16.4.2024 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

EVROPA: Bližní a bližnější

Před pár dny nám iDnes uveřejnilo průzkum, ze kterého plyne, že Češi by do své země nejradši přijímali migranty z Ukrajiny a že na opačném pólu „chtěnosti“ stojí muslimové a Afričané.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 29.7.2015 19:48

Výborný článek!

Invaze (muslimských) imigrantů je nedílnou součástí útoku tvůrců EU-říše na suverenitu států v EU a svobodu jejích občanů (na demokracii). To, aby nám "Brusel" stanovoval počet imigrantů (a dokonce je vybíral) je naprosto nepřijatelným (precedentním) porušením naší suverenity! Zcela zřejmá je i snaha využít je jako záminku k potlačování národních tradic (které by určitě muslimy urážely) a snaha vytvářet masu sociálně parazitických "probruselských" voličů... Tento postoj proto nemá s humanitou nic společného! Je bezkonkurenčně největším ohrožením současného "západu" Evropy!

J. Kanioková 29.7.2015 22:22

Re: Výborný článek!

Atatürk Mustafa Kemal - Národ, který je zbaven své nezávislosti, si v očích civilizovaného lidstva nezasluhuje být ničím jiným než otrokem.

P. Vaňura 29.7.2015 19:29

Mimochodem, soudím, že pokud by vláda řekla, že

vezme 20000 imigrantů z Ukrajiny, nebyl by s tím žádný problém!

L. David 29.7.2015 17:37

Každému zelenému, který touží po běžencích,

i každému zrádcovskému poitikovi, který touží po běžencích (jako třebac nejaký Sobotka, Dientsbier, Schwarzenberg, Prouza, a spol.) bych povině do jeho domácnosti přidělil na rok dva eritrejce s povinností je šatit, živit, dopravovat, zajišťovat zdravotní péči, atp.

A pokud by odmítli vyhostil bych je z republiky i s těmi eritrejci.

J. Kanioková 29.7.2015 16:50

Výborný, výstižný článek, díky

"Masová migrace je naprosto nepřirozený, iracionální jev, produkt poslední chvíle evropských dějin. Individuální migrace samozřejmě vždycky byla a všichni vždy byli cestovatelé, kteří se usadili v jiných zemích. Masová migrace, zejména v evropském kontextu, je umělý jev vyvolaný falešnou dobromyslností a dobrotou některých bohatších zemí, jejich falešnými sociálními systémy, demotivující lidi pracovat a lákajících lidi z různých, daleko chudších světů."

P. Vaňura 29.7.2015 12:59

No, nevím jak dnes, ale podmínkou

pro získání švýcarského občanství byla VŽDY asimilace, to byla alfa a omega celého procesu. Na občanství neměl automaticky nárok ani potomek asylantů, který se ve Švýcarsku NARODIL A NEZÍSKAL HO ANI SŇATKEM! O občanství mohl člověk žádat po 12 letech (doba do 15 let a doba manželství se švýcarským občanem se počítala dvakrát), což naprosto neznamenalo, že občanství dostane, o tom rozhodovali v podstatě jeho sousedé oni se třeba chodili dívat i na to, jak věší prádlo. Pokud se někdo během těch 12 let přestěhoval, mohli mu říci "my Vás ale dost dobře neznáme, musíte počkat dalších 5 let."

Říkali nám, že pokud někdo chce švýcarské občanství a žije na vesnici, může se stát, že o tom, zda ho dostane, uspořádají místní referendum.

Ostatně, pokud si vezmete ČSR pře WW2, tam žádal o občanství Thomas Mann. Česká obec Proseč mu hlasováním zastupitelstva udělila r. 1936 domovské právo a tak získal československé občanství. Normálně se na občanství čekalo tuším 10 let. Samozřejmě, r. 1938 už Mann viděl, co se děje a tak emigroval do USA, kde získal občanství r. 1944.

