4.12.2023 | Svátek má Barbora


EUROVOLBY: Unie zahájila sešup

28.5.2019

Volby u nás nepřinesly žádné překvapení. ANO vyhrálo a když někdo říká, že si pohoršilo, pak tomu nerozumím. Proti roku 2014 dosáhli jednoznačného zlepšení, i kdyby se všichni picli do hlavy. Dovolil bych si znalcům připomenout, že eurovolby nikdy nekopírují volby parlamentní. Jak byste jinak, mudrlanti, vysvětlili rozdíl TOP 09 teď a ve volbách parlamentních?

Co je podle mého dobře:

- ODS udržela Zahradila a velmi potěšující je úspěch Alexandra Vondry. Ukazuje se, že když není v čele kandidátky náčelník, slovutný Spící had, prospěje to všem.

- Vypadla ČSSD, jelikož je Bůh spravedlivý. Už za všechny ty roky jejich ignorantského naparování a příživničení na všem, z čeho něco teklo, to vše ve jménu pracujícího lidu; moc se mi líbila věta Jana Hamáčka, že na rozbor příčin propadu je ještě příliš brzy. Brzy? Pozdě je na to, vy srandisto!

- Z europarlamentu vypadl tragický eurofil Pavel Svoboda. Je vidět, že voliči KDU-ČSL volili promyšleně, protože také vyzdvihli pana Zdechovského.

- SPD se dostala do EP. V tomto jediném voleném tělese EU je potřebný každý, kdo bude mít snahu vznášet témata, která budou nabourávat bohorovný klid dosavadních největších koalic odpovědných za tragický trend vývoje EU.

- Zcela vygumováni byli Pavel Telička, velký politický turista a cynik, člověk ještě v dresu ČSSD odpovědný za hanebně vyjednané přístupové podmínky, a další turista a falešný bolševikobijec Jaromír Štětina s velmi problematickou minulostí. Radostné R.I.P., pánové.

Co je podle mého špatně:

- Piráti potvrdili pozici. Jsou to eurozávisláci a musíme si tím neštěstím projít jak doma, tak i v EP.

- Za KDU-ČSL zůstala k EU neuvěřitelně devótní a nekritická sestra Šojdrová, vášnivá importérka muslimských dítek do ČR. Budeme věřit, že spolu se svým synem je kdyžtak ubytuje buď doma, anebo za své.

- Za TOP 09 je v EP nadále politický turista Jiří Pospíšil, člověk, z jehož nadlidských schopností řídit Prahu i svoji partaj, která se vejde o jedné kavárny, z daleké ciziny a ještě vzdělávat v eurovědách studentíky na stážích v Bruseli má jeden až husí kůži; mimo překvapení se tam znovu zasunul největší český eurofil Luděk Niedermayer, muž, který by zavedl euro ihned (asi v něm má alokovány své úspory).

Za Piráty a pány Pospíšila a Niedermayera ti, Praho, my všichni, co v tobě nežijeme, děkujeme. Ale nedivíme se, v Praze je největší koncentrace eurozávislých osob (kdy už tato závislost konečně zaujme adiktology?). To je dáno tím, že v Praze se točí největší sumy dotací, tady jsou otěže, tak to bylo, je a bude, dokud se EU nakonec nerozpadne. Což již delší dobu předvídám. Chvíli to ještě potrvá, ale nejspíš se toho dožiju. Kašička se totiž bude vařit stále více a více v národních státech, ač si to Velkoeuropané nepřejí. Jen to bude vícerychlostní.

Co je nebezpečné v celém kontextu voleb v Evropě? Podle mého očekávaný velký úspěch Zelených v Německu. Jejich vliv jak doma, tak v Bruseli bude zničující tam i u nás a potažmo pro celou Evropu, a to ruku v ruce se stádem evropských liberálů všeho druhu. Však uvidíte. Smích nás přejde, vlastně on už přechází. Oni však budou nechtění architekti rozpadu EU, protože reforma se konat nebude ani náhodou.

A teď kontrolní otázečka, eurosoudruzi: Co přes všechno trapné štvaní a urážení uděláte s výbornými výsledky PiS v Polsku a Fidesz v Maďarsku? Já vím, já vím, vyměníte špatné Poláky a hnusné Maďary. Sami si totiž, prevíti nevděční, za to můžou. Na Marii Le Pen se ptát nebudu, nechci vám, euromilci, kazit den, stačí že naštvaný je Velké Slunce Macron.

A takhle my tady žijeme.