22.1.2021 | Svátek má Slavomír


EKOTERORISMUS: Ve stylu sochy maršála Koněva

7.10.2019

„Ochránci“ životního prostředí se ve Velké Británii opět „proslavili“. Použili požární stříkačku a vodou obarvenou rudou barvou postříkali budovu finančního úřadu. V týmu byl i osmdesátník!

Skupinka mladých lidí roztáhla banner vyzývající vládu k okamžitému zastavení klimatické smrti a postříkala červenou vodou imitující „krev“ budovu finanční správy v centru Londýna. Většina „krve“ ale skončila na chodníku:

Policie později zajistila čtyři osoby a obvinila je z kriminálního činu poškození cizí věci. Mezi účastníky protestu byl i důchodce starý 83 let, v tisku označovaný za dědečka oné čtyřky.

K nedávnému polití pomníku maršála Koněva v Praze rovněž použili rudá barva. Není mi ovšem známo, že by česká policie případ vyšetřovala jako trestný čin poškozování cizí věci. Na rozdíl od akce „ochránců klimatu“ v Británii se ovšem pachatel polití pomníku nenašel.

Desetiletí tvrdé propagandy, že lidstvo vypouštěním kysličníku uhličitého do atmosféry ničí ekosystém Země a kvůli tomu probíhá „největší změna klimatu za posledních několik tisíc let“, začíná nést své plody. Mezi početnou částí mladé generace se o vlivu civilizace a kysličníku uhličitého ze spalování fosilních paliv na klimatické změny nepochybuje. „Burcování“ společnosti akcemi tohoto typu bude jistě pokračovat. Samozřejmě, hledají se co „nejoriginálnější“ způsoby protestu a tento inkriminovaný čin je dalším posunutím hranic.

Rozkošným se mi jeví tvrzení protestujících, že „barva je omyvatelná“, a že tudíž nezpůsobili žádnou škodu. Někdo ale bude muset ten svinčík uklidit a to jistě nějaké finanční prostředky stát bude.

Propaganda o vlivu kysličníku uhličitého na klimatickou změnu ale v médiích jede na plné obrátky, a se svou troškou do mlýna přišla i NASA, když oznámila, že simulovala změnu v atmosféře Venuše a dospěla k názoru, že před mnoha sty miliony let byla tato planeta obyvatelná a teprve zvýšení koncentrace kysličníku uhličitého (sopečnou činností) z ní udělalo „peklo na zemi“: Již název článku NASA: Venuše byla miliardy let obyvatelná, ale pak se to zvrtlo s CO2 má vzbudit strach z kysličníku uhličitého jako „zabijáka klimatu“.

Katastrofické vize jsou ale dle mého názoru tím nejhorším způsobem, jak k problému klimatické změny přistupovat. Rovněž tak tvrzení, že se už „nedá nic dělat“ a podobné komentáře z úst „environmentalistů“ nepřispívají k tomu, aby se mladá generace cítila komfortně. Proto nás čeká zřejmě stále více takových radikálních akcí, jako byla ta v Británii.

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czAdvantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR STROJE (PLAT 26.000-28.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 26 000 - 28 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.