29.9.2023 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

EUROGLOSA: Stroj času

Európska únia je dlhodobo kritizovaná za svojich úradníkov. Nielenže je ich veľmi veľa a všemožnými reguláciami ľuďom znepríjemňujú život, ale títo úradníci si tiež užívajú výhody, o ktorých pracovníci verejnej správy v iných krajinách môžu len snívať.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Dvořák 19.3.2014 19:01

Ta evropská unie ten komunismus vybuduje !

A až s tím budou hotoví tak budou všichni v (_!_) !

J. Hejna 19.3.2014 18:01

Reforma?

Jediná potřebná reforma je rozpuštění toho lisabonského spolku.

K. Luboš 19.3.2014 15:58

Pan Sulík se na tom tom tematu EU už nějak zasek!

Ale pokud má podepsanou smlouvu na určitý počet článečků v pevně stanoveném čase, tak to jo, to jo, to se nedá nic dělat. Ale třeba by mohl trošičku změnit téma, vyjít si někam do přírody a rozepsat se třeba o těch bledulkách ao příchodu jara. Bylo by to aspoň příjemné osvěžení. A ne furt pořád knedlíky, knedlíky, knedlíkyy, zase knedlíky..., furt samé knedlíky....

J. Kanioková 19.3.2014 17:34

On snad píše pro NP ???

Nebo si NP, s jeho svolením, přebírá články z jeho blogu?

P. Papež 19.3.2014 20:35

Re: Pan Sulík se na tom tom tematu EU už nějak zasek!

Ale na rozdíl od vás píše o skutečnosti, která v EU probíhá. Knedlíky máte asi ucpaný mozek. Už Chocholoušek říkal " a stále kvoká, stále kvoká , stále kvoká" (paralela s vašimi knedlíky).

M. Prokop 19.3.2014 13:44

Tak co,

už Semínko vypěnil?

J. Fleiszner 19.3.2014 11:29

Kamufláž

Reforma Bruselu? To je jen přemalování kamufláže.

Asi to tedy s EU budeme muset vydržet tak ještě 30 let, než se ekonomicky rozpadne a vládu převezme islám.

Nadvláda EU nad jednotlivými státy už splňuje podmínku pro ozbrojený převrat. Na Ukrajině už i EU ukázala, že tento způsob politiky uznává jako legitimní :-)

V. Kain 19.3.2014 12:29

Re: Kamufláž

Brusel na to šel pomalu a velmi chytře.Nejprve si všude kde má rozhodovací právo dosadil svoje Schwarzenbergy,Kalousky, Špidli, Roučky,Sobotky,Zaorálky,ale i Zemany a Babiše.Potom nastalo pomalé zadlužování a dneska je taková situace,že bez dotací se nepostaví ani psí bouda.Nejprve by se občané museli zbavit takových politiků jako jsou ti výše jmenovaní a potom by s mohlo říci dost bylo Barrosů,Van Rompuyů a nebo Schulzů.Vážení pro svoje naprosto nemorální a nezasloužené platy si od nynějška můžete chodit na lampárnu,protože my vám nedáme ani korunu.A takhle by měli postupovat všechny země.Co by mohli dělat? Nic.Odtáhli by do svých domovin,kde jich ale mají také plné zuby jako my našich Špidlů či Roučků.

J. Gogo 19.3.2014 12:34

Re: Kamufláž

Problém je v tom, že my s rozhodováním grázlů z EU pramálo uděláme. Kdyby šlo k volbám jen 5%  voličů, jim to bude stačit a neznám jediného člověka, který by si dobrovolně snížil příjem.

K. Janyška 19.3.2014 9:24

Tihle lidé musejí být řádně podplacemi a přeplaceni,

aby sloužili ďáblu do roztrhání těla... Dzp.

Z. Švrček 19.3.2014 9:13

Ač obvykle s panem Sulíkem souhlasím

dnes již podruhé v tomto roce nikoliv. EU přerostla z přirozeného svazku států, které se domluvily na bezbariérovém fungování a svobodném obchodu v něco, co se již velice podobá socialismu (a nejen z dálky) . Víme z vlastní zkušenosti, že takovýto uměle vytvořený a zafixovaný centralistický systém se zakonzervovanou byrokracií, řízený nevolenými orgány,  postavený na vizi sociálního inženýrství a tím zákonitě oklešťování svobody, je většinou NEREFORMOVATELNÝ. Máme tři možnosti, jak se tenhle binec napraví.

1. rozpustit jej a pokud budou některé státy chtít, tak je třeba se o hodný kus vrátit a začít znova, což ovšem by chtělo procitnutí většiny občanů členských států z toho krásného utopického snu o tom, jak nám evropští socani nelajnují život. Nemyslím, že by se tohle povedlo zítra, či pozítří, snad až více poteče do bot, což může přece jen pár let trvat.

2.Počkat až se systém rozpadne sám, ale v tom případě se budeme muset smířit s tlakem na utužování centrální moci stávajícího estabilishmentu, neustálými pokusy o další centralizaci a vytváření atributů k udržení moci = evropská policie, armáda, jednotné daně (a další řada opatření). Tím pádem sice bude jisto, že se to rozpadne, ale stejně jako v bývalým socbloku nebudeme vědět kdy. Zkušenost praví, že to můlže trvat ještě dost dlouho.

3. Navolit do EP lidi, kteří se přece jen o reformu pokusí. To je snad nejzdlouhavější a nejnejistější proces, neustále bržděný socialistickými frakcemi, jejichž přítomnost v EP je ještě na dlouhé lokte. Výsledkem nemusí být reforma, reformátoři mohou zparchantět.

