14.8.2022 | Svátek má Alan


Diskuse k článku

ESEJ: Ujasněme si pojmy

Český rozhlas přinesl tuto zprávu: Ruský prezident na úvod varoval před snahami přepsat dějiny vítězství nad fašismem a potlačit roli Sovětského svazu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 3.4.2015 20:27

Zkouška

ccc

B. Jelínek 3.4.2015 9:31

Zmatek nad zmatek

Já si myslím, že jste si to moc neujasnil. Pokud si odmyslíme nacionalismus a místo toho postavíme multikulturalismus, tak Vám do toho pasují perfektně dnešní EU státy :-).

Ani "Nolan chart" není v pořádku protože ekon. svoboda a osobní svoboda nejsou 2 věci ale ve výsledku jedna (bez druhé nemá smysl). Pak zbývá přímka kde je na jedné straně 100% moc vlády/vládce - totalita a na druhé je 0% vlády - svoboda (bezvládí nerovná se ale život bez pravidel jak si někdo myslí).

Fašismus (fasci) je spíše o korporativismu - jistý styl socialisticky řízené společnosti (Mussolini byl socialista) a nacismus je jen národní socialismus. S pravicí tj. omezení a snižování vlivu státu to nemá nic společného! Jen se to hodí různým lidem, spolkům, vládcům do krámu. Pak ty zmatky a absurdity jako hajlující "pravicový extremista" :-).

J. Urban 2.4.2015 7:41

Německo i Stalinovo Rusko bylo stejnými

viníky WWII. Jenže to Rusko si (zatím) svým "pádem třetí říše" bohužel neprošlo. Proto je dnes v Rusku opět situace, tolik připomínající nacistické Německo 30. let.

J. Pražák 1.4.2015 22:29

Stejně, možná i více nebezpečný je i dnešní

evropský dekadentní životní styl, který vychvaluje různé multimuslikulti názory, pomáhá imigraci milionů nezaměstnatelných primitivů odlišného způsobu života, podporuje lenost, parazitický způsob života financovaný "sociálními státy", vzdělávání v oborech, jejichž absolventi jsou nezaměstnatelní a plní úřady práce, sluníčkoví lidé typu těch blbek, které se vydaly za dobrodružstvím do Balůčistánu. To, spolu s falešnou pseudohumanitou a touhou spasit celý svět přivede Evropské kulturní a životní hodnoty k zániku.

P. Bryndza 1.4.2015 19:29

další marná snaha

o příspěvek,do nikdy nekončícího pokusu, revidovat výsledky druhé světové...

B. Volarik 1.4.2015 23:09

Re: další marná snaha

Mohl byste upřesnit kde a jak jsou výsledky války revidovány?

Taková Zakarpatská Ukrajina byla Sovětským Svazem anektována, nikoli osvobozena. Totéž se týký východních částí Polska, zabraných Sojuzem už v roce 1939.

J. Fridrich 1.4.2015 17:07

Skvělý rozbor a popis dvou plně srovnatelných

Skvělý rozbor a popis dvou plně srovnatelných, nelidských systémů. Jen v naší podivné zemi žije poměrně mnoho lidí pro které je ruský - ale i náš a jinde ve světě - komunismus jaksi " lepší " než německý fašismus..........