12.11.2019 | Svátek má BenediktDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EUROGLOSA: EU by prý měla být víc propagovaná na školáchŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 49, poslední: 8.4.2014 16:06, přehled diskusí

Dějiny přece píší vítězové:
Autor: B. Rybák Datum: 8.4.2014 16:06

A tak by nikoho nemělo udivit, že v Německu žijící "naše" (Babišova) ministryně prověří, co si může v zájmu nové "říše" dovolit tvrzením, že "ani za Protektorátu se nám nic moc nestalo". Výchovný cíl byl zřejmý: Proč bychom se měli bát druhého protektorátu, když nám neublížil ani ten "nacistický".

V německých a rakouských školách se ostatně stále učí, že J. Hus by zmatený plagiátor J. Viklefa a husité jenom žháři a bandité a určitě ne i reformátoři církve, kteří o cca 100 let předběhli pangermánskou reformaci!

Negramotný, svého harému se nikdy nezbavivší Karel (Veliký) je přes to, že křesťanství degradoval na pouhý mocenský nástroj, jemu poprvé v dějinách sloužící k násilnému pokřesťanštění národů (30 let křtil krví Sasy) a způsobil tím 700 let trvající úpadek zhoubně centralizovaného západního křesťanství (až do reformačního probuzení národů), je v EU mohutně oslavován (jádro EU je přece prakticky francká říše)!

Pán Sulík, svojho času som vam fandil,:
Autor: J. Urban Datum: 7.4.2014 19:30

ale teraz, v dobe, kdy rusi anektujú časti iného štátu, dúfam, že sa EU preberie a stane s hradzou voči ruskej agresi, hradzou ekonomickou a keď bude treba aj vojenskou.

Re: Pán Sulík, svojho času som vam fandil,:
Autor: B. Rybák Datum: 8.4.2014 15:33

K vůli tomu, aby národní státy a jejich občané konečně přestali vůči EU (i obamovým USA) hájit svou suverenitu a svá občanská práva, přece byl přece tento studeno-válečnický "majdanský" mejdan iniciován!

Nás přece neohrožuje Putin, ale přízrak "mnichovské zrady" v EU v němž mají "mnichované" hlavní slovo (Strýčkovi Joe nás též prodal už tehdy převážně "levicový" západ)! Stáváme se opět německým "protektorátem" (montovnou pro jeho hospodářskou válku)!

Blbnout děti je ovšem osvědčená socanská praxe. :
Autor: M. Prokop Datum: 5.4.2014 21:46

Komsomol, Hitlerjugend, Pionýr, ČSM, LSM, SSM .....

Re: Blbnout děti je ovšem osvědčená socanská praxe. :
Autor: M. Pechr Datum: 5.4.2014 22:50

...jo...jsem na tenhle typ indoktrinace alergickej, ať kdekoliv, třeba i v náboženskejch organizacích...

Re: Blbnout děti je ovšem osvědčená socanská praxe. :
Autor: M. Prokop Datum: 5.4.2014 22:55

Já jsem nejvíc alergický, když to nařizuje státní moc.

Náboženské organizace mi nijak blízké nejsou (jsem zatvrzelý bezvěrec), ale dokud jsou dobrovolné, budiž.

Re: Blbnout děti je ovšem osvědčená socanská praxe. :
Autor: M. Pechr Datum: 5.4.2014 23:16

...chápu...

...já nejsem tak úplně bezvěrec a má zkušenost je taková, že mnohdy je to indoktrinace ideologiemi, jež je vzdálena víře...

...dokonce se obávám, že nadvláda církevní organizace opět předčí státní moc, má silné páky v podobě tradic, staleté zkušenosti, prostředky, vliv, moc politickou, inteligenci v zákulisí i na podiu...ambice globálního charakteru... aj. ...šelma v rouše beránčím... ...instituce papežství a katolicismu(nikoliv konkrétní osoby) v symbioze se státní mocí, jde ovšem o myšlení a formu uctívání, přístup ke svobodě, odpovědnosti apd. ...

Re: Blbnout děti je ovšem osvědčená socanská praxe. :
Autor: J. Anděl Datum: 6.4.2014 22:26

Sleduju to teď pozorně, máme doma malé děti. Indoktrinace je i když dítěti vysvětluju, že si má po příchodu domů umýt ruce. Pro dítě to má asi tak stejný smysl, jako se před jídlem pomodlit.

Dokud ovšem jako rodič mohu mít v tomto rozhodující slovo - pravda, kecá mi do toho manželka, ale to je nezbytný bezpečnostní prvek proti domácí ideologické totalitě - je to asi nejlepší a jediné možné řešení.

Když porovnám různé "indoktrinace", uvedu jeden příklad - připadá mi mnohem horší tvrdit, že dárky nosí Ježíšek, pokud tomu rodič nevěří, než tvrzení, že Aláh je veliký, pokud tomu rodič věří. Pokud zároveň dítě dostane "za uši", když tvrdí, že si umylo ruce - a neumylo, tzn. je přistižené při lži -, je dílčí zkáza dokonána.

Re: Blbnout děti je ovšem osvědčená socanská praxe. :
Autor: M. Pechr Datum: 6.4.2014 22:35

...jo, ta výchova je kříž... ...jsem v tom velkej liberál, nerad výchovu vojenskou, peskovací, zastřihávající křídla...

...chybí mi trpělivost, laskavost, odpouštění, férovost, cit, umenšené ego...

Re: Blbnout děti je ovšem osvědčená socanská praxe. :
Autor: J. Anděl Datum: 6.4.2014 23:00

Tak to máme v tomto směru podobný pohled na výchovu.

Nevěřím, že vám uvedené chybí úplně, ovšem s jejich zásadním nedostatkem se potýkám dennodenně také.

Zajímavost: doma se někdy před jídlem modlíme, ale zdaleka ne vždy, spíš jen občas, snad právě kvůli tomu liberálovi v nás. Dcera to však začíná často vyžadovat. Stejně jako zapálení svíčky, položení květiny na stůl atp. Na rozdíl od toho mytí rukou. A zdá se mi to pochopitelné - je to rituál, po kterém jsme vždycky všichni citelně více spolu. Alespoň na chvíli. A jako by nás na tu chvíli bylo víc než čtyři a zároveň méně než dva. Kouzlo :).

Re: Blbnout děti je ovšem osvědčená socanská praxe. :
Autor: M. Pechr Datum: 7.4.2014 9:35

...jo, tyhle rituály jsou skvělý... ...když se na nich členstvo rodiny shodne, tím víc...

...jinak co se týče výčtu některých projevů "lásky" na motivy Korintským 13 jsem mínil spíše v obecně rozšířené rovině, nicméně sám mám na čem pracovat... ...dnešní prostředí informačního přetlaku a audiovideosmogu apd. je náročné udržet optimální hladinu právě zmíněné trpělivosti, laskavosti apd. ...čili dal jsem si za cíl se s tím tak nějak vypořádat...

HEZKÝ TÝDEN PŘEJI...

Re: Blbnout děti je ovšem osvědčená socanská praxe. :
Autor: J. Anděl Datum: 6.4.2014 22:12

Stejná je ale i podstata povinné školní docházky a v ní státem schválených školních osnov.

Posledni...:
Autor: J. Kuka Datum: 5.4.2014 18:44

Ja mam posledni dobou pocit , ze sohorova je vlastne proti EU a timhle prehanenim nam chce EU propagandu znechutit . Tak blbe prispevky totiz snad od prirody nikdo mit nemuze .

Re: Posledni...:
Autor: S. Donát Datum: 5.4.2014 21:23

Já jsem si původně myslel, že je to nějaký robort, který reaguje automatickými komentáři na některá klíčová slova v článku, nebo v jiných komentářích. Ale asi to tak není, automat by asi dokázal reagovat podstatně inteligentněji, tohle vypadá na IQ kolem 80 - 90. Ta Vaše teorie je také zajímavá :)

Re: Posledni...:
Autor: P. Lenc Datum: 6.4.2014 13:26

Ale pánové, buďme na ni pyšní, kráva která umí psát, to je přece světová rarita.

