20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

EUROGLOSA: EU by prý měla být víc propagovaná na školách

Európska únia zažíva najnižšiu popularitu v histórii a čoraz viac ľudí sa začína pýtať, či je jej súčasné smerovanie správne. Zdá sa, že niektorí našli na tento zložitý problém jednoduché riešenie. Pokiaľ je Európska únia nepopulárna, stačí o jej bezchybnosti presviedčať dostatočné množstvo ľudí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 8.4.2014 16:06

Dějiny přece píší vítězové

A tak by nikoho nemělo udivit, že v Německu žijící "naše" (Babišova) ministryně prověří, co si může v zájmu nové "říše" dovolit tvrzením, že "ani za Protektorátu se nám nic moc nestalo". Výchovný cíl byl zřejmý: Proč bychom se měli bát druhého protektorátu, když nám neublížil ani ten "nacistický".

V německých a rakouských školách se ostatně stále učí, že J. Hus by zmatený plagiátor J. Viklefa a husité jenom žháři a bandité a určitě ne i reformátoři církve, kteří o cca 100 let předběhli pangermánskou reformaci!

Negramotný, svého harému se nikdy nezbavivší Karel (Veliký) je přes to, že křesťanství degradoval na pouhý mocenský nástroj, jemu poprvé v dějinách sloužící k násilnému pokřesťanštění národů (30 let křtil krví Sasy) a způsobil tím 700 let trvající úpadek zhoubně centralizovaného západního křesťanství (až do reformačního probuzení národů), je v EU mohutně oslavován (jádro EU je přece prakticky francká říše)!