Je tady ještě náznak možnosti čtvrté. Přesně a důkladně dodržovat všechny regulace, nařízení, doporučení, přesně plnit všechny ty společné politiky, dotační programy a celou tu byrokraticky vymyšlenou obludnost zvanou EU. To by byl skutečně velmi rychlý konec. Tato možnost  je ovšem nejzazší z říše uvedených  pohádek. Hořce úsměvné, což?

L. David 19.3.2014 10:07

Re: Ač obvykle s panem Sulíkem souhlasím

Do úvahy by mohlo přicházet ještě jedno řešení, které ovšem vyžaduje, aby se evropský všeholid konečně dostatečně na$ral, vtrhnul do bruselských paláců a provedl důslednou defenestraci.

R. Brzák 19.3.2014 11:55

Re: Ač obvykle s panem Sulíkem souhlasím

Z těch nereálných ještě možnost pátá. Prohlásit se za Svobodný Mikulov (či třeba menší vísku, tedy Svobodné Mikulčice), odtrhnout se od České republiky, zavést jednoduchou ústavu (vzor USA), přijmout si po dohodě se spoluobčany třeba Švýcarský model řízení svého státu, nabídnout dalším skupinám jednotlivců, aby se začaly rovněž prohlašovat za svobodné malé státy, dát se s nimi postupně dohromady a vytvořit Svobodné malé státy Českých zemí a hlavně - neplatit daně ČR, ale zároveň opustit sociálněmanipulativní síť stávajících státních struktur. Samozřejmě uzavírat s ČR dohody o spolupráci v oblasti ochrany vnějších hranic a dodávky strategických energií - prostřednictvím obchodních smluv. Starat se sám o sebe a své blízké a nepočítat s pomocí ČR - takže vytvořit systém vojenských záloh jako má Švýcarsko. Ve vztahu k EU se nepřihlásit k nástupnictví po ČR, ale nabídnout se jako obchodní partner s umožněním volného pohybu a přísně výběrového přistěhovalectví občanům EU.

Asi by to chtělo ještě propracovat - ale takhle od boku to jako pátou možnost hrdě (a nepopírám, že s lehce bláznivým úsměvem) prohlašuji.

M. Prokop 19.3.2014 13:46

Re: Ač obvykle s panem Sulíkem souhlasím

Odhaduji vývoj dle bodu 2.

J. Charvát 19.3.2014 20:58

Re: Ač obvykle s panem Sulíkem souhlasím

Spíš z říše hororů. Což ovšem klasickým pohádkám (K.J.Erben) není až tak vzdálené.

R. Gramblička 19.3.2014 6:47

...se ani nedivím

nedělejte ze sebe vola. Sulík to myslel jinak. Že eurověrchuška žije odtržena od reality ve smyslu ohodnocení jejich přínosu společnosti a jejich chápání toho, co je pro občany EU skutečně důležité. Nevím, proč by mněl euroúředník dostávat několikanásobek platu jeho kolegu v německu či Itálii pokud zastáva tu samou funkci. Nemluvě o nižší zodpovědnosti za své činy, které v důsledku jen přispívají k omezování svobod a životní úrovně.

Mimochodem, počet členů komise, parlamentu, soudu a rady je cca 48000, počet expertů, členů výborů, agentur; audítorů atd je cca 74000, + členové mezinár. misí a lidé placení EU v národních administratívach cca 47000. Dohromady cca 170 000. Že jich má Paříž víc bych se ani nedivil. Pro hlavní město výspy evropského socialismu nic neobvyklé. Ale hlavně, platí si je Frantíci, ne my

P. Scheck 19.3.2014 2:21

Moc nerozumím

Říkáte, pane Sulíku, že: "Brusel je totiž absolútne odtrhnutý od bežných ľudí."

To si jako myslíte, že Slováci v Bruselu nejezdí na Slovensko, nemají rodiny, nemají známé a kamarády, denní zprávy z internetu a nic nevědí o korupci na Slovensku? A že Češi z Bruselu nejezdí do Čech, nemají rodiny, nemají známé a kamarády a nic nevědí o korupci v ČR? Asi je (nejspíš záměrně) podceňujete a hrajete na populistickou líbivou notu.

Také říkáte, že úředníků je v EU "vel'a". No prosím - "vel'a" je  zvláštní jednotka, kterou je ale třeba nejspíš něčím poměřit. Jenom pařížská radnice má asi o 30% úředníků víc, než celá EU....

K. Frauknecht 19.3.2014 7:59

Re: Moc nerozumím

Vy ste fakt veselá kopa:-))! Gůgl je svinstvo.

Komise, parlament, soud a Evropská Rada - 48323 zaměstnanců.

Auditoři, Ombudsman, agentury (ENISA, CdT,ERA, EMEA ..), experti ve skupinách, členové permanent repres., výbory pro "komitologii" a pro přípravu jednání Rady - 122779 zaměstnanců.

Zahraniční mise a zaměstnanci EU v národních byrokracicích - 36200

Celkem 169 532 zaměstnanců. Jako celá Plzeň, ale s naprosto odlišnými příjmy!

J. Jurax 19.3.2014 23:31

Re: Moc nerozumím

No, tak to je o 169 532 zaměstnanců víc, než v EU potřebujem.

R. Langer 19.3.2014 9:01

Re: Moc nerozumím

To si jako děláte legraci?

S. Donát 19.3.2014 12:32

Re: Moc nerozumím

Pan Scheck zcela jistě posnídal vtipnou kaši a byl si i dvakrát přidat :)

J. Kanioková 19.3.2014 12:58

Nepojedl kaši,

píše z Bruselu..