18.11.2019 | Svátek má RomanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EUROGLOSA: Rozpočet EU potřebuje zásadní změnyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 18, poslední: 29.11.2014 7:05, přehled diskusí

Jakýkoli kolektivismus:
Autor: J. Schwarz Datum: 28.11.2014 11:03

funguje jen tváří v tvář vnějšímu ohrožení. Jinak jde  o nesmysl - kdo by se dobrovolně uskrovňoval dnes a makal v nudné práci, aby si  Dežův pravnuk  někdy ve "šťastné budoucnosti" žil jako prase v žitě? Uskrovňovat se budu kvůli zbrojení  pokud mi hrozí , že mne k většímu "uskromnění" donutí nepřítel. Komunistická představa "každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb" nemůže fungovat, neboť buďto znamená "každému podle jeho přání" - to pokud si ty "potřeby" každý určuje sám, nebo jde o bezobsažnou floskuli pokud jsou potřeby jedince určeny zvnějšku neboť zmíněnému heslu vyhovoval i život koncentráčníka v Osvětimi / potřeby i schopnosti vězňů určila správa tábora /.

Re: Jakýkoli kolektivismus:
Autor: P. Skřivan Datum: 28.11.2014 17:10

Asi zaměňujete kolektivismus s objektivní nutností vyrovnávat výkonnost v různých částech jedné země, aby neviditelná ruka trhu bezuzdně nedrancovala ... .

To se děje často, podobně jako chybné pochopení dotací do zemědělství: ty přece nejsou proto, aby bylo zemědělcům lépe, ale hlavně je to poplatek za krajinu, na kterou jsme zvyklí. Dneska je produkce potravin prostě taková, že by se některé oblasti raději vyplatilo nechat zarůst plevelem. Ta údržba ale něco stojí. I pěstování čehosi jako paliva pro elektrárnu ... .

Není problém na nevyužívaných polích opět vysázet:
Autor: P. Vaňura Datum: 28.11.2014 20:54

lesy! "Nutnost" vyrovnávat výkonnost v různých částech země je současná vymyšlenost, v minulosti neznámá. Spojené státy se staly největší ekonomikou světa v době, kdy státní výdaje představovaly 4% HDP. JEDINÉ, kde je stát nezastupitelný je armáda, policie a (možná) soudnictví.

Re: Není problém na nevyužívaných polích opět vysázet:
Autor: Š. Hašek Datum: 28.11.2014 22:53

Souhlas.

Dorovnávat poslední kout na úroveň hlavního města jest nesmysl.

To, že se nějaké území skoro vylidní a občané se sestěhují do jiných obcí, není žádná tragédie. Krajina zaroste. Zarostlá krajina (lesem) jen poskytuje suroviny a potřebuje minimum dotací a jiných politických pošetilostí. A vždy je po ruce na opětovnou kolonizaci.

Tragédií je znechucení mnoha, kterým vrchnost bere 65 procent všeho, aby uskutečnila budovatelské/dorovnávací (nestabilní) plány. Samozřejmě krasohledi nesouhlasí.

Re: Jakýkoli kolektivismus:
Autor: V. Vaclavik Datum: 29.11.2014 7:05

Viditelna socialisticka ruka trhu, spravneji ovsem spinava pracka, zkazi vse, na co sahne.

Parafráze na starý vtip:
Autor: Z. Švrček Datum: 28.11.2014 9:53

Kráčí členové Junckerovy komise a nesou transparenty s písmeny, která dohoromady dávají heslo: "Vše co máme pro mír dáme" a tu ten komisař, který nese to dlouhé "í" upadne.

Eu tak ve své osudné domýšlivosti tvoří naprosto nefunkční fondy a dotace na rozhýbání ekonomiky, které nemohou ze samé podstaty nic rozhýbat, protože jen a pouze křiví trh, který  nezávisle na záměrech komise vzniká spontánně a je tvořen myriádami dennodeních lidských interakcí a drobných voleb.  Ppro počátek by stačilo odstranit dotace a regulace a je po žížalkách, to by se ovšem brzy ukázalo, že celá komise a ty tisíce evropských úředníků jsou na houby i s jejich socialistickými nápady, jak vše a všechny stěsnat do jedné lajny a vládnout. Už jsme to tady měli avšak ani se nedivím, že tato poučení jsou naprosto opomíjena. Protože bývalý komunista, čili dnešní socialista, je něco jako bývalý černoch.

Re: Parafráze na starý vtip:
Autor: V. Kain Datum: 28.11.2014 15:10

Dostali se nevoleni do pozic které v žádném případě dobrovolně nevyklidí i kdyby EU padala na ústa.Celé jejich počínání je jenom zastírací manévr aby se v těch seslích udrželi co nejdéle.Bruselu se daňoví poplatníci zbaví jedině tak,že jednoho kujona vedle druhého přetáhnou několikrát ratanovou holí.Doma by si voliči měli volit takové vůdce,kteří se vzepřou tomu odpornému diktátu.

Žádná EU na LS nemá být, tedy ani rozpočet EU ne.:
Autor: K. Janyška Datum: 28.11.2014 9:29

Pane Sulíku, slabé... Dzp.

EU nepotřebuje změny rozpočtu.:
Autor: A. Alda Datum: 28.11.2014 8:03

EU potřebuje rozpuštění.

Re: EU nepotřebuje změny rozpočtu.:
Autor: S. Donát Datum: 28.11.2014 10:42

... v kyselině

Sulík a) ZASE něco nepochopil, b) lže:
Autor: J. Jílek Datum: 28.11.2014 0:36

Namiesto toho, aby sa rozpočet Európskej únie znížil, EÚ plánuje viac toho istého. Keďže ani aktuálny rozpočet Európskej únie dnes nestačí, predseda Európskej komisie Juncker predstavil investičný balík v hodnote ďalších 300 miliárd eur, ktorý má podporiť ekonomiku. Všetky tieto peniaze pôjdu ako vždy na úkor daňovníkov.

http://www.euractiv.cz/print-version/clanek/juncker-chce-povzbudit-ekonomiku-21-miliardami-eur-012314

Peníze poskytne nově zřízený investiční fond a díky pákovému efektu se postará o další až patnáctinásobně větší investice ze soukromých zdrojů. Je to klíč k „otevření nevyužité kapacity,“ uvedl šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker

Re: Jestli tomu dobře rozumím, :
Autor: P. Dvořák Datum: 28.11.2014 1:40

tak peníze, které prostřednictvím daní EU ukradne těm, kteří vydělávají, mají být použity na to, aby se rozdaly jiným, kteří v minulosti ukázali, že prosperita není zrovna jejich silná stránka. Za tím účelem bude vytvořen jakýsi fond, o kterém již dopředu víme, že se "okotí" a nastartuje ekonomiku.

Ono to někde funguje?

Re: :-)):
Autor: K. Frauknecht Datum: 28.11.2014 7:15

Naposledy takto "startovali" ekonomiku bolšani a když se potom startu rozhlédli zjistili, že zbytek Evropy je o 15 let dál :-)!

K p. Jílkovi: ona taková léčba "pákovým efektem" není k zahození. Už se těším, až se ty nevyužitý kapacity votevřou, to bude jistě rachot! Někdo prostě nikdy nic nepochopí :-)).

Re: :-)):
Autor: V. Mlich Datum: 28.11.2014 10:47

Ten fond pěkně popisují zde: http://sichtarova.blog.idnes.cz/c/437342/Dalsi-penize-jsou-vyhozene.html

Re: :-)):
Autor: K. Frauknecht Datum: 28.11.2014 13:08

Dobrý :-). Pohádky socanů jsou vždy protkaný kouzly a sněním :-))). Jen se divím, že na to, po všech těch zkušenostech, ještě někdo naskočí.

Re: Jestli tomu dobře rozumím, :
Autor: M. Prokop Datum: 28.11.2014 15:10

Rybílkovi v jeho eunijní duté palici.

Jinak pochopitelně ne, i soudruzi v Bruseli vědí, že to nejde.

Re: Sulík a) ZASE něco nepochopil, b) lže:
Autor: S. Donát Datum: 28.11.2014 10:41

Peníze poskytne nově zřízený fond? A ten je vezme kde? Zase jen od členských států, že. A čerpat z něj bude moci jen ten, kdo přisype pořádný balík z vlastní kapsy. Jiným slovy - ukradl jsem Ti stovku a když ji budeš chtí zpět, utrať dalších tisíc korun tam, kde já řeknu. Geniální.

Re: Sulík a) ZASE něco nepochopil, b) lže:
Autor: R. Brzák Datum: 28.11.2014 19:06

Pane Jílku, já jsem se asi spletl - měl jsem Vás za pravicového (dříve ODS politika). Vy budete asi někdo jiný. Nemýlím se?