26.2.2021 | Svátek má Dorota


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
go.west 22.10.2009 11:29

Re: JÁ bych chtěl být zastupován především někým, koho mohu odvolat či alespoň nezvolit.

R^

Zoo Chleby 22.10.2009 7:32

Goebbels

Prokažte svému národu velkou historickou službu

 Tak jako v rodině nemůže mít jeden její člen právo rušit trvale svou sobeckostí její vnitřní mír, tak nemůže ani jednotlivý národ v Evropě mít natrvalo možnost stavět se proti všeobecnému procesu pořádku. ...jste již nyní členem velké Říše, která se chystá dát Evropě nový pořádek. Chce strhnout omezení, která ještě oddělují evropské národy, a srovnat jim cestu navzájem. O tom se musíte vy i český národ rozhodnout. Neříkejte: český národ chce to nebo ono. Myslím, že si mohu činit nárok na jisté zkušenosti z oblasti vedení lidu. Lid myslí tak, jak ho učí jeho vrstva inteligence myslet; má vždycky takové představy, jaké má jeho duchovní vedení. Nemělo by vaše duchovní vedení nyní naprosto vážně vystoupit před český národ a ujasnit mu, že se nyní musí rozhodnout? Nemělo by mu říci, že si český národ možná přece jen vybral ten nejlepší úděl?... ...Jsem pevně přesvědčen, že vy, jestliže položíte základy této loajality, nás samozřejmě uspokojíte, avšak na druhé straně prokážete svému českému národu velkou historickou službu. Nesmíme usuzovat podle toho, co lidé říkají dnes. Průměrný člověk totiž nevidí příliš daleko. Je právě úkolem inteligence pozvednout se nad úzký horizont a získat přehled v širším měřítku, představit si ve své fantazii stav, k němuž dojde jednou a proti kterému nesvědčí skutečnost, že tu ještě není. Je vždy úkolem inteligence nějakého národa být průkopníkem přicházejícího stavu, ne slepým zbožňovatelem současnosti.

Vyzývám vás proto, abyste k českému národu mluvili v tomto smyslu.  Podstatné je pouze, že dáme oněm mnoha miliónům v Evropě společnou životní základnu a také společný životní ideál. Pak budeme mít možnost dát Evropě mír. Jste k tomu srdečně přizváni."

Opsáno z komentovaného překladu vybraných projevů Dr. Josepha Goebbelse

Opsáno z komentovaného překladu vybraných projevů Dr. Josepha Goebbelse

Gambri 22.10.2009 7:39

Re: Goebbels

To fakt řekl Goebbles? Já myslel, že Jo Lejno ...

go.west 22.10.2009 11:31

Re: Goebbels

Soupeře je těžké od sebe odlišit, neb oba mají bílé kabátce....

Tx 22.10.2009 6:44

No jo, drahoušku,

když už jste ten radar tak posral (to bych chodil kanálama),  tak právě ten nepatrný detail, ty jednotné daně jsou největší průser. Co nám má kdo do toho kecat? Problémy Německa, Francie a naše jsou asi jiné. Myslím, že EU funguje docela dobře i bez LS ("co nesvedl Hitler puškou dokázala LS tužkou").

j 22.10.2009 7:26

Re: No jo, drahoušku,

tak nevím jestli by chodil tam kde vy. Přece je to jen člověk na vyšší úrovni a to jak inteligencí , tak společenským postavením;-)

Tx 22.10.2009 9:37

Re: No jo, drahoušku,

Majngott, co voni "j" věděj vo mý inteligenci, já teda nemám důvod chodit kanálama. Je  to jistě člověk s vyšším společenskýmm postavením, o IQ bych to tak rasantně netvrdil...

děteněkam 22.10.2009 10:31

Re: No jo, drahoušku,

Je-li inteligence schopností přizpůsobení, je klvaňa inteligentní až přílš.

Ale co je to platný, je to (autocenzura), ale pořádná.

j 22.10.2009 10:34

Re: No jo, drahoušku,

když může on , proč ne vy, snad si nemyslíte, že jste něco víc

Vacek Jaromír 22.10.2009 6:26

Klvaňo, ty ....

Klvaňo, teď už se vůbec nedivím, že kampaň za radar dopadla tak katastrofálně - s tvým přístupem k věci bych tě nepustil ani ke hlídání prasat. Teď se jen ptám - nebyl to záměr? Takovýhle neschopák!!!  Teď si ještě vzpomínám, jak jsi rychle vyjel z Hradu - asi prezident a okolí rychle přišli na to, co jsi za "deb i la"

j 22.10.2009 7:27

Re: Klvaňo, ty ....

