30.10.2020 | Svátek má Tadeáš


Diskuse k článku

EVROPA: Beznaděj britské politiky

Jednání o odchodu Británie z EU jsou zablokovaná. Nejnovější vystoupení britské ministerské předsedkyně Theresy Mayové v italské Florencii proto bylo očekáváno s jistým napětím, ačkoliv hlavní vyjednavač brexitu za EU Michel Barnier se akce demonstrativně nezúčastnil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chaloupka 29.9.2017 20:40

Dovoluji si predikovat, tedy předpovědět,

že po dalších jednáních bouchne Brit do stolu a odejde bez jakékoliv smlouvy. Ostatně myslím, že se tajná jednání např. s Německem nebo Francii již vedou.

M. Mikulec 29.9.2017 21:31

Re: Dovoluji si predikovat, tedy předpovědět,

Theresa May od začátku říkala, že žádná smlouva je lepší než špatná smlouva. Osobně si myslím, že Byznys si vždycky cestičku najde, a cizinci, pracující v Británii dostanou víza na základě pracovní smlouvy. Ovšem co udělá zákeřná a mstivá EU s Brity na evropské půdě, když už dnes musí mít víza, a Evropané v Británii ne, těžko říci. Uvidíme. Podám zprávu.

V. Student 2.10.2017 8:36

Re: Dovoluji si predikovat, tedy předpovědět,

uražená EU, ve snaze ukázat Britům že tohle je bude mrzet, a všem ostatním že exit by je přišel draho, si trochu zahrává. No, doufám, že Britové setrvají na stanovisku že Brexit znamená Brexit, a jestli jim bude EU (pracovní název pro Merkelovou etc.) pořád okopávat kotníky, ukážou prostředníček. Jen nevím, k čemu bude dobré, rozejít se s tak silným světovým hráčem ve zlém. K ničemu. Stane se to jen proto, aby jim EU "ukázala".

K. Kořinek 29.9.2017 18:27

Volby v tech trech jmenovanych zemich nedopadly tak nadejne. Ve Francii je jen otazkou casu, kdy obcane budou gilotinovat machra Macrona. V Nemecku se zrejme politika zmeni a je otazka co prevladne, jestli Zeleni nebo Svobodni.

M. Mikulec 29.9.2017 15:55

Nervózní EU

Vůbec se mi nelíbí taková pátá kolona jako je profláknutý Tony Blair. Je nejlepší kamarád s Junckerem. Další jsou Sněmovna lordů, z nich spousta někdy za ta dlouhá léta pracovala v Bruseli a dostávají eurovýslužné až do smrti. To se jim samosebou líbí.

Dále se mi nelíbí, že masmédia opakují stejné nesmysly po politicích, kteří jsou proti Brexitu. Vyrábějí pak dojem, že život mimo Evropskou unii neexistuje.

P. Lenc 29.9.2017 14:52

Já bych

to nechal na Britech, oni si pane autore poradí.

V. Student 29.9.2017 13:51

Tak já nevím.

Asi před měsícem jsem byl krmen informacemi, že jednání jsou zablokovaná. Za týden nato jsme se dozvěděli, že jednání zdárně pokračují. Pak byla zase zablokovaná, pak odblokovaná, a teď se dozvídám, že jsou pro změnu zase zablokovaná.

Mám těch vašich rádoby vizionářských pindů plné zuby. Jeden odborník vedle druhého, a postupně se ukazuje, že víte totéž, co my ostatní. To vám ovšem nebrání plodit další a další články a otravovat s nimi vzduch.Co kdybyste šli už konečně všichni do prde*e?

Š. Hašek 29.9.2017 13:04

Britanie

nemusí bojovat s bruselí, stačí, když se na ně vykvákne.

Ono to vyhnije, protože brusele má starostí nad hlavu: namátkou - kadeřník pro jednoho presidenta, chuť vysát ty východní Čechy, aby jim přenechali Kč a transportovat týdně 1000 afroobjektů na Východ. Kamkoliv, protože už je začínají štvát, ti drzouni muslimští.

Brusele zapomněl, že Britanie si poradí. Brusel si neporadí.

M. Hoblík 29.9.2017 10:02

Jestli ten článek četli v Británii,

jsou všichni určitě zoufalí! Že jsou na tom tak špatně netušila ani královna! Ten Strejček jim to zavařil...

J. Hejna 29.9.2017 9:51

Pane Strejčku,

děte do brusele!

M. Valenta 29.9.2017 9:09

S tím by pohnul snad jen Klaus.

Ono se dost blbě vyjednává o něčem s čím se jaksi nepočítalo, a do čeho se nám ve skutečnosti vůbec, ale vůbec nechce.

M. Mikulec 29.9.2017 8:39

Vyderacsky Brusel

Cokoliv pri jednanich Britanie navrhla, eurovyjednavaci smetli se stolu. Zacala do toho z nepochopitelnych duvodu Merkelova strkat nos a dehonestovala jakykoliv rozumny navrh. Jeji bylo: O tom se budeme bavit pozdeji, nejdriv zaplatite. EU se boji dominoveho efektu jako Lidl krizu. Zlo bojuje vsemi prostredky, dobro jen ferovymi.Je to videt.

J. Mrázek 29.9.2017 0:59

I ona musí někoho poslouchat ...

A kdyby ne, tak ...