27.1.2020 | Svátek má IngridDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Absence mateřstvíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 75, poslední: 31.5.2017 23:39, přehled diskusí

No, jak to tak čtu:
Autor: J. Jurax Datum: 31.5.2017 21:50

tak se nemohu ubránit dojmu, že Evropa pod vedením blbých, leč demokraticky zvolených lídrů spěje do perdele.

A Dennis Sewell nedávno v Catholic Herald napsavší "... Evropa se nemusí trápit hledáním mladých lidí, kteří by financovali důchody jejích seniorů na sklonku jejich života. Existuje spousta mladých migrantů bušících na vrata a snažících se přelézt žiletkový drát, nebo snažících se na chatrných člunech dosáhnout našich břehů. Vše, co musíme udělat, je, pustit je dovnitř." je prostě vůl teoretik. Už vidím, jak ti mladí migranti hákují od šesti do půl třetí ve fabrice za 14 000 netto, ve volném čase se na ubytovně učí česky a radostně se asimilují odvrhujíce islám.

Ježiš, to je zase moudrost! XD:
Autor: M. Zikmund 299 Datum: 31.5.2017 21:37

Kolik dětí má Theresa May, ke které konzervativní pravice zdaleka tak kritická není? Kolik jich má Rutteho vyzyvatel Geert Wilders, kterého nacionalisti přímo milují? A co Jarosław Kaczyński? A co taková konzervativní legenda Benjamin Disreaeli? Takhle bych mohl pokračovat. Ono není tak snadné vést léta Německo a ještě k tomu mít děti. To, že politik nemá děti, přeci neznamená, že by mu bylo jedno, jak ta země bude v budoucnu vypadat, třeba proto, že jeho jméno bude v učebnicích. Zkuste přemýšlet, než něco přeložíte. No, i když ona ta původní tvorba tady není o moc lepší. :D

Re: Ježiš, to je zase moudrost! XD:
Autor: L. Popovský Datum: 31.5.2017 22:01

Jste velmi laskav. :-)))

Re: Ježiš, to je zase moudrost! XD:
Autor: J. Jurax Datum: 31.5.2017 22:04

"To, že politik nemá děti, přeci neznamená, že by mu bylo jedno, jak ta země bude v budoucnu vypadat ... " ale v praxi to vypadá, že mu to jedno je. U šílené Anděly wir schäffen das je to jasně vidět. Myslíte, že by nechala tak zamuslimit Německo, kdyby v něm měli žít její milované děti a vnuci mezi urputnými moslemíny? To by musela být leda multikulti blbec ...

A Disraeliho sem nepleťte, ten žil v naprosto jiné době - tehdy vymírání bílé Evropy rozhodně nebylo na pořadu dne.

A ještě - "Ono není tak snadné vést léta Německo a ještě k tomu mít děti." No, jednak není snadné mít děti i pro kasírku v hypermarketu, jednak šílená Anděla vede Německo od roku 2005, od svých jedenapadesáti - a to už opravdu není snadné mít děti, tedy vlastní.

:)))))))))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 31.5.2017 22:29

Zajímavé, ale planeta je přelidněna :
Autor: D. Polanský Datum: 31.5.2017 20:20

Stalin v bývalem SSSR likvidoval lidi málem po milionech. Dnes již je demografická křivka i tam v pořádku. V Německu byl po válce deficit mužů, ale dnes je již vše v pořádku. Ještě před 30 lety nám tvrdili, že Afrika vymře na AIDS a podívejte se. My jsme prý na vymření a je nás více a více. Jistě činí se Romové a chudší vrstvy, ale i střední vrstva začíná mít více děti, kupříkladu moje starší dcera je lékařka a má 3 děti. Je ale pravda, že když s nimi jde po ulici, tak ti, co ji neznají, ji považuji za socku. To je dost veliký problém české pohodlné společnosti.

Pokud jde o bezdětné politiky, zvolili je hlavně ti, co mají děti.

Re: Zajímavé, ale planeta je přelidněna :
Autor: J. Jurax Datum: 31.5.2017 22:06

No jo, a dodejte, že je stejně zvolili, ač věděli, co je to za pitrysy a pacholky ...

Ale Evropa se snaží!:
Autor: V. Student Datum: 31.5.2017 17:19

Vždyť proti populačnímu poklesu bojujeme jak se dá;už se mluví o právu muže na transplantaci dělohy, aby mohl rodit děti, s tím souvisí požadavek tuším že britských lékařů nenazývat těhotné "ženami" ale "lidmi". Těhotný člověk. Vskutku převratný počin hodný vědců.

