19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

EVROPA: Ať žije bruselský diktát

Také jste si tak oddechli, když se řečtí politici v průběhu minulého týdne dohodli na sestavení konzervativní vlády? Celý svět sledoval volby na jihu Balkánu s nervozitou. Stačilo jen málo, a do vládních křesel by usedli levicoví radikálové, kteří by zemi patrně vytáhli z eurozóny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Hamet 4.7.2012 16:47

Články vítalY,

Atény zvýšilY a kontrolovalY, autore. Škoda tak banálních chyb v jinak dobrém článku.

K. Kužel 4.7.2012 23:50

Re: Články vítalY,

Zřejmě se autor pokusil problém trochu ZMĚKČIT.

Bohužel je dost pravděpodobné, že za celkem krátký čas začnou připadat gramatické chyby jako nepodstatné prkotiny i těm nejzavilejším strážcům čistoty jazyka.

T. Hamet 5.7.2012 16:24

Re: Články vítalY,

:) To je možné. Ale co se hrubek týče-jinde se autor s i/y v analogických případech vyrovnal dobře. Hm. Článek je to poměrně dlouhý, tak snad nepozornost.

V. Venc 4.7.2012 10:31

Kudy vede cesta z krize

Domnívám se, že žádná krize (a byly jich desítky) nebyla nikdy vyřešena nějakým centrálním, ať již prorůstovým nebo "škrtacím" mechanizmem. Zásadní řešení vždy se reálně odbývalo u koncových účastníků tržních vztahů. Tam totiž mohly vznikat optimální i když bolestivá, ale účinná řešení specifických problémů, z následku nedostatečné výkonnosti společnosti a její vysoké spotřeby (žitím na dluh).

Bruselský diktát nebude prakticky nikdy nic zásadního řešit, bude pouze připravovat společenskou situaci ke konečnému a adresnému, samozřejmě bolestivému přerodu.

J. Boleslav 4.7.2012 12:14

Re: Kudy vede cesta z krize

Přesně tak, naprostý souhlas.

K. Kužel 4.7.2012 23:57

Re: Kudy vede cesta z krize

Další stupeň řešení by měla být velká evropská inflace. Zaplatí to pilní střadatelé.

Neplánovaný leč nutný další stupeň bude mohutné naštvání šetřílků. A když se naštvou Němci, je z toho veliká veselice.

J. Schwarz 4.7.2012 8:27

Sociální bouře v Řecku

ukazují, že problémy si dělají Řekové sami. Ti, co pracují v cestovním ruchu se nejspíš nebouří - nejsou a zřejmě ani nebyli placeni ze státního rozpočtu, vždycky si museli na sebe vydělat. Bouří se ale státní zaměstnanci, čímž poškozují obchody těch, co dělají něco užitečného. A celé Řecko jde do kopru. Neštěstím EU je, že  formou svých "fondů" dotuje státy aniž by se zajímala o to, že si v rámci oněch států  z dotací dobře žije jen úzká vrstva navázaná na politiku. Díky "kofinancování" se pak stát dostává do dluhů, které ale mají splácet ti, co z předchozího rozkrádání nic neměli. EU tedy svou politikou vlastně pomáhá zlodějům a šíbrům okrást zbytek obyvatel - pod ušlechtilou záminkou "vyrovnávání".

R. Langer 4.7.2012 9:45

Re: Sociální bouře v Řecku

Inu, v Řecku prozatím vyhráli komunisti, kteří tvrdí, že lepší je okrádat ty cizí národy kolem, před komunisty, kteří tvrdí, že je nejlepší okrást všechny ty "bohaté". Ale ono se to brzy změní, a bude to zřejmě dost brutální... :-(

J. Boleslav 4.7.2012 12:13

Re: Sociální bouře v Řecku

Nějak tak. Kdysi jsem někde četl, že svoje prožírání budoucnosti mj. prostřednictvím EU dotací Řekové zdůvodňovali následovně: Když si nás ti pitomí Frankové (tak označovali všechny národy na sever a na západ) koupili, tak ať si nás platí. Nějak se jim to ovšem časem vymklo z rukou a jsou tam, kde jsou.

J. Jurax 4.7.2012 18:32

Re: Sociální bouře v Řecku

Neštěstím EU je, že  formou svých "fondů" dotuje státy aniž by se zajímala o to, že si v rámci oněch států  z dotací dobře žije jen úzká vrstva navázaná na politiku.

A co z toho plyne? Že EU dotace jsou zlo ... nehledě na to, že ty miliardy na dotace poskytují částečně i ty dotované státy ...

V. Němec 4.7.2012 8:23

hádanka

Pane autore, zkuste uhádnout, co je pro státní kasu příznivější. a) státní zaměstnanec, který dostane nejprve CELÝ plat ze státního rozpočtu a následně jeho část (daň) do rozpočtu vrátí nebo b) živnostník, který sice platí mizivé daně, ale nevyžaduje od státu mzdu. 

Máte pravdu v tom, že větší počet živnostníků státu snižuje daňové příjmy, ale mnohem víc snižuje výdaje!