21.1.2021 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

EVROPA: Ať žije mír! Ať zhyne Evropa!

Dvanáctý říjen se zásluhou Nobelova výboru možná stane svátkem Evropské unie, který bruselská nomenklatura dříve či později vnutí členským státům. Třebas už příští rok. Bude se hrát zprofanovaná čtvrtá věta Beethovenovy Deváté, evropští federalisté se budou za cvakání fotoaparátů ostentativně objímat a veselit a snad si i vzpomenou na pár slov ze slavného Schillerova textu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 16.10.2012 12:13

EU se konečně hlásí ke svým kořenům

Tvrzení pana "prezidenta" EU o 2 občanských válkách je doznáním kontinuity plánů na "pangermánskou" Evropu. To ovšem už dávno pochopili "euroskeptici".

Občanskými válkami ale lze těžko nazvat války, které měli tuto Evropu teprve (znovu) stvořit. Občanské války EU, jako každou říši vzniklou proti vůli jednotlivých národů teprve čekají (otázkou je jenom to, nakolik budou horké a nakolik pouze hnilobné, pokud ovšem nebudou atomovými válkami mezi sunnity a šíity).

Š. Hašek 16.10.2012 15:38

Re: EU se konečně hlásí ke svým kořenům

Kdo (co) to je ten president EU? Znáte ho někdo?

Za koho mluví?

B. Volarik 15.10.2012 19:29

Civilizaci ale stejně vždy zachránila četa vojáků…

... z USA!

M. Stuchlik 16.10.2012 0:05

Re: Civilizaci ale stejně vždy zachránila četa vojáků…

Proto je Evropané tak nenávidí.

S. Rehulka 15.10.2012 15:29

Už diplomat.....

Chamberlain tvrdil, že "zachránil" mír, když přistoupil na Hitlerovo vydírání !

V současné době je to právě EU, která se sama nechává vydírat muslimským světem, umožnuje jejich osídlení Evropy a upřednostnuje jejich "pseudovíru" před evropskou civilizací, vytvářenou křestansko-židovskou tradicí.

Za co EU zasluhuje vyznamenání ? Za finanční, politickou a

hlasovací podporu islamských zemí proti jediné demokratické zemi Středního Východu - Izraeli ?

Na to Evropa jednou doplatí ztrátou vlastní cti i svobody !

M. Bezouška 15.10.2012 11:04

na té věci ale opravdu něco zajímavého je!

Není to ovšem udělení "nobelovky" ani žvanění pana evropského prezidenta a nejsou to ani  jiné podobné úlety. Na báchorce o Evropské unii jako tvůrkyně a povždy udržitelky míru (v Evropě) lze totiž způsobem přímo katedrovým sledovat anatomii vzniku, rozšíření a udržování podobných legend. Probereme-li si ve stručnosti historii Evropy a světa od konce války z hlediska potenciálních válečných konfliktů,  zjistíme snadno, že EU v ní ve skutečnosti hrála roli docela nepatrnou. Zejména v těch opravdu ošklivých dobách, řekněme tak do roku 1965, kdy se tehdejší svět často pohyboval na samé hraně konfliktu, byla "Evropa" veličinou druhořadou, které se nikdo na nic neptal. Nehledě už na skutečnost, že EU v dnešní podobě vznikla až v roce 1993, kdy už bylo dávno "po všem". Což ovšem, jak je vidět, nijak nebrání oslavám a nabubřelému dmutí vpadlých prsíček eurounijních hrdinů.

Kdysi, v osmnáctém století,  si jedna francouzská dáma povzdechla "jak můžeme věřit historikům a historii, když se o dějích, kterých jsme se sami zúčastnili, říkají takové lži!" Nic se od té doby nezměnilo, důkazem buďtež smyšlenky o EU jako tvůrkyni evropského míru. (A takových legend, stejně nepravdivých a přesto stejně neodstranitelných, kolují desítky!) 

Š. Hašek 16.10.2012 15:45

Re: na té věci ale opravdu něco zajímavého je!

Toho Rumpála z Eu a celou komisi v Norsku jest třeba poučit, že mír po celou dobu od 8. května 1945 vytvářely USA (ve "spolupráci" se SSSR).

