9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

EUROGLOSA: Rozpočet EU potřebuje zásadní změny

Rozpočet Európskej únie je v poslednej dobe v centre politického diania v EÚ. Prvým dôvodom je tradičné každoročné pripravovanie a schvaľovanie rozpočtu EÚ. Tentokrát do toho navyše vstúpila jedna udalosť, ktorá nemohla prísť v nevhodnejší čas.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vaclavik 29.11.2014 7:05

Re: Jakýkoli kolektivismus

Viditelna socialisticka ruka trhu, spravneji ovsem spinava pracka, zkazi vse, na co sahne.

Š. Hašek 28.11.2014 22:53

Re: Není problém na nevyužívaných polích opět vysázet

Souhlas.

Dorovnávat poslední kout na úroveň hlavního města jest nesmysl.

To, že se nějaké území skoro vylidní a občané se sestěhují do jiných obcí, není žádná tragédie. Krajina zaroste. Zarostlá krajina (lesem) jen poskytuje suroviny a potřebuje minimum dotací a jiných politických pošetilostí. A vždy je po ruce na opětovnou kolonizaci.

Tragédií je znechucení mnoha, kterým vrchnost bere 65 procent všeho, aby uskutečnila budovatelské/dorovnávací (nestabilní) plány. Samozřejmě krasohledi nesouhlasí.

P. Vaňura 28.11.2014 20:54

Není problém na nevyužívaných polích opět vysázet

lesy! "Nutnost" vyrovnávat výkonnost v různých částech země je současná vymyšlenost, v minulosti neznámá. Spojené státy se staly největší ekonomikou světa v době, kdy státní výdaje představovaly 4% HDP. JEDINÉ, kde je stát nezastupitelný je armáda, policie a (možná) soudnictví.

R. Brzák 28.11.2014 19:06

Re: Sulík a) ZASE něco nepochopil, b) lže

Pane Jílku, já jsem se asi spletl - měl jsem Vás za pravicového (dříve ODS politika). Vy budete asi někdo jiný. Nemýlím se?

P. Skřivan 28.11.2014 17:10

Re: Jakýkoli kolektivismus

Asi zaměňujete kolektivismus s objektivní nutností vyrovnávat výkonnost v různých částech jedné země, aby neviditelná ruka trhu bezuzdně nedrancovala ... .

To se děje často, podobně jako chybné pochopení dotací do zemědělství: ty přece nejsou proto, aby bylo zemědělcům lépe, ale hlavně je to poplatek za krajinu, na kterou jsme zvyklí. Dneska je produkce potravin prostě taková, že by se některé oblasti raději vyplatilo nechat zarůst plevelem. Ta údržba ale něco stojí. I pěstování čehosi jako paliva pro elektrárnu ... .

M. Prokop 28.11.2014 15:10

Re: Jestli tomu dobře rozumím,

Rybílkovi v jeho eunijní duté palici.

Jinak pochopitelně ne, i soudruzi v Bruseli vědí, že to nejde.

V. Kain 28.11.2014 15:10

Re: Parafráze na starý vtip

Dostali se nevoleni do pozic které v žádném případě dobrovolně nevyklidí i kdyby EU padala na ústa.Celé jejich počínání je jenom zastírací manévr aby se v těch seslích udrželi co nejdéle.Bruselu se daňoví poplatníci zbaví jedině tak,že jednoho kujona vedle druhého přetáhnou několikrát ratanovou holí.Doma by si voliči měli volit takové vůdce,kteří se vzepřou tomu odpornému diktátu.

K. Frauknecht 28.11.2014 13:08

Re: :-))

Dobrý :-). Pohádky socanů jsou vždy protkaný kouzly a sněním :-))). Jen se divím, že na to, po všech těch zkušenostech, ještě někdo naskočí.

J. Schwarz 28.11.2014 11:03

Jakýkoli kolektivismus

funguje jen tváří v tvář vnějšímu ohrožení. Jinak jde  o nesmysl - kdo by se dobrovolně uskrovňoval dnes a makal v nudné práci, aby si  Dežův pravnuk  někdy ve "šťastné budoucnosti" žil jako prase v žitě? Uskrovňovat se budu kvůli zbrojení  pokud mi hrozí , že mne k většímu "uskromnění" donutí nepřítel. Komunistická představa "každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb" nemůže fungovat, neboť buďto znamená "každému podle jeho přání" - to pokud si ty "potřeby" každý určuje sám, nebo jde o bezobsažnou floskuli pokud jsou potřeby jedince určeny zvnějšku neboť zmíněnému heslu vyhovoval i život koncentráčníka v Osvětimi / potřeby i schopnosti vězňů určila správa tábora /.

