začnou tímto způsobem přemýšlet. A kdopak to asi platí?

V. Mlich 9.10.2012 10:37

Ujasněte si, co je EU

EU, to je Brusel, ze které nám chodí tolik nařízení, že naši poslanci je nestíhají promítat do zákonů. Třeba ten o mořeplavbě, anebo ten o tzv. obnovitelných zdrojích energie, jeho výsledek nejlépe vidíte na účtu za elektřinu, podívejte se někdy, z čeho sestává celková částka. Ale EÚ nijak nesouvisí s exportem a importem ani s volným pohybem osob, pro který jsme si mysleli, že hlasujeme, když jsme hlasovali o EÚ. Byli jsme podvedeni. Lisabonskou smlouvou a teď i eurovalem, kterým nás zatáhli do svých dluhů. Je jen otázka času, kdy nám nařídí euro opravdu přijmout, nás se už ptát nemusí, a pak v tom lítáme taky. A nepleťe sem Rusko, podívejte se na mapu, všude kolem nás je Evropa, vystoupení z EÚ se Česko nikam nepřesouvá, jen se zbaví břemene bruselské blbosti.

J. Urban 9.10.2012 10:53

Re: Ujasněte si, co je EU

Blbnete. Ty účty za elektřinu a plantáže fotovoltaik v jiné zemi EU neuvidíte. To je jen typická čecháčkovská rozkrádačka a věčné alibi našich zlodějských politiků: to ne my, to Brusel!

K. Kužel 9.10.2012 11:27

Re: Ujasněte si, co je EU

Brusel je v tom zřejmě podle vás nevinně: on nám jenom nadiktoval, kolik procent energie mají v daném termínu pokrýt tzv. obnovitelné zdroje. Konkrétně pro EU má do roku 202O činit onen podíl 20%. Šílené číslo!

M. Sedláček 9.10.2012 11:41

Re: Kdo jsou filizofové?

Výborně, to jsou slova jako od komunistického kádrováka: "asi

pravděpodobně působí na nějaké katedře filozofie...". Proč napadáte

autora namísto konkrétních argumentů proti textu (ty Vaš dojmy nejsou

žádnými argumenty)?

L. David 9.10.2012 12:55

Milý Kočí. Proč si myslíte, že by náš export měl padnout bez soudruhů z Brusele?

Vzájemně to totiž vůbec nesouvisí!

Jak by řekl František Palacký: Byli jsme před EU, budeme i po ní!

(Až chcípne kvůli ničemnostem darebákú v Bruseli.)

V. Kun 9.10.2012 16:55

Re: Kdo jsou filizofové?

Vážený pane Kočí, je radost číst názor rozumného člověka jako jste Vy!

Kdyby se pan Filosof?? Bednř také zamyslel nad dopadem vystoupení Česka z EU, tak by také neblábolal nesmysly !

V. Venc 9.10.2012 10:13

Bohužel, naivní článek nebo přání

Nemyslím si, že vůbec lze reálně uvažovat o vystoupení Česka z EU.

Pokud se člověk podívá na lokalitu našeho státu v Evropě, zohlední velikost a zdroj zahraničních investic do naší republiky, všimne si "espritu" našich socialistů i levicových intelektuálů, musí přiznat, že použití výrazu "naivní" v titulu je správné.

Závěrečná poznámka: Boj se socializmem nelze vyhrát bez boje!

V. Vávra 9.10.2012 9:54

WC 00

Velmi lituji pane Bednář, že se nedožiji toho jak Vaši vnuci budou chcípat v evropských válkách. Naučte je střílet.

ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇNeviditelný pes. Nastala situace, která se dá charakterizovat jako prd v kupé. Je nabité kupé a někdo se v něm uprdne. Co se stane? Spojí se neprdící a vyhodí smraďocha? Ne. Odejdou a smraďoch zůstane. Hulváti vytlačují slušné a seriózní lidi, nejdříve z fóra, když přišly diskuse pod články, tak z těch diskusí. Už tenkrát jsem se jednou rozhodl fórum zrušit. Div mě nelynčovali.

J. Vavrochová 9.10.2012 9:41

ČR není Švýcarsko,

proto, zaplaťpámbu, je členskou zemí EU a NATO.

Chápu Vás, kremlofilní autore, že byste ČR rád viděl jako součást Ruska, tam by nám to slušelo! Putin by nás srovnal a zašítil proti té hnusné svobodě a demokracii, které jen vedou ke zvlčení obyvatel. Pryč z EU, pryč z NATO, jen v přimknutí k velkému slovanskému dubisku je záruka naší národní identity! Fuj.

M. Sedláček 9.10.2012 11:46

Re: ČR není Švýcarsko,

Autor někde píše, že by rád viděl ČR jako součást Ruska? Proč se vymezujete proti tomu, co nikdy nenapsal? Dehonestace oponenta jako kremlofila, to je běžná taktika hloupých lidí. Vážně se na víc nezmůžete?