S. Netzer 29.7.2015 14:17

Re: No, nevím jak dnes, ale podmínkou

Zaplať pánbů, že tento způsob udělování občanství dle libovůle různých Schweizermacherů neexistuje jinde než ve Švýcarsku. :-(

I. Dekyský 29.7.2015 22:01

Re: No, nevím jak dnes, ale podmínkou

Kdo jiný by o tom měl rozhodovat, nějaký blbý líný sluníčkářský parazit?

V. Vaclavik 29.7.2015 16:38

Re: No, nevím jak dnes, ale podmínkou

Tu podminky asimilace jsem videl na vlastni oci v osmdesatem roce kdy jsem Svycarskem prosel coby emigrant na ceste do Kanady. Ironie je, ze takhle se chovali k Cechum, kterych jak vime neni se co obavat, tedy ve srovnani s nejakymi Africany, kteri zrejme dnes do Svycarska emigruji. Pripomina me to obavy Nemcu z Cechu, jak nam nechteli otevrit te 'trh prace' a ted by nas chteli, ale my tam nechceme, a tak tem Nemeckym blbeckum ti Turci a dnesni Africani a vseobecne muslimove patri.

S. Stoklásek 29.7.2015 12:37

Základní poznatky a jejich popření

V každé pitomé učebnici psychologie to je, ale jak přijde na konkrétní věci naši humanisté popřou základní poučky. To je jako by technik tvrdil, že voda teče do kopce proti tíhovému zrychlení i když nemá dostatek kinetické energie (pro rejpaly - některé látky v kapalném stavu ano, ale to je jev supratekutosti, s kterým se asi nepotkáme).

Takže - třeba citace:

Lidé, kteří sdílejí stejnou kulturu, mívají obvykle společné hodnoty a společný názor na svět. Společné zájmy, práce, přátele, koníčky, názory na to, co mají rádi a co ne, a politické přesvědčení vytvářející určitý raport. Přirozeným způsobem vycházíme s lidmi, kteří s námi sdílejí základní hodnoty a přesvědčení.

Úvod do neurolingvistického programování, J. O‘Connor, J. Seymour

O. Zuckerová 29.7.2015 12:25

Moc dobrý článek.

Včera jsem viděla večerní Intewiew 24 s paní red. Witowskou a prof. Igorem Lukešem, profesorem mezinár. vztahů z bostonské univerzity. Opět - už je to únavné - došlo na připomínání židovské emigrace před nacisty (pan profesor: "kdyby se tehdy zeptaly tamní úřady obyvatel, zda mají přijímat imigranty, určitě by se setkaly s odporem").  To je možné, ostatně je mi známo, že ne vždy byli i velmi kvalitní žadatelé (legální cestou) ve Švýcarsku úspěšní, byť jim šlo o život. Rozdíl je ale v tom, že pokud někdo z východní části Evropy i v pozdějším období uchvácení Východu komunistickou diktaturou  žádal o azyl na tzv. "Západě",  nebyly to šedesátistupy negramotných mužů vojenského věku s okamžitým požadavkem "nakrmte, ubytujte, klopte". Nikdo z tehdejších imigrantů nevnikal do soukromých domů, nevyvolával rvačky atd. Zkrátka - pánům profesorům tohoto sluníčkového typu asi nikdy nebude možné zprostředkovat tyto rozdíly. Musí být slepí z povolání, jinak by přišli o chleba. - On prý se imigrantů nebojí. Nojo, na jeho místě bych se taky nebála, aspoň zatím.

J. Kanioková 29.7.2015 13:55

"Intelektuální elity" společnost nespojují, ale rozdělují,

cítí se "svými pravdami" tak nadřazemi nad "obyčejné lidi" tím, jak jsou absolutně odtrženi od vnímání jejich reálných možností a konkrétních situací běžného života.

Lidem z intelektuální sféry vůbec nedochází, jak ty jejich "pravdy" vyznívají falešně a jak jsou na míle vzdáleny skutečné realitě a pudu sebezáchovy..

Citát - "Naším problémem není prostota prostých, nýbrž nezralost a nabubřelost těch formálně inteligentních."

M. Hoblík 29.7.2015 10:10

Pravděpodobně si už nechceme pamatovat,

že naše emigranty kdysi západní země také odmítaly. Například Rakousko někdy kolem roku 1985 přijímalo jen vyvolené; ostatní imigranti byli odkopnuti bez milosti do Kanady a Austrálie.