Jaromíre příště ještě přitvrdte ve výrazech ať je to na vaši úrovni.

S.Š. 22.10.2009 2:02

To se Vám povedo, pane Klvaňo !

R^

ICO 22.10.2009 6:12

Re: To se Vám povedo, pane Klvaňo !

Popsal jste to pěkně pane Klvaňo, jenom mne uniká proč vlastně té Číně vytýkáme, že chce počínštit  Tibet a jiné národnosti, když vlastně to máme takzvaně dobrovolně naplánované v EU. Jo a taky co když se vedoucí EU se vymění za jiné ještě pokrokovějšího myšlení, kterému už ani Vy nebudete rozumět, to potom bude mazec.

j 22.10.2009 7:30

Re: To se Vám povedo, pane Klvaňo !

stejné to bude až si vojska EU přijedou pro Vaška na hrad a ještě u toho zastřelí Jakla a znásilní Livii a oznámí, že konečně nás osvobodili od nadvlády tyrana a tento den bude vyhlášen státním svátkem. Potom tu paraleru vidím

paštun višnu 22.10.2009 1:24

EU ekopolitika s ekonomickým ovzduším nesouvisí?

"...testu přijatelnosti pro finanční trhy a ekonomické ovzduší (na nějž neměl, nemá a nebude mít skutečný vliv – zaplať Bůh – nikdo)... " Pokud se člověk nerýpe v takovýchto jednotlivostech a veden budovatelským optimismem zhltne to en bloc, vypadá to přesvědčivě. Jinak ne.

vlasta 22.10.2009 1:02

A proč by mělo mít

deset milionů Evropanů mluvících česky "opravdový vliv"? A co konkrétního si autor pod tím představuje? Myslím, že dnes už ani tak nejde o obsah LS, ten by byl dozajista co chvíli jiný, ale jde o hrůzu nahánějící způsob jejího prosazování. Na tomto příkladu si můžeme domyslet, jak to s opravdovým vlivem česky mluvících Evropanů bude. Tendence je naprosto zřetelná.

.

důchodce 30 22.10.2009 4:04

Re: A proč by mělo mít

Jako starý muž musím říci: k čemu vliv? Což Čechům nestačí, když nás Evropa nechá žít? Pracovat si v jejích ochranných hradbách na národa roli dědičné?

bRUNO 22.10.2009 5:57

Re: A proč by mělo mít

mate pravdu je třeba už konečně aspon omezovat různé přerozdělovani a lichvařeni pod praporem  hrdého národa R^

R.J. 22.10.2009 0:56

Dobrý článek pane Klvaňo,

je to přesně tak jak píšete, dokonce jsem se i zasmál. Vše je lepší než než Remek a další zdejší numera , až na výjímky, jako byla třeba paní Hybášková. Ale počkejte, dnes to schytáte, uvidíte co na Vás vše vytáhnou.   Těch cintů o sudeťácích, co tak má rád lžiprofesor.  

jája 22.10.2009 0:20

Přečtěte si jediný objektivní článek o nevýhodách Lisabonu - kupodivu v MFDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=245&r=nazorya&c=1275762

Je z něj jasné, jak platí to staré - sliby se slibují, blázni se radují - to bylo pořád jen "o nic nejde, je to jen taková smlouva pro víc států, obecná, nebojte", ale teď tlak sílí - podepiš, podepiš" - pročpak takový kvap, takový přímo neurvalý a zběsilý nátlak od našich přece přátel ze sousedních zemí a z Francie. Možná, že je to takový úpis, a až podepíšeme, budeme moci už navždy jen mlčet a o ničem podstatném nerozhodneme.

realista 22.10.2009 1:21

Re: Přečtěte si jediný objektivní článek o nevýhodách Lisabonu - kupodivu v MFDnes

Jako Fico. Prohlásil, že by tu výjimku Slovensko chtělo také a oficiálně se od švédského premiera dozvěděl, že u nich je ratifikace dokončena a ať si trhne nohou.....

 Ti Slováci budou v EU vliv ještě větší než my...;-D;-D

Ivan Nový 22.10.2009 0:20

Podvod není nikdy krok správným směrem.

Eurokrati jsou podvodníci, jak asi bude EU vypadat, když vlády se starají hlavně o to, jak se dostat na nějaké místo v Bruselu.