A co teprve právo žen uměle otěhotnět? Jak průlomové pro takové lesbičky! Žádné nechutné miliskování se s muži, ale pěkně injekcí a bude dítě! Když to bude kluk, tedy budoucí chlap...no co, jsou horší neštěstí, to už se dnes dá operovat.

To je vůbec úžasné právo, nechat si přeoperovat penis na pochvu nebo naopak penis přišít na místo pochvy, prsa zvětšit či zmenšit, chlupy nechat narůst či naopak zmizet... ta chirurgie a ty hormonální přípravky dneska, to je něco! Chápete, jaký se v tom skrývá potenciál? Vždyť za chvíli se už nebudeme navzájem vůbec potřebovat, no není to úžasné? A že děti nebudou znát své pokrevní příbuzné, k čemu to? Vždyť zvířata také neznají své strýčky a tetičky. Už se těším, jak to tady bude vypadat za takových dvacet, třicet let...! A kdyby něco, svedeme to na křesťany, jak jsem koukal na jeden z příspěvků. Na ně totiž můžeme svést kde co. Jen mě napadá - komu vlastně pak na ně budeme žalovat?

Re: Ale Evropa se snaží!:
Autor: J. Jurax Datum: 31.5.2017 22:07

Komu - imámům v mešitách - ti tu povládnou ... :-(

dobré leč smutné:
Autor: P. Aron Datum: 31.5.2017 15:41

Článek je dobrý a výstižný. Ale je to smutné. Přitom jsou lidi, kteří běžně i při poměrné vytíženosti a vysokém vzdělání zvládnou klidně pět dětí. Takovým příkladem je třeba Markéta Šichtařová s Vladimírem Pikorou.

Re: dobré leč smutné:
Autor: J. Mrázek Datum: 31.5.2017 15:45

Dvakrát finančně pohodlnější a luxusní život 4% osob ve svazcích se stal pomalu vzorem a tak se nedivmě, že když hloupost (v podobě tohle preferujících zákonů) kvete, tak také přináší plody ...

Re: dobré leč smutné:
Autor: P. Aron Datum: 31.5.2017 16:54

Znáte tenhle film ? https://www.youtube.com/watch?v=F96yCqNTEeo&t=29s

Je to o Americe za 500 let. Autor filmu ovšem netušil, že to nastane dříve. Je to komedie, výborná i když ten smích člověku tuhne na rtech. Anglický název je mimochodem výstižnější : "Idiocracy"

Re: dobré leč smutné:
Autor: M. Zikmund 299 Datum: 31.5.2017 21:38

Markéta Šichtařová, vzor vzdělanosti. :D :D :D

Re: dobré leč smutné:
Autor: J. Jurax Datum: 31.5.2017 22:11

No, když tak čtu Vaše příspěvky tady, tak ač neznám Vaše vzdělání musím konstatovat, že dotyčná aspoň zábavně píše - mnohem zábavněji než Vy. A co vím, i formální vzdělání má.

Re: dobré leč smutné:
Autor: P. Han Datum: 31.5.2017 22:13

Vzdělaná je, ale za vzor ji nikdo nevydával. Každý si přece může vybrat takový vzor, jaký mu vyhovuje. Pro vás je to spíš Pepek Vyskoč, než Markéta Šichtařová.

A to máte pravdu,:
Autor: J. Kanioková Datum: 31.5.2017 22:31

oba jsou velmi vzdělaní a výborní..

Lidstvo skončí jinak....:
Autor: J. Mrázek Datum: 31.5.2017 15:16

Jednou nějaký programátor vyšle otráveně všem robotům a automatům vzkaz "vlezte nám na záda" a oni to udělají .... na toto téma byla kdysi krátká povídka, leč autora opravdu nedokáži identifikovat.....

No a co s dnešní dobou? Je to neodvratné, tak si každý den užívejme, jako by byl ten poslední, klidně poslední být může !