J. Slanina 29.7.2015 11:30

Re: Pravděpodobně si už nechceme pamatovat,

Ale nebudeš se nás, soudruhu, snažit přesvědčit, že se jedná o vlastní zkušenost, že?

P. Vaňura 29.7.2015 13:07

Já to též přesně nevím, ale emigranté

z r. 1968 končili v Traiskirchenu. Tam se zajímali, která země by je vzala a jaké má podmínky. A třeba za měsích je vzala např. Austrálie a zaplatila jim cestu. Myslím, že v Rakousku končila na trvalo opravdu menšina ale podrobnosti neznám.

Ale silně pochybuji, že by čeští emigranti kdekoliv končili na dávkách. Většinou jim země, které je přijaly platily nanejvýš jen několikaměsíční kurz jazyka a místních zvyklostí. Pak si museli najít práci a živit se sami!

V. Vaclavik 29.7.2015 16:43

Re: Já to též přesně nevím, ale emigranté

To ze Cesi nebyli davkovi parazite muzu z dlouhodobe vlastni zkusenosti potvrdit, co se Svycarska a Kanady a USA tyka.

K. Janyška 29.7.2015 9:10

Tzv. velká společnost, tedy neustále se rozšiřující

spontánní řád lidské interakce je emancipací od kmenových pravidel soužití, tedy také od kmenového altruismu. Je to proces neosobní a  jiný být ani nemůže. Náhodným objevem obchodu se lidé dostali do nové fáze svého vývoje a jeho individualizační a subjektivizační účinky  generují samostatnost a také zúžení vrozené emoce altruismu na členy své rodiny a jeho umenšování ve směru k ostaním, až téměř nulovou jeho hodnotu k neznámým nebo dokonec ke známým se špatnou pověstí. Nehrajme sio na více, než jsem. Jsme jen produktem vývoje, na jeho řízení nemáme. Jen zločinní socialisté ano, a pak té krve všude kolem... Dzp.

J. Pražák 29.7.2015 9:08

Problém začíná v našem školství

Tzv. "vysoké školy" pochybné úrovně chrlí statisíce absolventů se "soft" vzděláním, tedy v podnikání skoro nezaměstnatelné. Zaměstnání nacházejí pouze v různých státních (ne)ziskovkách, "začleňovacích agenturách", redakcích obskurních novin,... Nebo plní úřady práce. Aby obhájili svůj nárok na odměnu, musí si pole své činnosti rozšířit, tedy problémy neřešit, např. se "začleňováním" "nepřizpůsobivých", ale problémy musí zvětšovat a udržovat aktuální. Pár příkladů: Berounský, Pehe, Palata,,...

J. Plzák 29.7.2015 8:23

Alespoň jsem se poučil.

Tygriňňa je semitská řeč.

Jako jsou slovanské řeči čeština a polština, tak jsou semitské jazyky hebrejština a tygriňňa.

J. Plzák 29.7.2015 8:13

Tygriňňa je semitská řeč.

Tak tomu uprchlíkovi zavoláme pana Sidona a tem mu zprostředkuje emigraci do Izraele, když mají oba příbuznou řeč. To všechno přesně podle schematu, který autor popsal v souvislosti s pánem z Mukačeva.

Možná, že si ti dva popovídají o dárcích pro své bližní. Proč vlastně Izrael nebere uprchlíky?

Židé jsou zas jednou chytřejší a vytvořili podmínky, které nelákají ani Eritrejce, ani Etiopany.

Neměli bychom někoho poslat do Izraele na školení? Třeba Šabatovou?

Pro zdejší čtenáře: to celé je vtip. Chápem? Ne, ani náhodou.

S. Netzer 29.7.2015 9:02

Re: Tygriňňa je semitská řeč.

O https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_L%C3%A9taj%C3%ADc%C3%AD_koberec jste zřejmě ještě neslyšel, vtipálku.

V Eritreji žije 9 různých etnií, které mluví devíti různými jazyky a četnými dialekty.

