21.10.2020 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

ESEJ: Sebedestrukce západu

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 19.9.2020 21:50

Nezapomínejte, prosím, že velmi úzce specializovaná umělá inteligence, mám na mysli Turingův stroj, pomohla porazit Hitlera ve 2. světové válce.

M. Pivoda 19.9.2020 21:43

Já to vidím jinak.

Mladší generace (která brzy ve společnosti nabude majority) má prostě odlišný hodnotový systém, než mají pamětníci dob minulých. A s tím se opravdu nedá nic dělat.

V. Cícha 19.9.2020 18:39

AI, umělá nteligence, další hřebík do rakve normálnosti, pane Pivodo!

V. Cícha 19.9.2020 18:34

Pan Rychetský, tak nějak po našem, dočista mimo mísu!

V. Cícha 19.9.2020 18:27

Vážený pane Klausi, tento rozbor, spolu s podobnými analyami B.Kurase , to jsou díla na ůrovni Dantova pekla. Obraz děsivý, ale reálný. Každému je umožněno sledovat světové události, mnoho záleží na výběru zdroje, neboť lež postihla media jako ten covid. Tím důležitější je, že existují ještě osobnosti a autoři, jako Vy a Váš kolektiv, pan Kuras a další, jichž ale není veledostatek. Mne dosti deprimuje t.zv. moudrý názor Nemá cenu s ničím se rozčilovat, politiku sledovat, stejně nic nemůžeme změnit. Jenže takový názor a jeho praktikování je dalším kamínkem do mozaiky té dnešní katastrofy, rozpadu hodnot a celého kapitalisticko-demokratického systému. H.Marcuse si tam, kde se snad jeho duch nalézá, nepochybně libuje. Přeji vám pevné zdraví !

J. Jurax 16.9.2020 16:06

Nepotřebujete-li vyhrát, pak prohrajete.

M. Pivoda 16.9.2020 8:59

Vy si něco mylně vyvozujete z mého textu a prohlašujete to za mnou pronesená fakta.

Zavedení minimálního nepodmíněného příjmu neruší přirozenou soutěživost mezi lidmi, a tedy pokračování tržní ekonomiky.

Umělá inteligence (AI) a lidská inteligence se dnes dostávají do hybridní fáze, nikoliv že umělá inteligence tu lidskou inteligenci již plně nahrazuje. V delším časovém výhledu tomu ale v principu nic nebrání. Tam ale ještě zdaleka nejsme!!! Takže klid. Neklid mějte pouze z možnosti zneužití AI lidmi.

Státní tajná bezpečnost v Československu projevovala kdysi vyšší stupeň přirozené inteligence, POKUD se zajímala o ambiciózní projekt české umělé inteligence OLS před cca 30 lety. Její čeští následníci dosud nepochopili vo co go.

USA jsou v současné době stále v popředí pokud jde o software (tedy i na špici v AI). V hardware ale již USA zaostává za Čínou v důsledku aplikace chybných ekonomických teorií v minulosti aplikovaných (kritický byl ukazatel ROA).

P. Rychetsky 16.9.2020 2:39

"Těmto postojům se – naštěstí velmi silně a velmi rezolutně – postavil....prezident Trump."

To je skvele, ze se tomu Trump postavil. A Trump je president, hlava cele exekutivy, dostal standardni pulku hlasu a v Senatu maji Republikani vetsinu. Proc me tedy Klaus strasi sebedestrukci Zapadu? Co je spatne? Ze pulka lidi, jako vzdycky, mysli doleva a nyni dolevicakova? Ze to muzou rikat? Nebo ze o tom jsou svobodne volby? Nebo ze se o tom vsude pise?

Sebedestrukci v tom vidi Klaus a Putin a obema to staci na to aby poslali liberalni demokracii do bran pekelnych. V kterym obdobi Zapadni spolecnosti nebyly o neco zasadni spory?

Neni take mozne, ze az volici uvidi, ze to levicaci prehaneji, ze se kyvadlo zhoupne zpatky a posili zase nejaky Reagan?

J. Novák 16.9.2020 0:55

Nepotřebuji vyhrát. To potřebují progresivisté. V tom je ten zakopaný pes.