Re: Posledni...:
Autor: S. Donát Datum: 6.4.2014 14:10

To je pravda, svět nám ji může závidět. Třeba by se daly vydělat i nějaké peníze, kdychom ji vystavili v obludáriu :). Na druhou stranu kráva je užitečné zvíře, u této paní si nejsem s tou užitečností tak jistý. Ale mohu se mýlit :).

Re: Posledni...:
Autor: M. Prokop Datum: 5.4.2014 21:47

Pak je také klasická otázka, "z blbosti nebo za peníze?" ......

Propaganda problémy nevyrieši:
Autor: I. Teren Datum: 5.4.2014 17:13

Autor sa nemyli. Este stale sa najdu individualisti, ktori oficialnej propagande neveria a spochybnuju veducu ulohu EU. Nakolko vo veducich funkciach EU sa nachadza zdrave jadro, byvali (?)  marxisti ako Merkel, Barroso, Ashton a mnohi dalsi, je potrebne tymto rebelom ukazat trvdu Europest .  Na zaciatok by mozno stacili prevychovne tabory.

No Pasarán!

Soudruhu J. Kostelanský :
Autor: Z. Sohorova Datum: 5.4.2014 16:39

Je zajimave ze vy bolsevik a komunista  hazite lidi  a davate priklady co by z nich bylo za Vasi vlady zlocinecke KSC  Nebylo by lepe kdyby jste daval rady nekde na kotarech bacum  jak maji dojit sve ovecky a jak delat  z jejich mleka korbaciky ?  Tam by jste se uplatnil a nebo do KLDR tam jako kovanej komous byste mohl delat treba  bolsevickeho fizla  netovej troubo

Re: Soudruhu J. Kostelanský :
Autor: V. Vlach Datum: 6.4.2014 6:44

Byla jste vybrána k nechutnému experimentu. Budete unesena, zfetována a deportována do jedné nejmenované demokratické muslimské společnosti na převýchovu. Budete internována do tajného podzemního ústavu, kde na vás budou aplikovány všechny léčebné procedury jako lobotomie, vymítání ďábla a podobné a věřte, že se vám uleví.Stanete se poslušnou matkou 18 dětí jednoho vysoce postaveného imbecila, taktéž přikurtovaného k lůžku jako vy......

Re: Soudruhu J. Kostelanský :
Autor: J. Gogo Datum: 6.4.2014 8:45

Kuš babo! Měla byste co nejdříve navštívit sanatorium duševního zdraví..

Doufám, že se moje děti nedočkají:
Autor: S. Donát Datum: 5.4.2014 14:11

takového vymývání mozku, jak naznačuje pan Sulík. Věřím, že si budou schopny udělat na EU názor samy. A stejně tak doufám, že ten spolek  v této podobě skončí, než dospějí.

Re: Doufám, že se moje děti nedočkají:
Autor: Z. Sohorova Datum: 5.4.2014 16:42

Myslim ze  vaa uz nikdo nevymyje  Klaus uz do Vas nacpal co se dalo vic toho se Vam do donatske slepici hlaviky uz nevejde  to je zase muj nazor  kdyz rikate ze kazdy ma  narok na svuj nazor...

Re: Doufám, že se moje děti nedočkají:
Autor: S. Donát Datum: 5.4.2014 19:38

Psal jsem o svých dětech a ne o sobě, paní Sohorová. Už jsem si všiml, že máte velký problém s chápáním psaného textu, ale tohle byste mohla pochytit i Vy. A co se týče slepičích mozečků - od Vás to skutečně sedí. Nárok na svůj názor má samozřejmě každý, jen působí dosti hloupě, když ho prezentujete takovýmto způsobem. Ale o tom si už asi udělali obrázek všichni, co Vaše příspěvky čtou. Zřejmě to měl být pokus o urážku, ale to se Vám s Vaším intelektem nemůže podařit :). Hezký večer.

