3.10.2022 | Svátek má Bohumil


Diskuse k článku

ESEJ: Rusko bude jiné. Možná

Kolega Petr Honzejk z Hospodářských novin to na internetu schytal s článkem Zanechte všech nadějí, Rusko nikdy jiné nebude za prý necitlivý přístup k otázce, kdo může za současnou ruskou politiku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rudolf 18.4.2022 18:16

No a co si myslíte o vašich vlastních textech?

P. Čech 18.4.2022 18:05

Ale ano, máte pravdu, ale. Ale budeme do toho takto mluvit i Američanům Francouzům a pod.? Oni přece také přepadají nohé státy na světě (Vietnam, Irák, Libye, Afganistán, Mali a pod. ). Ti také vedou dobyvačné války a dokonce ještě ve větší míře než Rusáci. Ale to je jedno. Oni jsou všichni stejní, ti kdo si myslí, že jsou někým či něčím povoláni vládnout světu. Bohužel je stále dost těch, kdo se dobrovolně cpou do jejich sfér zájmů. Takovými jsme i my.

B. Rudolf 18.4.2022 18:22

Já vím, vy zase bijete černochy.

P. Čech 18.4.2022 22:12

Nepleťte sem afroameričany, ti za to nemohou. Může za to člověk, tvor non sapiens. Ten vymyslel politické strany a dal jim do jejich rukou moc. U nás se tomu vzletně říká "volná soutěž politických stran (čl. 5 ústavy). Jde o boj o moc nad občany, skutečně volnou soutěž bez jakýchkoliv daných pravidel. O něco tak nelidsky odporného a hnusného, co nemá nikde jinde ve světě obdoby. Jen proto se neustále plácáme v té kalné kaluži, které lživě říkáme občanská, parlamentní demokracie. Zapomínáme přitom, že sama existence parlamentu ještě neznamená demokratický systém. Chybí tomu totiž to zcela zásadní. Demos kratos - vláda občanů. Občanů, nikoliv politických stran občanům.

B. Rudolf 19.4.2022 8:17

Věta: "Vy zase bijete černochy" jsem zde použil jako odkaz na typickou obranu Sovětů, když jim bylo něco vytýkáno. Neměli argumenty, tak aspoň Američanům řekli tuto větu. Zde jsem ji použil jako upozornění na odvádění pozornosti od aktuálního problému.

To, na co upozorňujete, může být pravda (nevím), ale teď jsou na stole jiné, opravdu závažné problémy.

J. Kočvar 18.4.2022 23:51

Smradlavý rypák? Vzhledem k tomu, co Moskva prováděla v X zemích na světě, včetně té naší, a vzhledem k tomu, jak drží ochrannou ruku nad separatisty v Moldavsku nebo v Gruzii, a jak zničila Čečensko, a i vzhledem k tomu, jak teď řádí na Ukrajině, zní Váš výraz dost ironicky.

H. Kotaz 18.4.2022 6:15

A Západ bude někdy jiný ?

!!

J. Roškota 18.4.2022 7:34

doufám že ne

P. Čech 18.4.2022 9:04

Kdo je to ten Západ? Konkrétně, prosím. Neustále se o něm mluví, neustále tam chceme patřit, ale zatím nikdo přesně nedefinoval jeho hranice. Jsou např. Švýcarsko, Rakousko, Finsko a podobné státy Západ? Do společenství takových států by měly všechny ostatní směřovat a ne do sfér vlivu Ruska, USA, Číny a jiných hegemonů.