19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

EVROPA: "Bububu, Rusko," říká EU

To se Putin jistě třese strachy. Myslím, že demokracie tu dostává na frak, protože nějakým strašením na totalitní metody Kremlu nestačí. Původně jsem si myslel, že Putinovi jde o průmyslové oblasti na východě Ukrajiny, které produkují 20 % ukrajinského HDP.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 30.6.2014 23:49

..-

Bojuje Obama s Putinem na Ukrajině o Sýrii - http://krat.si/CwJ

Neříkám, že je to jediné hledisko, ale nejspíš i toto ve hře je. V jak velké míře ... ?

Plány pro překreslení hranic na Blízkém východě: Projekt pro "Nový Blízký východ" - http://krat.si/Cvp

Myslím si, že je škoda, že asi nikdo neměl sílu a odvahu to dotáhnout k realizaci.

J. Kanioková 30.6.2014 23:43

Naprostý souhlas,

""Ať se to někomu líbí, nebo ne, bez plné spolupráce USA s Ruskem je přitom ukrajinská krize neřešitelná. Nicméně, proč by mělo Rusko se Západem plně spolupracovat, když je vše aktuálně nasměrováno tak, že by tím Kreml sám pomalu, ale jistě pomáhal Kyjevu do EU a NATO? A protože je rovněž zřejmé, že Putinův Kreml není Kremlem Jelcinovým, může situace na Ukrajině jen eskalovat. A čím víc bude Rusko zaměstnáno svým nejbližším okolím, nebude už tolik aktivní jinde, třeba právě v Sýrii… Že by se právě tímto směrem ubíraly úvahy Bílého domu?""

Bojuje Obama s Putinem na Ukrajině o Sýrii - http://krat.si/CwJ

Neříkám, že je to jediné hledisko, ale nejspíš je toto ve hře taky. V jak velké míře ... ?

J. Vyhnalík 30.6.2014 21:36

Zásadní nepochopení

Evropa, včetně koloniálních držav byla v 19. a 20. století rozdělená nepřirozenými hranicemi a proto docházelo ke spojování rozdělených národů a vzniku nových států.

Ve stejné situaci je dnes Ukrajina, která zažila před 23 lety poprvé ve svojí historii demokratické volby, a její vnitřní rozpory potencovala hluboká politická a ekonomická krize.

Rozpad Ukrajiny je logickým důsledkem vypjatého a netolerantního ukrajinského nacionalismu, na hraně nacismu.

J. Vyhnalík 30.6.2014 21:30

Re: Ultimátum

Putin potřebuje hlavně fungující obchod s EU a sousedními státy. Bez obchodu a ekonomického růstu ztratí podporu obyvatel.

V zájmu Ruska jsou co nejlepší vztahy s Ukrajinou a EU. Ukrajina je zápalná láhev hozená na Rusko a Putin má co dělat, aby odvrátil ty nejhorší škody. Tak, jako tak na krizi nemůže vydělat.

J. Vyhnalík 30.6.2014 21:26

Re: Ultimátum

USA do Ruska posílají miliardy USD pro všemožné NGO. Těch zainteresovaných na pádu Putina je poměrně dost.

J. Vyhnalík 30.6.2014 21:24

Re: Kdysi Vám to myslelo logicky a nezávisle

Ne kyjevská vláda a soukromá armáda oligarchy Kolomojského.

V. Linhart 30.6.2014 20:00

Re: Bubu Rusko?

Není rozdílu mezi lízaním řití, každý si ližme tu svou. Já Ruskou, vy tu Amerikánskou, smradlavou a krvavou.

P. Zeman 30.6.2014 19:37

Re: Kdysi Vám to myslelo logicky a nezávisle

Tak si trochu zavzpomínejte, milý Mrázku, kdože to konflikt na východní Ukrajině vlastně rozpoutal. Ukrajinská armáda?

