22.11.2019 | Svátek má CecílieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: „Bratislavská revoluce“ ve středoevropském kontextuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 214, poslední: 12.3.2018 12:59, přehled diskusí

Tak krucinál už,:
Autor: B. Rameš Datum: 12.3.2018 12:59

řídí to tu Kreml, Brusel, Soros nebo italská mafie? To je k zbláznění, člověk neví, na čí stranu pláštěm zavlát. A do toho ti ilumináti...

Kremlohujerská centrála promluvila:
Autor: J. Kubik Datum: 11.3.2018 15:32

Co to ten člověk blábolí o středoevropském prostoru ohrožovaném EU,

respektivě Francií a Německem. Zdá se, že mu úplně přeskočilo. Náš

prostor je ohrožován především silnou proruskou pátou kolonou a její

propagandistickým působením.

"Mlha" Ondřej Neffa nebo spiknutí? :
Autor: V. Klepetko Datum: 11.3.2018 10:40

No, možná že "vnější hráči" nějaký naivní plány opravdu mají: vyvolat předčasné volby a prosadit nějaké nové "super proevropské" a "mega-proimigrační" strany: levicově - liberální stranu Progresivní Slovensko a pravicově - vítačské SPOLU? K těmto stranám by se přidali bezuzdní populisti z Ołano-NOVA a křesťani z KDH, která se do parlamentu s jistotou vrátí, a hle - máme tu koalici PRO Dublin 4 a PRO Tvrdé Jádro EU!

Přiznám se že této konspirační teorii moc nevěřím. Ten plán by totiž byl mimořádně hloupý... Fico je momentálně jedinou pevnou kotvou Tvrdého jádra EU v naší části Evropy! Hlavní opoziční strana - pravicově/liberální SaS je ostře proti Jádru EU i proti Dublinu 4 a za spolupráci V4, a další významná opoziční strana - SME Rodina - je na tom zhruba stejně. No a bez těchto stran žádná vládní většina proti Ficovi a SNS vzniknou po případných předčasných volbách prostě nemůže. Že by byl Soros tak blbý že to nevidí? Vždyť by si měl toho Fica hýčkat - kdo je na Slovensku větším příznivcem Tvrdojádra než Fico?

Takže ten vývoj bude spíše důsledkem vnitroslovenských zmatků a chaotický ne-politik Kiska ty zmatky jen umocňuje a "vnější síly" se snaží na tom vývoji nějak přiživit - v najivní víře v úspěch nějakého "Progresivního Slovenska"...

Nakonec by ty volby mohly padnou do vrcholících sporů o Dublin 4, a ve výsledku posílí Kotleba a SNS a "progresivisti" se budou možná (opět) divit!

Re: "Mlha" Ondřej Neffa nebo spiknutí? :
Autor: M. Mařák Datum: 11.3.2018 10:45

No však o tom od začátku píši, jaký Šoroš, nebo co, vždyť Fico je tam největší relevantní eurohujerská politická síla.

Re: "Mlha" Ondřej Neffa nebo spiknutí? :
Autor: V. Církva Datum: 11.3.2018 12:32

Myslím že máte pravdu. Korupce a binec na Slovensku jsou a vždy byly ve spojení s vládami v tomto případě ficovou. Pokusit se to vyčistit je tak v pořádku. Jen bych k té rezignaci přidal rovnou Kisku. Aby bylo od začátku jasné že nechtějí nahradit špatné horším. Tedy jedny mafiány, mafiány proevropskými.

Je třeba vykopat nejen mafiány, ale i Sorose a neziskovky.

Re: "Mlha" Ondřej Neffa nebo spiknutí? :
Autor: P. Aron Datum: 11.3.2018 13:11

To je samozřejmě možné, co píšete. Nicméně, že Soros je proslulý jako člověk, který ovlivňuje politiku je fakt, nikoliv konspirační teorie. A že to dělá přes své neziskovky a finanční podporu jiných je také fakt.

Re: "Mlha" Ondřej Neffa nebo spiknutí? :
Autor: P. Cis Datum: 11.3.2018 14:00

Konspirační teorie, "že Soros je proslulý jako člověk, který ovlivňuje politiku"?

- Nějak jste se do toho zašmodrchal...

Další střípek do mozajky:
Autor: M. Mařák Datum: 11.3.2018 10:32

http://www.topky.sk/cl/100370/1695543/Zvlastne-prepojenia--Podnik-prebrany-mafiou-spravuje-manzelka-sefa-protikorupcnej-jednotky

Možná je to jen náhoda, ale těch náhod je již nějak hodně, řekl bych. Jinak Robert Krajmer je jeden ze čtyř vysokých státních funkcionářů, na které prokurátor Vasil Špirko podává trestní oznámení za sabotáž.

Momentálně to vypadá tak, že premiér Kaliňák asi bude muset rezignovat na svou funkci. I on je mezi těmi čtyřmi, na které Špirko podal, či podá trestní oznámení za sabotáž(sazba je až do doživotí). Pokud někdy dojde k trestnímu řízení, není vyloučené, že začne mluvit a Slováci se doví ještě hodně zajímavých věcí. Napadá mne například financování slovenských sociálních demokratů, něco jak momentálně u nás naznačuje doktor Rath. Ale to jsou již jen hypotézy, uvidíme...

mozaiky:
Autor: M. Mařák Datum: 11.3.2018 10:35

Sorry za překlep.

Docela zaměstnance Institutu Václava Klause chápu:
Autor: B. Rudolf Datum: 11.3.2018 9:50

Není to tak dávno, kdy pan prezident Václav Klaus zastavil z moci prezidenta v ČR stíhání (mimo jiné) závažných ekonomických trestných činů. Není se tedy čemu divit, když vidíme, na čí straně jsou dnes sympatie zaměstnanců IVK.

Re: Docela zaměstnance Institutu Václava Klause chápu:
Autor: M. Mařák Datum: 11.3.2018 10:09

Ano, zcela jistě to také vysvětluje motivační aspekt zaměstnanců IVK.

Není to tak aktuální:
Autor: P. Rudolf Datum: 11.3.2018 9:03

jako ta dva dny stará "aktualita" pode mnou, ale zase tím potěším všechny užitečné idioty Kremlu:

https://www.aktuality.sk/clanok/571485/sef-ludovcov-v-europskom-parlamente-ziada-fica-o-odvolanie-kalinaka/

Re: Není to tak aktuální:
Autor: M. Mařák Datum: 11.3.2018 10:16

I soubor starších aktualit může tomu, kdo chce, pomoci k jistému analytickému pohledu na situaci na Slovensku skrze jiné brýle, než ty ideologicko propagandistické tradičního katastrofismu z IVK.

Re: Není to tak aktuální:
Autor: P. Rudolf Datum: 11.3.2018 10:51

To bezesporu. Akorát že to už nemůže nést název "aktualita".

Aktualita:
Autor: M. Prokop Datum: 10.3.2018 21:04

http://www.sas.sk/vyhlasenie-richarda-sulika-k-aktualne-politickej-situacii./6999

Re: Aktualita:
Autor: M. Mařák Datum: 10.3.2018 23:40

Včera jsem to tady dával pod článkem jiného podobného blouda, jak ten Sulík majdanuje a vyzývá lidi k demonstracím. To se ovšem katastrofistům z IVK a podobným fejkařům nehodí do té jejich černobílé globalista Šoroš kontra národ šablony.

Re: Aktualita:
Autor: M. Mařák Datum: 10.3.2018 23:52

Toto je mnohem větší bomba:

https://www.facebook.com/projektn.sk/videos/1826459630776921/?_fb_noscript=1

Re: Aktualita:
Autor: M. Mařák Datum: 11.3.2018 0:58

Také zajímavá verze příčiny současných událostí:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ruka-ruku-myje-Zasahuje-to-do-Cech-Dalsi-vybusne-informace-kolem-vrazdy-na-Slovensku-526892

Re: Aktualita:
Autor: M. Mařák Datum: 11.3.2018 1:13

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nesledujte-jen-italskou-stopu-vrazda-jana-kuciaka-prisla-odj/r~41a0f8941c8011e8a44c0cc47ab5f122/

Nějak jste, klausovci, zapomněli dodat,:
Autor: M. Gavlák Datum: 10.3.2018 19:27

že ani za Klause se premiér nepelešil s lehkou dívčinou, kterou před ním obdělával italský mafián. A policejní prezident nepocházel z nechvalně známé "bezpečnostní" agentury, která stála za stranou Smer... Lidé na Slovensku mají plné právo říct dost!

Re: Nějak jste, klausovci, zapomněli dodat,:
Autor: P. Aron Datum: 10.3.2018 20:24

To nepochybně mají a být Slovák tak Směr v životě nevolím. Jde ale o to, že pokud mají SLováci Fica dost může opozice vyvolat hlasování o nedůvěře a vyvolat předčasné volby. Ale kolik Slováků reprezentuje ulice ? A viz mé poznámky na téma Soros, kde i Martin Šimečka přiznal, že jim Sorosovy peníze pomohly svrhnout Mečiara. A Mečiara jsem velmi nesnášel. Dokážete to pochopit ?

Re: Nějak jste, klausovci, zapomněli dodat,:
Autor: M. Prokop Datum: 10.3.2018 21:05

Těžko, dutinou mezi ušima mu chodí klausovci.

Re: Nějak jste, klausovci, zapomněli dodat,:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 10.3.2018 22:58

Ale těch lidí z ulice, kteří říkají dost není dost na to, aby svrhli řádně zvolenou vládu. Je to křičící a hlasitá menšina. Myslím, že ani neví, proč křičí. Chtějí zavalit Slovensko muslimskými migranty? Myslím, že ne, jenom řvou.

Že se Sorosem jsou to spiklenecké teorie ???:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.3.2018 19:38

„Víťazný marec 2018“? Revolucionár Soros a šokujúce prepojenia chobotnice tretieho sektora a cudzích záujmov na Slovensku - https://www.hlavnespravy.sk/vitazny-marec-2018-revolucionar-soros-sokujuce-prepojenia-chobotnice-tretieho-sektora-cudzich-zaujmov-na-slovensku/1338078

Část textu - Triumvirát sorosovej moci: Tretí sektor – médiá – politika - George Soros a jeho organizácia Open Society Fund majú prepojenie nielen na tretí sektor a v ňom kľúčovú rolu zohrávajúcu na mládež a študentov, ale aj na médiá a na politiku.

Známa postavička démonizujúca minulosť aj prítomnosť Slovenska Martin Šimečka prišiel v roku 2016 do Denníka N, ktorý sponzorujú ľudia napojení na politickú mimoparlamentnú stranu Progresívne Slovensko, s ktorou sa spája alternatívna kariéra istého Andreja Kisku v prípade, že by pod tlakom dôkazov sa rozhodol nekandidovať. To sa však môže zmeniť novými pochodmi, zrejme preto sa hlava štátu podobne ako Matovič nezodpovedne hlava-nehlava angažuje na štátnokrízovom variante rozvratu.

S projektmi, ktoré sú spojené, podporované alebo napojené na Georga Sorosa a jeho aktivity môžeme vymenovať Ivetu Radičovú, Rudolfa Chmela, Ivana Mikloša, Magdu Vášaryovú, Eduarda Kukana, Františka Šebeja, Eugena Jurzycu, Pavla Demeša, Martina Bútoru a ďalšie vplyvné osobnosti.

Re: Nějak jste, klausovci, zapomněli dodat,:
Autor: P. Han Datum: 10.3.2018 23:43

Tak nějak nevím. Věděl to ten premiér o té dívčině? Případně měla ona povinnost to premiérovi hlásit? Je to ústavní činitel, sakra, to by asi měla. No aspoň že do ní nestrkal premiérský doutník, že? Vzpomínám si na film Anděl s ďáblem v těle, kde jistá dívčina vyzvídá, co je to ta imunita a že ji snad od toho pana poslance nechytla. Inu, chlapi si občas potřebují vrznout bokem. Že zrovna vy ne, není nic o vaší ani jejich morálce.

No, ty snahy o propojení bezpečnostních složek s bezpečnostní agenturou u nás měl i jistý Bárta, kde je mu konec... Holt neměl ty prachy jako Bureš, takže to neustál.

A lidé, nejen na Slovensku, jistě mají právo říct dost... nebo cokoliv jiného. Ale to právo mají při volbách. Jaké procento voličů to "dost" říkalo?

Že se Sorosem jsou to spiklenecké teorie ?:
Autor: P. Aron Datum: 10.3.2018 17:18

https://www.casopis-sifra.cz/sokujici-priznani-predniho-ceskeho-slovenskeho-novinare-soros-muj-pritel-bez-penez-bychom-meciara-neporazili/

Na jedné z debat se slovenskými občany dostal Martin M. Šimečka, který je ve svých textech až fanaticky probruselský a proamerický, otázku právě na George Sorose. To, co tento novinářský aktivista a de facto přiznaný zahraniční agent bezelstně odpověděl, by se mělo tesat do kamene, aby na to Slováci, Evropani, Ukrajinci a jiní Evropané nikdy nezapomněli: „George Soros je troufám si tvrdit můj přítel. Kromě toho, že je finanční žralok, a vydělává na nestálosti trhů – například položil britskou libru a vydělal na tom miliardu dolarů – část těchto peněz dává na to, aby pomáhal liberální demokracii. George Soros mimochodem těmito penězi pomáhal i nevládním organizacím, aby brojili na Slovensku proti Mečiarovi. Bez jeho peněz bychom to možná nezvládli. Je to člověk, který nám pomohl porazit Mečiara.“ A taky Janukovyče. A možná i Fica... Tak hlavně že už je dobře.

Re: Že se Sorosem jsou to spiklenecké teorie ?:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 10.3.2018 17:28

časopis šifra - a pak že nehltáte spiklenecké teorie, které si ani nejste schopen ověřit z více zdrojů :o)

Pěkný den.

Re: Že se Sorosem jsou to spiklenecké teorie ?:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 10.3.2018 17:44

Pane Svobodo, nač tolik negativizmu? Mně osobně to Kiskovo snažení také připomíná Sorosovy instrukce. Ale Vy také nemáte žádný zdroj, natož více zdrojů, o nějakém důkazu ani vidu, ani slechu. Snad se vám dá přiznat akorát ta úporná snaha být Tím Světákem, když přejete Pěkný den druhým, kteří zrovna od vás o to nijak nestojí......

Re: Že se Sorosem jsou to spiklenecké teorie ?:
Autor: P. Han Datum: 10.3.2018 18:03

Zkuste si to ověřit. Pěkný den.

Re: Že se Sorosem jsou to spiklenecké teorie ?:
Autor: P. Han Datum: 10.3.2018 18:03

https://www.youtube.com/watch?v=fVkKawuV7iI