Pátek 13. prosince 2024, svátek má Lucie
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: Být vlastencem v EU… možné je

Dnes aby se člověk málem bál veřejně říci: "Jsem pro Evropskou unii." Nevyslovil bych se ale zcela, kdybych nedodal: "Jsem pro větší centralizaci, jsem pro to, aby se státy vzdaly ještě více svých pravomocí, zejména v ekonomické, politické a sociální sféře a delegovaly je na společné orgány Evropské unie."
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LD

L. David

3. 11. 2011 20:35
Milý chlapče,

všechny světové říše založené na zpupné pýše lidského rozumu zanikly.

Proč by to mělo být s EU jinak?

0 0
možnosti
JR

J. Ráž

3. 11. 2011 18:47
Takový plán jednotné Evropy měl

už jistý mužík s knírkem, který pocházel ze stejné země jako propagátorka jednotné centralizované Evropy frau Merkelová. Další sjednotitel Evropy měl také knírek,pocházel z Gruzie a s tím prvním si ohromně po jistou dobu rozuměl. Jejich pokus o sjednocení Evropy pokus se jaksi nezdařil, díky tomu že se jistému panu Churchillovi u toho prvního a díky jistému panu Reaganovi u následovníků toho druhého uskutečňování jejich plánů bohudíky nelíbil. Já kvalit pana Churchilla ani pana Reagan zdaleka nedosahuji, ale Váš plán sjednocené Evropy se mi nelíbí ze stejných důvodů! Diktatura je neslučitelná se svobodou jednotlivce a to po čem volá Mrkelová se Sarkozym není ničím jiným než modernější a skrytější formou diktatury směřující poněkud zakrytěji k omezení svobod jak národních, tak i jednotlivců!

0 0
možnosti
PU

P. Urban

3. 11. 2011 15:15
Být vlastencem je jistě dobrá věc

Jak ovšem ukazuje historie Německa ve 20.století, méně je někdy více.

Německo své vlastence nakonec přežilo, byť za jejich víru zaplatilo obrovskou cenu. Přežije i Evropa ty své ?

0 0
možnosti
JM

J. Mrázek

3. 11. 2011 14:00
Zajímavé-nedůležité úkoly a 400% platu úředníci

Nemluvě o jejich množství, přejíždění do dvou úřadů, nákladům na provoz toho byrokratického molocha.....nějak se nemohu dopočítat prospěšnosti...  :-(

0 0
možnosti
PF

P. Fiala

3. 11. 2011 13:10
Doplnění názoru, s kterým v podstatě nemám problém

""Ale stejně tak je podle mého názoru nutné, aby měla EU odvahu se přihlásit ke křesťanskému ethosu, který je jejím základem i celkovým rámem, v kterém všechny naše společné snahy nacházejí svůj – řečeno s Deleuzem - "rhizome".

Dle mne jsou všelijaké "víry" mimo realitu. V současném stavu vědění o tom, jak si vysvětlit to, co se se kolem nás děje a jak to můžeme ovlivnit, přece není možné hodnotit Systémy "Věr" za reálné. Já jsem "nevěrec" věr všech, reflektuji poznání vědecké ne poznání  "individuální" či "stádní" založené na "vírách". Když vidím katolického Papeže a jeho prezentace, ptám se sám sebe, co to jsou za lidské bytosti, on a jeho řídící týmy. Jednají podle Bible křesťanské, ale nekonají, když je porušováno "NEZABIJEŠ" a "NEPOKRADEŠ".

0 0
možnosti
IK

I. Klepáček

3. 11. 2011 13:09
panecku

Pane autore,

problém je, ze sjednocená Evropa notabene , jak dnes vidíme, politickou a ekonomicky nepodloženou spoluprací, mezi zcela rozdílně výkonnými členy, dosud nikdy neexistovala. Dílčí unie, spíše politické a feudální,se vzdycky rozpadly. Čili vás vede pocitologie, nikoliv racionálno. A podle mého soudu, pocitologie ústí v totalitu a v konečném kroku i válku. Mnohem lepší asi je pomalu se rozvíjeící spolupráce mezi samostatnými a vyzkoušenými jednotkami (např. státy s neokleštěnými pravomocemi), a ne radostně deklarovaná jednota, definovaná spíše bláboly politikářů a rozumbradů, než realitou. Přání prostě není skutečnost. Ale vaše snění, ze se nestanete otrokem, pokud se svěříte do péče někoho jiného, nez je tento nedokonalý stát je , je az poetické...

0 0
možnosti
JH

J. Hejna

3. 11. 2011 13:04
Autor

je zjevně mentálně alternativní.

0 0
možnosti

D. Šimáček

3. 11. 2011 16:16
Re: Autor

skoro až bez alternativy dementální

0 0
možnosti

S. Ševeček

3. 11. 2011 11:02
Čtěte něco rozumějšího

http://www.klaus.cz/clanky/2958" target="_blank" rel="nofollow">http://www.klaus.cz/clanky/2958

0 0
možnosti
JR

J. Ráž

3. 11. 2011 18:51
Re: Čtěte něco rozumějšího

Díky za tip na článek!

Utěšuje mne, že je u nás někdo, kdo dokáže hovořit o problému EU otevřeně!

0 0
možnosti
PU

P. Urban

3. 11. 2011 10:24
Pokud si srandu nedělá,

pak připomínám, že kultura není jen folklór, ale také způsoby, jakým se lidé chovají vůči svému sociálnímu okolí, vůči širší společnosti i vůči státu. V Evropě existují země, kde daňový podvod je společensky nepřijatelný zločin. Například ve Skandinávii, v poněkud menší míře to platí i pro Německo. Pak jsou země jako Česká republika, kde je daňový podvod gentlemanským deliktem. Sami jsme možná poctiví, ale nevadí nám stýkat se nebo pracovat pro někoho, kdo na daních podle všeho podvádí. Přinejmenším do okamžiku, než je oficiálně soudem odsouzen. A konečnečně jsou země jako Itálie nebo Řecko, kde na daních podvádí i lidé jinak zcela poctiví, protože je to normální součást života.

Pokud bude stát s takýmito občany řízen jako Švédsko, pak nevyhnutelně zkrachuje. Itálii ovšem vedou Italové, kteří místo striktního vymáhání daní (které by patrně nebylo příliš efektivní a rozhodně by nebylo populární) nechávají lidi do jisté míry bohatnout na úkor eráru a chybějící prostředky částečně získávají zvyšováním nepřímých daní (kde je motivace k podvodm slabší) a před zavedením eura inflací. (Která je jakousi dodatečnou daní.)

Změnit tyto zvyklosti by bylo obtížné i pro diktaturu, která by je skutečně změnit chtěla a měla by v tomto směru určitou podporu dole. Těžko s nimi ale mohou něco udělat evropské orgány, jejichž legitimita i reálná moc jsou založeny na tom, že se žádný národ doopravdy nenaštve. Současná dluhová krize je ovšem problém, který se takto řešit nedá; tady budou nejspíš naopka naštvaní všichni.

0 0
možnosti
PU

P. Urban

3. 11. 2011 10:24
+

Čím větší pravomoci budou mít evropské orgány, tím důležitější bude obsadit je lidmi, kteří budou tyto pravomoci používat politicky citlivě. To jest, ve skutečně "horkých" záležitostech pokud možno vůbec. Tak tomu také je. Kdyby na místě van Rompuye seděl nějaký malý Napolenon, možná by vládnul důsledně. Ale pak by se taky mohlo stát, že by členské státy tuto vládu prostě ignorovaly a dělaly si domácí i zahraniční politiku podle svého. Komu se to nelíbí, může na nás poslat evropskou armádu. Která ovšem neexistuje a kdyby existovala, musel by ji někdo zaplatit.

Bez ryzí transcendentály se žádná stavba nedostaví. Jenže evropský transcendentál je velmi slabý a byrokracie jej může suplovat jen ve velmi omezené míře. A křesťanský ethos se bez EU docela dobře obejde.

0 0
možnosti
PU

P. Urban

3. 11. 2011 10:23
Autor si možná dělá srandu

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz