17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

EUROGLOSA: Rozpočet EU potřebuje zásadní změny

Rozpočet Európskej únie je v poslednej dobe v centre politického diania v EÚ. Prvým dôvodom je tradičné každoročné pripravovanie a schvaľovanie rozpočtu EÚ. Tentokrát do toho navyše vstúpila jedna udalosť, ktorá nemohla prísť v nevhodnejší čas.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 28.11.2014 11:03

Jakýkoli kolektivismus

funguje jen tváří v tvář vnějšímu ohrožení. Jinak jde  o nesmysl - kdo by se dobrovolně uskrovňoval dnes a makal v nudné práci, aby si  Dežův pravnuk  někdy ve "šťastné budoucnosti" žil jako prase v žitě? Uskrovňovat se budu kvůli zbrojení  pokud mi hrozí , že mne k většímu "uskromnění" donutí nepřítel. Komunistická představa "každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb" nemůže fungovat, neboť buďto znamená "každému podle jeho přání" - to pokud si ty "potřeby" každý určuje sám, nebo jde o bezobsažnou floskuli pokud jsou potřeby jedince určeny zvnějšku neboť zmíněnému heslu vyhovoval i život koncentráčníka v Osvětimi / potřeby i schopnosti vězňů určila správa tábora /.

P. Skřivan 28.11.2014 17:10

Re: Jakýkoli kolektivismus

Asi zaměňujete kolektivismus s objektivní nutností vyrovnávat výkonnost v různých částech jedné země, aby neviditelná ruka trhu bezuzdně nedrancovala ... .

To se děje často, podobně jako chybné pochopení dotací do zemědělství: ty přece nejsou proto, aby bylo zemědělcům lépe, ale hlavně je to poplatek za krajinu, na kterou jsme zvyklí. Dneska je produkce potravin prostě taková, že by se některé oblasti raději vyplatilo nechat zarůst plevelem. Ta údržba ale něco stojí. I pěstování čehosi jako paliva pro elektrárnu ... .

P. Vaňura 28.11.2014 20:54

Není problém na nevyužívaných polích opět vysázet

lesy! "Nutnost" vyrovnávat výkonnost v různých částech země je současná vymyšlenost, v minulosti neznámá. Spojené státy se staly největší ekonomikou světa v době, kdy státní výdaje představovaly 4% HDP. JEDINÉ, kde je stát nezastupitelný je armáda, policie a (možná) soudnictví.

Š. Hašek 28.11.2014 22:53

Re: Není problém na nevyužívaných polích opět vysázet

Souhlas.

Dorovnávat poslední kout na úroveň hlavního města jest nesmysl.

To, že se nějaké území skoro vylidní a občané se sestěhují do jiných obcí, není žádná tragédie. Krajina zaroste. Zarostlá krajina (lesem) jen poskytuje suroviny a potřebuje minimum dotací a jiných politických pošetilostí. A vždy je po ruce na opětovnou kolonizaci.

Tragédií je znechucení mnoha, kterým vrchnost bere 65 procent všeho, aby uskutečnila budovatelské/dorovnávací (nestabilní) plány. Samozřejmě krasohledi nesouhlasí.

V. Vaclavik 29.11.2014 7:05

Re: Jakýkoli kolektivismus

Viditelna socialisticka ruka trhu, spravneji ovsem spinava pracka, zkazi vse, na co sahne.