J. Novák 16.9.2020 0:50

Eh... no když ono právě na té "liberální demokracii" právě nic liberálního ani demokratického není, což jaksi neráčíte stále chápat. O TOM ZDE V. K. PSAL ROZSÁHLÉ STATĚ A CELÝ DEN O TOM ZDE HOVOŘÍME, MLHO!!!

P. Rychetsky 16.9.2020 0:48

Verim.

Vy jste nejak zmotal EU dluh a koronavirus. Tak to povazuju za uplny nesmysl.

Pak jste rikal, co jsem tak pochopil, ze cernosi jsou v nejcastejsimi obetmi, a to taky proto, ze jsou na Obamacare a i proto se vic bouri, ci co. No Cernosi obetmi jsou, protoze byli na rane v turisticky velice popularnim meste (NYCity), jsou chudi a (proto i) tlusty a diabeticti, min verej autoritam a asi varovanim epidemiologu (a tedy mozna nosi min rousky) , sprava NY a NYCity selhala (starosta DeBlasio, guverner Cuomo), NYCity je nesmirne koncentrovany a nemocnice byly zavalene, administrativni prikaz byl vracet i nakazene staroby do starobincu, lidem se asi nechtelo do nebezpecnych a naravnych nemocnic, mozna je tam geneticky prispevek jako treba srpkovita anemie.

Mohl bych pridat i nekolik dalsich faktoru, ale vetsina jich neni presne vyzkoumana, protoze uplynulo malo casu.

Vase konspirativni navrhy, ze to nekdo nejak ridi a mato neco spolecneho s financnimi megazakroky bych na poradi faktoru zaradil nekam na 50,000. misto v poradi.

J. Novák 16.9.2020 0:44

Vám prostě není pomoci. Připojení Krymu na základě lidového referenda je podle Vás zločin, zatímco vyhlášení Evropské ústavy/Lisabonské smlouvy i po jejím zamítnutím lidovými referendy v členských zemích či povinného opakování referend do té doby, než dopadnou jak EU chce, to jako problém rozhodně nevidíte. Že máme v Ústavě vysloveně uvedeno, že všechna moc v této zemi patří lidu, a přitom většinu legislativy přijímá Parlament této země nikoli z vůle lidu, ale zvůle Evropské unie a často proti vůli českého lidu (viz. odzbrojovací zákon či úmluva o migraci), to Vám nevadí. A že premiér v době údajné koronové pandemie protlačí do Parlamentu tajně hlasování o istambulské úmluvě, která od základu boří celý evropský demokratický právní řád vznikající stovky let, to je pro Vás naprostá banalitka. Protiústavní nálezy Ústavního soudu říkající, že Ústavou výslovně uvedené právo lze kdykoli jakkoli zpoplatnit či jinak pošlapat Vás nechává naprosto klidným. Nesplatitelné dluhy určené na fyzikální a digitální nesmysly, za které ručíme včetně dětí našich vnuků jako bílí koně Vám ve Vaší bohorovnosti vrásky rozhodně nedělají stejně, jako skutečnost, že o každém Vašem pohybu a slově musí existovat milon informací, zatímco do Evropy proudí statisíce lidí, u nichž neznáme nejen jejich jména a věk, ale zejména nemáme nejmenší potuchy co tu asi tak budou dělat. Ale hlavní je statečně bojovat proti Rusku a konečně vyhrát bitvu, kterou jsme s ním před 50 lety tak zbaběle prohráli, co? Máte skutečně mimořádnou schopnost řešit úpěnlivě naprosté podřadnosti a velkoryse ignorovat skutečně bytostné problémy. Jako ostatně úplně všichni pokrokáři. Hlavně, že se na palubě Titanicu ještě krásně tančí...

J. Novák 16.9.2020 0:20

Ale sám tomu, co jste právě napsal, nevěříte, že?