Re: Lidstvo skončí jinak....:
Autor: P. Aron Datum: 31.5.2017 16:56

Jo, jo snažím se to tak brát a zároveň to kombinovat s přístupem bez boje se nevzdáme. Před chvílí jsem byl na krásné procházce, teď půjdu s pejskem a večer dobré víno :-)

Zalil jsem papriky a rajčata ...:
Autor: J. Mrázek Datum: 31.5.2017 20:40

..nandal do misky kolem jdoucím kočkám, nasypal piškoty s ovesnými vločkami už trochu odrostlým kosíkům, brabcům a zvonkům, klávesy za chvilku tak na půl hodinky, kniha na hodinku cca do těch sto stránek a ráno Mash 4077 ke kafi... pejska jsem měl, a znovu možná, jestli zůstanu sám, aby mne udržel v kondici i teď v důchodu. Hezké dny bez pitomců přeji ! :-)

Kdyz cokoli nefunguje:
Autor: V. Vaclavik Datum: 31.5.2017 11:40

kdyz cokoli je v nerovnovaze, jako treba ze je mene deti, nebo neni kde bydlet, vseobecne kdyz jsou lide neschopni se o sebe nejak postarat, hledejme za tim socialismus. Je to jako kdyz Francouzi rikaji, za vsim hledej zenu kdyz jde o kriminalni pripady.

Re: Kdyz cokoli nefunguje:
Autor: R. Langer Datum: 31.5.2017 13:10

To platí, i když je těch dětí moc. Pořád za to můžou levičáci. Ono to totiž s počtem dětí moc nesouvisí. Objem celkového majetku ovšem ano.

Vždycky myslím na ženy (a někdy i na muže), které:
Autor: P. Vaňura Datum: 31.5.2017 11:15

podstupují bolestivé operace, aby mohly otěhotnět. A ty operace nejsou vždycky úspěšné. Pokud někdo nechce mít děti pro své pohodlí, je mi z něj na blití!

Re: Vždycky myslím na ženy (a někdy i na muže), které:
Autor: J. Anděl Datum: 31.5.2017 12:57

Je vám na blití z toho, že se někdo nějak svobodně rozhodl? Podporujete islám, pak vám z nich bude moci být i na bití.

Re: Vždycky myslím na ženy (a někdy i na muže), které:
Autor: R. Langer Datum: 31.5.2017 13:11

Hm, tak myslete také na ty, co se množí jako králíci. :-P

Ti budou živit migranty...:
Autor: J. Mrázek Datum: 31.5.2017 14:39

Muhááááááhiiii- to bude podívaná !

Na nezodpovědnosti bezdětných politiků:
Autor: M. Valenta Datum: 31.5.2017 10:58

může něco být. Ovšem hlavní problém lidstva, stále obcházený či zlehčovaný, je naopak přelidnění planety ( nárůst o více jak 500% za posledních ca 100 let!!!!), jehož jedním z následků je migrace z přelidněných a zničených oblastí, a bezskrupulózně zneužívaná náboženskými, převážně islámskými fanatiky.

Co s tím? Osvěta, vzdělání, propagace malých rodin v třetím světě.... Běh na dlouhou trať s nejistým koncem.

Re: Na nezodpovědnosti bezdětných politiků:
Autor: J. Tachovský Datum: 31.5.2017 11:24

Prelidneni se tradicnich evropskych narodu opravdu netyka.

Re: Na nezodpovědnosti bezdětných politiků:
Autor: M. Valenta Datum: 31.5.2017 13:25

Je to tak, jak to kdo cítí. Jestliže jste spokojen s prostředím zcela člověkem pozměněným a ovládaným, tak přelidnění necítíte. Spokojený budete tedy spíše v Nizozemí (ca 800 ob. na km2) než v Estosku (ca 20 ob NA km2).

Re: Na nezodpovědnosti bezdětných politiků:
Autor: R. Brzák Datum: 31.5.2017 11:39

Evropa, ač hustě obydlená, problém s přelidněním nemá. Protože díky křesťanské kultuře umožňující zpochybňovat cokoliv včetně Boha má vědeckotechnický rozvoj a evropané tak zažívají naopak nejlepší období v historii. Řešením krizí jinde není nastěhovat lidi v krizi z krizové oblasti do Evropy, ale "nastěhovat Evropu s její kulturou do těch krizových oblastí - a to naprosto do důsledků.

Jen abychom si rozuměly - kultura, která sebezničí, si nezaslouží ochraňovat. Takže kdo si jako kulturní projev představuje současné qazihumanistické šílenství, které nám zde bují jako plíseň prorůstající naše kořeny, žádnou kulturu ani humanismus nevyznává.

Re: Na nezodpovědnosti bezdětných politiků:
Autor: R. Brzák Datum: 31.5.2017 11:40

chjo - rozuměli...