2.3.2021 | Svátek má Anežka


Diskuse k článku

EVROPA: Brexit

Britské referendum o vystoupení Velké Británie z Evropské unie je předmětem nejen dramatických polemik a sporů, ale i rozsáhlé politické a mediální manipulace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 22.6.2016 22:52

Nevím, jak to dopadne. Ale

ať to dopadne, jak to dopadne, nevěřím, že si EUjelita z toho vezmou JAKÉKOLIV pozitivní ponaučení či že utrpí nějakou zdravou sebereflexi. Každopádně od zítřka bude jakékoliv případné další referendum o setrvání v EU ve všech EUzemích ZAKÁZÁNO !

I. Mertl 22.6.2016 22:26

Re: Troufnu si ocekavat,

Ale ne, s Vámi diskuse ne, Prokope - vkládáte mi do úst co jsem neřekl ani nepomyslel. Ozvěte se, až budou mít Svobodní těch 5%.

M. Mýval 22.6.2016 22:26

zákaz Roundupu

Další šílený nápad EU. Zakázat nejméně karcinogenní herbicid jen proto, že ho vyrábí Monsanto je příkladem toho, jak to dopadne, když o odborných věcech rozhodují různí sociologové a politologové, kteří mají místo mozku biomasu. To je totéž jako miliony za studie, jak se nám kvůli globálnímu oteplování rozšiřují klíšťata. Přitom již naši dědové věděli, že se na jaře musí vypálit stará tráva a s ní i všeliká žoužel.

Místo toho se mažeme všelikými repelenty a deodoranty, jejichž složení je jako katalog Spolany

J. Kanioková 22.6.2016 21:58

EU taky nemá co dělat v Evropě,

jen EHS..

J. Kanioková 22.6.2016 21:45

Re: Evropská deziluze

někdy kolem roku 1992 začal Jacques Delors hledat „duši“ Evropy. Dobře pochopil, že zapálit Evropany pro Evropskou unii (nikoli pro Evropu, protože tu každý normální člověk žijící v Evropě přirozeně a autenticky ctí) jen „nízkými“ argumenty o ekonomické výhodnosti nelze. Chtělo to něco duchovního, a proto Delorsovo „zbožšťování“ Evropy. Hledání duše Evropy našim domácím odpůrcům trhu a tržní ekonomiky (kterou nazývali hokynářským systémem) strašlivě líbilo a nebyla to jen tradiční levice socialistického či komunistického typu, ale i pravdoláskovníci.

EHS (vznik 1957) – i když stále ještě „mírná“ integrace – začalo zcela zákonitě vytvářet své evropské úřady, svou vlastní evropskou byrokracii, své „evropské“ politiky, své lobbisty, své zasvěcené a na evropských institucích závislé novináře, prostě stalo se samo byznysem (a velkým zaměstnavatelem). I ti lidé, kteří v nich seděli, i tyto evropské instituce, jako vždycky v minulosti, začali žít svým vlastním životem a začali se – nejdříve pomalu a opatrně, ale přesto důsledně – osamostatňovat a vyvlékat se z role pouhého služebníka členských států, což byla jejich původní úloha. Zároveň se začala vytvářet – europeistická ideologie, která začínala formulovat a propagovat obrysy budoucích integračních fází. Důležitým momentem v tomto smyslu byla zejména tzv. Wernerova zpráva z roku 1970, kde se mimo jiné poprvé objevuje myšlenka společné evropské měny...

Jiný web ... Historie EU - Občanství a identita - http://www.historiasiglo20.org/europe/ciudadident.htm

To monstrum je nereformovatelné.. protože...De Gaulle, navzdory vůli bránit silnou Evropu před USA a SSSR, nikdy nevěřil v politické sjednocení Evropy. Podle jeho názoru byla národní nezávislost Francie absolutně neměnnou otázkou. Proto vždy "bojoval" za zachování jednomyslnosti hlasování proti snaze ostatních o zavedení většinového hlasování. Bohužel po jeho rezignaci v r. 1969 ...

M. Mařák 22.6.2016 21:32

GB nemá co dělat v EU,

je to jiný svět, doufám, že se Britové neposerou a odejdou.

M. Prokop 22.6.2016 21:24

Re:

Je vůbec socanský přístup kompatibilní s demokracií?