Evropa se v té době hádala (a dodnes) kolik že to rajčat, nebo litrů vína nebo tun železa nadiriguje jednotlivým regionům. A o kolik pokřiví ceny.

A ti slušní norští rybáři od Lofot se nakonec pod vedením socialistů dostali až k Breivikovi.

Věru, to je na několik Nobelovek. Ne na jednu. Taky by to mohl být titul Evropa - hrdina. Jako za Stalina. Děkuji, nechci.

L. David 15.10.2012 9:14

Jaké "občanské" války ? Co to ten Rompuy žvaní ?

Chce nám snad naznačit, že občané Němci se ve dvou tragických válkách 20. století servali s občany jiných evropských a afrických států ? 

Nebylo to snad tak, že ty války rozpoutali političtí grázlové, Hitlerem a Stalinem počínaje !

Takový blábol nemůže z huby vypustit nikdo jiný, než pomatený úředník z Brusele ! Tentokrát ten nejvyšší.

J. Hejna 15.10.2012 8:34

Pravdivé smutné čtení.

E. Heusinger 15.10.2012 7:26

Kdyby nebylo NP

vůbec bychom o blábolech z dílny SS0  nevěděli.

V. Šťastný 15.10.2012 7:59

Re: Kdyby nebylo NP

o blábolech pana E. Heusingera ani nemluvě 

R. Gramblička 15.10.2012 9:11

Re: Kdyby nebylo NP

ale jste ho setřel :-))))

P. Rajman 15.10.2012 6:44

Mír jako proklamace a realita

Komouši užívali slovo mír ve vztahu k světlým zítřkům. EU to slovo neužívá, ale stav, který navozuje ve vztahu k realitě, jeho obsah již desítky let naplňuje. Toto okázalé přehlížení obého tedy proklamace a reality činili pouze náckové, kteří se tak vysmívali obému (tedy jak demokracii tak bolševickým proklamacím).

K. Kužel 15.10.2012 3:47

Za mých mladých let se říkalo

Válka nebude. Ale bude takový boj za mír, že nezůstane kámen na kameni!

B. Rybák 16.10.2012 11:33

Re: Za mých mladých let se říkalo

Ano. Myslím, že to bylo šířeno jako zpráva legendárního "rádia Jerevan".

K. Kužel 16.10.2012 12:19

Re: Za mých mladých let se říkalo

Je to tak, máte pravdu. Tehdy to fungovalo jako humorný ventil v dobách komunistické diktatury, dnes to pomalu dostává docela podobný význam.

J. Kanioková 15.10.2012 2:50

Máte naprostou pravdu, ta Nobelovka za mír je absolutní fraška,

Dost by mě zajímalo, co Norům slíbili či jako moc museli tlačit. Holt, není nad "nezávislost a objektivitu" takových komisí... Ale s Van R. jste mi připomněl, že jsem dnes četla na americké diskuzi, kde byli diskutující snad všech národností, a někdo si tam rýpnul cosi k EU a další reagoval - "...jsem Belgičan, prosím, odpusťte nám pana Van Rompuy, moc se omlouvám" .))))

"Máme tajný seznam držitelů Nobelových cen za rok 2013" - http://jdem.cz/aaqr0

J. Maleček 15.10.2012 7:55

Re: Máte naprostou pravdu, ta Nobelovka za mír je absolutní fraška,

Nic moc jim slibovat nemuseli, předseda výboru je snad norský exprezident a příznivec EU, kterému to Norové v referendu odmítli...

P. Schuster 15.10.2012 11:10

Re: Máte naprostou pravdu, ta Nobelovka za mír je absolutní fraška,

Není vždy shoda na nositelích Nobelové ceny míru, ale jsou tu evidentně přešlapy, např. Arafat, Peres, Rabin (1994), Al Gore (2007), Barack Obama (2009) a nyní Evropská unie. Jsem opravdu zvědavý koho nezávislá komise vytáhne z klobouku příští rok.

B. Volarik 15.10.2012 19:31

Re: Máte naprostou pravdu, ta Nobelovka za mír je absolutní fraška,

 Peres, Rabin .... nevidim problem. Oba usilovne pracovali na miru s Araby. Neni to jejich vina, ze jsou Arabove banda umanutych fanatiku.