L. Šarina 9.10.2012 9:25

Vystoupit a

co dál? Ve středoevropském prostoru obklopení státy EU a nebuďme naivní,když vystoupíme z EU je v tomto státě dost lidí kterým je v trnem v oku i NATO. Kremlofilů a extréních levicových sil je tu dost kde se hrdost nenosí a internácionální blbost a chudoba je poviností. No buďme tolerantní,vždyť může být i hůř.

V. Vlach 9.10.2012 9:15

Čitelné, rozumné, moudré. Za tím lze stát.

L. David 9.10.2012 9:13

Přesně tak !

Jen rychle pryč od těžce nemocné EU, než Brusel začne ve smrtelných křečích kolem sebe kopat.

Byla to sice krásná idea. Ale neměla být svěřena nikým nevoleným darebákům, kteří si akorát uměli z celé ideje vytvořit pro sebe vynikající koryta a mocichtivé pozice k pošlapávání svobod občanů EU.

O jejich zhůvěřlosti s projektem jednotné, dnes již zkrachovalé měny, ani nemluvě.

P. Čech 9.10.2012 9:39

Re: Přesně tak !

Ale on ož kolem sebe kope. Pouze socialisti to nechtějí vidět (pro vysvětlení, za socialisty považuji i členy ODS a TOP 09). Krásná idea to nebyla, ale je. Je však možná jedině a pouze mezi občanskými, demokratickými státy (pozor! to není paralela k ODS, která není ani občanskou, ani demokratickou stranou) a nikoliv mezi státy, kde vládnou vždy menšinově politické strany nad občany zemí. Mezi státy, kde většinová vůle jejich občanů nesmí být vidět a kde proto není dovoleno obecné referendum jakožto institut nastolování této vůle občanů. O tom to je.

P. Čech 9.10.2012 9:06

Tak nějak to bylo.

Náš vstup do EU se odehrál v době před Lisabonskou smlouvou a to je to nejdůležitější. Čeští občané měli poprvé v životě možnost opravdu demokraticky rozhodovat o svém osudu. Bohužel to bylo naposled. Aby nebylo vší smůly konec, nastala vyjímečná skutečnost, kdy většina rozhodne špatně. Také jsem hlasoval v referendu pro vstup do EU a do smrti si to nepřestanu vyčítat. Pokud bychom byli opravdu demokratickým státem, měli bychom možnost svá mylná rozhodnutí nejen přehodnotit, ale i zvrátit. K tomu bychom ovšem museli mít nástroj, t.j. zákon o obecném referendu.To je totiž naprosto zásadní a klíčový zákon, bez kterého nelze o žádné demokracii vůbec hovořit.My tento zákon nemáme a proto také došlo k platnosti LS. Pokud by se ke schválení LS konalo v ČR referendum, jsem přesvědčen o tom, že po zkušenostech českých občanů s EU by tato smlouva nebyla nikdy schválena. A o tom to je. O demokratických principech rozhodování v EU, kde rozhodují menšinově zvolení a nebo dokonce vůbec nevolení politici a úředníci, povětšinou socialisti a nikoliv občané jednotlivých států. O nějaké demokracii v Evropě je tak možno hovořit pouze v případě dvou států. Švýcarska a Lichtenštejnska. K nim se nesměle přidružuje pár dalších, ovšem na socializaci Evropy to bohužel nemá vliv. A tak tomu bude dotud, než evropští ovčané se stanou občany a demokracii si vynutí.

B. Brousková 9.10.2012 9:52

Re: Tak nějak to bylo.

A když ještě vezmete v úvahu, že i tom obdivovaném Švýcarsku zuří už léta krutovláda sociálních demokratů spolčených s lidovci a že díky tomu tam lid živoří  z žebráckého průměrného platu kolem devadesáti tisíc korun měsíčně (pochopitelně v přepočtu), je to už na mašli. Kam to ještě povede?!!

P. Čech 9.10.2012 10:00

Re: Tak nějak to bylo.

Zatím to vede k naprostému rozvratu a k anarchii.

M. Martin 9.10.2012 10:32

Re: Tak nějak to bylo.

Madam dejte si studený obklad na hlavu a běžte si raději umejt nádobí.

B. Brousková 9.10.2012 11:50

Re: Tak nějak to bylo.

A vy si opravdu myslíte, že potom na tom Švýcaři budou lépe nebo hůře než my? Nějaká fakta by nebyla? Asi se nemají kde zachytit.

P. Čech 9.10.2012 12:34

Re: Tak nějak to bylo.