R. Gramblička 29.7.2015 9:17

Re: Tygriňňa je semitská řeč.

to jste asi nečetl o početné přistěhovalecké vlně etiopských židů, která se dovalila do Izraele v minulých letech. A Izraelci z nich mají taky dost vrásek

J. Plzák 29.7.2015 10:08

Re: Tygriňňa je semitská řeč.

Izraelci jsou na ráně a jejich morální povinností je tyto ubohé lidi přijímat. To nemám ze sebe, to mám z Bruselu.

Mimochodem: židé si své soukmenovce z Etiopie přivezli sami a dobrovolně. A teď jimi, pěkně rasisticky opovrhují.

P. Vaňura 29.7.2015 13:11

Pane, víte kulové. Izrael bere Židy,

kteří mají na imigraci do Izraele ZÁKONNÝ NÁROK a automaticky dostanou občanství. Silně pochybuji, že by brali kohokoliv jiného.

B. Volarik 29.7.2015 6:29

Proč ssebou tahají to. od čeho utíkají?

Odporoval jsem komunismu. Když jsem nemohl dále odporovat, odešel jsem do exilu, odporovat odtud. Komunismus jsem si ssebou do Ameriky nepřinesl, nemínil jsem ho v Americe propagovat či dokonce budovat. Muslimové tahají Islám do Evropy. Když chtějí šaria zákony, nemusejí se obtěžovat cestováním do Evropy. Doma mají šaria jak noha. Tak, když se jim po šarii stýská....tumáš, kopanec do té vystrčené prdele a padej zpátky, barbare!

R. Gramblička 29.7.2015 7:32

Re: Proč ssebou tahají to. od čeho utíkají?

rozdíl je zásadní: komunismus byla poměrně nová myšlenka, stejně tak nacismus, takže jste si vy, nebo spíš vaši rodiče, kteří byli zvyklí na něco jiné, mohli udělat názor a srovnat to se svými předchozími zkušenostmi. Eritrejci, Súdánci, Libyjci atd. žijí ve své kultuře, podle určitých zvyků a tradic již dlouho, přestože se ve vedení států střídají různí diktátoři a generálové, nemá to na jejich běžný život zásadní vliv. Žijí tak, jak žili jejich předkové. Tyto zvyky mají zakořeněné hluboko v sobě a je pro ně značně obtížné je odhodit a začít žít podle zcela jiných pravidel. To je taky důvod, proč se vždy shlukují do uzavřených komunit

B. Volarik 29.7.2015 8:06

Re: důvod, proč se vždy shlukují do uzavřených komunit

... a nejenže nejsou schopni ale ani se nesnaží pochopit a osvojit si kulturu, zvyky a zákony hostitelských zemí. V době studené války jsem odešel do opačného tábora ale i ten měl stejnou kulturu jako třeba komunistické Československo. Taky jsem si hned první rok v Americe zakoupil LP s názvem Dvorak´s Greatest Hits (Na prvním místě tam byla Novosvětská). Čili posun pouze politický, nikoli však kulturní. Takže...exulanti z komunistického ráje byli v drtivé většině schopni se plně integrovat v hostitelských zemích, mnozí dokonce vyniknout ve svých oborech. A zrovínka tak je tomu s tím příkladem pána z výtahu, který je Ukrajinec v Česku. Tak tomu bylo i s ruskými uprchlíky po VŘSR. Většinou odborníci (mnoho doktorů, zubařů..atd.).

J. Plzák 29.7.2015 8:15

Re: Pane Volarik

Napište, jak jste odporoval komunismu z Ameriky. To bude hezký.

V. Vaclavik 29.7.2015 16:46

Re: Pane Volarik

Nevim jak ten pan, ale v podstate odporoval kazdy uz jen tim, ze odesel z toho raje pracujicich nekam pryc, na ten dle komunistu tak nehumanni Zapad.

R. Gramblička 29.7.2015 8:41

Re: důvod, proč se vždy shlukují do uzavřených komunit

koneckonců, ČSR patřila v meziválečném období mezi 10 nejvyspělejších zemí západu