V. Mlich 28.11.2014 10:47

Re: :-))

Ten fond pěkně popisují zde: http://sichtarova.blog.idnes.cz/c/437342/Dalsi-penize-jsou-vyhozene.html

S. Donát 28.11.2014 10:42

Re: EU nepotřebuje změny rozpočtu.

... v kyselině

S. Donát 28.11.2014 10:41

Re: Sulík a) ZASE něco nepochopil, b) lže

Peníze poskytne nově zřízený fond? A ten je vezme kde? Zase jen od členských států, že. A čerpat z něj bude moci jen ten, kdo přisype pořádný balík z vlastní kapsy. Jiným slovy - ukradl jsem Ti stovku a když ji budeš chtí zpět, utrať dalších tisíc korun tam, kde já řeknu. Geniální.

Z. Švrček 28.11.2014 9:53

Parafráze na starý vtip

Kráčí členové Junckerovy komise a nesou transparenty s písmeny, která dohoromady dávají heslo: "Vše co máme pro mír dáme" a tu ten komisař, který nese to dlouhé "í" upadne.

Eu tak ve své osudné domýšlivosti tvoří naprosto nefunkční fondy a dotace na rozhýbání ekonomiky, které nemohou ze samé podstaty nic rozhýbat, protože jen a pouze křiví trh, který  nezávisle na záměrech komise vzniká spontánně a je tvořen myriádami dennodeních lidských interakcí a drobných voleb.  Ppro počátek by stačilo odstranit dotace a regulace a je po žížalkách, to by se ovšem brzy ukázalo, že celá komise a ty tisíce evropských úředníků jsou na houby i s jejich socialistickými nápady, jak vše a všechny stěsnat do jedné lajny a vládnout. Už jsme to tady měli avšak ani se nedivím, že tato poučení jsou naprosto opomíjena. Protože bývalý komunista, čili dnešní socialista, je něco jako bývalý černoch.

K. Janyška 28.11.2014 9:29

Žádná EU na LS nemá být, tedy ani rozpočet EU ne.

Pane Sulíku, slabé... Dzp.

A. Alda 28.11.2014 8:03

EU nepotřebuje změny rozpočtu.

EU potřebuje rozpuštění.

K. Frauknecht 28.11.2014 7:15

Re: :-))

Naposledy takto "startovali" ekonomiku bolšani a když se potom startu rozhlédli zjistili, že zbytek Evropy je o 15 let dál :-)!

K p. Jílkovi: ona taková léčba "pákovým efektem" není k zahození. Už se těším, až se ty nevyužitý kapacity votevřou, to bude jistě rachot! Někdo prostě nikdy nic nepochopí :-)).

P. Dvořák 28.11.2014 1:40

Re: Jestli tomu dobře rozumím,

tak peníze, které prostřednictvím daní EU ukradne těm, kteří vydělávají, mají být použity na to, aby se rozdaly jiným, kteří v minulosti ukázali, že prosperita není zrovna jejich silná stránka. Za tím účelem bude vytvořen jakýsi fond, o kterém již dopředu víme, že se "okotí" a nastartuje ekonomiku.

Ono to někde funguje?

J. Jílek 28.11.2014 0:36

Sulík a) ZASE něco nepochopil, b) lže

Namiesto toho, aby sa rozpočet Európskej únie znížil, EÚ plánuje viac toho istého. Keďže ani aktuálny rozpočet Európskej únie dnes nestačí, predseda Európskej komisie Juncker predstavil investičný balík v hodnote ďalších 300 miliárd eur, ktorý má podporiť ekonomiku. Všetky tieto peniaze pôjdu ako vždy na úkor daňovníkov.

http://www.euractiv.cz/print-version/clanek/juncker-chce-povzbudit-ekonomiku-21-miliardami-eur-012314

Peníze poskytne nově zřízený investiční fond a díky pákovému efektu se postará o další až patnáctinásobně větší investice ze soukromých zdrojů. Je to klíč k „otevření nevyužité kapacity,“ uvedl šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker