14.11.2019 | Svátek má SávaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Beznaděj britské politikyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 13, poslední: 2.10.2017 8:36, přehled diskusí

Dovoluji si predikovat, tedy předpovědět,:
Autor: J. Chaloupka Datum: 29.9.2017 20:40

že po dalších jednáních bouchne Brit do stolu a odejde bez jakékoliv smlouvy. Ostatně myslím, že se tajná jednání např. s Německem nebo Francii již vedou.

Re: Dovoluji si predikovat, tedy předpovědět,:
Autor: M. Mikulec Datum: 29.9.2017 21:31

Theresa May od začátku říkala, že žádná smlouva je lepší než špatná smlouva. Osobně si myslím, že Byznys si vždycky cestičku najde, a cizinci, pracující v Británii dostanou víza na základě pracovní smlouvy. Ovšem co udělá zákeřná a mstivá EU s Brity na evropské půdě, když už dnes musí mít víza, a Evropané v Británii ne, těžko říci. Uvidíme. Podám zprávu.

Re: Dovoluji si predikovat, tedy předpovědět,:
Autor: V. Student Datum: 2.10.2017 8:36

uražená EU, ve snaze ukázat Britům že tohle je bude mrzet, a všem ostatním že exit by je přišel draho, si trochu zahrává. No, doufám, že Britové setrvají na stanovisku že Brexit znamená Brexit, a jestli jim bude EU (pracovní název pro Merkelovou etc.) pořád okopávat kotníky, ukážou prostředníček. Jen nevím, k čemu bude dobré, rozejít se s tak silným světovým hráčem ve zlém. K ničemu. Stane se to jen proto, aby jim EU "ukázala".

:
Autor: K. Kořinek Datum: 29.9.2017 18:27

Volby v tech trech jmenovanych zemich nedopadly tak nadejne. Ve Francii je jen otazkou casu, kdy obcane budou gilotinovat machra Macrona. V Nemecku se zrejme politika zmeni a je otazka co prevladne, jestli Zeleni nebo Svobodni.

Nervózní EU:
Autor: M. Mikulec Datum: 29.9.2017 15:55

Vůbec se mi nelíbí taková pátá kolona jako je profláknutý Tony Blair. Je nejlepší kamarád s Junckerem. Další jsou Sněmovna lordů, z nich spousta někdy za ta dlouhá léta pracovala v Bruseli a dostávají eurovýslužné až do smrti. To se jim samosebou líbí.

Dále se mi nelíbí, že masmédia opakují stejné nesmysly po politicích, kteří jsou proti Brexitu. Vyrábějí pak dojem, že život mimo Evropskou unii neexistuje.

Já bych :
Autor: P. Lenc Datum: 29.9.2017 14:52

to nechal na Britech, oni si pane autore poradí.

Tak já nevím.:
Autor: V. Student Datum: 29.9.2017 13:51

Asi před měsícem jsem byl krmen informacemi, že jednání jsou zablokovaná. Za týden nato jsme se dozvěděli, že jednání zdárně pokračují. Pak byla zase zablokovaná, pak odblokovaná, a teď se dozvídám, že jsou pro změnu zase zablokovaná.

Mám těch vašich rádoby vizionářských pindů plné zuby. Jeden odborník vedle druhého, a postupně se ukazuje, že víte totéž, co my ostatní. To vám ovšem nebrání plodit další a další články a otravovat s nimi vzduch.Co kdybyste šli už konečně všichni do prde*e?

Britanie:
Autor: Š. Hašek Datum: 29.9.2017 13:04

nemusí bojovat s bruselí, stačí, když se na ně vykvákne.

Ono to vyhnije, protože brusele má starostí nad hlavu: namátkou - kadeřník pro jednoho presidenta, chuť vysát ty východní Čechy, aby jim přenechali Kč a transportovat týdně 1000 afroobjektů na Východ. Kamkoliv, protože už je začínají štvát, ti drzouni muslimští.

Brusele zapomněl, že Britanie si poradí. Brusel si neporadí.

Jestli ten článek četli v Británii,:
Autor: M. Hoblík Datum: 29.9.2017 10:02

jsou všichni určitě zoufalí! Že jsou na tom tak špatně netušila ani královna! Ten Strejček jim to zavařil...

Pane Strejčku,:
Autor: J. Hejna Datum: 29.9.2017 9:51

děte do brusele!

S tím by pohnul snad jen Klaus.:
Autor: M. Valenta Datum: 29.9.2017 9:09

Ono se dost blbě vyjednává o něčem s čím se jaksi nepočítalo, a do čeho se nám ve skutečnosti vůbec, ale vůbec nechce.

Vyderacsky Brusel:
Autor: M. Mikulec Datum: 29.9.2017 8:39

Cokoliv pri jednanich Britanie navrhla, eurovyjednavaci smetli se stolu. Zacala do toho z nepochopitelnych duvodu Merkelova strkat nos a dehonestovala jakykoliv rozumny navrh. Jeji bylo: O tom se budeme bavit pozdeji, nejdriv zaplatite. EU se boji dominoveho efektu jako Lidl krizu. Zlo bojuje vsemi prostredky, dobro jen ferovymi.Je to videt.

I ona musí někoho poslouchat ...:
Autor: J. Mrázek Datum: 29.9.2017 0:59

A kdyby ne, tak ...