Diskuse
EKOLOGIE: Čína výjimečně ukázala správnou cestu
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
L88a97d47i83s47l35a14v 92N33o81v71á54k
Bitcoin a další kryptoměny kvůli zátahu na těžaře v Číně prudce klesají
Bitcoin a další kryptoměny v pondělí prudce klesají v reakci na rozhodnutí Číny rozšířit zátah na jejich těžaře do provincie S'-čchuan. Bitcoin poprvé od 8. června klesl pod 33 000 USD a dostal se až na 32 288 dolaru (696 463 Kč). Spolu s bitcoinem zamířily dolů i méně známé digitální měny včetně kryptoměnové dvojky etherea, které se poprvé od 23. května dostalo pod hranici 2000 dolarů. Bitcoin krátce po 13:00 SELČ podle specializovaného webu CoinDesk ztrácel za posledních 24 hodin 5,1 procenta na 32 205 USD. zatímco ethereum odepisovalo 7,5 procenta zhruba na 1930 dolarů. Kurzy na jednotlivých kryptoměnových burzách se mohou lišit.
Takzvaná těžba kryptoměn je v Číně velký byznys. Podle odhadu univerzity v Cambridge se v zemi k loňskému dubnu vytěžilo 65 procent světové produkce bitcoinů. Podle zdroje agentury Bloomberg slíbilo jedno z měst v jihozápadní provincii S'-čchuan úřadům, že do roka vykoření veškerou těžbu bitcoinů a etherea. Podle zprávy deníku Global Times, který podporuje vládní čínská komunistická strana, mělo uzavření četných bitcoinových dolů v této provincii za následek uzavření více než 90 procent kapacity těžby bitcoinů v Číně.
Zdroj: ČTK
M54i36r86o51s42l51a21v 84P72i42v88o54d51a
Cituji z článku: "... Protože těžba bitcoinů je energeticky velmi náročná a pan Musk má přeci obavy o životní prostředí, klima a tak dále. To zjistil až nyní? Tomu někdo věří? ... "
Kupodivu ano, věří.
Jenže mnoho lidí zde stále nemůže uvěřit, že hlavní životní poslání Elona Muska je přistát na planetě Marsu. A proto se ti lidé (v článku i v diskuzi) chytají okrajových témat - ptákovin či prkotin. Smysl někdy frajerského a téměř vždy netradičního Muskova jednání, specialistům na ekonomiku 19. století proto stále uniká.
Starého psa novým trikům nenaučíš!
L35a68d10i24s75l95a19v 46N39o18v76á92k
A agent StB "Akát" Pivoda zase
mele kraviny... Blbost dementního starce, co nikdy nic užitečného nevyrobil ani nevymyslel, v přímém přenosu...
D74a86m76n 83R79i56g14h70t
Čína tradičně žádnou cestu neukázala. Co ale ukázala docela přesvědčivě, je kontrola občanů a omezování jejich svobod. V tom jsou fakt dobří. Ekologie je jen vedlejší efekt. Nicméně v tomto případě je malinké přiškrcení bezuzdné touhy asiatů po penězích určitě v pořádku. V tomto si jejich přirozeně zkorumpovaná komunisticko-mafiánská vláda zaslouží pochvalu.
J25a54n 42H72a60j14s91k47ý
Kritizovat těžbu bitcoinů kvůli vysoké spotřebě elektrické energie je nebetyčná hloupost. Hned napíšu proč.
K čemu potřebujeme elektrickou energii? Buď k soukromým účelům jako je provoz domácnosti (ledničky, pračky osvětlení, klimatizace a jiné spotřebiče) nebo k realizaci zisku prostřednictvím podnikatelského záměru.
Tím podnikatelským záměrem může být výroba (chod továren a dalších výrobních zařízení), doprava (železniční a rozvíjející se elektroautomobilová ať již soukromá nebo státní) a další podnikatelské aktivity.
Jestliže si někdo spočítá, že zisk z těžby bitcoinů je vyšší než účty za elektrickou energii je možno těžbu bitcoinů považovat za podnikatelský záměr. Proč ji tedy omezovat nebo dokonce zakazovat kvůli spotřebě elektrické energie? To bychom v tom případě museli zakazovat i veškeré další aktivity popsané v předchozích dvou odstavcích. A to uznáte by byla hloupost.
Proto si myslím, že zakazovat těžbu bitcoinů z důvodu spotřeby elektrické energie je jen zástěrka, která má zakrýt nelibost států, že tu existuje měna, na kterou nemají prakticky žádný vliv.
J55a18n 91R42á21ž
Poslední odstavec vystihuje princip boje vlád s kryptoměnami. Kdyby byla vysoká spotřeba el.energie pravým důvodem, nemohly by tytéž vlády horující proti "težbě" bitcoinů podporovat masový rozvoj elektromobility.
Hlavním důvodem boje s kryptoměnami je to, že vlády nemohou ovlivňovat jejich hodnotu, zabavovat kryptoměnové účty, ovládat převody a umělými zásahy způsobovat inflaci.
