Diskuse
ESEJ: Ujasněme si pojmy
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Zmatek nad zmatek
Já si myslím, že jste si to moc neujasnil. Pokud si odmyslíme nacionalismus a místo toho postavíme multikulturalismus, tak Vám do toho pasují perfektně dnešní EU státy :-).
Ani "Nolan chart" není v pořádku protože ekon. svoboda a osobní svoboda nejsou 2 věci ale ve výsledku jedna (bez druhé nemá smysl). Pak zbývá přímka kde je na jedné straně 100% moc vlády/vládce - totalita a na druhé je 0% vlády - svoboda (bezvládí nerovná se ale život bez pravidel jak si někdo myslí).
Fašismus (fasci) je spíše o korporativismu - jistý styl socialisticky řízené společnosti (Mussolini byl socialista) a nacismus je jen národní socialismus. S pravicí tj. omezení a snižování vlivu státu to nemá nic společného! Jen se to hodí různým lidem, spolkům, vládcům do krámu. Pak ty zmatky a absurdity jako hajlující "pravicový extremista" :-).
Německo i Stalinovo Rusko bylo stejnými
viníky WWII. Jenže to Rusko si (zatím) svým "pádem třetí říše" bohužel neprošlo. Proto je dnes v Rusku opět situace, tolik připomínající nacistické Německo 30. let.
J. Pražák
Stejně, možná i více nebezpečný je i dnešní
evropský dekadentní životní styl, který vychvaluje různé multimuslikulti názory, pomáhá imigraci milionů nezaměstnatelných primitivů odlišného způsobu života, podporuje lenost, parazitický způsob života financovaný "sociálními státy", vzdělávání v oborech, jejichž absolventi jsou nezaměstnatelní a plní úřady práce, sluníčkoví lidé typu těch blbek, které se vydaly za dobrodružstvím do Balůčistánu. To, spolu s falešnou pseudohumanitou a touhou spasit celý svět přivede Evropské kulturní a životní hodnoty k zániku.
P. Bryndza
další marná snaha
o příspěvek,do nikdy nekončícího pokusu, revidovat výsledky druhé světové...
Re: další marná snaha
Mohl byste upřesnit kde a jak jsou výsledky války revidovány?
Taková Zakarpatská Ukrajina byla Sovětským Svazem anektována, nikoli osvobozena. Totéž se týký východních částí Polska, zabraných Sojuzem už v roce 1939.
Skvělý rozbor a popis dvou plně srovnatelných
Skvělý rozbor a popis dvou plně srovnatelných, nelidských systémů. Jen v naší podivné zemi žije poměrně mnoho lidí pro které je ruský - ale i náš a jinde ve světě - komunismus jaksi " lepší " než německý fašismus..........
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz