3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

EVROPA: Boj proti fake news po italsku

Italská policie spustila pár týdnů před parlamentními volbami web, kde mohou občané nahlásit podezření na „fake news”, tedy záměrně šířené nepravdivé informace. Italská úřední místa vymyslela impozantní systém, který by si zasloužil celoevropského uplatnění.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rameš 5.2.2018 11:29

Autor předkládá zřejmou fake news,

nebo zaměňuje hrušky za jablka. Skutečnost, že policie zahájí vyšetřování, neznamená ještě, že bude vyšetřovaný subjekt obviněn. Zahájení trestního stíhání je pak prosté sdělení obvinění (případně usnesení o obvinění): tedy policie vyšetřováním dospěla k názoru, že byl spáchán trestný čin a obviněný má stanout před soudem. Teprve pravomocným rozsudkem soudu je pak trestní stíhání ukončeno. Ani v Itálii nesoudí policie, ale soudy na základě skutečností zjištěných během celého trestního řízení. Policie zahajuje běžně vyšetřování na podnět podaný kýmkoli, a to u nás, v USA nebo třeba v Rusku. Takže k inkvizici mají pořád stejně daleko.

J. Jurax 4.2.2018 20:42

Je to prosté

Fake news šíří ten, kdo říká či píše něco jiného než MY.

I. Spálený 4.2.2018 17:45

Politická pravda leží v budoucnosti, ne v chytrých hlavách. Více lidí více předvídá. Proto také vítězí demokracie proti totalitní politice. EU je chudnoucí bohatý klub, který se místo reformy stále rychleji myšlenkově uzavírá. Demokracie bez volné diskuze budoucnost neodhadne a ztrácí svoji výhodu. Svět se uzavírá, ale EU vidí budoucnost v myšlenkách otevřenosti z 60. let.

V. Klíma 4.2.2018 18:17

Velice trefne vyjadreno!

P. Dostál 4.2.2018 16:21

kdyby to bylo tak jednoduché

Ono je to o trochu složitější, než naznačuje pan Robejšek a mnozí z diskutujících. Myslím, že se povětšinou shodneme, že článek vyjadřující názor by se zřejmě neměl mazat. Ale co je názor. Když napíšu, že Robejšek ukradl 10 milionů, asi to není názor, ale pomluva. Kde však hledat hranici. A i když ji najdeme, co s těmi pomluvami? Nebudou generovány rychleji než stíhány. A jak stíhat pomluvy psanou anonymně. A co články, které nikoho nepomlouvají, ale prostě lžou? Nebo budeme tak postmoderní a nazveme lež pouze alternativním názorem? Budeme tvrdit, že svobodný občan dokáže odlišit lež od pravdy? Jak, když je prostor zamořen "alternativní" skutečností?

A to píšu pouze o opravdu nepravdivých textech. Přitom ani s těmi názory to tak snadné není. Pro všudypřítomné odpůrce islámu - má být ponechána možnost propagovat islámský stát? I to je názor. Některé názory potřebují 10-15% populace a pak už není zapotřebí další debata. Jste si jistí, že ty tolerantnější názory budou vždy o tolik atraktivnější, že ty druhé nemají šanci? Ve státě, který dvakrát za sebou nechal vyhrát ve volbách komunisty, mám své pochybnosti.

V. Klíma 4.2.2018 18:22

Ferova a dobre formulovana vytka, ja bych na ti reagoval strucne: cele je to o tom, ze se intelektualni "elita" (jak sama sebe nazyva a citi) strachuje o sve vysadni postaveni svetlonose a tvurce spolecnosti, boji se SKUTECNE demokracie a neni schopna/ochotna objasnovat jeji principy a vyhody.

Nikoliv o nejakych pomluvach ci zamerne sirenych lzich - to jsou fenomeny tisice let stare a na ne uz zakony davno existuji.

M. Prokop 4.2.2018 20:38

Re: kdyby to bylo tak jednoduché

Pohnutky "mazačů" taky nemusí být zrovna čisté a stejně to nejde uhlídat. Leda za takovou cenu, které bych se dost bál.

P. Aron 4.2.2018 15:00

tohle nezveřejnili

https://www.hlavnespravy.sk/taliansko-sa-nevie-spamatat-zo-soku-18-rocnej-pamele-ktoru-nasli-rozstvrtenu-vo-vreciach-chybali-vnutorne-organy-nigerijcan-pravdepodobne-vrazdil-ritualne-podla-voodoo/1299546

Za to o tom střílení okamžitě ano, respektive se o té dívce zmínil až po tom střílení.