J66i13r78i 56H84e62r17o24d27e20k
Energetická náročnost výpočtu bitcoinu při platbě velmi pravděpodobně končí v listopadu, i když je v současnosti pro bitcoin samotný v podstatě irelevantní. Bitcoin se totiž transformoval z původně bezpečného platidla spíše do bezpečného uchovatele hodnoty, bezpečnějšího než třeba zlato. Pokud bude existovat internet, bude existovat bitcoin. Za omezením těžby v Číně samozřejmě nestojí ekologické pohnutky.
Mít v portfoliu část majetku v kryptu je téměř nutnost. Je to snad jediná komodita, kterou vám přechodné bandy zkorumpovaných politiků nejsou schopny cíleně znehodnotit (mimochodem, ti co mají nakradeno dost, mají zcela jistě část lupu uloženou v bitcoinech). Bezpečnost bitcoinu je však bohužel dvousečná zbraň. Představte si například politika, který je odsouzen za korupci a součástí jeho trestu je propadnutí majetku. Směšné. Můžou ho svléknout donaha, ale úsměv z jeho tváře nezmizí. Stačí znát své tzv. seed words a jeho majetek je zpět. Kdykoli, kdekoli. To je bitcoin.
L57a67d64i44s10l92a85v 84N82o80v83á52k
Proč v listopadu? To všichni zruší své energeticky náročné "továrny na těžbu bitcoinů" a systém se změní?
Osobně bitcoin za bezpečné uložení peněz (z dlouhodobého hlediska) nepovažuji, protože jsme měli možnost vidět, jak manipulátor davů a burzovní podfukář Elon Musk dokáže svými dobře vymyšlenými projevy v médiích manipulovat kurzovými hladinami akcií i bitcoinů a využít pak prudké změny ve svůj prospěch.
P55e81t13r 44K15u54b91á62č
Máme měny centrálních bank, které se pomalu stávají nástrojem nedobrovolného ovládání obyvatelstva a pak "svobodné" kryptoměny, které se pomalu stávají platidlem organizovaného zločinu a nic "mezi tím".
Podobné je to i v mnoha jiných oblastech moderních technologií, kde máte na výběr mezi totalitou/cenzurou internetových gigantů a polosvětem konspirátorů, manipulátoru a tajných služeb. "Přiměřená svoboda s přiměřenou bezpečností" - nikde.
P10e42p75a 19P79e11p98a28x
Těžba kryptoměn je výsměch celé té ekologistické frontě.
L18a62d36i96s43l83a15v 95N68o90v54á69k
Mně to zase připomíná klasické "letadlo"... (Ponziho schéma) v jiném kabátě... a vidím, že nejsem sám:
P33e19t60r 36S24k57ř95i53v50a56n
Neznalost není terčem obdivu. Neznalost by neměla být ani terčem posměchu někdo na to prostě nemá. Ovšem pokud diletant veřejně vystaví svůj nesmyslný názor na veřejném fóru musí prostě očekávat reakci těch vzdělanějších že. Pane Urban vaše slova "hlavne umoznovalo nekontrolovatelne platby" jsou totální nesmysl. Bitcoin samozřejmě vystopovat lze viz poslední příklad v USA platba bitcoinu vyděračům. Naopak veškeré adresy, zůstatky na adresách a transakce mezi adresami jsou plně transparentní, kdokoli na světě si je může kdykoli zobrazit, stáhnout, analyzovat. Vše jede na blockchainu což je něco jako digitální kniha a v té NEJDE nic zfalšovat. Pokud máte 100 plateb v BTC tak jedna jediná se dá označit jako nelegální.
M61i32r64o52s56l34a88v 34Š30e91j85n66a
Jako kritika kryptoměn je tento článek ok.
Nechápu ale, proč se autor článku naváží do Muska.
Musk je genialni vizionář a měli bychom takové lidi podporovat. Jeho kosmický program je úžasný a v oblasti elektromobilů je průkopníkem.
Škoda, že Musk nevyrábí auta a rakety na uhlí. To by ho autor určitě vynášel do nebes.
J74o28s57e54f 21H96r96u47š45k63a
Šejno, Musk a vizionář?? asi takový jako Vy, umanutý podvodník s elektrikou z uhlí a raketama na kyslík. Čest práci. Jóžín.
P46e91t43r 90R80o48u94p32e14c
Jedná se o takové nesmyslné tažení proti krypto měnám.
Spočítal někdo kolik stojí provoz Eura, Koruny či společnosti Mastercard? Kolik úředníků jezdí do práce, kolik budov provozují, kolik serverů provozují, co stojí každá instituce energie - to jsou mnoho-násobky toho co stojí kryptoměny.
R55o76m60a10n 13L42a90n37g79e17r
To je ale zcela nesmyslné srovnání, srovnávat národní měnu a NIC je hovadina.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz