28.11.2022 | Svátek má René


Diskuse k článku

ESEJ: Svět je malej

Jsem dříve narozený a po celoživotním pozorování dění na planetě Zemi se ze mě pozvolna stal xenofob, rasista a šovinista.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 25.8.2015 13:29

Re: Moc hezké,

Emigrace znamenala i obrovské možnosti k dalšímu SVOBODNÉMU rozvoji osobnosti.  To bylo v komunistickém Československu nemožné.

P. Sulc 26.8.2015 22:33

Re: Moc hezké,

Jo, pane, tohle ale tem, co zustali sedet na zadeli , muzete vykladat stale dokola a stejne to nikdy nepochopi. Stale vam budou rikat, ze mate mindraky a ze jste zpsklej dedek, kteremu se styska po drahe vlasti. Ano, v tom to je, emigrace a zivot mezi NORMALNIMI lidmi, to udealo hodne.

A. Alda 25.8.2015 8:07

I já si myslím,

že je to skvělý a hluboce pravdivý článek.

Jenomže vyjít s takovými názory na veřejnost v ČR znamená koledovat si o trestní stíhání.

J. Bruner 25.8.2015 5:47

nakročeno pěkně

plný souhlas s počátečním hodnocením. Pak ale úkrok stranou, vybočení z tématu a omílání teze, že emigrant = elita národa. Posléze posměch nám kotlinkářům a na konec žádné řešení.

J. Fridrich 25.8.2015 9:54

Re: nakročeno pěkně

Pane Bruner, vůbec ničemu jste neporozuměl. Vy máte prostě komplex méněcennosti vůči lidem, kteří odešli do světa z této nesvobodné země. Autor článku se nijak nepovyšuje, jen nazývá věci pravými jmény - a tak se většina tohoto národa za normalizace prostě chovala.

Řešení vám uniklo přesto, že je tam jasně uvedeno - po příchodu pravice k moci si přivandrovalci v Austrálii ani "neškrtnou ".................

J. Bruner 25.8.2015 11:15

Re: nakročeno pěkně

pane Fridrichu (vokál) míru svého porozumnění nehodnotím, snad to ani nejde. Rovněž jsem nehovořil o povyšování se autora. Řekl jsem, že ten kdo zůstal nebyl podřadným člověkem, ale žil si svůj život.

Jedno však vím, že netrpím komplexem méněcennosti a nesrovnávám se s těmi co odešli. Nicméně jste mě donutil se článkem ještě jednou probrat a už vím, co mě naladilo nedobře, bylo to jméno "George". Já se také jmenuji Jiří a na svých cestách ve světě se vždy představím tímto jménem a posléze jeho místní formou. Vždy tento postup otevírá dveře, opačný přístup nezíská ocenění.

A přivandrovalci? Čím byl autor při příchodu do Australie?

K. Křivan 25.8.2015 13:24

Re: nakročeno pěkně

1) "A přivandrovalci? Čím byl autor při příchodu do Australie?"   Velice kvalitním PŘÍNOSEM pro Australii, což se o muslimáckých vetřelcích v (takřka) žádném případě říci nedá !!!!

2) "kdo zůstal nebyl podřadným člověkem",   ALE neměl ty všechny příležitosti k rozvoji jaké měli emigranti. Ne nadarmo se říká, kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Něco na tom opravdu je. Navíc, emigranti se naučili nejen řeč, ale i kulturu nové vlasti, v mnoha případech mohli i dál studovat, což hodně z nich bylo ve "staré" vlasti odepřeno,... prostě emigrace znamenala i obrovské možnosti k dalšímu SVOBODNÉMU rozvoji osobnosti.  To bylo v komunistickém Československu nemožné.

J. Fridrich 25.8.2015 13:27

Re: nakročeno pěkně

Autor tam jel pracovat, za svobodou - která tu nebyla - a hlavě rozhodnut respektovat zvyky a způsoby země, která mu dala nový domov............

K nám a do celé Evropy přichází jiná civilizace, primitivní, ale rozhodnutá nás opanovat - a zničit...........

J. Bruner 25.8.2015 17:32

Re: nakročeno pěkně

plně s vámi souhlasím, že ti k nám přicházející jsou úplně jiná sorta lidí. Ovšem o tom jsem polemiku nevedli a v otázce imigrace se shodneme. Většina těchto lidí je muslimského vyznání a to to zde panuje po mnoho generací a vytváří statisticky významnou odchylku v chování lidí i v jejich genetickém fondu (manželství mezi příbuznými). Takže nelze vůbec hovořit o obohacení naší společnosti. Někde jsem viděl velký výzkum IQ světové populace a afričané a arabové měli nejnižší IQ kolem 70 a u nás přes 100.

Nicméně pořád setrvávám na tom, že emigranti jsou lepší skrze svoji emigraci a zůstavší horší skrze své zůstání.

P. Sulc 25.8.2015 4:13

Velice, prevelice dobry clanek.

Ale ti bodri cesti vlasteneckove, ti vam to nedaruji, hlavne ti ne, co v perdeli byli a howno tam videli a co znaji jen ta svoje humna, za kterymi nikdy nebyli dele nez ten tyden, dva

J. Jurax 26.8.2015 3:04

Re: Velice, prevelice dobry clanek.

Myslíte?

:-)