Je demokracie, pokud si A a B odhlasují okradení C?

M. Prokop 22.6.2016 21:21

Re: Troufnu si ocekavat,

Zřetelně nějaké eurosoudruhy.

M. Prokop 22.6.2016 21:20

Re: Troufnu si ocekavat,

Kolik reálných argumentů jste uvedl vy?

O mé "víře" máte jen vlastní, evidentně mylné představy.

A logika nemá nic společného s vaší vírou v přemoudrou (krachující) EU.

M. Prokop 22.6.2016 21:17

"kolik lidí na této stránce reaguje na výstupy ..."

Včetně vás ....

M. Prokop 22.6.2016 21:16

Re: Evropská deziluze

To samé je se zdravotnictvím. Ze tří charakteristik, levné, dostupné, kvalitní, můžete také mít vždy jen dvě.

J. Kanioková 22.6.2016 21:08

Evropská deziluze

Profesor Michael S. Bernstam ze Stanford University tvrdí, že ať už k brexitu dojde, či nikoli, současný stav Evropské unie je neudržitelný. Liberální imigrační politika z jeho pohledu nemůže fungovat dohromady s udržitelným sociálním státem a trvalým ekonomickým rozvojem a stabilitou.

Podle Bernstama je možné z trojice liberální imigrační politiky, sociálního státu a ekonomické stability kombinovat vždy nejvýše dvě možnosti. V žádném případě však ne všechny tři. „Je možné mít stabilní hospodářskou unii s fakticky neomezeným příchodem přistěhovalců, kdy jsou buď všechny členské státy v oblasti sociálních dávek stejně skoupé, nebo naopak stejně velkorysé. EHS coby předchůdce dnešní EU tento vývoj dokázalo synchronizovat, ať už úmyslně, nebo ne,“ soudí Bernstam ve svém textu publikovaném americkým magazínem Forbes.

„Samozřejmě je možné uplatnit také model založený na rozdílných národních sociálních státech a zcela liberální imigrační politiku. V takovém případě však EU nemůže v dlouhodobém horizontu fungovat. Odchod bohatších a štědřejších států z EU by potom byl jen otázkou času. Dříve nebo později budou zahlceny přistěhovalci z chudších členských států a odejdou pryč. Přistěhovalce ovšem nelze z ničeho vinit. Hlavním důvodem je příliš velkorysý sociální stát a všudypřítomné předpisy.“

„Jde o jasný příklad trilemma, kdy pracujete se třemi možnostmi najednou. Buď zamezíte přístupu ke zdroji a tím pádem také svobod a stability. Nebo naopak máte dotace a stabilitu, ale nikoli svobodu. Třetí variantou je mít zajištěn volný přístup k dotacím a svobodě, ale už bez stability. To je zákon přírody, který nikdy neselže a neohlíží se na výjimky.". - http://jdem.cz/b987j4

"...Lidé Evropy musí být vedeni k superstátu, aniž by tušili, co se s nimi děje..." Jean Monnet (jeden ze z otců zakladatelů dnešní EU), valné shromáždění OSN v New Yorku roku 1952

S. Netzer 22.6.2016 20:40

Re: Copak veřejnost EU

Vy se jako vůl neprezentujete.

Vy vůl jste.

L. Novák 22.6.2016 20:32

Re: Copak veřejnost EU

Vy se zde ovšem prezentujete jako typická "kráva nebeská"...

L. Novák 22.6.2016 20:29

Re:

Takže to musí stejně skončit bankrotem, jako už mnohokrát. Venezuela budiž živým příkladem jako socialistický stát s největšími zásobami ropy na světě...

L. Novák 22.6.2016 20:26

Re: Troufnu si ocekavat,

Koho volíte vy? ;-)

L. Novák 22.6.2016 20:24

Re: Socialistický Titanik..

:-)

Socialismus nebude fungovat ani v EU...

L. Novák 22.6.2016 20:23

Re: Institut VK..???

To je všechno moudro, které jste schopen vygenerovat ze své hlavy? Zkuste to nabídnout někomu za peníze... :-P

Š. Hašek 22.6.2016 20:04

Re: Na to, abych poznal

I zažil.

J. Lehký 22.6.2016 20:00

Institut VK..???

Obdivuji, kolik lidí na této stránce reaguje na výstupy z věhlasného antikvariátu Klausových knih, který sám autor hrdě nazývá svým institutem..!?!

I. Mertl 22.6.2016 19:07

Re:

Opakuji totéž, co pro p. Bureše: znáte demokratický stát bez socanského přístupu? Bojím se, že v 21. století už to lepší nebude, ani v USA už to není co to bylo - technickým pokrokem všude ubývá pracovních příležitostí pro ty méně schopné, což způsobilo konec liberálního kapitalismu - stát nemůže ty méně schopné nechat pomřít a tak jejich lepší (?) část zaměstnává jako státní úředníky.

K. Janyška 22.6.2016 18:44

Používat slovo pozitivní bych od IVK nečekal.

Mistr Hayek tam nepronikl... Dzp.

J. Kanioková 22.6.2016 18:19

Socialistický Titanik..

S. Donát 22.6.2016 18:06

Re:

Souhlasím s tím, že se máme historicky nejlépe, jak jsme se kdy měli. Mám ale obavu, že je to spíš EU navzdory, než její zásluhou (mluvím o posledních letech). A že s tím jejich socanským přístupem a přerozdělováním jsme to moc nevyhráli.

I. Mertl 22.6.2016 17:55

Re:

A co se takhle rozhlédnout, pane Bureši! Česká squadra je lepší, či snad italská, moskevská, pekinská? Klausova ke konci devadesátých? Pane, lidstvo blbne, co je na světě, a s pokrokem civilizace se to zdá být stále horší. Asi jen zdá - lidi se mají tak, jako nikdy. Čísla jsou stále lepší, nezaměstnanost klesá, chudých na světě ubývá, přestože lidí (i darmožroutů) přibývá. Ojektivně. Pokud se Vy nemáte lépe, nemůžete si za to trochu sám?

I. Mertl 22.6.2016 17:28

Re: Troufnu si ocekavat,

A reálný argument není, že, jen odkaz na baronku, ale samozřejmě bez důkazu, kde ho vzít, že? (Baronka holt byla v mládí bláznivá - takových bylo, i zde, hodně i s Vaší vírou.) Takže (decentní) nadávky místo argumentů. Ale logika, pane, je podstatnější než víra. Liberární víra je hezká, ano, třeba starý Hayek, jak to se pěkně čte! Hezké sci-fi, až lidi budou dobří. Ale Vaši moderní tak zvaní liberálové nemají nic, než nechuť ke stávajícím strukturám. A že se jejich snažení v Moskvě líbí, o tom nepochybujte. A jak by dopadli, kdyby car mohl, zrovna tak! A mimochodem, už máte těch 5%?

L. Novák 22.6.2016 17:19

Re: Troufnu si ocekavat,

Ano! :-)

J. Bureš 22.6.2016 17:18

Re:

To já znám lepší squadru, říkají si Evropská komise. To je teprve partička darmožroutů. A tato squadra idiotů na rozdíl od IVK rozhoduje o našich životech.

J. Kyselková 22.6.2016 16:53

Já bych volila

podle Nigela Farage. Ale dovolím si použít názor pana Stárka - pro Čechy by brexit byl problém, protože je to náš mocný souputník v tom EU molochu.

Jestlipak ještě každý měsíc ten byrokratický kolos se všemi europoslanci, eurokomisaři, překladateli, poradci, úředníky a ostatním personálem (nadstandartně doživotně placenými) - včetně vagónů spisů - táhne z Bruselu do Štrasburku a zpátky ? Ani tohle miliardové nesmyslné šílenství nezvládnou ! (Nám poroučet umí ).

K. Pavlik 22.6.2016 15:53

Re: Na to, abych poznal

Pokud k nechat zit nemuzete mit definici standardniho bananu - mimochodem podle clanku ktery jsem cetl si to vyzadaly velke potravinove retezce aby se potlacila nekala konkurence (tedy ze se daji prodavat i nestandardni banany); nebo zakaz starych zarovek - mimochodem ty jsou momentalne vsude na svete - napriklad v kazde argentinske palusi tak potes panbuh.

Viditelne jste nezazil buzeraci za meho socialistickeho mladi.