Re: Doufám, že se moje děti nedočkají:
Autor: V. Vlach Datum: 6.4.2014 6:29

Táhni, zaseklá desko!

EU je nepřítel svobody.

Socialismus = přerozdělování:
Autor: J. Chaloupka Datum: 5.4.2014 13:06

Čím že se EU nejvíce zabývá? No přece přelitím peněz od těch, co nějaké mají k těm, co nemají. Tu cestu jsme v letech  1948, kdy jsme vzali všem bohatým a rozdali chudým, která skončila v r. 1989 tím, že jsme všichni měli "holou zadní bradu". Systém se rozpadl, jak domeček s karet. Stačil takový cimrmanovský Lijavec. A tak skončí i ten evropský. Jenže to bude trochu větší fičák, to i Rumuni budou vzpomínat.

Čím větší vzdálenost od voliče, tím větší průšvih..:
Autor: J. Kanioková Datum: 5.4.2014 18:05

""Celý institucionální mechanismus Evropské unie není neutrálním parametrem. Není to prázdná skořápka, kterou lze podle daného politického mandátu naplnit tím či oním obsahem, politikou socialistickou stejně jako třeba liberální nebo konzervativní. Tak tomu je u demokratického státu. V EU vzdálenost od voliče, oslabení zpětných vazeb, nevyvážená rovnováha mocenských pilířů a naprostá absence kontrolních mechanismů, to vše má způsobilost definovat „obsah skořápky“ vždy pouze směrem k dirigismu a pryč od úcty ke svobodnému lidskému jedinci.""

Čím větší vzdálenost od voliče, tím větší míra kolektivismu a neodpovědnosti, alibismu. Normální jedinec je v takovém celku stále víc nepodstatný a jeho názor zcela vědomě přehlížen, ignorován.

Re: Socialismus = přerozdělování:
Autor: V. Vlach Datum: 6.4.2014 6:33

Jenž v r.89 byla ponechána komunistům(a jejich lidem)naprosto celá moc.

A to je větší průser než si kdo dokáže představit. Asi....nebo co, soudě po reakcích na tuto problematiku.

Je to jedna z mnohých podobností s komunizmom:
Autor: J. Kostelanský Datum: 5.4.2014 11:40

Za komunistov nám (vtedy deťom) vtĺkali do hlavy, že komunistickej strane a Sovietskemu zväzu máme byť vďačný za všetko - za to že sme sa narodili, za to, že sme tam mohli študovať a pracovať, a aj za to, že, že sme nemohli cestovať na Západ. :-) Pomaly sme komunistom mali byť vďační aj za to, že nám dovolili piť vodu a dýchať vzduch...

Teraz je to to isté, len v takej soft podobe. Pri každom projekte je jedna z najpodstatnejších vecí propagácia EÚ (niekoľko rokov som pracoval v týchto projektoch). Nie poďakovanie konkrétnemu štátu, ktorý prispel peniazmi na určitý projekt, ale poďakovanie imaginárnej Európskej únii. Aby v ľuďoch stále viac a viac silnel pocit, že bez Únie nedokážeme v podstate nič - ani rekonštruovať školy či cesty, ani postaviť diaľnice, ani urobiť projekty pre nezamestnaných. Bez Únie sa jednoducho nedá urobiť nič - podobne ako sa kedysi nič nedalo urobiť bez komunistickej strany - vodkyne proletariátu a ľudí pokrokových názorov.:-).

Už len čakám, kedy sa v školách, fabrikách a na verejných miestach objavia modifikované heslá: "S Európskou úniou na večné časy a nikdy inak." Alebo: "Európska únia - náš vzor." Alebo: "Budovať a brániť Európsku úniu - buď pripravený!" Alebo: "Euronadšenci všetkých krajín, spojte sa!"

1*****:
Autor: J. Kanioková Datum: 5.4.2014 11:49

.