P. Aron 4.2.2018 12:13

Myslím si

že článek ukazuje tragédii kam se řítí současná Evropa, tedy zejména její západní část. Na jedné straně ti samí se ohánějí liberalismem a demokracií a bědují nad nebezpečím z Východu, na druhé straně ti samí horují pro cenzuru pochopitelně pod vznešenými názvy jako boj proti fakeům, boj proti nenávisti. A pochopitelně zároveň oni si zmonopolizují právona to určovat co je pravda a co fake, co je konstatování skutečnosti a kritika a co šíření nenávisti a vůči komu se smí ta nenávist šířit. Pochopitelně šířit nenávist proti naší bílé civilizaci je povoleno. Kritizovat svět islámu, genderové šílenství, politickou korektnost to už je šíření nenávisti. Oni tihle lidé nejsou vůbec žádní liberálové, ale nejrůznější klony sociálních inženýrů, kteří stále znovu a znovu chtějí nastolit ten jediný a poslední spravedlivý systém. A pochopitelně, kdo se jim protiví je xenofob, nácek či bolševik, stoupenec Putina atd. Ano jsou to tihle lidé, kteří nám vnucují násilím své vidění světa, kteří rozdělují společnost. Ač se tváří jako velcí odpůrci komunismu či nacismu ve skutečnosti sdílejí stejné myšlenkové kořeny - totiž snahu násilím opravovat svět. Jen už to není to brutální násilí jako dříve, ale soft metody spolu se salámovou metodou.

M. Prokop 4.2.2018 15:47

Re: Myslím si

Slovo "liberál", "liberální" bylo ukradeno zelenorudými levičáky.

Takže si liberálové raději říkají libertariáni, aby si je s tou pakáží někdo nespletl.

V. Klíma 4.2.2018 18:28

Presne a vystizne napsano.

Mne osobne nejvic vadi ta jejich arogance "lidi, kteri vedi a maji pravdu" a s nazorovym konkurentem nediskutuji, ale hazeji na nej spinu ci (v lepsim pripade) hromadu predpripavenych "argumentu" (takto vlastne jen prihod, ktere vzedmuly jejich emoce).

Zazito osobne mnohokrat a je to opravdu unavne, neprijemne a hrozne nefer stale dokola vysvetlovat, ze nejsem nacek, putinovec, xx-fob atd...

P. Hlosta 4.2.2018 10:46

Kde jsou EU demokraté?

Od perdele všem smrdí stejně a to i přesto, že každý má jiný názor. To je pravda a ne nějaký fejk! Není tedy žádný bohem posvěcený, který by mohl rozhodovat o tom, čí názor je správný a čí ne. Jsme na tom všeci stejně a žádná elita národa neexistuje. Už jen proto, že mnoho neelitních může mít o elitě jinou představu, než elita sama o sobě.

V čem spočívá demokracie?! Přesně o tom, že názory jsou různé a druhé je nutné přesvědčit o správnosti názoru. Umlčením? Nebo i mučením? To rozhodně nelze považovat za demokratické.

Tak kde jsou ti demokraté v řízení Evropské Unie?!

P. Rudolf 4.2.2018 11:17

Re: Kde jsou EU demokraté?

Vidíte to správně třídně, komunisté by z vás v padesátých letech měli radost. Taky neuznávali elity, neb ty byly chytřejší, vzdělanější a většinou i majetnější než oni. Kdo před jejich nenávistí neutekl na Západ, tak tomu to rychle vysvětlili.

My, dělníci a rolníci, vám dáme nějaké elity!

O. Uživatel 4.2.2018 12:11

Uživatel požádal o vymazání
P. Rudolf 4.2.2018 12:41

Re: Kde jsou EU demokraté?

Takže elity za bolševika likvidovány nebyly?! A Horáková si trest zasloužila a Peroutka oslavoval Hitlera. Že vy šmejdi jste furt stejní!

O. Uživatel 4.2.2018 12:49

Uživatel požádal o vymazání
J. Vlček 4.2.2018 13:07

Re: Kde jsou EU demokraté?

Pane Rudolfe, co jste dělal vy po celou dobu za toho vámi zmiňovaného bolševika? Předpokládám z vašich keců, že jste byl hlavou třetího odboje. To se to teď kecá a dělají ramena, že. Jestli tu v diskusi někdo vystupuje jako šmejd, pak vy jste jednoznačně jednička mezi mimi. Vy jste ten, co si o sobě myslí, že sežral přinejmenším Šalamounovo exkrement.