P. Zeman 30.6.2014 19:34

Re: Pan Putin ani není tak příčinou problémů,

Děkuji za vysvětlení :-D

P. Zeman 30.6.2014 19:33

Re: Ultimátum

Přesně tak. Bez nepřátel by byl Putin kdo? Jenom obyčejný, fádní, nezajímavý politik, západního střihu. Takhle je (podobně jako tlouštík Kim) alespoň trochu zajímavý a pro některá místní hovada dokonce přitažlivý.

P. Zeman 30.6.2014 19:30

Re: Bubu Rusko?

Hezky jste, milý Linharte, Putinovi vylízal zadek. Zrovna vy máte co moralizovat :-/!

V. Linhart 30.6.2014 19:16

Bubu Rusko?

Zdá se, že Rusko konečně pochopilo, že se Západem, potažmo Amerikou a jeho nohsledy z EU se nedá jednat jinak než z pozice síly. Ten dialog mezi nimi vypadá obvykle tak, že Západ, autor jedině správného pohledu na věc mentoruje a ten druhý musí cvakat podpatky. Pravidla, která mentor rád zdůrazňuje, jako lidská práva a svobodné volby ovšem platí, jen pro druhé, neboť občas se tak nějak nehodí, a tak se za pomoci násilí pod hlavičkou boje za lidská práva a terorismu svrhne nějaká ta vláda či se podporují vnitřní odstředivé síly, které jsou za příslib vlády ochotny ke kolaboraci s okupanty. Jako v Afghánistánu, Iráku, a teď podpora finačních oligarchů a jejich diskubilní legalitě na Ukrajině po hodně sporných "demokratických" volbách, z kterých byla vyloučená každá možná snaha po opozici.

Doufám, že Rusko vydrží a svůj postoj si udrží a zároveň doufám, že samozvané "demokratické" proamerické satrapie projeví politický realismus, když už rezignovaly na vlastní názory a samostatnou zahraniční politiku. Nebudem přeci donekonečna kouřit amerického č..áka a mít z toho jen možnost chcípat za jejich zájmy a zlevněný hamburger...

M. Stuchlik 30.6.2014 16:16

Re: Kdysi Vám to myslelo logicky a nezávisle

Kolik milionů lidí ještě musí rusi povraždit a kolkikzemí okupovat než dojde i největším pit omcům, že rusko je agresivní země a my okolní se musíme spojit proti nim, abychom přežili?

O. Horák 30.6.2014 16:13

Re: Kdysi Vám to myslelo logicky a nezávisle

A Vy myslíte, že Neviditelný pes je komunistický plátek?

Víte ono je nejlepší si přečíst více zdrojů, než slepě věřit jen tomu co čtete právě vy.

L. Brumovský 30.6.2014 14:31

Re: Pan Putin ani není tak příčinou problémů,

hlavně o ložiska břidličáku( co už má přikleplý US a NL firmy) ... kupodivu se mapky konfliktu a výskytu podivně shodují

L. Brumovský 30.6.2014 14:24

jen by mne zajímala, te EU demokracie???

si z nás děláte Šlachtu, co??

Z. Baldova 30.6.2014 14:19

Re: Kdysi Vám to myslelo logicky a nezávisle

Myslite ze kazdy cte komunisticke platky jako Vy Mrazku Servate?

J. Horáček 30.6.2014 13:41

Re: Ultimátum

Označovat evropské státy jako loutky ovládané USA je přehnané. Putin jako diktátor potřebuje nepřítele, a proto zvolil napjaté vztahy s Evropou a USA.

V. Venc 30.6.2014 12:15

Re: Ultimátum

Ad Hamal (30.6.2014 11:49)

Dobrý komentář, nelze než souhlasit. Nemyslím si, že by hrozilo nahrazení V Putina, nějakým přítulným. Toto zde bylo a Rusové si to již ke své škodě vyzkoušeli.

Jsem přesvědčen, že politika je dirigovaná nejen mocenskými, ale hlavně vlastními ekonomickými zájmy a ty musí mít velké evropské země přátelské vůči RF (pokud ovšem vůbec nějaké mají mít).

B. Hamal 30.6.2014 11:49

Ultimátum

Během studené války Američané slýchali neustále o "podrobených zemích" ve východní Evropě. Byly podrobené, protože jejich zahraniční politika byla diktována Moskvou, stejně jako tytéž podrobené země plus Spojené království, západní Evropa, Kanada, Mexiko, Kolumbie, Japonsko, Austrálie, Nový Zéland, Jižní Korea, Tajvan, Filipíny, Gruzie a Ukrajina mají dnes svou zahraniční politiku diktovanou z Washingtonu. Ten má v plánu zahrnout do podrobených zemí i Azerbajdžán, bývalé části sovětské střední Asie, Vietnam, Thajsko a Indonezii. Během studené války Američané měli západní Evropu a Velkou Británii za suverenní země. Ať tak či onak, téměř jistě jimi nejsou dnes.Žádná evropská vláda se neodváží zaujmout stanovisko odlišné od US státního departmentu. Washingtonem podplácené evropské loutkové státy jsou tak zkorumpované, že jejich lídři dovolují kontrolu nad svými zeměmi Washingtonem v jeho úsilí za finanční, politickou a ekonomickou hegemonii.

Washington organizuje svět proti Rusku a Číně ve svůj prospěch. 27. června loutkové státy Washingtonu, tvořící EU, daly Rusku ultimátum, jehož absurdita je evidentní. Rusko může kolekci těchto loutkových států vygumovat během několika minut, nebo jim znepříjemnit život zastavením dodávek plynu. Slabí dávají ultimátum silnějšímu. Podle historie by taková stupidní výzva mohla mít následky, ale Putin dává přednost míru. On a Rusko doufají, že Evropě dojde, že je těžce Washingtonem zneužívána.

V roce 1991 Rusové vzhlíželi k Západu jako spojenci při budování občansdké společnosti založené na dobré vůli. To byla jejich chyba. Rusko je nepřítel, a růstu jeho vlivu musí být zabráněno za každou cenu. Putin riskuje, že jeho snaha o uklidnění situace může být Washingtonem a EU chápána jako slabost. Pokud bude Putin nahrazen přítulným Rusem bohatě odměněným Washingtonem, jedinou překážkou americké světové hegemonie zůstane Čína.

Více viz: http://www.paulcraigroberts.org/2014/06/28/cold-war-renewed-vengeance-washington-lies-paul-craig-roberts/

M. Hoblík 30.6.2014 11:17

Re: Marně přemítám,

Možná je tak pitomý, že se nechal najat.

M. Hoblík 30.6.2014 11:16

Pan Putin ani není tak příčinou problémů,

jako ti, kteří to na něj chtějí uplést. Na Ukrajině nejde o Putina, jde o americké zájmy.

R. Gramblička 30.6.2014 8:16

Re: Marně přemítám,

ale ale, pana Pokorného pod Stejskalovým článkem hájite, že vyjádřil jen svůj názor a tady dehonestujete názor pana Rottenberga a házíte ho mezi pitomce... tststs

J. Gogo 30.6.2014 7:49

Marně přemítám,

jestli je autor tak pitomý nebo najatý.

J. Mrázek 30.6.2014 5:58

Kdysi Vám to myslelo logicky a nezávisle

Kolik sídlišť s rodinami musí ukrajinská armáda raketami smerž srovnat se zemí, než Kyjev nazvete pravým jménem? Chápu, chcete psát a ne být na černé listině pravdoláskařů s humanitárním bombardováním....snad se alespoň trochu pídíte po informacích ne jen z té jedné "správné" strany "oprávněné páchat genocidu vlastních lidí"..... ale asi ne!

I. Teren 30.6.2014 5:47

Uprimnost jedneho prislusnika "elity"

Samozrejme, že ľudia nechcú vojnu. Prečo by niektorí obycajni ludia z farmy chceli riskovať svoj život vo vojne? Keď to najlepšie, čo z toho môžu dostať je moznost sa vrátit na svoju farmu v jednom kuse? Samozrejme, že obyčajní ľudia nechcú vojnu; ani v Rusku, ani v Anglicku, ani v Nemecku.

Hermann Wilhelm Göring

Norimbersky proces