Jaké "potom" máte na mysli? Švýcaři, jak známo nejsou členy EU a mám za to, že dobře vědí proč. Jsou totiž jedním ze dvou států na světě (nejen v Evropě), které se jako jediné blíží ke skutečné demokracii - demos krates - vládě občanů. Švýcaři na tom budou lépe než my vždy a nebo aspoň do tehdy, kdy Češi pochopí význam a pravý smysl pojmu demokracie. Okamžik kterým pochopí, že nechat se vést jakokoliv politickou stranou a vybavit ji k tomuto účelu mocí nad sebou samým je cestou do pekel a nikoliv k demokracii. Demokracie totiž ke své existenci potřebuje svobodné občany, svobodný občanský stát. Nikoliv stát nesvobodných jedinců, jimž vládnou výrazně menšinové spolky lidí - politické strany. Ono totiž zásadně nestačí zapsat do ústavy proklamaci typu čl.2, odst.1.Tato proklamace totiž není pravdivá. Lid nenízdrojem veškeré státní moci. Tímto zdrojem jsou politické strany. Moc onoho lidu není vykonávaná prostřednictvím  moci zákonodárné, výkonné a soudní z jednoho prostého důvodu. Tyto tři demokratické moci jsou zcela ovládány mocí nedemokratickou, mocí politických stran, vycházející z čl.5 ústavy.

L. Šarina 9.10.2012 9:05

Vystoupit a

co dál? Ve středoevropsmém prostoru být napospas všem okolo?Když vystopíme z EU,nebuďme naivní někdo už se poatará o vystoupení i z NATO,a někomu se sakra zajída že jme v obou institucích a je trnem v oku mnoha kremlofilům a extrémně levicově založené části nášeho národa (a že jich je)a za kus žvance dáme vše hrdost,která se zde nenosí a svobodu intrnacionální a proletářská povinost..No buďme tolerantní,může být hůř.

V. Vlach 9.10.2012 9:16

Re: Vystoupit a

Škoda slov.

P. Götze 9.10.2012 9:19

Re: Vystoupit a

Motate EU a NATO dohromady, jabka a hrusky. Kdyz se nekomu bude chtita dojde k prevratu, tak se stane cokoliv, samozrejme. Ale to neni vubec zadny argument. Evropa potrebuje pratelskou spolupraci nezavislych suverennich statu, nikoliv byrokraticky molovh, ktery poddanym statum narizuje bez jakehokoliv mandatu volicu, co ma a nema delat. Ale chapu, ze i kdysi si zabednenci jako vy nedokazali predstavit svet bez RVHP a sovetu za zady. Meli panickou hruzu z toho, co se stane kdyby to krachlo. Ovsem jak vime, panicka hruza krachu nezachrani. Kdo sse necha cloumat vlastnim strachem ze zmeny, je odsouzen k zaniku.

L. Šarina 9.10.2012 9:46

Re: Vystoupit a

Nevím,jestli jsem zabeněný,jenom mám svůj odlišný názor toď vše.Roztrhaná Evropa na  státečky a geografické a geopolitikcé zámy států a velmocí jak vojenských tak hospodářských na jedné straně ,na druhé malý a hospodářky titěrný ,obchodně závislý stát uprostřed  "vyvážejícím soubory písní a tanců" mezi tím vším? My vždy někam budem patřit,otázkou zůstává komu,a kam a to není strach to je fakt.

M. Sedláček 9.10.2012 11:50

Re: Vystoupit a

"vyvážejícím soubory písní a tanců"

Otázkou zůstavá, jestli jste tak hloupý nebo pouze bráníte systém, na kterém sám parazitujete.

D. Streit 9.10.2012 8:50

Máte pravdu

S panem Mullerem jsem už před 4 roky na základě svého článku: http://streit.blog.idnes.cz/c/51254/Jsem-hrdym-eurokatastrofistou.html vedl e-mailovou polemiku.

Dnes se situace vyvíjí takto: http://streit.blog.idnes.cz/c/292650/Nechte-si-evropske-penize-Jen-kolem-nas-utahuji-smycku.html

J. Urban 9.10.2012 10:57

Re: Máte pravdu

A už před válkou jsem o tom hovořil s naším panem okresním hejtmanem, pravil záložní poručík Dub.

J. Novotný 9.10.2012 3:14

Nejhorší je

že my v EU být musíme, jelikož potřebujeme dohled, protože většina občanů vytrvale volí zloděje a darebáky. Říkají, voliči totiž, že nikdo jiný k dispozici není - a možná je to dokonce pravda. Pak by ovšem bylo nutno EU požádat, zdali by nám nepronajala nějaké slušné, inteligentní a pracovité politiky. Nebo bychom je mohli vyměnit za ty naše, v kurzu 56 našich za jednoho jejich slušného. Co by tam s nimi dělali? Mohli by je dále exportovat do zemí, kde mají potíže s přebytkem státních peněz, protože, jak říkají Rusové: "K čertu s lékařskou vědou! Pijavice je pijavice!" ...