J. Novák 16.9.2020 0:18

Moment, a z čeho usuzujete, že pokrokářství je vítězstvím většiny? Já bych naopak řekl, že zatím je tomu zjevně naopak. Ať jde o sobu amerického prezidenta, britského premiéra a Brexitu, italského ministra, českého prezidenta, většinou tam, kde volí lidé většinově progresivismus ZATÍM prohrává. Vítězí jen tam, kde není princip demokratický (např. Evropská unie), a to i přesto, že konzervativní média již prakticky neexistují a mediální prostor je zaplaven progresivisty vůči konzervativcům v poměru cca 10 : 1, stejně jako elektronické korporace či všemožné úřady a instituce a zejména univerzity (o čemž byl ten článek). Kdyby šlo o většinovou podporu, asi by se nekonalo to násilí, které je v US patrné. A že jej někdo řídí? Vám skutečně současní situace připadá jako náhoda? Jako vůle většiny?

P. Rychetsky 16.9.2020 0:11

Co ja vim. Navic kazda zeme to ma jine. Hlavne nemichat pricinu s korelaci. Moje odpoved, bez znalosti detailu - doktori se naucili covid lepe lecit, diky take pomoci steroidu. A nejvice ohrozene vrstvy (stary, tlusty, diabetici) to zacaly brat dostatecne vazne a lepe se izolovaly a chranily. S nimi to take brala vazne cela spolecnost, a byla k tem nejohrozenejsim taky opatrnejsi.

Konspiraci netreba, biologicke a epidemiologicke aspekty koronaviru jsou dostatecne komplikovane.

J. Novák 15.9.2020 23:56

Bobužel toho jsem se přesně obával. Z jednoho slova vytvoříte svoji tezi, s níž následně polemizujete. Ale mnou vyslovená otázka zněla: proč po schválení obřího eurodluhu smrtnost koronaviru v jižní Evropě tak výrazně klesla?

J. Novák 15.9.2020 23:50

Rakovina slinivky je bohužel beznadějní diagnóza, takže není noc divného, že zkusíte cokoli. To není důkaz blbosti, to je zoufalství. Steve Jobs jako jedinec neuvěřitelně ovlivnil celé lidstvo a udal tón prakticky veškerému současnému vývoji. Nejsem si úplně jistý, zda současný stav odpovídá jeho představám (podle mého nikoli), ale pravdou je, že je dechberoucí, jak jeden jediný šlověk může tak zásadně udat směr vývoje celé populace.

J. Novák 15.9.2020 23:41

A tušíte, v jakém poměru? Já bych to viděl jako Kyjev proti zbytku země, ale nechci se hádat, protože nemám relevnantní informace (což Vy asi též ne, jinak byste je již uvedl). Ono stejný poměr pokrokářů vůči normálním lidem bude i u nás, akorát kormě Prahy to bude i Brno, které si už "Žít Brno" vyzkoušelo i prakticky.

J. Novák 15.9.2020 23:36

Jakože Rusko, coby v současné době premiant na poli jaderné fyziky a sedící na jedněch z největších zásob plynu a ropy hledalo budoucnost v uhlí? Proč si takhle občas něco nepřečtete? A fakt jste přesvědčen o tom, že vůbec nikdo na světě ještě neprohlédl, že EU je jen jiný název pro klub předlužených bankrotářů? že to nevíte Vy ještě neznamená, že to neví nikdo.

J. Novák 15.9.2020 23:31

Aha, tak jinak: je úplně šumafuk, jak svoji neopodstatněnou víru v pokrok jako univerzální řešení všehomíra nazýváte. Jestli třídním bojem, svým bojem, sociální spravedlností, diktaturou proletariátu nebo umělou inteligencí. Jmenovaní měli úplně stejně jako Vy víru v jakýsi úžasný pokrok, který vše vyřeší za ně. Nikoli pokrok vytvořený přirozenou evolucí na základě svobodného trhu a podnikání, ale pokrok vnucený. Je to zcela iracionální a historicky jednoznačně destruktivní. Ve Vámi adorovaných USA již tato nesmyslná víra v nový, pokrokový svět (ovládaný mj. právě i tou úžasnou umělou inteligencí, která ví vše lépe než všichni lidé dohromady) vedla prozatím k násilnostem v ulicích, k vystěhování mnoha lidí z jejich domovů v obavě o vlastní bezpečnost úplně stejně, jako to kdysi probíhalo v evropských zemích, kde byla velká část obyvatelstva hnána stejnou slepou vírou v pokrok jao řešení probémů. Žádný pokrok sám o sobě nic nevyřeší. Konkrétní řešení vždy musí najít konkrétní lidé.

J. Novák 15.9.2020 23:03

Šmankote pardon, neumím číst, psáno je deflaci nikoli inflai. Omlouvám se, máte samozřejmě pravdu.

P. Milan 15.9.2020 22:30

Rozebrat nejlépe s nějakým psychiatrem. Jeví všechny znaky fixní idei. Nějaká sofistikovanější Sohorová.

P. Han 15.9.2020 22:14

Vy mi připadáte jako blbec a váš příspěvek jako blábol. Ale zkuste to důkladně rozebrat.

P. Rychetsky 15.9.2020 22:06

Kniha se jmenuje Sebedestrukce zapadu. Ze by to od Klause bylo konstruktivni sebekritikou? To je treba dukladne rozebrat.

Budto ten Zapad byl skvely a bez chybicek, a sebedestrukce zapocala az tim, ze mezi sebe prijali nas. To by se dalo spravit, staci se hezky omluvit, na to houno co jsme tam v rohu nechali hodit hromadu kapradi, a zase odejit na Vychod. Tam jsme byli dlouho a dobre to tam zname. Klaus rozhodne nikdy nebude mit problem procpat i do nasi ustavy dodatek "Putin na vecne casy a nikdy jinak".

Anebo, pozor! Zapad uz byl nahnily a na ceste k sebedestrukci, jeste nez jsme se pripojili my. V tom pripade je treba Klause hnat pred popravci cetu za vlastizradu, protoze to byl on, kdo podepsal Lisabonskou smlouvu, prestoze o jejich prohnilosti dobre vedel. Na sebedestruktivnim Zapade, kdyz politici s necim zasadne nesouhlasi, tak abdikuji z funkce. Klaus mel stejnou moznost. Nebo aspon po vyhodnarsku otravit novinare, co o tom psali; no jo, to ale neslo, vzdyt my uz byli na Zapade. Safra safra.

P. Milan 15.9.2020 22:06

Nechlastejte tolik. Už blbnete skoro jako Pivoda.

P. Milan 15.9.2020 22:04

Agent montovna Akát o kultuře - tomu se říká chucpe.

Argumenty mu došly už dávno, podobně jako vědomosti.

Začněte u toho, co to je inflace. Zvyšování cen to není, ač tomu tak lecjaký hlupák říká. Pak bude možno dovzdělávat vás (teoreticky, prakticky už je asi vše marno).

Plýtvat na vás slovy jako "hovado" je taktéž marno. Pivoda je dostatečně výstižné.

P. Milan 15.9.2020 21:58

Podobné, ale kratší.

P. Han 15.9.2020 21:52

Ještě možná tohle.

https://www.pressreader.com/czech-republic/lidove-noviny/20200906/281792811430124

P. Han 15.9.2020 21:45

除了本评论中概述的例子外,还有许多其他例子,以及我所做的例子中许多其他复杂的例子。

Dovzdělejte se.

J. Kraus 15.9.2020 21:43

Dlouhé, ale čtivé. Ale buďme optimisté. Všichni ti nepojmenovatelní progresivisté zmizí jako mávnutím proutku, až Čína nahradí dolar svým jüanem. Zatím USA a Západ pouze masivně dotuje. Čím déle to takhle vydrží, tím bude pád Západu jistější a strašlivější. Zásadní otázka je, zda může fungovat v USA osamocený zbrojní sektor bez zázemí, bez základu stamilionového národa, bez peněz. Západní samohroucení zřejmě bude muset ještě nějakou dobu pokračovat a výrazně se dotknout i zbrojního průmyslu, než se Čína odváží zrušit dotování Západu. Dál to bude snadné. Koho z progresivistů neskolí hysterický šok, ten zemře hlady a zbylí se umlátí mezi sebou. Jistě bude nejen v USA dost lidí, kteří jsou na tuto chvíli i na další život ve změněném světě připraveni.