9.12.2023 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

EVROPA: Budoucnost eurozóny

Světová média poslední dny přinášela zprávy o sporu mezi Paříží a Berlínem ohledně posílení tzv. eurovalu. Uplynulou neděli měla EU najít shodu o úpravě Evropského fondu finanční stability (EFSF).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 26.10.2011 19:46

Více Bruselu?

Větší integrace, solidarita (poslušnost) je univerzální odpověď bruselské nové "šlechty" na každou možnou situaci. Tento slogan doprovázel i zavedení Eura, jehož důsledkem je už nyní zbídačelé Irsko (před tím "keltský tygr"), zbídačelý Island (donucený platit ztráty ve svých bankách cizím EU-občanům 1. kategorie), do bídy se hroutící Řecko, na jejím okraji stojící Portugalsko, Španělsko,...pozici ztrácející Eurozónou oloupené Slovinsko a Slovensko. Jak neuvěřitelná je otrlost těch, kteří jsou strůjci této politiky a nejen že s omluvou nezmizí v propadlišti dějin, oni dokonce mají tu drzost, že blábolí stále totéž: "Více Evropy".

Vždyť nejen Řecko, ale i Francie, Německo, Itálie, Belgie, Španělsko, ... nedodržely pravidla, která např. pro vstup do Eurozóny od ostatních vyžadovaly, dokonce i podvodů se dopouštěly a vědomě je tolerovaly. Takže další pravidla? Všechny EU státy jsou zadlužené (zadlužovaly se i v době růstu). Největší dluh má Německo. Věří snad někdo tomu, že je ochotno a schopno ostatní tahat z dluhové pasti?