M. Prokop 4.2.2018 15:49

Re: Kde jsou EU demokraté?

Tipoval bych nějaké zvláštní oddělení, u policajtů odbor pasů a víz nebo tak něco.

P. Aron 4.2.2018 12:51

Re: Kde jsou EU demokraté?

Komunisté, že neuznávali elity ? No jak které. Pochopitelně neuznávali ty buržoazní. Za to prohlásili za elitu sami sebe, oni přeci byli ten předvoj dělnické třídy. A jak měli rádi kulturní frontu pokud opěvovala krásu socialismu. Ovšem běda, jak se pokoušel někdo o kritiku. No a ono je to stále podobné. Vy jste takový dobrý odstrašující příklad netolerantního člověka, který dělí lidi na ty správné, tedy ty,kdo s vámi souhlasí a na ty nepřátele ( chtělo by se mi skoro říci třídní), tedy ty , kteří jsou tak zaostalí, že si dovolí mít jiný názor než vy. NA ty je pak třeba vyslat studenty z olomoucké Palackého univerzity, které chce rektor vyslat, aby lidem vysvětlovali EU a migraci.

https://archiv.ihned.cz/c1-66033980-studenti-vyrazi-pomahat-na-sever-moravy-strachu-tamnich-lidi-vyuzil-zeman?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

V. Klíma 4.2.2018 18:31

+1

M. Prokop 4.2.2018 15:48

Re: Kde jsou EU demokraté?

Kde by se tam demokraté vzali ...

V. Student 4.2.2018 7:33

Už i u nás

existuje jakýsi web, aspirující na to, že bude odhalovat lži.

P. Rudolf 4.2.2018 9:01

Re: Už i u nás

A kůůůrwa, tak to bude mít Pes problém.

J. Vlček 4.2.2018 9:51

Re: Už i u nás

To jako, že těch lží sem začnete smolit ještě více než doposud?

Chudáku Rudolfe, vy, kdyby náhodou Pes skončil, tak jelikož nic jiného, než si pleskat játra na Psu, neumíte, chcípnul byste nudou, spolu s vaší přištěkávající jezevčicí.

P. Rudolf 4.2.2018 10:28

Re: Už i u nás

Klíííd Vlčku, to se týká článků, ne kdejakýho diskusního trouby. Takže lhát budete moct dál.

P. Aron 4.2.2018 12:58

Re: Už i u nás

Tohle je také lež ?

Takže ani v nejmenším nejde o nějakou otevřenost vůči muslimům, ale o naši vlastní lež, kterou se sami sobě snažíme namluvit, že muslimové jsou stejní jako my, že myslí a prožívají stejně. Lež, která je stejně trapná a nevěrohodná jako ta zaječice v nikábu. Ne, muslimové s námi Velikonoce opravdu slavit nebudou, ale přesto si musíme ve jménu politické korektnosti nalhávat nesmysly. A nejen nalhávat nesmysly, ale i bourat vlastní kulturní a civilizační tradice.

Právě ve dnech, kdy jsem se dozvěděl o velikonoční muslimce, vydaly německé úřady - konkrétně krajský úřad - skandální rozhodnutí: V rámci slučování rodin si syrský uprchlík žijící v Německu smí přivézt i svou druhou manželku, přestože bigamie je v Německu trestná a Němce by za ni zavřeli.

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/84834/to-je-islamizace-detsky-diar-v-nemecku-oblekl-velikonocniho-zajicka-do-nikabu.html

V. Lunák 3.2.2018 21:50

Mentore,

v poměrném volebním systému nelze počítat s tím, že nějaká strana bude mít takový prostor, aby mohla volně aplikovat svůj volební program. Celá ta úvaha je tedy hodná blba, popř. Robejška.

M. Prokop 4.2.2018 15:51

Re: Mentore,

Ano, to je vážná chyba poměrného systému. proto taky lidé chodí k volbám stále méně a strany se jim pletou, volí pak různá popletená hnutí.

V. Klíma 4.2.2018 18:36

Takhle tedy levicova liberalni "elita" vede diskusi. Ach tak...

L. Novák 3.2.2018 20:28

Pan Robejšek nerozlišuje mezi zjevnou lží a jiným názorem

Hmm, hmm.